Skocz do zawartości

FM 2009 Research


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

otwierając bazę w formie tekstowej można usunąć odpowiednie wpisy - bynajmniej z ulubionymi zagraniami to przynosiło porządany skutek.

 

To już wiem skąd się brały problemy z Polonią, w której część zmian w cudowny sposób znikało ;)

 

Wycięcie czegokolwiek z pliku nic nie zmienia. Przy importowaniu plików w głównej bazie aktualizowane są rekordy. Nic nie jest kasowane. Nawet jeżeli coś zostanie usunięte w pliku, to bazie głównej zostanie wersja oryginalna.

 

Grzebanie w pliku przy pomocy notepada może prowadzić wyłącznie do błędów.

 

Czy to prawda, że Korona Kielce jest klubem półzawodowym w FM2009?

 

Co gorsza nie ma stadionu. Odpowiednie pola zostały wykasowane.

Odnośnik do komentarza

Krzyśku, akurat w notepadzie, to zmieniałem tylko tamtą jedną rzecz (puste i zdublowane ulubione zagrania) i poszukam maila z zaleceniami od Ciebie - jak prać brudy, to na całego :P tak w ogóle to Golaszewski urodził się w Finlandii ;)

 

mógłby mi ktoś - kto już grę posiada - podesłać screenshot z Polonią (CA/PA zawodników) z edytora?

 

patrząc na ten i inne topici dot. procesu zbierania danych, to połowę rzeczy można streścić, tak jak Profesor to zrobił:

"Nie wińcie researchera, to są wyłącznie uroki nowego silnika gry"

Odnośnik do komentarza

mowimy o aktualnych 3 ligach czy 3 poziomie rozgrywkowym:

 

z dobrego źródła wiem, że zawodnicy Gawina mogą sobie szukać klubów od stycznia... nie wiem czy jest sens trzymać ten klub w bazie, jeśli tak, to 'free' Michał Wróbel [DR, DMR] + ('kompetentny' DM, MR & nieprzekonujący MC/AMR) gra w Gawinie.

 

w 3 lidze jest MKS Oława, ma dobre stosunki z WKS, min. wypożyczony młody Tarasiewicz (nie on jeden), dwóch młodych Gancarczyków (perspektywistycznych) + najstarszy, Waldek Żelasko 'free' [zamienić umiejętności gry na pozycji 'naturalny'z pomocy na obronę i odwrotnie uzdolniony w pomocy], zawodnicy którzy grali ma mistrzostwach Euro amatorów w kadrze Dolnego Śląska: Sikorski i Ochmański, przed rokiem testowany na Oporowskiej... + tradycje staro- 2- ligowe i plany nowo- 2 ligowe, ale na pewno nie po tym sezonie... ze względu na kontakty na linii MKS - WKS warto się zastanowić... nawet nad filią, choć to jeszcze nie do końca tak działa...

Odnośnik do komentarza
Tito z tego co słyszałem był wolnym zawodnikiem, pamiętam że w FM 2008 w espanyolu kończył mu się kontrakt w 2008 roku. Trudno podejrzewać żeby espanyol przedłużał umowę z tak nieperspektywicznym zawodnikiem...

 

Tito jest wypożyczony z Espanyolu do Legii. Szczegóły kontraktu z drużyną Hiszpańską to już rola ichnych researcherów. Ale chyba ma jednak dłuższy kontrakt, bo Legia ma zagwarantowaną kwotę wykupu gracza w umowie. Ale raczej nie skorzysta...

Odnośnik do komentarza
W miejsce wymienionych klubów 4,5,7 ligowych oraz tych, które dawno już nie istnieją warto opracować np. kluby, do których są wypożyczeni zawodnicy z zespołów Ekstraklasy lub 1 ligi.

 

Odgrzewam temat sprzed 4 dni bo dyskusja tam nagle zamarła, w bazie zostaną kluby z okręgówki?

Odnośnik do komentarza

propozycje:

 

!!! II liga wsch.!!!

 

-Start Otwock

-Freskovita Wysokie Mazowieckie

-Ponidzie Nida Pińczów

-Stal Poniatowa

 

(wychodzi ze chcemy ligi w ktorej graja zespoly spoza bazy!!! - o zgrozo ;) )

 

ponad to:

III liga:

Dol-Lub

-Wulkan Wrocław (2)

-Pogoń Oleśnica (4)

-Polonia/Sparta Świdnica (5)

-Motobi Kąty Wroc. (8)

-MKS Oława (15) ;)

 

Kuj-Pom-Wlkp

-Olimpia Grudziądz (1)

-Sparta Oborniki (2)

-Goplana Inowrocław (3)

-Promień Opalenica (4)

-Unia Swarzędz (5)

-Polonia Leszno (6)

-Lech Rypin

[sic]

 

Lubel-Podkarp

-Unia Nowa Sarzyna (5)

-Stal Kraśnik (8)

-Stal Mielec (14)

 

Łódz-Maz

-Warta Sieradz (2)

-GLKS Nadarzyn (3)

-Mazur karczew (4)

-MKS Kutno (6)

-Legionovia Legionowo (7)

-Narew Ostrołęka (8)

 

Małop-Święt

-LKS Nieciecza (1)

-Puszcza niepołomice (3)

-Glinik/Karpatia Gorlice (4)

-Dalin Myślenice (6)

 

Opolsko-Śl

-LZS Leśnica (2)

-BKS Stal Bielsko-Biała (3)

-Orzeł Babienica/Psary (6)

-Pniówek Pawłowice Śl (7)

-Beskid Skoczów (8)

 

Podl-Warm-Mazur

-Huragan Morąg (2)

-MKS Mielnik (4)

-Start Działdowo (5)

-Czarni Olecko (6)

-Mrągowia Mrągowo (7)

 

Pom-Zach

-Błękitni Stargard Szczeciński (2)

-Zatoka Puck (4)

-Gryf 95 Słupsk (5)

-Astra Ustronie Śląskie (6)

-Darzbór Szczecinek (7)

-Dąb Dębno (8)

 

to tylko pierwsza 8-ka, co daje duze prawdopodobieństwo ze nie spadna, chyba ze sie wycofaja itp.

 

zespoly z FM ponizej III ligi do wywalenia chyba:

 

-AKS Busko Zdrój

-Amica Wronki

-Ceramika Paradyż

-Drweca N M L

-Dyskobolia Grodzisk

-Górnik Wałbrzych

-Hetman Białystok

-Kania Gostyń

-MK Katowice

-MKS Mława

-MZKS Kozienice

-Nadwarnianka Półtusk

-Radomiak Radom

-Stal Sanok

-Stal Głowno

-Szczakowianka Jaworzno

-Unia Skierniewice

-Wierzyca Pelplin

-Ruch Wysokie Maz.

-Swornica Czarnowąsy

 

 

 

(?)

-GAWIN - o ile sie wycofa

 

 

(?)

-Avans Konin -> Górnik Konin

-Kujawiak -> Włocłavia

 

 

Proponuje do 24 jakos to podmienic, jesli ktos zna zawodnikow z 'free' grajacych w nowych druzynach to pisac, zawodnicy z druzyn usuwanych jesli sa to na 'free'

a do czasu nowego FMa mozna to lepiej dopacowac, a co rok byloby wystarczajaco duzo czasu, by pozmieniac ewentualnie kilku spadkowiczow i beniaminkow III lig

Odnośnik do komentarza

Tak jak wspominałem w jednym z wątków pracuje w prasie lokalnej i jestem na większości meczów Startu Otwock. Kolejną drużyną w jakiej mogę pomóc to Mazur Karczew, gdyż również bywam na jego spotkaniach.

 

Jak mogę pomóc?

Odnośnik do komentarza

czyli Vłocławia to nie jest ten sam klub co Kujawiak?

 

Moge zajac sie druzynami w doln III ligi i ewentualnie objac nadzur nad caqlym przedsiewzieciem, ale do tego potrzebarzebowalbym pomocy kogos doswiadczonego

 

Stal Sanok dlatego ze jest ponizej III ligi, podobnie jak Amoica, ale slyszalem gdzies ze jest filia Lecha??

Odnośnik do komentarza

przy sprawdzaniu 'obecności' posiłkowałem się 90-minut więc tak głęboko się nie zagłębiałem, bo zależało mi na czasie, ale właśnie stąd te znaki zapytania.

Zna ktoś sytuacje w Koninie? To ten sam klub czy 2 różne? Najwyżej później sprawdzę to gdzieś na necie...

 

Moja propozycja to przeniesienie wątku na 'II i III liga' i tam kontynuowanie tego tematu(?)

 

tylko mam jedno pytanie. Polonia/Groclin a nasze punkty w rankingu UEFA? Można usunąć Groclin bez strat w tym aspekcie?

Odnośnik do komentarza

Patrząc na poprzednie FMy wytyczne SI były takie, że w bazie znajdą się tylko kluby o 1 ligę niżej od najniższej grywalnej (wyjątki Pogoń i Amica), więc jeśli w bazie FM ładuję się do gry kluby typu Unia Skierniewice czy Szczakowianka to najwyraźniej efekt ogromnego bajzlu i nieprzygotowania polskiej bazy.

W związku tym nie liczyłbym na opracowywania klubów III ligi, skoro w przeszłości nawet klubu II ligi nie były robione (byli w niej jedynie piłkarze, którzy już wcześniej byli w bazie).

Odnośnik do komentarza

Nayo była o tym mowa w tym wątku, że rok w rok jest zakaz od SI dodawania nowych klubów nieligowych, żeby nie rozdymać bazy.

 

Pozostaje tylko utworzyć 3 brakujące kluby 2 ligi oraz w miejsce klubów 4,5,6,7 ligowych utworzyć bardziej perspektywiczne (do/z których są wypożyczenia z klubów Ekstraklasy i/lub 1 ligi). Np. możńa zrobić wyjątek dla KS Wisła (tam grają Costa Nhamoinesu-wyp. do Zagłębia Lubin, Patmore Shereni prezentujący poziom 1 ligowy).

 

Dodatkowo do opracowania są kluby Ekstraklasy, 1, 2, i tak dalej ligi pod względem:

 

-informacji o klubie

-informacji o stadionie(jest poważny błąd dotyczący stanu infrastruktury klubowej, wszystkie są w doskonałej kondycji:)) np. Korona Kielce nie ma stadionu a powinna

-aktualizacja frekwencji

- i kupa innych

Odnośnik do komentarza
. możńa zrobić wyjątek dla KS Wisła (tam grają Costa Nhamoinesu-wyp. do Zagłębia Lubin, Patmore Shereni prezentujący poziom 1 ligowy).

 

Tylko ile takich wyjątków będzie trzeba zrobić? Fakt, że w Wiśle Ustroniance gra 4 czarnoskórych piłkarzy o umiejętnościach znacznie ponad klasę okręgową, nie znaczy że klub trzeba dodać do bazy. Poza tym oni i tak pewnie za niedługo odejdą, bo ponoć znaleźli się tam dość przypadkowo.

Odnośnik do komentarza
Pozostaje tylko utworzyć 3 brakujące kluby 2 ligi oraz w miejsce klubów 4,5,6,7 ligowych
Tylko że ich nie ma w grze, w każdym bądź razie nie powinno. Zostają jedynie w bazie, ale nie mają ustawionego kraju, żeby się nie ładowały do sejwa. Są po to, żeby np. w historii rozgrywek czy karierze piłkarza nie było pustego miejsca.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...