Skocz do zawartości

The Golden Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

PODSUMOWANIE SEZONU 2009:

 

- mistrzostwo kraju [+ LM]

- odpadnięcie z Ligi Mistrzów już w drugiej rundzie

- przegrana walka o Suomen Cup już w siódmej rundzie

 

KuPS Kuopio – FC Lahti (1:0)

 

Rezerwowi się nie popisali w tym meczu. Nie winię młodego Vuorinena, że przegrał pojedynek główkowy, w którego efekcie straciliśmy gola. Niepokoi mnie za to forma napastników. Moussoro czy Frankowski to snajperzy o wyrobionej marce, ale zupełnie tego nie potwierdzili. Dobrze chociaż, że obrona zagrała dosyć dobrze.

 

NAJMOCNIEJSZA JEDENASTKA:

 

GK – Roope Matsi [22 lata, 19 meczów, 9 spotkań bez utraty gola, 7.29] – grał dosyć pewnie w tym sezonie. Zawodził jedynie podczas kryzysu w drużynie. Roope potrafi w pojedynkę wygrać mecz, ale nie jest zawodnikiem, który może poderwać kolegów do ataku.

 

O P – Haanu Haarala [28 lat, 21 meczów, 1 bramka, 4 asysty, 7.71] – bardzo udany sezon w jego wykonaniu. Nawet podczas kryzysu wyróżniał się swoją grą [oczywiście pozytywnie]. Aż dziw, że tak słabo grał w Wackerze Innsbruck.

 

O L – Boukary Drame [24, 9, -, 4, 7.67] – Senegalczyk przyszedł do nas w lecie, ale już zdążył pokazać się z dobrej strony. Były gracz PSG miał być jedynie rezerwowym, jednak szybko wygryzł ze składu „pewniaka” Holmvika.

 

O Ś – Tatu Makela [21, 18(1), -, 2, 7.47] – wciąż mnie zadziwia dojrzałością gry. Gra lepiej niż niejeden weteran na tej pozycji. Choć nie ustrzegł się błędów to był zdecydowanie najlepszym stoperem.

 

O Ś – Lasse Lagerblom [29, 15, -, 5, 7.33] – Lasse nie schodzi poniżej pewnego poziomu, ale widać po nim, że wiele lepiej grać już nie będzie. Będę musiał poszukać jego następcę, bo nasi pozostali zawodnicy na tej pozycji nie błyszczeli.

 

P P – Felix Siivonen [23, 13(1), 1, 3, 7.07] – nadal naszą bolączką jest prawa pomoc. Felix jako tako załatał tą dziurę po Grahnie, ale to wciąż nie jest to. Na razie wszyscy, których sprowadziłem na tą pozycję zawodzą.

 

P L – Kim Kaijalainen [27, 18, 2, 6, 7.50] – zupełnie inaczej jest na lewym skrzydle. Kim jest na najlepszej drodze do zostania legendą klubu. Ma też bardzo dobrego rywala [ivanschitza], toteż daje z siebie wszystko.

 

P Ś – Edu [25, 14(1), 3, 3, 7.40] – mimo przeciwności Brazylijczyk pokazał, że niepotrzebnie został skreślony w swoim poprzednim klubie. Mimo dosyć trudnego charakteru [obraził się na mnie, bo nie pozwoliłem mu na…wypożyczenie do innego klubu] pokazał, że jest profesjonalistą.

 

P Ś – Jarkko Koskinen [34, 18, -, 2, 7.22] – co prawda Perović był w lepszej formie niż Jarkko, ale uznałem, że nasz kapitan powinien znaleźć się w tym podsumowaniu. Szacunek za grę dla Lahti od dziesięciu sezonów.

 

N – Rafik Djebbour [25, 20(1), 19, 9, 7.95] – nic dodać, nic ująć. Dałem mu szansę, a Algierczyk pięknie mi się odwdzięczył.

 

N – Teemu Pukki [18, 9(2), 9, 5, 7.55] – można powiedzieć, że miał „wejście smoka” w końcówce sezonu. Bardzo mnie to ucieszyło.

 

BUBEL SEZONU:

 

- Kabirou Moussoro [26, 3(6), 2, 1, 6.78] – Benińczyk wyraźnie stracił formę. Grał na tyle słabo, że nawet nie zasłużył na przedłużenie kontraktu. Poza tym, jak poinformował mnie jego agent, nie jest nawet tym zainteresowany. Krzyż na drogę.

Odnośnik do komentarza

25.10.2009

 

Otrzymałem ofertę poprowadzenia austriackiego klubu z Klagenfurtu. Drużyny zajmującej ostatnie miejsce w T-Mobile Bundeslidze. Odrzuciłem ofertę z dwóch powodów. Po pierwsze nie był dla mnie zbyt atrakcyjny, po drugie chcę wypełnić kontrakt z Lahti co najmniej do końca sezonu 2010.

 

02.11.2009

 

Za dwa tysiące euro pozyskałem z klubu Würmla Raphaela Hammerla, fizjoterapeutę.

 

03.11.2009

 

Tomek Frankowski pomyślnie zdał egzamin trenerski. Postanowiłem podpisać z nim kontrakt trenerski.

 

07.11.2009

 

Finlandia w pierwszym meczu barażowym pokonała Szwecję 1:0 [Forssell]. Warto wspomnieć, że na ławce podczas tego ważnego spotkania siedział Matsi.

 

Ivanschitz wszedł na boisko z ławki podczas meczu towarzyskiego z Francją, przegranego przez Austrię 0:2 [Le Tallec, Cisse]. Mimo porażki jego kraju pozostawił po sobie dobre wrażenie.

 

11.11.2009

 

Od pierwszych minut w rewanżu ze Szwecją zagrał Haarala. Nie zapobiegł jednak porażce 0:2 [ibrahimović, Rosenberg]. Nie można mieć jednak do niego zastrzeżeń.

 

Ivanschitz znów wystąpił jako rezerwowy, tym razem z meczu z Anglią 1:2 [Linz – Defoe 2]. Znów nie zawiódł, ale też nie błysnął.

 

Moussoro zagrał z RPA słabiutko, a Benin przegrał na wyjeździe aż 1:4 [McCarthy, Mokoena 2, Pienaar – Mexes].

 

13.11.2009

 

Teemu Pukki przełożył swoją morderczą formę na mecze młodzieżówki. Tym razem w pojedynkę rozpracował obronę Łotyszy. Ukoronował to zdobyciem hat-tricka.

Podobnego wyczynu dokonał kilka meczów wcześniej, podczas potyczki ze Szkocją.

 

Do klubu dołączył nowy defensywny pomocnik, Duńczyk Jakob Rasmussen. Kosztował mnie sporo, bo 425 tys euro. Nie ma jednak co oszczędzać na wzmocnieniach, zwłaszcza jak się mierzy w fazę grupową Ligi Mistrzów.

 

325 tysięcy kosztował mnie reprezentant czeskiej młodzieżówki Radek Novotny.

 

01.12.2009

 

Tego dnia wygasł kontrakt zawarty między klubem, a Moussoro. Benińczyk nie wyrażał chęci na przedłużenie umowy, toteż został zwolniony.

Odnośnik do komentarza

02.12.2009

 

Anders Overstrom za 200 tys euro zasilił szeregi HJK Helsinki.

 

17.12.2009

 

Jose Carlos Santos został nowym trenerem bramkarzy. Wykupienie go z Itabuny kosztowało mnie 14 tysięcy.

 

24.12.2009

 

Na Wigilię sprawiłem kibicom prezent. Mianowicie do klubu dołączył zdolny środkowy obrońca Matthieu Fontaine. Kosztował mnie aż milion euro, ale sądzę, że szybko się spłaci.

 

01.01.2010

 

Rafik Djebbour doszedł do porozumienia z AS Saint-Etienne. W zamian na nasze konto wpłynęło 2,5 mln euro.

 

Hannu Haarala Piłkarzem Roku w Finlandii. W wywiadzie dla gazety podkreślał moje zasługi. Przesadza, sam na to zapracował.

Kim Kaijalainen drugi.

 

07.01.2010

 

Zdaniem kibiców najlepszym zawodnikiem klubu był Kim Kaijalainen.

 

10 nowych wychowanków dołączyło do zespołu U-20. I to mają być najlepsi z najlepszych :picard:

 

Nagrody UEFA:

 

Bramkarz Roku: Petr Cech [Chelsea]

Obrońca Roku: Khalid Boulahrouz [HSV Hamburg]

Pomocnik Roku: Michael Ballack [bayern München]

Napastnik Roku: Antonio Cassano [Real Madrid]

 

13.01.2010

 

FC Lahti – GAK Graz (0:1) [Lahti Cup półfinał]

 

14.01.2010

 

FC Lahti – Maccabi Petach-Tikwa (3:2) [Lahti Cup mecz o trzecie miejsce]

 

Obrona gra piach. Ja bym nawet lepiej asekurował rywali…

 

15.01.2010

 

Jan Koprivec za 500 tys euro został graczem Slavii Praha.

Odnośnik do komentarza
Panie, nie sądzisz chyba, że wyciągnie te jedynki, na coś przyzwoitego :>

 

Nie takie rzeczy widywałem...

 

Chociażby Mada w pierwszej 60 rankingu :]

 

A ja, niestety, nigdy takich rzeczy nie doświadczyłem.

 

Daj chłopakom szansę, jak najszybciej przestaw na dorosłe treningi i sam się przekonasz, że z paru coś będzie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...