Skocz do zawartości

Die Löwen


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za gratulacje, a majster? To może dopiero za kilka lat ;)

 

Obrońcy:

 

Mate Ghvinianidze [21 lat, Gruzin 5A/0, OP] 30-0-2-0*, 6.97 - Podobnie jak Tschauner widać było, że Gruzin gra jeszcze ze sporym zapasem. Ma dużo możliwości, jednak nie pokazał ich w pełni w tym sezonie. Mam nadzieje że w przyszłym będzie dużo lepiej, bo nie ukrywam że bardzo na niego liczę.

 

Gregg Berhalter [35 lat, Amerykanin, OŚ] 3(1)-0-0-0, 6.75 - Grał tylko wtedy, gdy jeden z dwójki podstawowych stoperów musiał pauzować. Jest już stary i zdecydowanie wypalony. W lipcu definitywnie żegnamy się z tym panem.

 

Alexander Eberlein [20 lat, Niemiec, OŚ] 0(1)-0-0-0, 7.00 - Utalentowany stoper zagrał w tym sezonie tylko raz, wchodząc na dodatek z ławki rezerwowych. Trudno mi coś powiedzieć o jego grze, jednak na treningach spisuje się bardzo dobrze, i z pewnością w przyszłym sezonie dostanie więcej szans pokazania się na boisku.

 

Torben Hoffmann [33 lata, Niemiec, OŚ] 33-0-1-0, 6.88 - Ten doświadczony zawodnik był w tym sezonie naszym podstawowym obrońcą. Spisywał się solidnie jednak bez żadnych fajerwerków. Prawdopodobnie był to jego ostatni sezon w TSV.

 

Łukasz Szukała [24 lata, Polak U-21 3A/0, OŚ] 35-2-2-1, 7.14 - Łukasz ku mojej uciesze był w tym sezonie najlepszym naszym obrońcą. Mimo kilku kardynalnych błędów, przez praktycznie cały sezon grał pewnie i solidnie. Trudno powiedzieć czy posiada już umiejętności pozwalające na występowanie w Bundeslidze. Swoje szanse na pewno dostanie.

 

Benjamin Schwarz [21 lat, Niemiec, O/DBP L] 5(5)-1-0-0, 7.10 - Trochę żałuję, iż w tym sezonie dałem Benjaminowi tak mało szans na pokazanie swoich umiejętności. We wszystkich meczach w których wystąpił pokazywał się z bardzo dobrej strony. Nie chcę jeszcze prorokować ale myślę, że w przyszłym sezonie jeżeli dalej będzie tak pracował na treningach powinien być naszym podstawowym zawodnikiem.

 

Christoph Burkhard [23 lata, Niemiec, O/DBP P] 10(11)-0-0-1, 6.76 - Kolejny utalentowany zawodnik ze szkółki TSV. Aż miło patrzeć na jego ciężką pracę na treningach. Po tym sezonie kończy mu się kontrakt i myślę, że powoli trzeba będzie zasiąść do rozmów z tym graczem. Może być bardzo wartościowym zmiennikiem w Bundeslidze.

 

Fabian Johnson [20 lat, Niemiec, O/DBP L] 31-1-1-0, 6.94 - Po szumnych zapowiedziach ludzi od lat związanych z TSV, na temat wielkiego talentu tego piłkarza musze stwierdzić, że jestem średnio zadowolony z jego gry. Grał poprawnie ale nic więcej. W przyszłym sezonie czeka go ciężka walka o miejsce w pierwszym składzie Lwów.

 

-----------------------------------

 

*- mecze-bramki-asysty-MoM

Odnośnik do komentarza

Pomocnicy:

 

Lars Bender [19 lat, Niemiec, DP] 1(15)-1-1-0, 6.63 - Jeżeli grał to wchodził głównie z ławki rezerwowych. Ma ogromny potencjał i talent, toteż za kilka lat powinien stać się czołowym zawodnikiem ligi niemieckiej. W przyszłym sezonie będzie walczył o miejsce w pierwszym składzie ze swoim bratem bliźniakiem.

 

Sven Bender [19 lat, Niemiec, DP] 32-1-3-0, 6.81 - Człowiek od czarnej roboty w naszym zespole. W czasie meczu mało widoczny jednak swoją pracę wykonuje praktycznie bezbłędnie. Mocny punkt mojej drużyny w tym, i mam nadzieje w przyszłym sezonie. Już przedstawiany jest jako nowy Sebastian Kehl.

 

Danny Schwarz [33 lata, Niemiec U-21 3A/0, DP] 11(8)-3-1-0, 6.95 - Danny ma już swoje lata i w rywalizacji z młodszymi od siebie braćmi Bender nie ma większych szans. W tym sezonie grał dobrze, ale umiejętności na pierwszą ligę niestety już nie posiada. Za miesiąc odejdzie z klubu po wygaśnięciu kontraktu.

 

Daniel Bierofka [29 lat, Niemiec 3A/1, OP PL] 29-2-11-3, 7.31 - Nasz kapitan, czołowy asystent i prawdziwy przywódca. Jeden z najlepszych, jeżeli nie najlepszy zawodnik w zespole. Mam tylko nadzieję, że w zbliżającym się sezonie będzie się prezentował co najmniej tak dobrze jak w tym.

 

Jan Rosenthal [22 lata, Niemiec U-21 1A/0, OP PLŚ] 2(14)-0-2-0, 6.59 - Wypożyczając go z Hannoveru miałem nadzieję, że okaże się czołowym zawodnikiem mojej drużyny, tymczasem okazał się zwykłym niewypałem. Nie mam zamiaru proponować mu nowego kontraktu, za miesiąc wraca do swojego macieżystego klubu.

 

Dario Vidosić [21 lat, Australijczyk U-21 11A/2, OP PŚ] 2(5)-0-2-0, 6.71 - Młodzieżowy reprezentant Australii przyszedł do nas w zimie więc ciężko mi o nim cokolwiek powiedzieć, tym bardziej, że zagrał tylko dwa razy w pełnym wymiarze czasowym. Na pewno ma w sobie potencjał, który mam nadzieję pokaże w Bundeslidze.

 

Bjorn Ziegenbein [22 lata, Niemiec, OP P] 32(1)-0-5-1, 6.97 - Mimo, że nie pokazał wszystkiego na co go stać, to jestem zadowolony z jego gry w tym sezonie. Jest to zawodnik o sporym potencjale i umiejętnościach. Mam nadzieję, że ich pełnie pokaże w pierwszej lidze.

 

Mohamed Kallon [28 lat, Sierra Leończyk 29A/11, OP PŚ/N] 22(3)-8-9-4, 7.00 - Obok Bierofki czołowa postać mojej drużyny. Dzielił i rządził w środku pola. Mam tylko nadzieję, że zechce jeszcze z nami zostać i powalczyć o utrzymanie w Bundeslidze. Gdyby nie kontuzje które go prześladował, jego statystyki wyglądałyby zapewne bardziej imponująco.

 

Josh Wolff [31 lat, Amerykanin 51A/10, OP P/N] 27(2)-5-4-2, 7.21 - Od początku sezonu ustawiałem go w środku pola tuż obok Kallona. Mimo, że całe życie grywał na prawej stronie to muszę przyznać, że w nowej roli radził sobie świetnie. Jest już po 30-stce a po tym sezonie kończy mu się kontrakt. W ciągu tygodnia muszę zadecydować czy chce przedłużenia umowy z tym piłkarzem.

 

Timo Gebhart [19 lat, Niemiec, OP Ś] 14(13)-6-0-1, 7.04 - Gdyby poprawił kilka elementów w swojej grze, można by było mówić o nim ''wielki talent''. A tak mogę stwierdzić, że jest piłkarzem nieźle rokującym na przyszłość i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie weźmie się mocno do pracy by przekonać mnie do siebie.

 

Napastnicy:

 

Markus Schroth [33 lata, Niemiec U-21 20A/5] 13(12)-11-5-2, 6.92 - Niezły sezon leciwego już Markusa. Co prawda był tylko zmiennikiem, bądź grał kiedy Musasa był kontuzjowany jednak w pełni wypełniał swoje obowiązki i zdecydowałem, że mimo wieku pozostanie jeszcze na jeden sezon.

 

Kabamba Musasa [26 lat, Kongijczyk 14A/5] 26(4)-17-3-5, 6.97 - Gdyby wykorzystywał chociaż połowę sytuacji które sobie wypracowuje to byłby dzisiaj najlepszym strzelcem Europy. Kabamba posiada niesamowity instynkt znajdowania się tak, gdzie akurat leci piłka, do tego jest szybki jak błyskawica i dobrze gra głową. Jeżeli poprawimy jego skuteczność może okazać się czołowym strzelcem Bundesligi.

 

Po przeglądzie kadr miałem spory ból głowy. Jeżeli chcemy poważnie myśleć o utrzymaniu się w lidze potrzebne są transfery na wszystkie pozycje, może oprócz bramkarza. Szczególnie potrzebny jest nam dobry i skuteczny napastnik bo nie oszukujmy się - ani Schroth ani jak na razie Musasa nie są zawodnikami na miarę Bundesligi. Ale przedtem odpoczynek i śledzenie Euro 2008.

Odnośnik do komentarza

Mistrzostwa Europy zakończyły się tak szybko jak i szybko się zaczęły. Polacy którzy znaleźli się w grupie śmierci wraz z Portugalią, Niemcami i Anglią tak jak wszyscy się spodziewali zakończyli swoją przygodę z Euro na fazie grupowej, przegrywając kolejno 1-2, 0-3 i 0-1 i zajmując ostatnie miejsce w grupie.

 

Do ćwierć i półfinałów dostały się zespoły które od zawsze znajdują się w gronie faworytów do zwycięstwa. W pierwszym półfinale Włosi w rzutach karnych pokonali Francuzów. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1-1 czyli kibice obejrzeli powtórkę z finału ostatnich mistrzostw świata.

W niezwykle dramatycznych okolicznościach do finału awansowali również Anglicy, którzy po dogrywce pokonali Hiszpanie 2-1. Gola na wagę zwycięstwa w 119 minucie zdobył Steven Gerrard

 

Finał natomiast był zaskakująco jednostronnym widowiskiem. Będący na fali Anglicy bez problemów rozprawili się z aktualnymi mistrzami świata Włochami 2-0, będą stroną przeważającą praktycznie przez cały mecz.

 

Po mistrzostwach powróciłem do klubu i już nazajutrz zostałem wezwany do gabinetu prezesa. Rozmowa toczyła się oczywiście o planach na najbliższy sezon, a także o funduszach transferowych jakie dostanę na zakup nowych zawodników. Po ostrych negocjacjach udało mi się wyciągnąć blisko 1,7 mln € na transfery, a także podwyższyć fundusze na płace. Ostatnim tematem do przedyskutowania były najbliższe plany klubu. Pan Lehner stwierdził, że mam 3 lata na zbudowanie zespołu mogącego walczyć o środek tabeli w Bundeslidze, przez ten czas mamy toczyć zażartą walkę o utrzymanie. Trochę mi ulżyło, ponieważ nie spodziewałem się, iż zarząd da mi tyle czasu i spokoju w mojej pracy.

 

Wreszcie nadszedł dzień 1 lipca. Dzień w którym do klubu mieli przyjść nowi zawodnicy. Najpierw drużynę rezerw wzmocnili młodzi Kamil Radujl z Wehen i Denis Pozder z FC Metz. Obaj przybyli z wolnego transferu. Następnie do klubu przyjechali zawodnicy, którzy mieli nam pomóc w walce o utrzymanie w najbliższym sezonie. Są nimi:

 

Peter Mate - Węgier ma wnieść nową jakość do naszej defensywy. Jego poprzednim klubem było angielskie Reading, gdzie grał na wypożyczeniu.

Steve Olfers - Były zawodnik duńskiego AaB, w którym widzę partnera na środek obrony dla Mate.

Axel Bellinghausen - Świetny zawodnik który przyszedł do nas z Kaiserslautern. Może grać zarówno w obronie jak i w pomocy. Na pewno znajdzie się dla niego miejsce w pierwszym zespole.

Anderson Silva - Wyciągnąłem go z rezerw Evertonu aby wzmocnić rywalizację w środku pola. Jestem bardzo ciekawy co pokaże w sparingach.

Patrick Gerritsen - Sprowadzony z myślą konkurencji dla Ziegenbeina. Umiejętności mają zbliżone, więc mecze towarzyskie pokażą który z nich bardziej zasługuje na miejsce w pierwszej 11. Poprzednio występował w FC Twente.

Nordin Amrabat - Nie ukrywam, że bardzo liczę na młodzieżowego reprezentanta Holandii. Przyszedł do nas z VVV i ma stanowić o sile ofensywnej mojej ekipy.

Massimilian Porcello - Zdecydowałem się ściągnąć tego zawodnika, w przypadku gdyby Kallon, którym interesuje się co raz więcej zespołów zdecydował się od nas odejść. Myślę, że Włoch z niemieckim paszportem godnie zastąpi Mohameda.

 

Wszyscy ci piłkarze przybyli do nas na prawie Bosmana czyli nie zapłaciliśmy za nich ani eurocenta. Z drobnym opóźnieniem z Belgradu przyleciał również napastnik, który miał rozwiązać nasz problem ze skutecznością. Jest nim młody i niezwykle utalentowany Dalibor Vaselinovic za którego musieliśmy przelać klubowi OFK Belgrad aż 1,6 mln €.

 

Kolejnego dnia do klubu przybył ostatni już nowy gracz przed zbliżającym się sezonem. Jest nim 26 letni chilijski pomocnik Sebastian Pardo który wywołał prawdziwy entuzjazm wśród kibiców Lwów. Jego poprzednim klubem był Feyenoord z którym nie zdecydował się przedłużyć kontraktu, gdyż nie miał tam pewnego miejsca w pierwszym składzie.

 

Z powodu przypływu nowych zawodników, inni musieli zostać odesłani do rezerw. Postanowiłem wysłać tam Fabiana Johnsona, Dario Vidosicia i Timo Gebharta. Liczę, że ktoś zechce ich wypożyczyć, bo szkoda by marnowali się w drugim zespole.

 

Mój asystent przedstawił mi również listę naszych sparingpartnerów którą zdecydowałem się zaakceptować. I tak oto zagramy kolejno z Munster (W), Veroną (W), Furstenfeldruck (W) który nota bene jest naszym klubem filialnym, Clermont (W) i na koniec u siebie z Deportivo La Coruna

Odnośnik do komentarza

Jeszcze przed pierwszym sparingiem poznaliśmy naszych rywali w Pucharze Ligi i Pucharze Niemiec. W tym pierwszym zmierzymy się z berlińską Herthą (19.7) natomiast w drugim z beniaminkiem 2. Bundesligi zespołem Regensburg (2.8).

 

Zdecydowałem, że w wyjściowej jedenastce na pierwszy sparing znajdą się wszyscy nowi zawodnicy których w letnim okienku transferowym sprowadziłem do Monachium. Nie mogę powiedzieć, że mnie zawiedli chociaż w pierwszych 45 minutach było widać, że w naszych szeregach panuje chaos i całkowity brak zgrania. Tak więc pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części na plac gry wyszli piłkarze, którzy w tamtym sezonie dali nam awans do Bundesligi. Gra wyglądała od razu lepiej czego efektem były trzy bramki autorstwa Musasy, Svena Bendera i Eberleina.

 

8 lipca 2008, Preussen-Stadion, Munster - 3547 widzów
TOW. Munster - TSV 1860 Monachium 0-3 (0-0)

59. K. Musasa 0-1
78. S. Bender 0-2
90. A. Eberlein 0-3

MoM: Sven Bender [TSV 1860 Monachium] - 8

Odnośnik do komentarza
Dzięki za gratulacje, a majster? To może dopiero za kilka lat ;)

 

Tak, tak Herr, my znamy tą śpiewkę ;) Ostatnio też tak było wątpię by był awans a tu psikus bo majster :D Tylko pamiętaj - od Bayer 04 Leverkusen ręce precz ;)

:kutgw:

Odnośnik do komentarza

Ręce precz? AdeX ja to właśnie zrobiłem :D

 

W międzyczasie dostałem bardzo zaskakującą propozycję kontraktu od pana Christiana Vogla, prezesa Bayeru Leverkusen. Oferowano mi duże pieniądze i niezły fundusz transferowy, jednak propozycję tą natychmiast odrzuciłem.

 

Drugi mecz kontrolny wyglądał już zupełnie inaczej niż pierwsze spotkanie. Od początku panowaliśmy na boisku i nie daliśmy Włochom najmniejszych złudzeń. Już w 11 minucie ładnym strzałem głową popisał się Olfers wysuwając nas tym samym na prowadzenie. Następne dwie bramki dołożył Vaselinovic kolejno w 17 i 42 minucie ustalając tym samym wynik pierwszej połowy.

Po przerwie mimo wymiany całego składu, dalej to mój zespół dzielił i rządził na boisku w Weronie. Bramki Ziegenbeina z 61 i Musasy z 65 minuty ustaliły wynik spotkania na 5-0.

 

14 lipca 2008, Bentegodi, Werona - 3566 widzów
TOW. Verona - TSV 1860 Monachium 0-5 (0-3)

11. S. Olfers 0-1
17. D. Vaselinovic 0-2
42. D. Vaselinovic 0-3
61. B. Ziegenbein 0-4
65. K. Musasa 0-5

MoM: Dalibor Vaselinovic [TSV 1860 Monachium] - 9

Odnośnik do komentarza

Oby te transfery się tylko sprawdziły...

 

Po strzelaninie jaką urządzili sobie moi piłkarze w meczu z Veroną, w kolejnym sparingu również nie oszczędzili trzecioligowego Furstenfeldruck. Worek z bramkami rozwiązał się już w 10 minucie a do siatki gospodarzy trafił Gerritsen. Trzy minuty później było już 2-0 a gola zdobył Vaselinovic. W 19 minucie po raz kolejny trafienie zaliczył Gerritsen i już wtedy było jasne, że mecz zakończy się wysokim rezultatem. Na kolejnego gola czekaliśmy trochę ponad 10 minut, a bramkarza rywali ponownie pokonał Vaselinovic. W 37 minucie doskonałe dośrodkowanie Gerritsena wykorzystał Szukała i zdobył gola na 5-0. Pięć minut później wynik na 6-0 ustalił Vaselinovic kompletując tym samym klasycznego hattricka.

W drugiej części mimo wymiany całego składu również panowaliśmy na boisku. Na 7-0 piekielnie mocnym strzałem z dystansu podwyższył Lars Bender, a w końcówce po golu dołożyli jeszcze Riedel (samobójczy) i Musasa. Mecz zakończył się wynikiem 9-0 i szkoda tylko, że nie udało się przekroczyć bariery dziesięciu goli.

 

17 lipca 2008, Klosterstadion, Furstenfeldruck - 4970 widzów
TOW. Furstenfeldruck - TSV 1860 Monachium 0-9 (0-6)

10. P. Gerritsen 0-1
13. D. Vaselinovic 0-2
19. P. Gerritsen 0-3
30. D. Vaselinovic 0-4
37. Ł. Szukała 0-5
42. D. Vaselinovic 0-6
56. S. Bender 0-7
84. S. Riedel 0-8 sam.
89. K. Musasa 0-9

MoM: Dalibor Vaselinovic [TSV 1860 Monachium] - 10

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia kto wymyśla mecze Pucharu Ligi w samym środku przygotowań do sezonu, niemniej jednak jest to pomysł co najmniej głupi. Naszym rywalem w ćwierćfinale tych rozgrywek jest zespół vice mistrza Niemiec - drużyna Herthy Berlin.

 

Mecz od początku układał się po naszej myśli. Już w 8 minucie objęliśmy sensacyjne prowadzenie. Piłkę na 20 metrze dostał Vaselinovic i nienamyślając się długo uderzył w samo okienko nie do obrony. Bramka ta podziałała na nas zbyt rozluźniająco i zapłaciliśmy za to już w 18 minucie, kiedy to po błędzie Olfersa wyrównał Andre Lima. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1.

W drugą część lepiej weszli berlińczycy, jednak bramkę w 54 minucie strzelili po dość kontrowersyjnej decyzji arbitra. W czystej walce w polu karnym Anderson Silva przewrócił Pantelicia a sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Andre Lima i pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Nie załamało to mojej drużyny i po kwadransie było już 2-2. Świetne podanie Amrabata wykorzystał Vaselinovic strzelając tym samym swoją drugą bramkę w tym meczu. Do końca spotkania nie padła już żadna bramka i mecz rozstrzygnąć miały rzuty karne.

W pierwszej kolejce i Kallon i Pantelic pewnie wykorzystali swoje jedenastki.

Podobnie w drugiej gdy strzelali Amrabat i Ebert.

Niestety w trzeciej serii przestrzelił Ghvinianidze za to piłkę w siatce pewnie umieścił Andre Lima.

Na szczęście w 4 kolejce role się odwróciły i tym razem pewnie strzelił Pardo, natomiast uderzenie Chaheda obronił nasz bramkarz.

W ostatniej serii w słupek trafił Bender, gdy piłkę w siatce umieścił Friedrich sędzia zakończył spotkanie i do półfinału awansowała Hertha.

Mimo tego byłem niezwykle zadowolony z postawy moich podopiecznych, a remis w meczu z vice mistrzem uznaje jako zwycięstwo.

 

19 lipca 2008, LTU Arena, Dusseldorf - 30381 widzów
1/4 PL | TSV 1860 Monachium - Hertha Berlin 2-2 (1-1) [rz.k 3-4]

8. D. Vaselinovic 1-0
19. A. Lima 1-1
54. A. Lima 1-2
69. D. Vaselinovic 2-2

Skład: P. Tschauner - M. Ghvinianidze, P. Mate, S. Olfers (45. A. Silva), A. Bellinghausen (45. L. Bender) - S. Bender, M. Kallon, S. Pardo, P. Gerritsen (45. D. Bierofka), N. Amrabat - D. Vaselinovic

MoM: Dalibor Vaselinovic [TSV 1860 Monachium] - 8

Odnośnik do komentarza

Po ciężkim spotkaniu z Herthą nadszedł czas na przedostatni już sparing przed sezonem. Na mecz z Clermont postanowiłem wypuścić zawodników którzy nie zagrali ani minuty, bądź weszli z ławki w meczu Pucharu Ligi.

 

W pierwszej połowie mój zespół prezentował się dość przeciętnie. Nasze ataki były wolne i chaotyczne, francuscy obrońcy nie mieli problemów z rozbijaniem naszych akcji.

Prawdziwy mecz zaczął się dopiero w drugiej części. W 56 minucie w ogromnym zamieszaniu w polu karnym najlepiej znalazł się Burkhard i strzałem z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Następne dwa gole padły po rzutach rożnych, a autorem obu z nich okazał się młody Eberlein. Po tych golach moi piłkarze rozluźnili się a skutkiem tego była bramka gospodarzy z 90 minuty. Dwie minuty po tym ponownie po rzucie rożnym bramkę zdobył Szukała, a chwilkę później sędzia zakończył spotkanie.

 

24 lipca 2008, Stade Gabriel Montpied, Clermont-Ferrand - 3561 widzów
TOW. Clermont - TSV 1860 Monachium 1-4 (0-0)

56. C. Burkhard 0-1
65. A. Eberlein 0-2
72. A. Eberlein 0-3
90. B. Abdoulaye 1-3
92. Ł. Szukała 1-4

MoM: Alexander Eberlein [TSV 1860 Monachium] - 9

Odnośnik do komentarza

Przed ostatnim meczem sparingowym z Deportivo zdecydowałem się na odsunięcie do rezerw Josha Wolffa. Zawodnik ten dołożył swoją cegiełkę do zeszłorocznego awansu, jednak z powodu wieku nie posiada on umiejętności wystarczających do gry w pierwszej lidze. Odejdzie zapewne 1 stycznia, wtedy to wygasa jego kontrakt.

 

Dobrą wiadomością jest zapewne informacja o liczbie sprzedanych na ten sezon karnetów. Ich liczba to 41234 sztuk, dla porównania w zeszłym sezonie sprzedano zaledwie 23715. Rożnicę widać chyba gołym okiem.

 

Bukmacherzy przedstawili swoje prognozy co do faworytów do wywalczenia mistrzostwa. Oczywiście pewniakiem jest Bayern Monachium (2-1) który ostatecznie zdobył Puchar Ligi pokonując w finale VfB Stuttgart 3-2. Nasze szanse określane są w stosutnku 100-1 co oznacza, że jesteśmy głównymi faworytami ale... do spadku.

 

Ostatni mecz to niestety (a może na szczęście) kubełek zimnej wody na rozgrzane po dobrych sparingach głowy moich piłkarzy. Straciliśmy bramkę już w 8 minucie. Alberto Lopo huknął zza pola karnego w samo okienko. Tschauner był bez szans. Co prawda w 18 minucie po strzale głową Petera Mate udało nam się wyrównać, jednak 10 minut później De Guzman ustalił wynik pierwszej połowy na 2-1.

W drugiej części Deportivo było już wyraźnie lepszym zespołem, i przeważali moich graczy pod każdym względem. Na 10 minut przed końcem wynik spotkania na 3-1 ustalił Barragan.

 

27 lipca 2008, Allianz-Arena, Monachium - 15657 widzów
TOW. TSV 1860 Monachium - Deportivo La Coruna 1-3 (1-2)

8. Alberto Lopo 0-1
18. Peter Mate 1-1
28. J. De Guzman 1-2
81. A. Barragan 1-3

MoM: Antonio Barragan [TSV 1860 Monachium] - 8

 

A oto 24 piłkarzy, którzy przynamniej w rundzie jesiennej walczyć będą o punkty w Bundeslidze:

 

| Wyb	 | Inf	 | Nazwisko			 | Pozycja	| Kraj	| Wzrost  | Waga	| Wiek	| Wartość   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R12	 |		 | Joachim Kohlbacher   | BR		 | AUT	 | 189 cm  | 78 kg   | 23	  |  90tys.  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| BR	  |		 | Philipp Tschauner	| BR		 | GER	 | 196 cm  | 92 kg   | 22	  |  1,9M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OP	  |		 | Mate Ghvinianidze	| O P		| GEO	 | 189 cm  | 81 kg   | 21	  |  2M	  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R11	 | Wyp	 | Alexander Eberlein   | O Ś		| GER	 | 186 cm  | 77 kg   | 20	  |  1,1M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OŚ	  |		 | Péter Máté		   | O Ś		| HUN	 | 194 cm  | 89 kg   | 23	  |  3,5M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R9	  |		 | Lukasz Szukala	   | O Ś		| POL	 | 195 cm  | 89 kg   | 24	  |  2,1M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OŚ	  |		 | Steve Olfers		 | O Ś, DP	| NED	 | 179 cm  | 78 kg   | 26	  |  2,4M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R8	  |		 | Benjamin Schwarz	 | O/WO L	 | GER	 | 179 cm  | 73 kg   | 22	  |  375tys. | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R7	  |		 | Christoph Burkhard   | O/WO/P P   | GER	 | 175 cm  | 70 kg   | 23	  |  2,2M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OL	  |		 | Axel Bellinghausen   | O/WO/OP L  | GER	 | 181 cm  | 76 kg   | 25	  |  2,5M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R6	  |		 | Anderson Silva	   | WO L, DP   | BRA	 | 186 cm  | 77 kg   | 25	  |  2,2M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R5	  |		 | Lars Bender		  | DP		 | GER	 | 183 cm  | 70 kg   | 19	  |  850tys. | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| PŚ	  |		 | Sven Bender		  | DP, OP Ś   | GER	 | 184 cm  | 69 kg   | 19	  |  3M	  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R4	  |		 | Daniel Bierofka	  | OP PL	  | GER	 | 178 cm  | 72 kg   | 29	  |  3,8M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| PP	  |		 | Patrick Gerritsen	| OP P	   | NED	 | 170 cm  | 65 kg   | 21	  |  2,4M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R10	 |		 | Björn Ziegenbein	 | OP P	   | GER	 | 174 cm  | 66 kg   | 22	  |  2,7M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OPŚ	 |		 | Nordin Amrabat	   | OP PŚ, N Ś | NED	 | 176 cm  | 74 kg   | 21	  |  3,1M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OPŚ	 | Cdz	 | Mohamed Kallon	   | OP PŚ, N Ś | SLE	 | 177 cm  | 70 kg   | 28	  |  2M	  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| PL	  | Cdz	 | Sebastián Pardo	  | OP LŚ	  | CHI	 | 170 cm  | 69 kg   | 26	  |  5,75M   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R3	  |		 | Massimilian Porcello | OP Ś	   | GER	 | 184 cm  | 78 kg   | 28	  |  2,7M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| NŚ	  |		 | Dalibor Veselinovic  | N Ś		| SCG	 | 198 cm  | 91 kg   | 20	  |  1,8M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R2	  | Cdz	 | Kabamba Musasa	   | N		  | COD	 | 182 cm  | 75 kg   | 26	  |  3,6M	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R1	  |		 | Markus Schroth	   | N		  | GER	 | 193 cm  | 84 kg   | 33	  |  700tys. |

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2008

 

Bilans: -

Bramki: -

Pozycja ligowa: -

PL: Odpadnięcie w ćwierćfinale (TSV - Hertha 2-2 (3-4 rz.k)

PN: 1 Rnd. TSV - Regensburg (2.8)

Finanse: 10,24 mln (+ 4,58 mln)

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Ricardo Quaresma - Porto ---> Inter 43 mln €

2. Andres Guardado - Deportivo ---> Arsenal 31,5 mln €

3. Diego - Werder ---> Villarreal 26,5 mln €

4. Per Mertesacer - Werder ---> Valencia 26 mln €

5. Giampaolo Pazzini - Fiorentina ---> AC Milan 24 mln €

 

Transfery (Polacy):

 

1. Andrzej Niedzielan - Wisła ---> Q.P.R 2,1 mln €

2. Dariusz Dudka - Wisła ---> Cardiff 2 mln €

3. Grzegorz Bonin - Zagłębie Lubin ---> Cardiff 1,6 mln €

4. Piotr Kuklis - Widzew ---> Lech 400 tyś €

5. Dawid Sołdecki - Górnik Łęczna ---> Polonia Warszawa 200 tyś €

 

Pozostałe ligi:

 

Anglia: -

Francja: -

Hiszpania: -

Holandia: -

Niemcy: -

Polska: Legia (+0)

Włochy: -

Odnośnik do komentarza

Mecz 1 rundy Pucharu Niemiec z trzecioligowym Regensburgiem miał być łatwy, prosty i przyjemnie, stąd też zdecydowałem się na wystwienie w większości zmienników.

 

W pierwszym kwadransie goście bronili się zaciekle i trzeba przyznać, że wychodziło im to bardzo dobrze. Sił i ambicji wystarczyło im tylko do 18 minuty, kiedy to na strzał ze znacznej odległości zdecydował się Ziegenbein. Piłka zatrzepotała w samym okienku bramki i już wtedy rywale wyglądali na mocno podłamanych i bez wiary. Przed przerwą drugą bramkę dołożył jeszcze Musasa i już wtedy było jasne, że do żadnej niespodzianki dojść już nie może.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. 4 minuty po wznowieniu, ładną solową akcją popisał się Musasa, po czym spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Dołożyliśmy do tego jeszcze dwa gole. Najpierw w 69 minucie po dośrodkowaniu Bierofki, piłkę do siatki skierował Szukała, a w 82 minucie na 5-0 podwyższył Burkhard. Gości stać było jeszcze na honorowe trafienie, którego autorem był Aye Dione. Tym samym bardzo pewnie awansujemy do 2 rundy.

 

2 sierpnia 2008, Allianz-Arena, Monachium - 32330 widzów
1 Rnd. PN | TSV 1860 Monachium - Regensburg 5-1 (2-0)

18. B. Ziegenbein 1-0
41. K. Musasa 2-0
49. K. Musasa 3-0
69. Ł. Szukała 4-0
82. C. Burkhard 5-0
91. A. Dione 5-1

Skład: P. Tschauner - C. Burkhard, Ł. Szukała, B. Schwarz (75. A. Bellinghausen), A. Eberlein (45. P. Mete) - A. Silva, N. Amrabat, D. Bierofka (75. S. Pardo), B. Ziegenbein, M. Porcello - K. Musasa

MoM: Kabamba Musasa [TSV 1860 Monachium] - 9

 

Po gładko wygranym meczu Pucharu Niemiec przyszła pora na przygotowania do inauguracji sezonu Bundesligi. Terminarz ułożył nam się wyjątkowo niekorzystnie. W trzech pierwszych meczach zagramy kolejno z Schalke, Werderem i Beyerem Leverkusen.

Odnośnik do komentarza

AdeX - Niedoczekanie ;)

West - Ja również przed pierwszym meczem liczyłem na 5 pkt...

 

Przyszedł dzień w którym po 4 latach banicji monachijskie Lwy, mogły zagrać mecz na najwyższym szczeblu rozgrywek w Niemczech. Jak już wiadomo los nas nie oszczędził i już w pierwszym spotkaniu musieliśmy zmierzyć się, z trzecią drużyną poprzedniego sezonu - Schalke Gelsenkirchen. Na domiar złego na dzień przed tym spotkaniem, niegroźnego urazu uda doznał Musasa co oznaczało, że w tym meczu nie mogę skorzystać z jego usług.

 

Chyba nawet najwięksi optymiści, nie spodziewali się takiego rozpoczęcia spotkania w naszym wykonaniu. Już w drugiej minucie futbolówkę na własnej połowie przeją Ghvinianidze, podał ją na prawe skrzydło do Gerritsena, a ten bardzo precyzyjnie dośrodkował na głowę Vaselinovicia który nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Zszokowani takim obrotem sprawy gospodarze z minuty na minutę grali coraz bardziej chaotycznie oddając nam całkowicie inicjatywę. W 9 minucie mogło być już 2-0, jednak strzał Amrabata wylądował lewym słupku, bramki strzeżonej przez Neuera. Z biegiem czasu rywale nabierali właściwego rytmu i w 33 minucie było już 1-1. Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Westermann, ustalając tym samym wynik pierwszej połowy na 1-1.

Drugą część gospodarze rozpoczęli tak jak my pierwszą. Fatalny błąd popełnił Tschauner który wyszedł poza pole karne, będący przy nim Kuranyi zabrał mu piłkę i skierował ją do pustej bramki. 4 minuty po tym zdarzeniu było już po wszystkim. Na atomowy strzał z dystansu zdecydował się Turek Ozat, umieszczając piłkę w okienku naszej bramki. Ostatnie dwadzieścia minut należało już tylko do mojego zespołu. Atakowaliśmy zaciekle jednak strzały Porcello, Kallona czy też Vaselinovicia lądowały na słupkach, poprzeczkach, bądź to wspaniałymi paradami popisywał się Neuer. Rozegraliśmy w tym meczy jedynie dobre 30 minut, jak widać na zespół takiej klasy jak Schalke to za mało.

 

9 sierpnia 2008, Veltins-Arena, Gelsenkirchen - 56081 widzów
Bundesliga [1/34] Schalke [-] - TSV 1860 Monachium [-] 3-1 (1-1)

2. D. Vaselinovic 0-1
33. H. Westermann 1-1
46. K. Kuranyi 2-1
50. U. Ozat 3-1

Skład: P. Tschauner - M. Ghvinianidze, P. Mate, S. Olfers (45. Ł. Szukała), A. Bellinghausen - S. Bender, M. Kallon, S. Pardo, P. Gerritsen (81. B. Ziegenbein), N. Amrabat (71. M. Porcello) - D. Vaselinovic

MoM: Manuel Neuer [Schalke, Br] - 9

Odnośnik do komentarza

West - Tiaa.. Neuer bronił w tym meczu jak by go z matrixa wyjęli...

Profesor - Ano pewnie, że będzie :D

 

Naszym kolejnym rywalem był lider Bundesligi, drużyna Werderu. Bremeńczycy w pierwszym spotkaniu rozbili u siebie Arminię Bielefeld 4-0 i przyjechali do nas w roli absolutnego faworyta. Na domiar złego, na jednym z treningów kontuzji nabawił się Gvinianidze (stłuczone udo 5 dni - tydzień) i jego występ w tym meczu był wykluczony.

 

Tak samo jak w pierwszym mecz, tak i tym razem to my, niesieni dopingiem ponad 40 tyś fanów ruszyliśmy do ataku. Opłaciło się to niezwykle ponieważ już w 4 minucie objęliśmy sensacyjne prowadzenie. Wspaniałym uderzeniem z ostrego kąta popisał się Gerritsen, umieszczając piłkę tuż pod poprzeczką bramki rywali. Postanowiliśmy pójść za ciosem jednak w 9 minucie, w najlepszej możliwej sytuacji zawiódł Kallon, a mianowicie przestrzelił rzut karny. Nie załamało to zupełnie moich piłkarzy, którzy w dalszym ciągu parli do przodu. Zaskoczeni goście praktycznie nie istnieli. W 20 minucie rzut wolny z lewej strony wykonywał Vaselinovic. Dośrodkował idealnie w pole karne gdzie piękną główką popisał się Szukała ustalając tym samym wynik pierwszej połowy na 2-0.

W drugiej części bremeńczycy postanowili ruszyć do ataku, my natomiast skupiliśmy się na grze z kontr. W 77 minucie jednak z takich kontr mogła zakończyć się bramką, jednak w doskonałej sytuacji zimnej krwi zabrakło młodziutkiemu Amrabatowi. W 87 minucie serce zabiło mi mocniej gdy po błędzie obrońców Klasnic skierował piłkę do naszej siatki. Do końca meczu trwało prawdziwe oblężenie naszej bramki, jednak przetrwaliśmy to, dzięki czemu zgarniamy sensacyjne aczkolwiek zasłużone 3 punkty.

 

16 sierpnia 2008, Allianz-Arena, Monachium - 40892 widzów
Bundesliga [2/34] TSV 1860 Monachium [13.] - Werder Brema [1.] 2-1 (2-0)

4. P. Gerritsen 1-0
20. Ł. Szukała 2-0
87. I. Klasnic 2-1

Skład: P. Tschauner - C. Burkhard, P. Mate, Ł. Szukała, A. Bellinghausen - S. Bender (63. A. Silva), M. Kallon, S. Pardo, P. Gerritsen (82. D. Bierofka), N. Amrabat - D. Vaselinovic

MoM: Patrick Gerritsen [TSV 1860, OP P] - 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...