Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Za Normalnych Czasów był król i to on stał na czele Rady Wojennej i kierował polityką zagraniczną. No ale chcieliście demokracji - to ją macie. Ja się tylko śmieję z tej karykaturalnej formy władzy.

A te Normalne Czasy to kiedy? "Dawno, dawno temu... za siedmioma rzekami" itp. - proponuję bajeczki opowiadać o 19-ej :>

I co to znaczy: "chcieliście" - jacy wy? Uważasz, że lepsza była "czerwona" monarchia made in USSR?

Odnośnik do komentarza
Za Normalnych Czasów był król i to on stał na czele Rady Wojennej i kierował polityką zagraniczną. No ale chcieliście demokracji - to ją macie. Ja się tylko śmieję z tej karykaturalnej formy władzy.

A te Normalne Czasy to kiedy? "Dawno, dawno temu... za siedmioma rzekami" itp. - proponuję bajeczki opowiadać o 19-ej :>

I co to znaczy: "chcieliście" - jacy wy? Uważasz, że lepsza była "czerwona" monarchia made in USSR?

Chyba przed 1794 :-k

Odnośnik do komentarza
Za Normalnych Czasów był król i to on stał na czele Rady Wojennej i kierował polityką zagraniczną. No ale chcieliście demokracji - to ją macie. Ja się tylko śmieję z tej karykaturalnej formy władzy.

Obecny kabaret nie jest winą systemu. To wina bucowatego prezydenta, który z uporem maniaka próbuje podkreślić swoją pozycję. To także wina premiera, który dał się wciągnąć w taką przepychankę i nie znalazł rozsądnego wyjścia z tej sytuacji.

 

Widzę że nadal z uporem maniaka forsujesz jakieś dziwaczne monarchistyczno-absolutystyczne idee. Musisz jednak zrozumieć, że żyjemy w XXI w. i powrót do feudalizmu, tudzież absolutyzmu jest nierealny. Ludzie nie dadzą się się nabrać na bajeczki o wszechwładnym i dobrym królu. Demokracja nie jest takim złym systemem, jakim ją przedstawiasz. Demokracja tym się różni od innych doktryn, że wymaga od społeczeństwa i rządzących więcej odpowiedzialności. W innych ustrojach społeczeństwo jest bezwładne i sparaliżowane. Tutaj zanim coś dostaniemy, musimy w zamian coś dać: odpowiedzialność=wolność. W przeciwnym razie będziemy mieć chaos.

Odnośnik do komentarza
Z czystej ciekawości - jak Ty byś to rozegrał na miejscu Tuska, przy nieuniknionym założeniu, że (a) Prezydent chciałby przewodniczyć polskiej delegacji i (b) jego stanowisko w sprawa omawianych na szczycie nie pokrywa się ze stanowiskiem Rządu RP?

Zachowałbym się racjonalniej jednak. Bo prezydent i tak pojechał, w dodatku w glorii męczennika wobec absurdalnych prób rządu. Niechby sobie poleciał po moim sprzeciwie. Tak czy inaczej karty rozdaje tu rząd.

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8..._.html?skad=rss

 

- Pod koniec "Kropki nad i" w TVN 24 rozmawialiśmy o kandydaturze Lecha Wałęsy do "grupy mędrców" Unii Europejskiej. Prezydent był przeciw. Mówił, że Wałęsa obrażał jego i brata. Już zdenerwowany pytał, czy można obrażać jego brata - mówi Olejnik.

 

Jest pani na mojej krótkiej liście

 

- Odpowiedziałam, że nie można obrażać głowy państwa, ale prezydent domagał się ode mnie deklaracji, że nie można obrażać jego brata. Wtedy powiedziałam, że nie można obrażać nikogo. Po zakończeniu wywiadu prezydent zaczął na mnie krzyczeć: "Stokrotka, stokrotka, jest pani na mojej krótkiej liście, pożałuje pani tego, wykończę panią, nie obronią pani agenci służb specjalnych Walterowie [właściciele stacji TVN]".

 

- Ja na to przypomniałam prezydentowi - opowiada dziennikarka - że na początku lat 90. brałam w obronę Jarosława Kaczyńskiego przed atakami ówczesnego prezydenta Lecha Wałęsy. Wyciągnęłam do prezydenta rękę na pożegnanie. Zawisła w powietrzu, prezydent nie chciał się pożegnać, więc odeszłam. Świadkami tej sceny było kilkanaście osób: dziennikarze TVN 24 i belgijscy producenci programu. Stali oniemiali.

 

Nie, nie skomentuję tego, bo podpadłbym pod jakiś paragraf.

Odnośnik do komentarza
niektorym sie chyba wydaje, ze jakby byly metody putinowskie to kraj bylby rzadzony sprawnie, a wolnosci obywatelskich by nie ubylo... albo lubia byc brani za morde i zniewalani :keke:

ale ja Putina nie cierpię! piszę tylko co by było dobre dla Polski nie dla mnie :)

 

Demokracja jest wspaniala tylko ludzkosc do niej nie dorosla.

to samo można napisać o demokracji, komunizmie i każdej innej utopii

 

Ludzie dajcie spokoj - na tym gruncie jeszcze 19 lat temu panowal najwiekszy zamordyzm jaki ludzkosc wymyslila. Demokracja jest wspaniala tylko ludzkosc do niej nie dorosla. A w kwestiach politycznych - im mniej polityki i politykow w naszym zyciu tym lepiej.

powiem Ci, ze w niektorych rejonach tego swiata juz ludzkosc dorosla do demokracji i co wazniejsze do spoleczenstwa obywateslkiego... mam obawy czy u nas do tego ostatniego ludzie kiedykolwiek dorosna... :/

proszę o przykłady jakieś może...

 

Przez blisko 50 lat Polacy nie mieli mozliwosci ksztalcic w sobie postawy obywatelskiej bo tzw. dyktatura proletariatu i centralizm demokratyczny skutecznie do tego nie dopuszczal. Jeszcze troche musi uplynac czasu by wiekszosc narodu nabrala nawykow spoleczenstw obywatelskich. Ale generalnie widac dosc duzy postep szczegolnie na obszarach gmin czy regionow. Oczywiscie daleko jeszcze do idealu ale malymi kroczkami posuwamy sie do przodu. Sam fakt, ze rok temu jednak spoleczenstwo powiedzialo NIE zamordystom z PiSu juz mozna traktowac jak swiatelko w tunelu.

kto i kiedy ma nabyć postawy obywatelskiej w dzikim kapitalizmie? mamy te same "kolesiowe" relacje tylko władcy i ustrój się zmienił - jak to mówią: dużo trzeba zmienić, żeby wszystko zostało tak samo...

Odnośnik do komentarza
Olejnik to kłamliwa suka więc dopóki się nie zoboczy scenogramów z całej tej rozmowy to trzeba wstrzymać się z osądami.

Po pierwsze, podaj mi kilka przykładów kłamstw Moniki Olejnik.

Po drugie, nie ma takiego czegoś, jak scenogramy. No chyba, że chodziło Ci o stenogramy.

Po trzecie, przeczytaj całość artykułu, a nie tylko fragment podawany przez Profesora, a dowiesz się, ze ani Bielan, ani Kownacki nie dementują, że takie spięcie miało miejsce.

Odnośnik do komentarza
Olejnik to kłamliwa suka więc dopóki się nie zoboczy scenogramów z całej tej rozmowy to trzeba wstrzymać się z osądami.

ŻE CO?! Wszyscy tu przechodzą do porządku nad tym zbydlęceniem języka? :o

 

 

BTW, Prof: tutaj jest (w ostatnim akapicie) streszczenie mojego uzasadnienia stwierdzenia, że Tusk zagrał fatalnie.

Odnośnik do komentarza

@Feanor - Do pierwszej części - dlatego zaczynam unikać poważnych dyskusji na tym forum; szkoda nerwów i klawiatury. Do drugiej części - nie potrafię się z tym zgodzić, to taki malutki, lokalny, żałosny w swoim polskim kontekście ale jednak odpowiednik polityki appeasementu. Na tyle, na ile potrafię to ocenić, prawo jest po stronie Tuska i skoro to on odpowiada, również przed TS, nie wolno mu ustępować przed kaprysami Prezydenta, bo to nie Prezydent prowadzi politykę zagraniczną. Działanie Prezydenta to dla mnie nic innego jak próba jego brata uzurpowania sobie jego rękami jak najwięcej prerogatyw rządu i premiera.

 

Niestety Konstytucja napisana pod prezydenturę ludzi odpowiedzialnych obecnie się nie sprawdza i obawiam się, że będziemy musieli jako państwo zadecydować, czy chcemy amerykańskiego, czy też niemieckiego modelu prezydentury, bo obecny wymaga dobrej woli z obu stron, a tego ewidentnie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Zarząd Główny PiS zdecydował o usunięciu Ludwika Dorna z szeregów partii.

34 osoby głosowały za wyrzuceniem Dorna z partii, 2 osoby wstrzymały się od głosu, 1 osoba była przeciw - informuje TVN24.

 

http://wiadomosci.onet.pl/1848022,11,1,1,,item.html

 

Kto następny do odstrzału spośród potencjalnie zagrażających prezesowi K.? Dzidek Ziobro?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...