Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

A ja aż taki negatywnie nastawiony nie jestem. Bo okej, z jednej strony ostatnie wyczyny Kasperczaka w Górniku nie były zachwycająco (mówiąc delikatnie), ale Wisłę zna jako klub i może coś zdziałać. Ciężko mu będzie jednak cokolwiek zrobić z rozleniwionymi gwiazdeczkami, którym nie chce się biegać.

 

Najpierw Urban, potem Skorża. Hmm, a wydawałoby się, że Bakero obu pogodzi i poleci pierwszy, a tutaj niespodzianka :)

Odnośnik do komentarza
ale Wisłę zna jako klub i może coś zdziałać.

Tak? A kto został w składzie z "jego czasów"? Głowacki i bracia Brożkowie, których wypożyczał do Katowic i Górnika. Ktoś jeszcze? No to świetnie zna Wisłę ;)

 

Dla mnie to kpina w całej rozciągłości. Naprawdę liczyłem, że Wisła wypali z jakimś dobrym zagranicznym trenerem, który dostanie kredyt zaufania i czas na zbudowanie silnej drużyny. A tu jednak zamiast Europy mamy nadal polskie bagienko.

Odnośnik do komentarza

A ja się nie zdziwię, jeśli Wisła pod batutą Kasperczaka, który nie będzie miał nic do gadania w kwestii transferów, będzie zdecydowanie najlepsza w Polsce, jak jeszcze niedawno. Dopóki Kasperczak nic nie ma do gadania w kwestii transferów (bo przecież nie wzmocnień?), to potrafi z zespołem naprawdę wiele zrobić. Nie zdziwię się, jeśli Wisła do końca sezonu będzie grać jak kompletnie odmieniona, cały czas powtórzyć należy, że Wiśle brakowało milimetrów w dokładności w pierwszych dwóch meczach + niewiele z Jagą, żeby mieć co najmniej 6 punktów więcej na koncie i spokój w tabeli. Te wszystkie bajeczki o rozleniwionych gwiazdeczkach, trenerze bez poparcia, niskim poziomie sportowym na tle reszty ekip w lidze to efekt polskiej mentalności, która po trzech złych wynikach (i trzech dobrych meczach) już widzi wszystko w czarnych barwach.

Odnośnik do komentarza
ale Wisłę zna jako klub i może coś zdziałać.

Tak? A kto został w składzie z "jego czasów"? Głowacki i bracia Brożkowie, których wypożyczał do Katowic i Górnika. Ktoś jeszcze? No to świetnie zna Wisłę ;)

Dlatego pozwoliłem sobie zaznaczyć, że Wisłę zna JAKO KLUB, a nie "zna piłkarzy Wisły" :)

Odnośnik do komentarza
Te wszystkie bajeczki o rozleniwionych gwiazdeczkach, trenerze bez poparcia, niskim poziomie sportowym na tle reszty ekip w lidze to efekt polskiej mentalności, która po trzech złych wynikach (i trzech dobrych meczach) już widzi wszystko w czarnych barwach.

Dobrych meczach? To samo oglądaliśmy? Kutwa, III ligowa Stal Mielec, grająca juniorami, nie gra brzydszej piłki. Raz na czas coś się udało, ale oglądałem też dziesiątki fatalnych, niedokładnych podań za plecy, brak umiejętności przetrzymania piłki, brak pomysłu, nieustanne wykopy na aferę (może ktoś się potknie, albo bramkarz zaśpi...). Oglądałem 3 mecze żalu, które fuksem można było wygrać. Ale na boga - nie cieszmy się, że mieliśmy setki przeciwko Arce czy Jagielloni. Skorża zdobył 2 mistrzostwa, ale prestiżowe mecze zwykł przegrywać, i to jest poważny problem. Bo o ile zgodzę się, że mistrzostwo zdobywa się mozolnie zdobywając punkty przez cały rok (a nie jak Lech rok temu - tylko na jesieni ;) ) to żeby się rozwijać, trzeba pokonywać najlepszych - Legię i Lecha w Polsce, Levadię w Ojropie. Wisła zdominowała Ekstraklasę w pierwszej dekadzie XXI wieku, ale sam klub nie rozwinął się ani o gram. Jak mamy patrzeć w przyszłość, kiedy bramkarz jest pośmiewiskiem ligi, kiedy nasz czołowy napastnik ma 5 bramek po 20 kolejkach, kiedy mamy w składzie jednego z najlepiej opłacanych rezerwowych w Polsce...?

 

A tu jednak zamiast Europy mamy nadal polskie bagienko.
:respekt: do-kła-dnie
Odnośnik do komentarza

No to mamy dzień pełen wrażeń :) Po pierwsze to chyba nie najlepszy pomysł zwalniać trenera drużyny, która jest na pierwszym miejscu w tabeli. Fakt, że drużyna grała ostatnio beznadziejnie, ale nie ma pewności, że za 1-3 mecze nie zaczęłaby grać bardzo dobrze. Skorży chyba po prostu za dobrze szło z tą drużyną w ostatnich sezonach i dlatego wszyscy oczekiwali, że z każdym beą gładko wygrywali. Nie z tym składem, niestety.

No, ale mamy zmianę. I powiem, że IMHO jeśli już musiała nastapić, to ta jest ok.Dla mnie Kasperczak to nadal świetny trener jak na polskie warunki. To, że nie wyszło mu w Górniku - każdemu się może zdarzyć. Ja w dalszym ciągu pamiętam mecze z Schalke i Parmą.

Odnośnik do komentarza

Wg mnie decyzja zła. Kasperczak za friko pracować nie będzie, a trenerem to on jednak wybitnym nie jest. Fakt jest taki, że sukcesy w Wiśle odnosił dzięki Smudzie. Teraz się dopiero okaże, ile jest naprawdę wart. Ja na miejscu kibiców Wisły bym się nie cieszył z tej decyzji. Jeszcze dziś była mowa o Winfriedzie Schaferze, który by był na pewno lepszym kandydatem...

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że tyle postów jest przeciwko tej decyzji, bo będzie co komentować w maju, jak Wisła obroni tytuł w dobrym stylu :P

Daj Ci boże... ;) Problem w tym, że Wisła wygląda na zupełnie nieprzygotowaną do rundy. I gdyby było super - gdyby walczyli, przeważali, gra by się kleiła, a brakowało ostatniego strzału - można czekać. Ale ta podwórkowa naparzanka nie dawała nadziei na wiele... A zatrudnienie HaKa to już inny temat ;)

Odnośnik do komentarza

Wg mnie decyzja zła. Kasperczak za friko pracować nie będzie, a trenerem to on jednak wybitnym nie jest. Fakt jest taki, że sukcesy w Wiśle odnosił dzięki Smudzie. Teraz się dopiero okaże, ile jest naprawdę wart. Ja na miejscu kibiców Wisły bym się nie cieszył z tej decyzji. Jeszcze dziś była mowa o Winfriedzie Schaferze, który by był na pewno lepszym kandydatem...

 

Kim? Wielki trenejro ktory w ostatnich latach musial pracowac dla szejkow, bo w europejskiej pilce nikt go nie chcial? :roll: A kase pewnie bralby taka ze glowa mala.

Odnośnik do komentarza

Ponowne zatrudnienie Kasperczaka obrazuje gdzie jest nasza myśl szkoleniowa. Kompletnie nie rozumiem Cupiała. Wywalił Henryka za wyniki kilka lat temu, długo się z nim procesował, a teraz powrót do dawnych czasów. Niby dlaczego dziś ma być lepiej? Piłkarze w Wiśle lepsi? Nie. Kasper jest lepszym trenerem? Śmiem wątpić. Europa zapomniała jak gra się w piłkę? Śmiem wątpić. Spora część kadry zespołu gra w reprezentacji? Tak, Lecha Poznań. Życzę nowemu, staremu trenerowi jak najlepiej, ale czarno to widzę. Niepotrzebny krok wstecz.

Odnośnik do komentarza

Dziwię się Kasperczakowi, że się zdecydował zostać trenerem Wisły. Po tym jak Cupiał go potraktował za pierwszym razem ta informacja to prawdziwy szok. A Kasperczaka nie oceniałbym przez pryzmat Górnika bo przyszedł w trudnych okolicznościach i wiele zrobić się nie dało. A jak widać dzisiaj Górnik nadal mocno rozczarowuje. Były wielkie plany, a na dzisiaj muszą walczyć o awans z ŁKSem, który jest nad przepaścią bankructwa. 

Odnośnik do komentarza

Ok, teraz na spokojnie.

 

Porównując Kasperczaka do Schafera, to nie rozumiem płaczów niektórych, że to nie Niemiec został naszym trenerem. Niemiec prowadził przeciętniaka z mocnej ligi i to właściwie jedyne jego osiągnięcie z piłki klubowej. Polak jednak w kilku tych klubach francuskich trenował i to z niezłymi osiągnięciami.

Obaj trenowali w Afryce i mieli tam swoje wzloty i upadki. Ostatnio obu nie szło, ich ostatnie sukcesy miały miejsce kilka lat temu. Więc skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać, że zacytuję tekst reklamy pewnego proszku do prania.

Co nie znaczy że Heniek był spełnieniem moich marzeń. W ogóle cały czas trudno mi sobie go wyobrazić na ławce trenerskiej Wisły w obecnych realiach. Ale daję mu kredyt zaufania, jak bym zrobił zresztą w przypadku każdego szkoleniowca.

 

Mam wrażenie, że działaczom Wisły zamarzyła się powtórka sprzed ośmiu lat. Wtedy też Kasperczak przejął zespół, który słabo wystartował w lidze. Mistrzostwa co prawda nie zdobył, ale w pucharach... wszyscy wiemy. :) Chyba nikt nie pogniewałby się na taki scenariusz. ;)

 

Ogólnie - mogło być gorzej...

Odnośnik do komentarza

Dziwię się Kasperczakowi, że się zdecydował zostać trenerem Wisły. Po tym jak Cupiał go potraktował za pierwszym razem ta informacja to prawdziwy szok. A Kasperczaka nie oceniałbym przez pryzmat Górnika bo przyszedł w trudnych okolicznościach i wiele zrobić się nie dało. A jak widać dzisiaj Górnik nadal mocno rozczarowuje. Były wielkie plany, a na dzisiaj muszą walczyć o awans z ŁKSem, który jest nad przepaścią bankructwa. 

 

Odra przed sezonem wzmocniła sie za przysłowiowe grosze. Kasperczak w Górniku miał sie za cudotwórce i nie pozwolił sie wtykac w transfery. Mógł wydac parę mln zł i wydał. Do tej pory Górnikowi odbija sie czkawka na tych transferach, bo podpisane zostały wieloletnie kontrakty na bardzo duze sumy. Górnik jest w pierwszej lidze, a płacic musi niektórym jak w czolowym klubie ekstraklasy.

 

Uwazam, ze Kasperczak z Cupiałem są siebie warci. To, ze Henry nie ma honoru pokazał juz pare razy, ale ze Cupiał znowu sie pcha w to bagno z Kasperczakiem to dziwne.

Odnośnik do komentarza

Panowie, spójrzcie na to tak obiektywnie z poziomu Cupiała. Patrząc na osoby trenerów, którzy są teraz wolni - kogo jeszcze można było zatrudnić? Michniewicza? Urbana? Ja akurat uważam, że najlepiej dla Wisły byłoby (chyba), żeby na stanowisku został Skorża, ale jak już trzeba było wymienić go na kogoś nowego, to na kogo jak nie na Kasperczaka?

 

Pamiętam pana Henryka z czasów jego sukcesów z Mali i z Wisłą. Uważam, że nie zapomniał jak to jest prowadzić drużynę do sukcesów i, jak już wspomniał pescar, Górnik był raczej wpadką, wyjątkiem od reguły. Może to z powodu dziecięcych łez szczęścia wylanych podczas meczów z Schalke i Parmą, ale mam sentyment do Kasperczaka i życzę mu, by poprowadził Wisłę do następnych sukcesów w europejskich pucharach :)

 

[OT]I mówię to będąc kibicem Lecha :)[/OT]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...