Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale tylko taki kóry na pewno okaże sie wzmocnieniem, Niedzielan w zeszłym sezonie strzelił 2 gole.... Andrzej mnie nie przekonuje i jakos szczególnie nie cisze sie na ten transfer

 

Tylko bardzo trudno znaleźć takiego zawodnika z kartą w ręku - wtorek był najlepszym kandydatem

Odnośnik do komentarza
Tak, ale tylko taki kóry na pewno okaże sie wzmocnieniem, Niedzielan w zeszłym sezonie strzelił 2 gole.... Andrzej mnie nie przekonuje i jakos szczególnie nie cisze sie na ten transfer

 

Tylko bardzo trudno znaleźć takiego zawodnika z kartą w ręku - wtorek był najlepszym kandydatem

 

 

Niedzielan nie jest z kartą na ręku (NEC ma dostać jakies fundusze, chyba z 300k). A pozatym wtorek jak sie zgodzi to na wysoki kontrakt :>

Odnośnik do komentarza

za oficjalną i wislakrakow.com

Przed południem Andrzej Niedzielan wraz ze swym menedżerem pojawili się przy Reymonta, by dopiąć szczegóły trzyletniego kontraktu łączącego go z Wisłą. O godzinie 16:50 klub poinformował o podpisaniu umowy z napastnikiem NEC Nijmegen.

 

O godzinie 17:00 rozpoczęła się sesja zdjęciowa piłkarzy "Białej Gwiazdy". Wśród fotografowanych zawodników będzie również Andrzej Niedzielan, który ma także wziąć udział w dzisiejszym treningu naszego zespołu.

 

Przypomnijmy również, że Wisła załatwia wizę dla Niedzielana, by ten mógł wziąć udział w dwumeczu w Chicago, który zaplanowany jest na końcówkę lipca.

 

Andrzej Niedzielan to 17-krotny reprezentant Polski. Zdobył w niej pięć bramek. Wkrótce przedstawimy biografię nowego napastnika Wisły.

 

To trzeci transfer Wisły w trakcie letniej przerwy. Wcześniej klub zakontraktował napastnika Piotra Ćwielonga i czeskiego pomocnika Tomasa Jirsaka. Reszta wzmocnień to piłkarze powracający do klubu z Reymonta. Największe nadzieje wiązane są z przybyciem do Krakowa Kamila Kosowskiego, który ostatnio występował w naszym klubie w połowie 2003 roku.

Odnośnik do komentarza
Może kupimy na spółkę? I jeden mecz będzie grać w Wiśle, a jeden w Lechu? :>

 

Heh. W sumie zastanawiające jest to, że pozycja lewego obrońcy jest tak słabo obsadzana :-k , w Legii przecież też na lewej flance grywa imo prawy obrońca Bronowicki, w Zagłebiu stawiali tam stopera Arboledę etc. chyba tylko GKS ma na prawde dobrego lewego obrońcą :-k

Odnośnik do komentarza

Jestem strasznie szczęśliwy z powodu tego transferu - jak ktoś napisał na wislakrakow.com Wisła po dwóch latach po sprzedaży Franka doczekała się dobrego napastnika z umiejętnościami. Bo że Wtorek umiał grać, to wiemy. Tylko czy nadal ma te umiejętności sprzed paru lat... Bardzo w niego wierzę i mam nadzieję, że przy nim też Brożek nauczy się wykańczać akcje. :P

 

Na OP Ś mamy Jirsaka, choć przed nim wiele nauki, a sam Skorża powiedział, że to nie jest taki rozgrywający, jakiego oczekuje, a w lecie lepszego nie będzie. Może w zimie. Oby się jednak trener do tej zimy utrzymał.

 

Mam jednak wrażenie, że Skorża utrzyma się długo na fotelu trenera, bo gdyby miał polecieć, to by raczej nie ściągali tak drogich zawodników na jego życzenie. Petrescu czy Engelowi na to nie pozwolili.

Odnośnik do komentarza

Hmm, Kmiecik i Gołoś zostają w kadrze, osobiście się z tego ciesze. Klub chce wypożyczyć dwóch zawodników, jednym jest Jacob Burns, którego bardzo cenie za ogromną walkę , ale niestety rzadko pokazuje coś poza nią... ciekawe kto jest tym drugim? Kałuda? Magiera? Juszczyk?

Odnośnik do komentarza
ciekawe kto jest tym drugim? Kałuda? Magiera? Juszczyk?

Na pewno Juszczyk. Magiera na razie jest jedynym prawdziwym OL w składzie, z Kałudy może być niezły obrońca lewy, jeśli postara się rozwinąć, a Juszczyk będzie trzecim bramkarzem - przychodzi ten Mołdawianin, podstawowym jest Pawełek ( :keke: ), a trzecim Jarosiński, występujący jako pierwszy bramkarz w młodej ekstraklasie. Wisła Kałudy pozbyć się nie może, bo chłopak powinien dostać szansę w klubie w tym roku jeszcze, chyba że wyląduje w ekipie, gdzie rozegra cały sezon. Dobrze się on zaprezentował w pucharze ekstraklasy, ma potencjał. ;)

Odnośnik do komentarza
Może kupimy na spółkę? I jeden mecz będzie grać w Wiśle, a jeden w Lechu? :>

Prosze bardzo, kandydat juz jest :> W sumie to nie obronca ale mozna zaczac od napastnika/ofensywnego pomocnika.

Lech i Wisła chcą Niemca o polskich korzeniach

 

Patrick Ziegler, 21-letni niemiecki pomocnik o polskich korzeniach, znalazł się w kręgu zainteresowań Wisły Kraków i Lecha Poznań - czytamy na wislasoccer.com.

Zawodnik obecnie występuje w drugiej drużynie VFL Bochum, z którą chce rozwiązać kontrakt. - Nie czuję, że obdarzono mnie zaufaniem - przyznaje na łamach niemieckich gazet pomocnik rodem z Polski.

 

Na brak zainteresowania Ziegler nie narzeka. Ma kilka ofert z klubów z niższych klas rozgrywkowych w Niemczech. - Mam też dwie oferty z mojej ojczyzny - przyznaje z błyskiem w oku zawodnik. Chodzi o Wisłę Kraków i Lecha Poznań.

Ziegler mieszka w Duesseldorfie, gdzie prowadzi też swoją firmę. - Ten fakt skłaniałby mnie, aby pozostać w Niemczech. Z drugiej strony jednak w Polsce żyje moja rodzina. Dlatego też nie wzbraniam się przed powrotem do Polski - mówi Ziegler.

 

Patrick Ziegler urodził się 14 lutego 1985 roku. Ma 167 cm wzrostu, może grać jako napastnik lub ofensywny pomocnik.

 

Źródło: wislasoccer.com

Odnośnik do komentarza
Kmiecik raczej nie zostanie w Wiśle - będzie wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec.

 

Co do wypożyczenia Burnsa - ciężko byłoby mu o miejsce w składzie.

Bednarz ostatnio kategorycznie wypowiadał się o tym, że wychowankowie w składzie zostać muszą - właśnie w kontekście Kmiecika i Magiery, którzy ponoć mają wielki potencjał. Co do potencjału zdania są różne, ale z Kmiecika chce zrobić klasyczną 9, a na to on ma predyspozycje. Więc raczej zostanie... I byłoby dobrze, gdyby został.

Odnośnik do komentarza
Wisła Kraków z powodu występu w komercyjnym turnieju Chicago Trophy chce przełożyć inaugurację ligi z Górnikiem Zabrze. Spółka Orange Ekstraklasa chce od Wisły 100 tys. zł.

 

27 lipca w Chicago z Regginą, dzień później u siebie z Górnikiem Zabrze, a 29 lipca znów w USA z FC Sevillą - tak wygląda terminarz Wisły. Działacze klubu już w lutym wiedzieli, kiedy rozpocznie się nowy sezon. Mimo to były prezes Mariusz Heller zakontraktował wyjazd. Wisła wystąpiła do Orange Ekstraklasy o przełożenie spotkania z Górnikiem. Spółka nie chciała się zgodzić, ale być może zmieni zdanie, jeśli klub wpłaci około 100 tys. zł na projekt Młoda Ekstraklasa. - Właśnie o to trwa spór i nadal nie ma oficjalnej decyzji - mówi dyrektor rozgrywek Marcin Stefański.

 

W Wiśle są spokojni. - Górnik zgodził się na przełożenie spotkania, a my nie po to wypełniliśmy wnioski wizowe, by nie jechać do USA - mówi dyrektor sportowy Jacek Bednarz.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

za gazeta.pl

 

OJP, to się po prostu w głowie nie mieści :o Przecież to jest totalne olanie kibiców, rozgrywek, sponsorów...Jak można coś takiego zrobić? Przeciez to nawet amatorszczyzną nie można nazwać :roll: Najpierw Groclin se robi jaja z rozgrywek, a teraz Wisła dla której ważniejsze są sparingi niż pierwszy mecz ligowy :roll:

Odnośnik do komentarza

A ja sie troche dziwie waszym wielkim oczom, krzykom i ukladaniem stosu dla Wisly :/ Sprawa jest jasna ja kslonce Polski klub ma okazje zgrac ze znanymi firmami, zarobic sensowne pieniadze na tymi pokazac polska pilke w Ameryce. IMO robienie takich wielkich problemow przez ekstraklase jest conajmniej przesadzone.

Przecież to jest totalne olanie kibiców

Jakich kibiców? Kibiców Wisly? Przeczytaj wiec lepiej jakie jet ich stanowislo w tej sprawie a pozniej sie wypowiadaj.

 

Gornik sie bez problemu zgodzil na przelozenie terminu o kilka dni i IMO jesli mecz zostalby przelozony o te kilka dni Polska pilka nie zachwila by sie w podstawach a tylko moglaby zyskac na promocji jaka zrobi jej Wisla. Nie wspomne juz o tym kiedy Wisla sprawe zglaszala Ekstraklasie. Jednak Panowie z Warszawy nie sa w stanie sie po ludzku dogadac jesli sie im za to kasy nie da ...

 

@Tybor masz swieta racje. Problemy stwarza tu tylko i wylacznie Ekstraklasa, wiec robienie z tego lekcewazenie C+, kibicow i Zaglebia o duuuza przesada.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...