Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Nie podniecajcie się tak bardzo, bo cóż to za prestiż zdobyć mistrza w takiej lidze jak nasza? Chyba macie problemy z uznaniem pewnych oczywistych faktów. Tymi siedmioma tytułami można sobie dupę podetrzeć. Podczas gdy w Europie za każdym razem jest wstyd i kompromitacja, co więcej nie ma żadnego planu wyjścia z tej jaskini. Potwierdzają to właśnie cokolwiek pokraczne działania na rynku transferowym. Sądzę, że długo będziemy czekać na dobre występy w Lidze Europy, że juz nie wspomnę o LIdze Mistrzów. No ale za to u siebie jesteśmy mistrzami, a Cupiał to wspaniały dobroczyńca. Dajcie już spokój z tymi konfabulacjami, bo się słabo robi.

Odnośnik do komentarza

Bez Cupiała to moglibyśmy pomarzyć nawet o tych skromnych sukcesach w pucharach (mam na myśli głównie te z początku ery Telefoniki). Nas by tam po prostu nie było! Zgadzam się, że Cupiał mógł się do wszystkiego zabrać inaczej, popełnił trochę błędów, które rzutują na sytuację klubu do dziś, ale odsądzanie od czci i wiary człowieka, który wyprowadził Wisłę na szczyty polskiej piłki, to przegięcie :roll:

Odnośnik do komentarza

Popełnił trochę więcej niż trochę błędów np. wyrzucenie Petrescu jakiś czas temu. Jak pokazał czas była to katastrofalna pomyłka.

 

Skad wiecie ile zyskał na Wiśle nieopodatkowanego dochodu? Nikt w Polsce nie bawi się w dobrego wujaszka wywalającego miliony w klub sportowy. Oficjalnie być może nie zarobił.

Zgadzam się, że oczywiście bez jego forsy nic by nie było w ogóle, ale chyba trzeba mierzyć wysoko, nie? Bez poważnych inwestycji w szkoleniowca i lepszych piłkarzy już zawsze będziemy kopać się po kostkach na krajowych boiskach. A to mnie zupełnie nie interesuje, bo to, co nazywa się u nas ekstraklasą żadna miarą nie prezentuje żadnej klasy.

Odnośnik do komentarza
Skad wiecie ile zyskał na Wiśle nieopodatkowanego dochodu?

A skąd wiesz, że jest inaczej?

W Polsce obowiązuje zasada in dubio pro reo.

Więc to Ty się ośmieszasz wymyślając takie teorie rodem z Faktu.

Krytyka Cupiała w Wiśle przypomina krytykę Berlusconiego w Milanie - ok, popełnia masę błędów, ok, mógł się wiele razy zachować lepiej choć odrobinę myśląc nad daną decyzją, ale bez niego byłaby czarna dziura i trzecia liga, nie sukcesy.

Odnośnik do komentarza
:lol: mistrzostwami dupe podcierać, to jest co najmniej żałosne. Futbol mamy jaki mamy i na razie żadnemu zespołowi nie grożą sukcesy w Europie, a ja wolę by Wisła była mistrzem i nie odnosiła innych sukcesów niż żeby w ogóle nic nie wygrywała. Gdyby nie Cupiał to Wisła dalej lawirowałaby między pierwszą a drugą klasą rozgrywkową...
Odnośnik do komentarza

A skąd pomysł, że ja niby jestem kibicem Wisły? Zupełnie chybiony wniosek. Co najwyżej byłem niegdyś lekko zainteresowany sytuacją w Wiśle.

To zdaje się ty żyjesz jakimiś urojeniami, do czego oczywiście masz prawo.

 

Ludzie, ten dobry sezon w Pucharze UEFA to kiedy był? Aha, już wiem 02/03. Też się cieszyłem, ale to już trochę dawno temu i prawie nieprawda. Niestety nie jest to dobra polityka żeby pozbywać się najlepszych zawodników, a potem jęczeć, że znowu odpadliśmy. Niekonsekwencja się wkrada.

Odnośnik do komentarza

Napisałeś, że zawsze się kompromitują, więc pozwoliłem się sobie nie zgodzić. Z tego co wiem, nikt nie napisał, że dobre jest sprzedawanie najlepszych zawodników przed LM, chodzi o to, że gdyby nie Cupiał, to prawdopodobnie Wisły nie byłoby tam gdzie jest teraz, i dla ułatwienia powiem, że nie miałaby nawet szansy się skompromitować z Europie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kadra na obóz w Hiszpanii:

 

Bramkarze: Marcin Juszczyk, Filip Kurto, Mariusz Pawełek.

 

Obrońcy: Pablo Alvarez, Piotr Brożek, Cleber, Michał Czekaj, Arkadiusz Głowacki, Mariusz Jop, Marcelo.

 

Pomocnicy: Łukasz Burliga, Michał Chrapek, Junior Diaz, Łukasz Garguła, Konrad Gołoś, Tomas Jirsak, Andraż Kirm, Wojciech Łobodziński, Krzysztof Mączyński, Kamil Rado, Radosław Sobolewski.

 

Napastnicy: Rafał Boguski, Paweł Brożek, Patryk Małecki.

 

 

Szkoda że Singlara nie ma dalej, ale cieszy obecność Garguły. Co prawda będzie trenował indywidualnie, ale jakąś tam nadzieję że zagra w rundzie wiosennej mam :)

Odnośnik do komentarza
Senegalczyk Issa Ba podpisał z Wisłą Kraków umowę, która obowiązywać będzie do 31 maja 2010 roku - poinformowała oficjalna strona naszego klubu. Wisła zastrzegła sobie możliwość przedłużenia kontraktu do końca sezonu 2011/12. Były gracz Auxerre będzie grał w koszulce z numerem 80.

 

Ba wkrótce poleci do Hiszpanii, gdzie od początku tego tygodnia przebywają piłkarze Wisły. Wcześniej pomyślnie przeszedł testy. Najpierw sportowe, podczas których przygotowywał się z drużyną Macieja Skorży zarówno w Krakowie, jak i na pierwszym zgrupowaniu w Turcji. Po nim podjęto decyzję, że Ba zostanie zaangażowany. Negocjacje kontraktowe poszły dość szybko, zaś w ostatnich dniach Senegalczyk został przebadany przez lekarzy. Wyniki badań były korzystne, a dziś podpisano kontrakt.

 

Issa Ba urodził się 7 października 1981 roku i gra na pozycji środkowego pomocnika. Ma na niej zastąpić w Wiśle Mauro Cantoro, z którym po zakończeniu nie przedłużono umowy. Argentyńczyk związał się przed rundą wiosenną z Odrą Wodzisław. Ba ma za sobą m.in. grę we francuskim Auxerre (24 mecze) oraz kilka występów i bramkę w reprezentacji Senegalu.

 

Pierwszy transfer, który oceniam z optymizmem - Issa Ba podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata - to dobra opcja. Zawodnik jest środkowym pomocnikiem, więc takie poszukiwane było zastępstwo za Cantoro, pewnie będzie o wiele mniej zarabiał, dlatego taka zmiana.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...