Skocz do zawartości

Długi marsz


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Łatwiej było mi znaleźć następcę Lee Hardinga. Sięgnąłem głęboko do klubowej kasy i za rekordową kwotę 1.500.000 funtów sprowadziłem z Arsenalu młodego Petera Parkera (19, DM; Anglia). Teraz pozostało mi ściągnąć na Meadow Park dobrego obrońcę, co miało być o wiele trudniejsze, a zarazem o wiele ważniejsze.

 

Bardzo dobitnie pokazał to mecz 1. rundy Carling Cup z czwartoligowym Hereford, na który wystawiłem rezerwowych, by wiedzieć, czego się po nich spodziewać. Całkowicie zawiódł Wright, jego zmiennik McLean również nie zachwycił i z trójki środowych obrońców ogrywanych w tym spotkaniu jedynie Hill nie miał się czego wstydzić. Goście zagrali bardzo ambitnie, my bardzo nieskutecznie i podczas gdy piłkarze Gloucester starali się odbić wątrobę Passmore'owi, w 34. minucie Cross przerzucił piłkę nad Wrightem, a Carlton wpakował ją do naszej bramki.

 

W drugiej połowie praktycznie nie wychodziliśmy z połowy Hereford, ale cały nasz wysiłek dał nam tylko jedną, i to zdobytą na raty bramkę. W 71. minucie Keogh zagrał dobrą piłkę do McLaughlina, który strzelił wprost w Passmore'a, ale piłkę przejął Jenkins, raz jeszcze podał do McLaughlina, który w końcu zdołał trafić do bramki zamiast w bramkarza. Udało się nam więc doprowadzić do dogrywki, w której nasza obrona całkowicie się rozsypała. Już po minucie kolejny błąd Wrighta pozwolił Murphy'emu na zdobycie gola na 2:1, potem McLean sfaulował w polu karnym Murphy'ego, zmuszając Russella do rozpaczliwej obrony jedenastki, a w ostatniej minucie dobił nas ponownie Carlton. Po tym meczu Wright wrócił do rezerw, a i pozycja Özçelika, który ponosił częściową odpowiedzialność za dwa gole Carltona, uległa znacznemu osłabieniu.

 

22.08.2012 Meadow Park, Gloucester: 229 widzów
CC 1R Gloucester — Hereford 1:3 (1:1, 0:1)

34. D.Carlton 0:1
71. D.McLaughlin 1:1
91. Ch.Murphy 1:2
119. D.Carlton (H) o.rz.k.
120. D.Carlton 1:3

Gloucester: A.Russell — D.Smith, A.Wright, J.Hill (71. S.McLean), Ö.Ózçelik — P.Parker — S.Patterson YC (53. S.Keogh), J.Duffy (46. Ch.Jenkins), H.Ismail YC, L.Roback — D.McLaughlin

MoM: Danny Carlton (ST; Hereford) — 9

Odnośnik do komentarza

Pierwszy zespół kolejny mecz grał w Blackpool. Nie zdążyliśmy jeszcze wejść w rytm gry, gdy Coles zabrał piłkę Hussainowi i pięknym podaniem obsłużył Goodwilliego, który dał gospodarzom prowadzenie. Od tej pory znów powtarzał się jakże znany scenariusz bicia głową w mur, aż w 34. minucie Doyle i Drake opadli przy linii bocznej Parkera, zmuszając go do zagrania do bramkarza. To podanie przeciął Zahirović i lobem z 55 metrów wyrównał stan meczu. Po przerwie trwała wymiana ciosów, ale w końcówce Blackpool popełniło błąd, przechodząc na 4-2-4 w poszukiwaniu zwycięskiej bramki. W 84. minucie Roback zagrał przed bramkę do McLaughlina, który sprytnym dryblingiem uwolnił się od obrońcy i zagrał w tempo do wchodzącego w pole karne Bradshawa, a Steve strzałem po ziemi zapewnił nam komplet punktów, zarazem otwierając swoje konto bramkowe w Gloucester.

 

25.08.2012 Bloomfield Road, Blackpool: 6.070 widzów
CCL1 (5/46) Blackpool [17.] — Gloucester [5.] 1:2 (1:1)

1. D.Goodwillie 1:0
34. I.Zahirović 1:1
45. K.Parker (B) knt.
45. D.Goodwillie (B) knt.
84. S.Bradshaw 1:2
89. P.Mills (B) cz.k.

Gloucester: Y.Makabu Ma Kalambay — M.Drake, O.Persson, M.Doyle, D.Evans — A.Hussain (46. H.Ismail) — G.McCullough, S.Bradshaw, M.Moffatt, D.Kasri YC (61. L.Roback) — I.Zahirović (70. D.McLaughlin)

MoM: David Evans (DR; Gloucester) — 9

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, oj, nie sądzę...

 

We wrześniu reprezentacja Irlandii rozpoczynała walkę o awans do finałów Mistrzostw Świata w 2014 roku. Na pierwszy ogień szły mecze teoretycznie najtrudniejszy — z Holandią — oraz najłatwiejszy — z San Marino. Zgodnie z obietnicą złożoną po hiszpańskim fiasku drużyna narodowa została gruntownie przewietrzona i pojawiło się w niej parę nowych twarzy. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Robert Elliott (26, GK; 1/0; Charlton), Andrew Lonergan (28, GK; 17/0; Preston), Darren Randolph (25, GK; 1/0; Charlton)

 

Obrońcy: Paul Doyle (20, DC; 1/0; Wigan), Kevin Foley (27, D/WB/MR; 16/1; Fulham), Alan Kearney (25, DC; 5/0; Everton), Stephen Kelly (28, D/WBR; 23/0; Aston Villa), Paul McShane (26, DC; 29/3; Sheff Utd), Andy O'Brien (33, DC; 56/1; St.Johnstone), John O'Shea (31, DLC; Irlandia: 75/1; Man Utd), Alan Reilly (19, DL; —/—; Birmingham), Marc Wilson (25, DC/DM; 12/0; Doncaster)

 

Pomocnicy: Willo Flood (27, MRC; 41/1; Man City), Stephen Ireland (24, AM/FC; 6/1; Man City), Liam Miller (31, MRC; 38/7; Plymouth), Joey O'Brien (26, MC; 15/1; Aston Villa), Derek O'Reilly (19, AMLC/ST; —/—; Man City), Steven Reid (31, AMRC; 52/8; Blackburn), Michael Timlin (27, DL/MLC; 8/0; Brighton), Keith Treacy (23, AML; 14/1; Aston Villa), John Ward (20, DM; —/—; Sunderland), Glenn Whelan (28, MC; 11/3; Wolves)

 

Napastnicy: Stephen Elliott (28, ST; 46/26; Sunderland), Gary Kelly (20, ST; 5/2; Man City), Derek Milne (20, AMRL/ST; 10/2; Tottenham), Anthony Stokes (24, ST; 14/11; Fulham)

Odnośnik do komentarza

Dwa dni po meczu z Blackpool podejmowaliśmy cienkie jak barszcz Northampton, które rok temu sklepało nas na Meadow Park 4:3. Tym razem było odrobinę lepiej, po 90 minutach nieustannego oblężenia bramki gości udało się nam zremisować z nimi 0:0, tracąc jedynie kontuzjowanego Perssona. Nasz środek obrony zaczynał wyglądać niepokojąco ubogo.

 

27.08.2012 Meadow Park, Gloucester: 3.391 widzów
CCL1 (6/46) Gloucester [3.] — Northampton [23.] 0:0 (0:0)

Gloucester: Y.Makabu Ma Kalambay (46. A.Russell) — M.Drake, O.Persson, M.Doyle, D.Evans — A.Hussain — M.Moffatt, S.Bradshaw, H.Ismail, D.Kasri (56. D.Kasri) — I.Zahirović (71. D.McLaughlin)

MoM: Gary Naysmith (DL; Northampton) — 8

Odnośnik do komentarza
Łatwiej było mi znaleźć następcę Lee Hardinga. Sięgnąłem głęboko do klubowej kasy i za rekordową kwotę 1.500.000 funtów sprowadziłem z Arsenalu młodego Petera Parkera (19, DM; Anglia).

 

Sam Spider-man zgodził się dla was grać? :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Po raz pierwszy za mojej kadencji w Gloucester gorączka transferowa w klubie trwała do ostatnich godzin sierpnia. Niestety, nie mogłem zaprezentować kibicom wzmocnień, które z miejsca wskoczyłyby do pierwszego zespołu, za to udało mi się ściągnąć dwóch młodych, utalentowanych zawodników. Jim Thomas (17, AMC; Szkocja) przyszedł do nas za 60.000 funtów z Colchester, natomiast Alberto Zito (17, WBR/DM/MRC; Włochy) kupiony został za 30.000 funtów z St.Johnstone.

 

Dwa pozostałe transfery niestety zrealizowane zostały zgodnie z planem — zespół został osłabiony poprzez odejście jego dwóch największych, młodych gwiazd i tylko księgowy nie ukrywał zadowolenia z tego faktu. Nasz świetny defensywny pomocnik, Lee Harding (18, DM; Walia U-21: 5/0) [64-0-9, 7.48; 3s], za 2.200.000 funtów (50%) przeniósł się do Derby County i za cholerę nie potrafiłem zrozumieć, dlaczego Walijczyk wybrał ofertę zespołu z League One, skoro chciał zrobić wielką karierę. Nie popełnił tego błędu Andrew Howarth (20, DC; Anglia U-19) [69-1-3, 7.35; 3s] i za rekordową w dziejach Gloucester kwotę 4.000.000 funtów (50%) przeprowadził się do Tottenhamu. Życzyłem mu jak najlepiej, ale dziury po nim na środku naszej obrony nie miałem kim załatać, aczkolwiek Mark Doyle spisywał się zaskakująco dobrze.

 

Sierpień 2012

 

Bilans (Gloucester): 3-2-2, 12:8

Bilans (Irlandia): —

CC League One: 4. [—], 11 pkt, 11:8

FA Cup: —

Carling Cup: 1. runda (1:3 z Hereford)

LDV Vans Trophy: —

Finanse: +4.186.726 funtów (-785.957 funtów)

Budżet transferowy: 6.142.050 (100%)

Budżet płac: 44.254 (50.000)

Nagrody: Mark Doyle (młody piłkarz miesiąca — 1.), Gary McCullough (młody piłkarz miesiąca — 3.)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Ryszard Wolczyk (21, ST; Polska: 7/4) z Chelsea do Man Utd za 52.000.000 funtów (rekord)

2. Rafał Wiśniewski (22, ST; Polska U-21: 24/9) z Zaragozy do Tottenhamu za 7.750.000 funtów

3. Dariusz Zjawiński (25, ST; Polska U-21: 11/3) z Newcastle do Q.P.R. za 4.400.000 funtów

4. Cezary Wilk (26, MC; Polska U-21: 1/0) z Legii do Wigan za 1.100.000 funtów

5. Łukasz Kucharski (19, ST; Polska U-21: 1/0) z Lecha do Wolfsburga za 725.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Thomas Volkert (20, ST; Niemcy: 1/0) z Bayernu do Milanu za 10.500.000 funtów

2. Josh O'Keefe (23, MC; Anglia U-21: 4/1) z Blackburn do Man City za 7.000.000 funtów

3. Christian Obodo (28, DM; Nigeria: 46/4) z Tottenhamu do Chelsea za 6.750.000 funtów

4. Salvatore Foti (24, ST; Włochy U-21: 6/1) z Ascoli do Celtiku za 6.250.000 funtów

5. Alejandro Calvo (18, GK; Hiszpania U-21: 4/0) z Deportivo do Valencii za 6.250.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Blackburn [+0]

Hiszpania: —

Irlandia: Bohemians [+3]

Irlandia Północna: —

Niemcy: Schalke [+3]

Polska: Lech [+3]

Rosja: Lokomotiw Moskwa [+1]

Szkocja: Celtic [+2]

Walia: Afan Lido [+2]

Włochy: Chievo [+0]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Liga Mistrzów

  • 2. faza kw.: Wisła (0:1 z Partizanem)

Puchar UEFA

  • 2. runda kw.: Korona Kielce (1:1, 0:3 z Zemunem), Wisła Płock (3:1, 0:3 z Litexem)

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Francja (1353), 2. Brazylia (1301), 3. Anglia (1092), 10 [—] Irlandia (841), 76. [+4] Polska (509)

 

Uprzedzając nieuniknione pytania: Rychu Wolczyk superstar

Odnośnik do komentarza
Niezłe transfery polaków, kto to jest ten Ryszard Wolczyk?

 

Najdroższy piłkarz świata.

 

Wrzesień zaczynaliśmy wyjazdowym meczem w Nottingham. Przystępowaliśmy do niego osłabieni brakiem nie tylko kontuzjowanego Perssona, ale i dwójki Irlandczyków z Ulsteru, Moffatta i McLaughlina, powołanych na mecze swojej reprezentacji. W tej sytuacji na lewą pomoc powrócił McCullough, a na środku obrony zagrał Smith. Nie było to szczególnie porywające widowisko, ale wypunktowaliśmy gospodarzy, gdy było to potrzebne, a niczego więcej nie oczekiwałem. Po kwadransie gry McCullough z lewego skrzydła zdołał podać piłkę do Bradshawa, ten zagrał górą do Zahirovicia, a Bośniak strzałem z woleja pod poprzeczkę przełamał ręce Forsterowi. Z kolei na kwadrans przed końcem spotkania Zahirović wyskoczył do centry Kasriego, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Camerona i Hamze Ismail z jedenastu metrów ustalił wynik meczu na 2:0 dla "Tygrysów".

 

01.09.2012 Meadow Lane, Nottingham: 14.331 widzów
CCL1 (7/46) Notts Co [5.] — Gloucester [4.] 0:2 (0:1)

15. I.Zahirović 0:1
75. H.Ismail 0:2 rz.k.

Gloucester: Y.Makabu Ma Kalambay — M.Drake, D.Smith, M.Doyle, D.Evans — A.Hussain — G.McCullough YC (71. J.Hill), S.Bradshaw YC (66. J.Duffy), H.Ismail, D.Kasri (76. L.Roback YC) — I.Zahirović 

MoM: Mark Doyle (DC; Gloucester) — 9

Odnośnik do komentarza

Liga na tydzień zrobiła sobie przerwę na mecze reprezentacji. Walkę o awans do finałów MŚ 2014 zaczynaliśmy od najtrudniejszego, wyjazdowego spotkania z Holandią. W wyjściowym składzie pojawiło się parę nowych twarzy, takich jak prawie debiutant Robert Elliott na bramce czy całkowity debiutant John Ward na pozycji defensywnego pomocnika. Prasa skazywała nas na pożarcie, my chcieliśmy pokazać, że stać nas na ambitniejszą grę niż na mistrzostwach Europy.

 

W pierwszej połowie Holendrzy przeważali, ale niewiele z tego mieli. Strzały De Jonga i Kuyta pewnie bronił Elliott, który poza jednym szalonym wyjściem poza pole karne spisywał się bardzo dobrze. Nasza jedyna odpowiedź padła w 45. minucie, kiedy to Elliott przegrał pojedynek sam na sam ze Stekelenburgiem. Po przerwie było już znacznie ciekawiej. Na boisku pojawili się Treacy i Kelly, co bardzo ożywiło naszą grę ofensywną. W 58. minucie Kelly strzelał wprost w Stekelenburga, który wybronił też dobitkę Reida, ale Holendrzy nie zlekceważyli ostrzeżenia. Chwilę później Kromkamp zagrał wspaniałą piłkę z lewego skrzydła, Sneijder był na spalonym, ale zza obrońców wyskoczył Kuyt i strzałem z woleja nie dał Elliottowi najmniejszych szans.

 

Holendrzy ewidentnie się wyluzowali, co okazało się sporym błędem. Trzy minuty po stracie gola Joey O'Brien popisał się cudownym zagraniem w uliczkę do Kelly'ego, który minął zwodem Stekelenburga i z zimną krwią wyrównał na 1:1! I wtedy rozpoczął się właściwy mecz, gdyż zupełnie nieoczekiwanie poszliśmy na wymianę ciosów z faworyzowanymi gospodarzami. W 79. minucie kontra Robbena o mały włos nie dała gola Holendrom, minutę później odpowiedzieliśmy strzałem Kelly'ego, który sprawił sporo kłopotu Stekelenburgowi. Zdenerwowani Holendrzy zaczęli grać nieczysto, a sędzia praktycznie nie dostrzegał ich fauli. Najpierw więc sponiewierali O'Shea, a w 87. minucie z boiska zszedł z rozbitą głową Kelly i mecz kończyliśmy w dziesięciu. Gospodarze właściwie nie opuszczali naszego pola karnego i w drugiej minucie doliczonego czasu gry Boulahrouz wrzucił piłkę w szesnastkę, a Kuyt precyzyjnym strzałem zapewnił Holendrom całkowicie niezasłużone zwycięstwo. Zagraliśmy bardzo ambitnie i naprawdę nie miałem do nikogo pretensji o tę porażkę.

 

01.09.2012 Amsterdam ArenA, Amsterdam: 49.628 widzów
EMŚ Gr1 (1/12) Holandia — Irlandia 2:1 (0:0)

63. D.Kuyt 1:0
66. G.Kelly 1:1
87. G.Kelly (I) knt.
90+2. D.Kuyt 2:1

Irlandia: R.Elliott 8 — J.O'Shea 7, P.McShane 6, A.O'Brien 7, S.Kelly YC 6 — J.Ward 7 (77. G.Whelan 5) — D.Milne 6 (46. K.Treacy 7), J.O'Brien YC 8, W.Flood 6, S.Reid 7 — S.Elliott 7 (46. G.Kelly 7)

MoM: Dirk Kuyt (ST; Holandia) — 9

 

Za kontuzjowanych O'Shea i Kelly'ego powołania otrzymali i zaakceptowali Robbie Keane (32, FC; 87/34; Tottenham) oraz Mark Yeates (27, AMRC/FC; 1/0; Hull). W pozostałych meczach naszej grupy Azerbejdżan zremisował bezbramkowo z Walią, a Szwajcaria pokonała Liechtenstein 3:0.

 

1. Szwajcaria 3 pkt 3:0

2. Holandia 3 pkt 2:1

3. Azerbejdżan 1 pkt 0:0

4. Walia 1 pkt 0:0

5. Litwa 0 pkt 0:0

6. Irlandia 0 pkt 1:2

7. Liechtenstein 0 pkt 0:3

Odnośnik do komentarza

Mam dobre serduszko takie... :D

 

Cztery dni później graliśmy z Liechtensteinem w meczu, który wyglądał identycznie od pierwszej minuty do ostatniej. Wybicie piłki przez gospodarzy, akcja Irlandii, strzał, wybicie piłki przez gospodarzy, akcja Irlandii, strzał... Jakimś cudem cała ta nasza przewaga przyniosła nam jedynie dwa gole, w 4. minucie po główce Eliotta i w 57. minucie po strzale O'Briena zza linii pola karnego. W reprezentacji swoje pierwsze mecze rozegrali młodzi Alan Reilly oraz Derek O'Reilly i spisali się poprawnie.

 

05.09.2012 Rgeinpark Stadion, Vaduz: 3.253 widzów
EMŚ Gr1 (2/12) Liechtenstein — Irlandia 0:2 (0:1)

4. S.Elliott 0:1
57. J.O'Brien 0:2

Irlandia: R.Elliott 7 — A.Reilly 7, P.McShane 7, A.O'Brien 7, S. Kelly 7 — J.Ward 7 — D.O'Reilly 7, L.Miller 7 (57. S.Ireland), J.O'Brien YC 8, S.Reid 8 — S.Elliott 8

MoM: Stephen Elliott (ST; Irlandia) — 8

 

David McLaughlin zadebiutował w reprezentacji Irlandii Północnej w wygranym 2:0 meczu z San Marino. A w pozostałych meczach naszej grupy Holandia rozbiła Litwę 7:0, zaś Szwajcaria pokonała Walię 2:0.

 

1. Holandia 6 pkt 9:1

2. Szwajcaria 6 pkt 5:1

3. Irlandia 3 pkt 3:2

4. Azerbejdżan 1 pkt 0:0

5. Walia 1 pkt 1:2

6. Liechtenstein 0 pkt 0:5

7. Litwa 0 pkt 0:7

Odnośnik do komentarza

Holendrzy prosięta :/

 

Mi się tez taki hiper napadzior wygenerował w FM2007 - ma dopiero 19 lat i licytacja idzie w o okolicy 16 mln E (screena wrzucę w odp. temacie), szkoda, ze nie jest moim graczem :]

 

 

2. Rafał Wiśniewski (22, ST; Polska U-21: 24/9) z Zaragozy do Tottenhamu za 7.750.000 funtów

ten też niezły musi być!

 

:kutgw:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...