Skocz do zawartości

Gry planszowe


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

Po angielsku będzie bankowo na stronie Hasbro.

Hasbro to nowsza edycja, ona się trochę różni.

 

 

Smetek posiadam tą grę, jak tyko wrócę do domu to zrobie zdjęcia instrukcji i ci wyślę. Chyba że potrzebujesz jakiegoś konkretnego info teraz, to chętnie pomogę :)

dzięki :) zaraz podrzucę Ci na PW adres @. zgrubnie to ja pamiętam, ale trochę detali mi uciekło ...
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Pokolenia + dodatek

 

Bardzo fajna gra, praktycznie zero losowości, dużo zależy od nas :) Mamy rodzinę, cztery pokolenia, którymi... żyjemy. Kupujemy zboże, zwierzaki, jesteśmy rzemieślnikami, handlujemy albo idziemy do kościoła, gminy, w podróż... zbiera się za wszystko prestiż i pracuje na prestiż rodziny w końcowym rozrachunku. Może brzmi skomplikowanie i dziwnie, ale naprawdę wciąga i jest masa możliwości :D Szwagier kupił też dodatek (Gospoda), który mocno urozmaica rozgrywkę wprowadzając piwo i karty dające bonusy. Gra dla całej rodziny można grać od 2 do 5 osób.

Odnośnik do komentarza

Wsiąść do pociągu - Europa - http://www.pegaz-gry.pl/257-453-duze/wsiasc-do-pociagu-gra-bydgoszcz.jpg

 

Bardzo prosta gra, idealna na leniwe wieczory :) W zasadzie mechanika jest jedna, budujemy połączenia kolejowe przez całą Europę tak aby połączyć stolice, które dostajemy na kartach zadań. Połączenia budujemy z kart tego samego koloru, zależnie od tego jaki akurat ma kolor linia na której chcemy zbudować nasze połączenie. Pomniejszych zasad jest ciut więcej, ale tak jak wspomniałem wcześniej, zasady gry idzie przyswoić po pierwszej rozgrywce. Gra jest szybka i dynamiczna, przez co nie pozwala na nudę. Nawet grając w 3-4 osoby, gra potrafi trwać od 30 do 40 min.

Odnośnik do komentarza

Pokolenia + dodatek

 

Bardzo fajna gra, praktycznie zero losowości, dużo zależy od nas :) Mamy rodzinę, cztery pokolenia, którymi... żyjemy. Kupujemy zboże, zwierzaki, jesteśmy rzemieślnikami, handlujemy albo idziemy do kościoła, gminy, w podróż... zbiera się za wszystko prestiż i pracuje na prestiż rodziny w końcowym rozrachunku. Może brzmi skomplikowanie i dziwnie, ale naprawdę wciąga i jest masa możliwości :D Szwagier kupił też dodatek (Gospoda), który mocno urozmaica rozgrywkę wprowadzając piwo i karty dające bonusy. Gra dla całej rodziny można grać od 2 do 5 osób.

Jedna z moich ulubionych gier.

 

Ja polecam

http://boardgamegeek.com/boardgame/160499/king-new-york

King of New York

Gramy potworami, które urządzają demolkę w Nowym Jorku. Zwyciężyć możemy zabijając inne potwory lub niszcząc najwięcej budynków i wojska. Gra ma mocny element losowy, bo cała mechanika opiera się na rzutach kostkami, ale mamy też karty dodatkowych mocy, które dodają trochę elementu strategicznego co razem tworzy bardzo fajny miks. Zasady są banalne, do wytłumaczenia w kilka minut, a gra daje dużo frajdy.

Poprzednikiem gry jest King of Tokyo, ale ta wersja jest mniej ciekawa i lepiej zainwestować w edycję nowojorską.

Fanom Godzilli i innych monster-movie na pewno się spodoba.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

szukam jakiejś planszówki dla siostrzenicy (4,5 roku). macie coś godnego polecenia? ew. dobre strony z recenzjami?

wiem, że ma zajawkę na grę poczta, choć tą ma kupić siostra, poza tym widzę, że jest kilka wersji tej gry

Jako posiadacz pociechy w podobnym wieku polecam "Spadające Małpki"

https://www.ministerstwogadzetow.com/gra-spadajace-malpki.html?gclid=Cj0KEQjww42tBRCO-sfEiO3DvYMBEiQAHeqMKNrbtLuKqh08VHqYtea_EY50nZoHx7sQmKujCp1HjUsaAhQP8P8HAQ

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Małe podsumowanie.

 

Ostatecznie kupiłem "Potwory do szafy" i "Granie w malowanie". Ta pierwsza to w zasadzie podrasowane memory. Dla mnie najważniejsze, że to gra przede wszystkim koopoeracyjna, więc można współpracować z dzieckiem. Siostrzenica zasady złapała w mig i chciała grać co chwilę. Najbardziej podobał jej się tekst zapisany w instrukcji "Uciekaj potworze do szafy!". ;) Granie w malowanie jest bardzo tania i dosyć prosta. Też jest element pamięciowy - karty z obrazami do malowania są zasłonięte. Obrazy "malujemy" żetonami. Mamy trzy podstawowe kolory - żółty, czerwony i niebieski, z których możemy zrobić pochodne: pomarańczowy, zielony i fioletowy. Do pomocy jest paleta barw. Znowu jestem zadowolony z wyboru, bo dzięki grze siostrzenica trochę zczaiła na czym polega łączenie kolorów i jak powstają pochodne.

Obydwie gry polecam.

 

 

A teraz prosiłbym o polecenie jakiejś gry dla dwóch osób (z dziewczyną ;)). Przejrzałem temat i żadna z do tej pory polecanych nie przypadła szczególnie do gustu. Zapisałem sobie Rój, Mr. Jack, K2 i Carcassonne: MayFlower. Może macie inne propozycje?

Odnośnik do komentarza

Carcassonne jest fajne, dawno nie patrzyłem na Osadników z Catanu, ale jak jest wersja dla dwóch osób to kupcie ją. U mnie w rodzinie większość osób lubi w to grać, jest to gra bardzo losowa, ale jak się odpowiednio zaplanuje strategię i rozłożenie swoich miast i wiosek, to bardzo nie będą bolały złe rzuty.

Odnośnik do komentarza

Pokój 25.

 

Podobno inspirowany filmem Cube, nie wiem, nie oglądałem. Grać można... nawet samemu, ale też we dwoje, troje czy czwórkę. Ogólnie mamy różne tryby gry - kooperację, rywalizację czy opcję ze strażnikami. Znajdujemy się w mocnym reality show... w domu, z którego musimy wyjść, a pokoje są... ruchome i naszpikowane niespodziankami. Plansza to 25 kafli z pokojami, w jednych z nich jest wyjście, mamy co turę dwie akcje do wyboru z czterech - ruch, podglądanie kafla, wypchnięcie kogoś lub ruch pokojami (pion lub poziom). Trzeba np. dwoma swoimi postaciami zdążyć w określonej liczbie tur wejść do pokoju i "wypchnąć" go poza dom. Oczywiście łatwo tu też zginąć...

 

Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Fajny tryb strażnicy, gdzie nie wiadomo, który gracz to strażnik, a jego cel to... nie dopuścić nas do wyjścia, a najlepiej nas zabić ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Chinatown

 

W grze wcielamy się w chińskich imigrantów Nowego Jorku. Fajna gra handlowa, wolny rynek kurwo! Do rzeczy, mamy planszę dzielnicy z numerami, gracze co turę losują karty z numerami, dostają akt własności danej nieruchomości, potem losują sklepy (12 rodzajów) i co turę dostaję pieniądze ze sklepów, za jednej kafel sklepu dostaniemy np. 10 tysięcy baksów, ale za cztery (jeśli to maksymalna ilość dla danego przedsiębiorstwa, są liczby narysowane na kaflach) przyłożone obok siebie kafle już 80 tysięcy. Handlujemy miejscami i kaflami sklepów z innymi graczami, a wygrywa na koniec osoba, która uzbiera najwięcej gotówki.

 

 

Avalon

 

Gra towarzyska, ale ma zasadniczy minus - przynajmniej 5 osób. Losujemy karty, każdy jest jakąś osobą, są źli i dobrzy, ale zależnie od scenariusza ... nikt może o nikim nic nie wiedzieć oprócz Merlina (taki jakby najważniejszy osobnik), który zna wszystkich. Chodzi o chodzenie na misje, głosowanie za i przeciw, a potem na misji powodzenie (dobrzy mogą głosować tylko za sukcesem misji, a źli za sukcesem lub porażką), oczywiście głosy misji są niejawne, nie wiadomo kto jaką kartę rzucił. Trzy zwycięstwa misji jednych lub drugich to zwycięstwo w grze, ale że źli mają pod górkę to mają jeszcze jeden bonus, jeśli wygrają w misjach dobrzy - jak zgadną kto jest Merlinem to wygrywają grę tak czy siak. Łatwo się domyśleć, że większość gry polega na interakcji, rozmowach, przekonywaniu kto jest kto i... nie dać się zdradzić jako Merlin.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...