Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Poręczenie jest instytucją prawa karnego procesowego i tam też jest dokładnie uregulowane. Natomiast kaucja ma charakter gwarancyjny na gruncie prawa zobowiązań, stanowi gwarancję na wypadek niewykonania lub nienależytego umowy przez drugą stronę. Dokładnych szczegółów jednak nie znam, nie moja dziedzina :P

Odnośnik do komentarza
- To decyzja polityczna, która pokazuje, że w Polsce przy władzy są ludzie bardzo szczególnego rodzaju - w taki sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował raport, w którym ABW stwierdza, że ostrzelanie konwoju z prezydentami Polski i Gruzji było gruzińską prowokacją. Jego zdaniem tylko kompletny idiota nie rozumie niepodległościowych związków między Polską i Gruzją

 

http://www.tvn24.pl/0,1574772,0,1,tylko-ko...,wiadomosc.html

 

Ja nie jestem kompletnym idiotą, więc rozumiem te niepodległościowe związki. Na przykład w 1945 roku Gruzin pozbawił Polskę niepodległości.

Odnośnik do komentarza
- To decyzja polityczna, która pokazuje, że w Polsce przy władzy są ludzie bardzo szczególnego rodzaju - w taki sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował raport, w którym ABW stwierdza, że ostrzelanie konwoju z prezydentami Polski i Gruzji było gruzińską prowokacją. Jego zdaniem tylko kompletny idiota nie rozumie niepodległościowych związków między Polską i Gruzją

 

http://www.tvn24.pl/0,1574772,0,1,tylko-ko...,wiadomosc.html

 

Ja nie jestem kompletnym idiotą, więc rozumiem te niepodległościowe związki. Na przykład w 1945 roku Gruzin pozbawił Polskę niepodległości.

 

w 1944

Odnośnik do komentarza
A co do całej sprawy ma PZPR? :lol:

 

Generalnie to niewiele, Przypomnę tylko, że PZPR powstaje pod egidą PPR. Warunkiem brzegowym ciągu zdarzeń jest więc powstanie w 1944 PKWN, wejście do niego PPR i jego rola w procesie, aż do 1948 roku. A więc albo proces jest legalny, albo nie.

Odnośnik do komentarza
A co do całej sprawy ma PZPR? :lol:

 

Generalnie to niewiele, Przypomnę tylko, że PZPR powstaje pod egidą PPR. Warunkiem brzegowym ciągu zdarzeń jest więc powstanie w 1944 PKWN, wejście do niego PPR i jego rola w procesie, aż do 1948 roku. A więc albo proces jest legalny, albo nie.

generalnie zadales pytanie w formie byl, a nie bylby.

Odnośnik do komentarza
A co do całej sprawy ma PZPR? :lol:

 

Generalnie to niewiele, Przypomnę tylko, że PZPR powstaje pod egidą PPR. Warunkiem brzegowym ciągu zdarzeń jest więc powstanie w 1944 PKWN, wejście do niego PPR i jego rola w procesie, aż do 1948 roku. A więc albo proces jest legalny, albo nie.

Nie. "Zdarzeniem brzegowym" jest powstanie TRJN, rządu uznanego za legalny przez społeczność międzynarodową, rządu koalicyjnego z elementami "londyńczyków", rząd który doprowadzi w efekcie do ostatecznie legitymizujących tę nową władzę wyborów, mniejsza z ich rzetelnością. PKWN to się nawet rządem nie nazwał. Co niby czyni PKWN legalnym, a co rząd londyński nielegalnym w lipcu`44? Poparcie Moskwy?

Już nie wspominając o tym, że kwestia uczestnictwa/nieuczestnictwa w PKWN ma się do kwestii legalności danej partii jak pięść do nosa.

Odnośnik do komentarza
Rząd chce aż o 40 proc. podnieść akcyzę od aut, które mają silniki o pojemności 2 litry lub więcej - zapowiedział w niedzielę premier. Podwyżka podatku dotyczyć ma tylko niewielkiej grupy kierowców, ale jest fatalnym sygnałem dla całej branży motoryzacyjnej.

 

Wpływy z podniesionego podatku będą znikome. Natomiast kierowcy dowiedzieli się, że to z ich kieszeni ma być łatany budżet w Polsce - nawet w czasie jednego z największych kryzysów w dziejach motoryzacji.

 

Tą filozofią drenowania motoryzacji nasz rząd idzie pod prąd UE. W zeszłym tygodniu Komisja Europejska przyjęła plan ożywienia europejskiej gospodarki w czasie kryzysu, zapowiadając szczególne wsparcie właśnie dla motoryzacji. Bruksela zachęca państwa członkowskie do obniżania podatków od aut przyjaznych dla środowiska. Takie auto może mieć silnik o pojemności 2 litry lub więcej. Za to proponowana przez rząd podwyżka podatku może przynieść fatalne skutki właśnie dla ekologii i bezpieczeństwa drogowego. Aby uniknąć zapłaty wyższych podatków, amatorzy aut z większymi silnikami nie będą ich szukać w salonach. Sprowadzą stare albo powypadkowe używane auta z Zachodu.

 

Nawet w dużo mniej od nas zamożnej Rumunii w czasie kryzysu rząd chce ograniczyć podatki od nowych aut, aby kierowcy nie wydawali pieniędzy na używane pojazdy. Polityka Bukaresztu przynosi owoce, bo coraz więcej koncernów samochodowych wykłada setki milionów dolarów w Rumunii, tworząc tam miejsca pracy. Natomiast my co i rusz przegrywamy z naszymi sąsiadami rywalizację o prestiżowe motoryzacyjne inwestycje.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

Ta, naobiecywali stoczniowcom po pincet tysięcy, a teraz szukają skąd wziąć. Niech se we własnych portfelach szukają mać, a nie... albo trzeba było nie dawać stoczniowcom.

 

Mój Ojciec zapierdziela 7 dni w tygodniu, codziennie od 8-9 do 21 w pracy i nikt mu nie wypłaci 20 tysięcy złotych, jak stoczniowcom <5. Wa mać, pierdolone związki.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...