Skocz do zawartości

Długi marsz


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym sezonie rozbiliśmy Stoke 7:0, więc w cichości swego serca i głupocie niewyczerpanych pokładów optymizmu liczyłem na drugie zwycięstwo z rzędu. Cóż, po raz kolejny moi podopieczni udowodnili mi, że jestem niepoprawnym frajerem. W 26. minucie Young wyciął w polu karnym Mosesa, a Thomson pokonał naszego bramkarza z jedenastu metrów. Potem piłkarze Gloucester zrobili wszystko, by golkiper Stoke został MVP tego spotkania, co oczywiście im się udało. Wyłamał się jedynie najmniej doświadczony w tym gronie Power, który po godzinie gry przejął piłkę wybitą poza pole karne po kornerze egzekwowanym przez Thomasa i potężnym strzałem pod poprzeczkę uratował nam jeden punkt.

 

18.02.2019 Meadow Park, Gloucester: 5.231 widzów
Ch (34/46) Gloucester [2.] — Stoke [13.] 1:1 (0:1)

26. J.Thomson 0:1 rz.k.
61. A.Power 1:1

Gloucester: J.Thompson — A.Thomas, J.Walker, G.Young, S.Kelly — G.Gibson — A.Bates (27. S.Paterson), J.Duffy, A.Power, A.Bonnet (61. M.Siciliano) — D.Florian YC (61. A.Stokes)

MoM: Paul Willis (GK; Stoke) — 9

Odnośnik do komentarza

Trzy dni później graliśmy na wyjeździe ze spadkowiczem z Premiership, zespołem Brighton. Dokonałem przed tym meczem dwóch zmian w składzie — do bramki powrócił Vilhelmsen, a na środku obrony niepewnego Younga zastąpił wychowanek Martin. Zespół raz jeszcze mnie zaskoczył i zagrał zupełnie inaczej, niż się spodziewałem... zmiatając gospodarzy z murawy Falmer. Gdyby nie weteran Robert Green, wygralibyśmy z 6:0 i nikt w obozie Brighton nie miałby prawa narzekać. Już w 5. minucie Kelly przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Batesa, który strącił ją głową pod nogi wchodzącego z głębi pola Floriana, a Damien mocnym strzałem zdobył swojego gola numer 25 w tym sezonie. Na drugie trafienie musieliśmy czekać do drugiej połowy, kiedy to Bates zagrał na wolne pole do Floriana, który na pełnej szybkości minął Greena i umieścił piłkę w pustej bramce. Czy to zwycięstwo zapowiadało okres lepszej gry Gloucester — nie śmiałem nawet o tym marzyć.

 

21.02.2015 Falmer, Brighton: 16.713 widzów
Ch (35/46) Brighton [10.] — Gloucester [3.] 0:2 (0:1)

5. D.Florian 0:1
67. D.Florian 0:2

Gloucester: J.Vilhelmsen — A.Thomas, J.Walker, M.Martin, S.Kelly — G.Gibson — A.Bates (82 M.Siciliano), J.Duffy (72. S.Patterson), A.Power, A.Bonnet — D.Florian (72. A.Stokes)

MoM: Damien Florian (ST; Gloucester) — 10

Odnośnik do komentarza

Optymizm w Gloucester przetrwał cały tydzień, do meczu z Crystal Palace. Zagraliśmy o wiele słabiej niż z Brighton, goście również się nie wysilili, więc bezbramkowy remis był jedynym możliwym wynikiem.

 

28.02.2015 Meadow Park, Gloucester: 5.220 widzów
Ch (36/46) Gloucester [2.] — Crystal Palace [9.] 0:0 (0:0)

Gloucester: J.Vilhelmsen — A.Thomas, J.Walker, M.Martin, S.Kelly — G.Gibson — A.Bates, J.Duffy (75. S.Patterson), A.Power, A.Bonnet (59. M.Siciliano) — D.Florian (59. A.Stokes)

MoM: Bobby Jones (DC; Crystal Palace) — 8

Odnośnik do komentarza

Luty 2015

 

Bilans (Gloucester): 2-3-0, 7:4

Championship: 3. [-1], 65 pkt, 75:49

FA Cup: 3. runda (1:4 z Tottenhamem)

Carling Cup: 2. runda (0:2 z Ipswich)

Finanse: +6.810.909 funtów (-131.313 funtów)

Budżet transferowy: 8.535.288 (75%)

Budżet płac: 202.145 (170.000)

Nagrody: Alan Power (bramka miesiąca — 1.; v. Reading)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Tomasz Szatan (26, MLC; Polska U-21: 7/0) z Cracovii do Pogoni za 1.100.000 funtów

2. Dariusz Lis (18, MR; Polska U-21: 3/0) z Lecha do Łęcznej za 950.000 funtów

3. Grzegorz Domżalski (31, AMRL; Polska) z Korony Kielce do Pogoni za 170.000 funtów

4. Piotr Koman (29, DRC; Polska) z Cracovii do Wisły Płock za 140.000 funtów

5. Sławomir Kamiński (29, AMRC; Polska) z Lecha do Arki za 140.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Scott Sinclair (25, ST; Anglia U-21: 3/1) z Watford do Shelbourne za 2.800.000 funtów

2. Oleg Aleksiejew (22, AMRC/FC; Rosja U-21: 6/1) z FK Moskwa do Rostowa za 875.000 funtów

3. James Boyle (28, ST; Australia: 32/9) z Kaiserslautern do Grasshopperu za 650.000 funtów

4. Wiktor Pimienow (19, AMR; Rosja U-19) z Chimek do Tereka za 500.000 funtów

5. Iwan Stankow (25, DR; Bułgaria U-21: 10/1) z Korony Kielce do Legii za 400.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+3]

Hiszpania: Real Madryt [+0]

Irlandia: —

Irlandia Północna: Glentoran [+3]

Niemcy: Bayern [+2]

Polska: Wisła [+2]

Rosja: —

Szkocja: Celtic [+1]

Walia: Carmarthen [+6]

Włochy: Milan [+1]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Puchar UEFA

  • 1. runda: Legia (1:1, 0:1 ze Sportingiem CP), Wisła (2:1, 0:1 z Schalke)

Reprezentacja Polski:

  • 04.02.2015 TOW Polska — Francja 0:2

Ranking FIFA: 1. Francja (1352), 2. Brazylia (1304), 3. Anglia (1209), 77. [-11] Polska (504)

Odnośnik do komentarza

Na początku marca wypożyczyłem na miesiąc do Huddersfield obrońcę Paula Thomsona, zdementowałem też pogłoskę o moim rychłym odejściem do Groclinu. A potem pojechałem z zespołem do Derby na mecz o sześć punktów na szczycie Championship. Rywal był trudny, teren niegościnny — czy ktoś się zdziwił, że gospodarze zebrali od nas tęgi łomot? Strzelaninę już w 8. minucie zaczął Stephen Kelly wspaniałym strzałem z dystansu. Irlandczykowi sławy pozazdrościł Gary Gibson, którego bomba z 24. minuty była jeszcze większej urody i precyzji. A tuż po przerwie dobiliśmy Derby szybkim kontratakiem; Bates zagrał precyzyjną piłkę do Floriana, który wszedł z nią w pole karne i posłał do bramki obok bezradnego golkipera.

 

03.03.2015 Pride Park, Derby: 31.936 widzów
Ch (37/46) Derby [5.] — Gloucester [2.] 0:3 (0:2)

8. S.Kelly 0:1
24. G.Gibson 0:2
49. D.Florian 0:3

Gloucester: J.Vilhelmsen — A.Thomas, J.Walker, M.Martin, S.Kelly — G.Gibson — A.Bates (77. S.Patterson), G.Lake, A.Power, A.Bonnet (77. D.Walker) — D.Florian (77. A.Chambers)

MoM: Stephen Kelly (DR; Gloucester) — 9

Odnośnik do komentarza

Nottingham Forest było kolejnym zespołem z czołówki, jaki zawitał na Meadow Park, tak więc teoretycznie i przy zachowaniu dotychczasowego rozkładu wyników mogliśmy liczyć na komplet punktów. Po kwadransie gry przeprowadziliśmy szybką akcję, Florian zagrał na prawe skrzydło do Bonneta, który przerzucił piłkę do Batesa. Adam pięknie ją przyjął, przymierzył i posłał w samo okienko bramki gości. Ale tym razem rywal nie pozwolił się nam stłamsić i dziesięć minut później odpowiedział pięknym golem Quinna z rzutu wolnego. Nasza świetna pauza zdawała się dobiegać końca, gdy posłałem w bój rezerwowego Stokesa, który zaciekle walczył z Florianem o miejsce w wyjściowym składzie. W 84. minucie Kelly zagrał w pole karne, De Troetsel wybił piłkę wprost na głowę Lake'a, który podał ją do Stokesa, a Irlandczyk z zimną krwią przelobował źle ustawionego Smitha. Kolejny mocny przeciwnik został pokonany — czy to oznaczało, że w pojedynku z Chelsea zaaplikowalibyśmy im pół tuzina bramek?

 

07.03.2015 Meadow Park, Gloucester: 5.229 widzów
Ch (38/46) Gloucester [2.] — Nottm Forest [5.] 2:1 (1:1)

15. A.Bates 1:0
26. B.Quinn 1:1
84. A.Stokes 2:1

Gloucester: J.Vilhelmsen — A.Thomas (57. M.Christiansen), J.Walker, M.Martin, S.Kelly — G.Gibson — A.Bates (73. S.Patterson), G.Lake, A.Power, A.Bonnet — D.Florian (73. A.Stokes)

MoM: Mark Martin (DC; Gloucester) — 8

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia, ale pewnie 25-26 lat. Gary Gibson to DM i ma 23 lata.

 

Następnym zawodnikiem, który dobrą grą na wypożyczeniu mógł przekonać mnie do siebie, był obrońca Mark Taylor, którego na miesiąc oddałem do Luton. Ale nie on był mi w głowie, gdyż na Meadow Park przyjeżdżało 19. w tabeli Wigan, co sugerowało bezdyskusyjną porażkę Gloucester — fatum nie da się przecież oszukać. A może jednak?

 

Mecz zaczął się od huraganowych ataków Gloucester, które zepchnęło gości do głębokiej defensywy, a Leo Franco zapewniło sporo pracy. W 11. minucie Thomas posłał z rzutu rożnego odchodzącą piłkę na długi słupek, a Josh Walker precyzyjnym strzałem głową dał nam prowadzenie, zdobywając swojego pierwszego gola dla "Tygrysów". Cztery minuty później Hooper zagrał bezmyślną piłkę w poprzek własnego pola karnego, przejął ją Bonnet i uderzeniem w długi róg podwyższył na 2:0. Przeznaczenie zostało oszukane? — gdzież tam.

 

Cztery minuty po golu Bonneta Brown przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, gdzie Crane uprzedził naszych defensorów i zdobył kontaktowego gola. W 38. minucie Zonneveld huknął nie do obrony z rzutu wolnego i przeznaczenie mogło przysiąść sobie na skraju dachu nad południową trybuną, chichocząc w kułak — po raz kolejny rywal z dołu tabeli okazał się dla nas zbyt wymagającym przeciwnikiem.

 

Ale i ja miałem w zanadrzu sposób na przeznaczenie, a nazywał się on Anthony Stokes. Irlandczyk uratował nam wygraną przed tygodniem, więc i tym razem posłałem go na boisko w charakterze jokera. Dwie minuty później Bates podał do niego z lewego skrzydła, podanie przejął Collins i wybił piłkę, tyle że wprost pod nogi Gibsona, który odegrał w pole karne, a Stokes z chirurgiczną dokładnością posłał piłkę do bramki obok bezradnego Leo Franco. Przeznaczenie z wrażenia straciło równowagę i spadło z dachu, przez co nie zdołało odwrócić losów spotkania i odnieśliśmy trzecie zwycięstwo z rzędu.

 

14.03.2015 Meadow Park, Gloucester: 5.216 widzów
Ch (39/46) Gloucester [2.] — Wigan [19.] 3:2 (2:2)

11. J.Walker 1:0
15. A.Bonnet 2:0
19. L.Crane 2:1
38. M.Zonneveld 2:2
71. A.Stokes 3:2

Gloucester: J.Vilhelmsen — A.Thomas (90+1. S.Patterson), J.Walker, M.Martin, S.Kelly — G.Gibson — A.Bates, G.Lake, A.Power, A.Bonnet (58. D.Walker) — D.Florian (69. A.Stokes)

MoM: Gary Gibson (DM; Gloucester) — 8

Odnośnik do komentarza

Zamienimy się?

 

Nasze rezerwy szósty rok z rzędu wygrały swoją grupę rozgrywek ligowych; wielka szkoda, że nie znajdowało to przełożenia na grę pierwszego zespołu. A tymczasem w dalekiej Rosji po zdobyciu 11 tytułów mistrza kraju i zwycięstwie 6:0 nad Lokomotiwem Moskwa, zarząd CSKA Moskwa rozwiązał kontrakt z Walerim Gazajewem — za faworyta do objęcia jego stanowiska media uznawały Jerzego Engela, a wśród kandydatów wymieniano też Stefana Majewskiego oraz mnie. Cóż, skoro działacze koni popadli w zbiorowy obłęd, tym lepiej dla innych klubów.

 

Prawy pomocnik Seán O'Sullivan wypożyczony został przeze mnie na miesiąc do Bournemouth. Natomiast kontuzji stawu skokowego doznał Andy Thomas i musiałem sięgnąć po Kenny'ego Payne'a, który nie do końca radził sobie z presją towarzyszącą występom w Championship. Innego wyjścia nie miałem, wyjazdowy mecz z West Brom zapowiadał się jako bardzo trudny, i taki też był.

 

Gospodarze byli od nas zdecydowanie lepsi, chociaż bez naszej pomocy zapewne nie zdobyliby ani jednej bramki. Wkrótce po rozpoczęciu spotkania Lake zagrał bezmyślną piłkę przez nasze pole karne, a ratujący sytuację Walker sfaulował Ebans-Blake'a; zresztą Josh rozegrał fatalne zawody i w drugiej połowie zupełnie się rozsypał. Rzut karny wykorzystał Earnshaw i do przerwy przegrywaliśmy 0:1, co było najniższym możliwym wymiarem kary.

 

Tuż po przerwie wbrew przebiegowi gry udało się nam wyrównać, gdy Payne bezlitośnie wykonał rzut karny podyktowany za faul Clementa na wprowadzonym za Bonneta Walkerze. Niestety kwadrans później nieprecyzyjnie wybita piłka trafiła pod nogi Taylora, który wspaniałym uderzeniem z dystansu pokonał Vilhelmsena. Rzuciłem do boju Stokesa, licząc na jego skuteczność, i Anthony rzeczywiście nam pomógł, bo po jego zgraniu piłki głową Lake ponownie doprowadził do remisu. Ale w doliczonym czasie gry jedyny błąd popełnił świetnie grający w tym meczu Martin i Robert Earnshaw strzałem pod poprzeczkę z ostrego kąta, którego nie obroniłby nawet tysiąc atletów po zjedzeniu tysiąca kotletów, dał gospodarzom w pełni zasłużone zwycięstwo. Przegraliśmy po walce, ale przegraliśmy, to zaś oznaczało, że marzenia o bezpośrednim awansie do Premiership odrobinę przybladły. Do drugiego w tabeli Sheffield United traciliśmy bowiem jeden punkt.

 

28.03.2015 The Hawthorns, West Brom: 29.015 widzów
Ch (40/46) West Brom [8.] — Gloucester [2.] 3:2 (1:0)

12. R.Earnshaw 1:0 rz.k.
53. J.A.González (WB) knt.
56. K.Payne 1:1 rz.k.
69. G.Taylor 2:1
80. G.Lake 2:2
90+2. R.Earnshaw 3:2

Gloucester: J.Vilhelmsen — K.Payne, J.Walker (70. M.Christiansen), M.Martin, S.Kelly — G.Gibson — A.Bates, G.Lake, A.Power, A.Bonnet (46. D.Walker) — D.Florian (63. A.Stokes)

MoM: Robert Earnshaw (ST; West Brom) — 9

Odnośnik do komentarza

Jeżeli w klubie byli tacy, którzy liczyli na to, że nie podpiszę nowego kontraktu, srodze się rozczarowali. Po wywalczeniu w rozmowie z zarządem zmiany struktury klubowych wydatków bezzwłocznie złożyłem podpis pod czteroletnią umową, co wywołało największy entuzjazm u świeżo przeze mnie opieprzonego Josha Walkera.

 

Marzec 2015

 

Bilans (Gloucester): 3-0-1, 10:6

Championship: 3. [—], 74 pkt, 85:55

FA Cup: 3. runda (1:4 z Tottenhamem)

Carling Cup: 2. runda (0:2 z Ipswich)

Finanse: +6.259.880 funtów (-748.134 funtów)

Budżet transferowy: 4.709.647 (75%)

Budżet płac: 201.600 (210.000)

Nagrody: Stephen Kelly (piłkarz miesiąca — 3.), Profesor (menedżer miesiąca — 1.)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Grzegorz Wachowicz (22, ST; Polska U-19) z Wisły do Steauy za 100.000 funtów

2. Grzegorz Wojtal (28, ML; Polska) z Lokomotiwu Płowdiw do Torpeda Moskwa za 28.000 funtów

3. Dawid Nowak (30, ST; Polska) z Wisły Płock do Partizani za 1.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Aristides (26, ST; Brazylia) z Esteghlalu do IFK Göteborg za 825.000 funtów

2. Anthony Scaramozzino (29, D/WBL; Francja U-21: 1/0) z Tottenhamu do Al-Ittihad za 230.000 funtów

3. Luciano (21, ST; Brazylia) z São Caetano do CSKA Moskwa za 130.000 funtów

4. Michaił Wiktorow (24, ST; Rosja) z Torpeda Wołżskij do Brann za 130.000 funtów

5. Aleksandr Suprun (29, ML; Rosja) z Dinama Machaczkała do Tereka za 110.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+0]

Hiszpania: Real Madryt [+3]

Irlandia: Dundalk [+2]

Irlandia Północna: Linfield [+1]

Niemcy: Bayern [+4]

Polska: Wisła [+9]

Rosja: Tom' [+2]

Szkocja: Celtic [+1]

Walia: Carmarthen [+11]

Włochy: Milan [+1]

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski:

  • 21.03.2015 EME Polska — San Marino 2:0

Ranking FIFA: 1. Francja (1346), 2. Brazylia (1300), 3. Anglia (1199), 82. [-5] Polska (497)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...