Skocz do zawartości

Koncerty


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Swans + Buke and Gase; Edynburg; 13/08/13

Do tej pory bylem (i wciaz jestem) wielkim fanem muzyki Swans. Emocje jakie potrafia wladowac w swoja muzyke sa nie do opisania. Mimo tego, na koncert szedlem bez wiekszych oczekiwan (choc Swans to jeden z niewielu moich ulubionych grup). Nie przesluchalem The Seer (wiem, wstyd), wiec bylem pewien, ze lista utworow bedzie mi malo znana. Z tego co przed chwila zauwazylem, koncert skladal sie z piosenek nie nagranych wczesniej w studiu, w zwiazku z czym podejrzewam, ze wszyscy mieli problem z rozpoznaniem utworow.

Pomijajac setliste, energia wlozona w wystep zrobila na mnie ogromne wrazenie. Gira wymachiwal rekami i tanczyl jak opetany. Bylo niesamowicie glosno, przed koncertem mozna bylo nabyc zatyczki do uszu. Czesc publicznosci byla martwa, stali jak wryci i czekali na koniec. Na szczescie wiekszosc (w tym ja) nie bala sie chocby niewielkiego gibania. Na koniec zespol uklonil sie i to bylo na tyle. Oklaski ciagnely sie przez blisko piec minut, zdecydowanie zasluzone.

 

Warto tez wspomniec o supportujacych Buke and Gase, ktorzy grali na dziwnie wygladajacych, jak i brzmiacych gitarach. Wokalistka miala dosc charakterystyczny glos, w polaczeniu z dziwacznymi instrumentami mialo to ciekawy efekt. Probka

 

Podsumowujac, bez watpienia najlepszy koncert na jakim bylem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jeżeli plan koncertu (chodzi o koncert Macklemore'a) wygląda tak, że o 18 jest otwarcie drzwi, o 20 support i o 21 atrakcja główna to na którą godzinę powinienem być pod halą(?) Torwar? Zastanawiam się czy jest sens ustawiać wyjazd w taki sposób, żeby być na miejscu o 18, może wystarczy być tam np. na 19:30.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

29 marca w Wilnie zagra najbardziej metalowa horda ever MANOWAR

 

29.03.2014 6:05 Warszawa - Wilno 15:50 71 PLN
30.03.2014 22:30 Wilno - Warszawa 5:40 71 PLN


Nocleg w Wilnie ~32 PLN
Bilet na koncert ~187 PLN

Razem: ~350 PLN

Ja nie przegapię. Jedzie ktoś ze mną?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

- Ta sala nie jest wcale taka duża.

- Pierwszy raz tu będziesz grał?

- Ja w ogóle pierwszy raz jestem w Sali Kongresowej.

Podobnie jak perkusista Kultu ja też wczoraj byłem pierwszy raz w Kongresowej, zarazem był to pierwszy koncert rockowy, na którym siedziałem :). Kult Unplugged - materiał w dużej mierze znany z płyty koncertowej wydanej przez MTV, choć było kilka nowych numerów w aranżacji "bez prądu", między innymi sporym zaskoczeniem okazała się aranżacja do piosenki "Prosto" z ostatniej płyty. Ponadto każdy z zaproszonych gości (Dr Yry, Zacier i Tomek Kłaptocz) zaśpiewał oprócz piosenki Kultu jeden utwór ze swojego repertuaru.

Świetny, długi koncert (prawie 3 godziny), tylko to siedzenie na tyłku jakoś mnie uwierało :) Na szczęście przy wywoływaniu bisów publika wstała i potem już w secie bisowym, w którym zagrano Polskę (każdy z zaproszonych gości oraz sam Kazik zaśpiewał po jednej zwrotce), Celinę, Wódkę i jak zwykle na koniec koncerty Sowietów, można było poskakać.

Kazik w świetnej formie. Powiedziałbym, że Sala Kongresowa to nie miejsce na koncerty rockowe ale przecież grali tu Roling Stonsi, King Crimson, Procol Harum i wielu innych.

Bardzo zróżnicowana publika: od dzieci do gości pewnie starszych od Kazika.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy później...
  • 5 miesięcy później...

Gdyby ktoś do Maryni nie zaglądał.



Koncert AC/DC jako show zajebisty, ale muzycznie porażka. Nie wiem czy to wina akustyki stadionu Narodowego czy akustyka AC/DC, ale to była jakaś masakra... Jedno wielkie dudnienie...



Był ktoś tam na jakimś koncercie, gdzie było dobrze słychać?


Odnośnik do komentarza

Gdyby ktoś do Maryni nie zaglądał.

Koncert AC/DC jako show zajebisty, ale muzycznie porażka. Nie wiem czy to wina akustyki stadionu Narodowego czy akustyka AC/DC, ale to była jakaś masakra... Jedno wielkie dudnienie...

Był ktoś tam na jakimś koncercie, gdzie było dobrze słychać?

Byłem rok temu na orange. Dach byl zamkniety. Akustyka stadionu jest dramatyczna, dlatego w tym roku już się stamtąd wynieśli.

Odnośnik do komentarza

No na AC/DC też był dach zamknięty. Ja siedziałem na koronie, podobno Ci co byli na płycie aż tak nie narzekali na akustykę. Pozwoliłem sobie natomiast na komentarz odnośnie akustyki na profilu Eski Rock i ktoś z redakcji odpisał, że podobno kasę przeznaczoną na adaptację akustyczną wydali na naprawę fuszerki odpływów wody.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...