Skocz do zawartości

Kącik egzaminacyjny


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie pytania do tekstu byly, zaskakujaco, trudne. mialem niemaly problem z ostatnim, to bylo cos na temat funkcji umieszczenia w tekscie metafory Newtona, nie moglem znalezc dwoch. zazwyczaj czytanie ze zrozumieniem pisalem na maks, badz prawie maks punktow, a tym razem nie jestem przekonany czy dam rade tyle wycisnac. nie sprawdzam kluczow rozwiazan, lecz mam obawy, ze cos speiprzylem w zadaniu na opinie i informacje (2I/2O wyszly?) oraz tym podawaniu numerow akapitow.

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że rozszerzenie było prostsze od podstawy. Podstawa mi poszła tak sobie, z zamkniętych mam koło 15pkt, a z wypracowania nie wiem, nie liczę na jakiś wybitny wynik. Dzisiaj przed maturą stoję ze znajomymi i każdy rozkmina co będzie na rozsz to ja rzuciłem "aa pewnie dadzą znów Osiecka" no i trafiłem. ;) Wybrałem temat pierwszy gdyż wyuczyłem się schematów interpretacji tekstów lirycznych, zapisałem całe dostępne miejsce (6 stron) i nie wiem co mógłbym jeszcze napisać. Drugi temat też był fajny, ale pierwszy był dla mnie zdecydowanie lepszy. Z rozszerzenia jestem zadowolony, z podstawy mniej, jestem prawie pewny, że rozsz poszło mi lepiej niż podstawa. W tym roku na trudność matur nie ma co narzekać, mam nadzieję, że matematyka nie zmieni tej tendencji. :) Osobiście uważam, że też będzie prosta, gdyż w zeszłym roku zbyt wiele ludzi oblało na matmie.

Odnośnik do komentarza

"tworzenie encyklopedii to wielkie przedsięwzięcie organizacyjne, finansowe i edytorskie"

Jak dla mnie, jeśli w kluczu jest "I", to jest to nieporozumienie. Zaznaczyłem "O", gdyż co niby oznacza słowo "wielkie"? To typowa konstrukcja subiektywna, wielki może być słoń, wielkie może być słońce, wielki może być człowiek etc..

 

Ale mogłem się spodziewać, że liczba "I" oraz "O" musi być sobie równa. ;)

Odnośnik do komentarza

czyli podobnie jak ja zaznaczyliscie, ze informacja to cos o encyklopedii, ze powstala w XVIw, a reszta to opinie? ja sie raczej kierowalem tym, ze: "tworzenie encyklopedii to wielkie przedsięwzięcie organizacyjne, finansowe i edytorskie" to jest typowowa opinia, gdyz w moim odczuciu tworzenie encyklopedii to banal.

 

@demren

 

a ja sie ostatnio przejechalem na probnym WOSie, ze liczba P i F ma byc rowna, dlatego tutaj w sumie nie kierowalem sie tym i smialo dalem 1I na 3O.

Odnośnik do komentarza

Zdanie: "Tworzenie encyklopedii to wielkie przedsięwzięcie organizacyjne, finansowe i edytorskie" - jest informacją gdyż zawiera fakt. Faktem jest, że tworzenie encyklopedii jest wielkim przedsięwzięciem o czym świadczy m.in to zdanie z tekstu: "Tworzenie encyklopedii to wielkie przedsięwzięcie organizacyjne, finansowe i edytorskie. Nowa wersja XV wydania „Encyclopaedia Britannica”, powstała w 1974 roku, była dziełem przeszło czterech tysięcy autorów ze 131 krajów. Koszt przygotowania (nie licząc kosztów druku) wyniósł 32 miliony ówczesnych dolarów, co przekłada się na sumę około 100 milionów dolarów dzisiejszych." - Wybaczcie ale 100 milionów dolarów to obiektywnie wielka suma i nie ma co do tego dyskusji. Od razu powiem, że argument o tym, że dla Billa Gatesa 100 mln to mało jest bezsensowny, gdyż obiektywnie jest to dużo i koniec.

Odnośnik do komentarza

no to po matmie, nie oszukujmy sie, dla mnie, czyli dla osoby, ktora z matma jest na bakier, bylo to banalne. zjebalem jedno zadanie w zamknietych (okrag opisany na kwadracie, zrobilem okrag wpisany w kwadrat i automatycznie zly wynik), nie zrobilem jednego wykaz (z katem rozwartym) i pojebalem jakies cyferki w objetosci graniastoslupa (chyba nie zauwazylem, ze w podstawie byl kwadrat). rozpieszczaja nas w tym roku.

 

co do kwestii poruszonej powyzej, przyklad: "NY to wielkie miasto" to w stu procentach informacja, wiec rzeczywiscie jestem w stanie przyznac sie do bledu. ;)

Odnośnik do komentarza

Fasol, dokladnie.

 

Niezły będzie straszak dla przyszłych maturzystów jak zobaczą jakie progi w tym roku były na uczelniach, bo na pewno będą one wysokie z powodu prostej matury. Więc nie wiadomo czy się cieszyć z solidnego wyniku, czy nie. :P Ja jutro polski ustny, jak dla mnie najbardziej stresujący egzamin, nie boję się, że nie zdam, ale sam fakt bezpośredniej konfrontacji z komisją jest stresujący. :]

Odnośnik do komentarza

Jak już pisałem bodajże rok temu, takie żonglowanie poziomami trudności matur jest ch****e, ale jak widać CKE nie zależy na poprawie sytuacji.

To wypacza progi, i albo trzeba pisać maturę co roku, albo się nie będzie miało szans pójść na inny kierunek, jeśli się trafiło akurat na ten trudniejszy rok ;)

Odnośnik do komentarza

Szczerze podziwiam osoby, które są w stanie napisać maturę rozsz z maty na ponad 90%, z warunkami jakie są w mojej szkole jest to niewykonalne. Powodzenia życzę. Dla mnie to w sumie wszystkie matury są ważne, bo na każdy z kierunków, na które wysyłam są inne kryteria, nie mam przedmiotów, które muszę tylko zdać. (no poza ustnymi)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...