Skocz do zawartości

The Golden Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

25.09.2008

 

FC Lahti – Sc Heerenveen [Puchar UEFA pierwsza runda 2\2]

 

Matsi – Heikinheimo, Holmvik, Myntti, Makela – Paatelainen, Kaijalainen, Koskinen (k), Alomerović – Frankowski, Djebbour

 

Goście nieco nas zlekceważyli, mając w pamięci mecz w Holandii. Zostali za to ukarani. Frankowski do Paatelainena, ten dochodzi do linii końcowej i dośrodkowuje na głowę Djebboura. Algierczyk mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Już się cieszyliśmy, ale goście nam się odwdzięczyli. I to, *****, w jaki sposób. Dwie kontry, dwa błędy Mynttiego. Znowu u siebie gramy jak patałachy. Przed końcem rywale ponownie zaatakowali, a Myntti znów popełnia ten sam błąd.

Nie popuszczę mu, ma to jak w banku. Po meczu, który zakończył się wynikiem 1:3, oznajmiłem mu, że to był jego ostatni mecz w Lahti. Powiedział, że skoro tak, to należy mu się 180 tysięcy euro.

”Dobrze, jutro są na twoim koncie, teraz się wynoś!” odparłem ze złością.

 

FC Lahti – Sc Heerenveen (1:3)

 

MoM: Ugur Yildirim [Heerenveen]

Odnośnik do komentarza

25.09.2008

 

FC Lahti – AC Alliansi [Veikkausliiga 26\26]

 

Matsi – Hauhia, Holmvik, Marcao, Makela – Paatelainen, Kaijalainen, Koskinen (k), Alomerović – Frankowski, Djebbour

 

Ten mecz, po ostatniej porażce, nie miał dla mnie znaczenia. Chciałem jedynie poprawić grę na skrzydłach. Gole miałby być miłym dodatkiem, i były. Najpierw do siatki trafił Djebbour, po podaniu Frankowskiego. Później, już w drugiej połowie, potężnym uderzeniem bramkarza pokonał Parikka. Na końcu mocno głową przymierzył Djebbour, a bramkarz tylko bezradnie patrzył jak piłka wpada do siatki. Sezon 2008 był zakończony.

 

FC Lahti – AC Alliansi (3:0)

 

MoM: Rafik Djebbour

 

Miły prezent sprawili mi rywale, Inter Turku bezbramkowo zremisował z MyPą Anjalankoski, toteż tabela końcowa wygląda tak:

 

| Poz   | Inf   | Zespół		 |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	|	   | FC Lahti	   |	   | 26	| 16	| 6	 | 4	 | 61	| 15	| +46   | 54	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	|	   | MyPa 47		|	   | 26	| 15	| 8	 | 3	 | 44	| 22	| +22   | 53	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | Tampere United |	   | 26	| 14	| 10	| 2	 | 38	| 17	| +21   | 52	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | HJK Helsinki   |	   | 26	| 13	| 10	| 3	 | 30	| 11	| +19   | 49	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.	|	   | AC Allianssi   |	   | 26	| 11	| 11	| 4	 | 47	| 27	| +20   | 44	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.	|	   | FC Haka		|	   | 26	| 12	| 6	 | 8	 | 51	| 39	| +12   | 42	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.	|	   | FC Inter Turku |	   | 26	| 12	| 6	 | 8	 | 38	| 35	| +3	| 42	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.	|	   | FF Jaro		|	   | 26	| 8	 | 8	 | 10	| 33	| 34	| -1	| 32	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.	|	   | KuPS Kuopio	|	   | 26	| 8	 | 6	 | 12	| 28	| 37	| -9	| 30	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |	   | FC KooTeePee   |	   | 26	| 6	 | 10	| 10	| 30	| 41	| -11   | 28	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |	   | AC Oulu		|	   | 26	| 7	 | 7	 | 12	| 35	| 51	| -16   | 28	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |	   | Rakuunat	   |	   | 26	| 3	 | 6	 | 17	| 20	| 47	| -27   | 15	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |	   | VPS Vaasa	  |	   | 26	| 3	 | 4	 | 19	| 21	| 54	| -33   | 13	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |	   | RoPS Rovaniemi |	   | 26	| 2	 | 6	 | 18	| 9	 | 55	| -46   | 12	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

28.10.2008

 

Po meczu wyjechałem odpocząć. Sezon trochę dał mi w kość. Zostały przed nami mało ważne mecze pucharowe, toteż poleciłem asystentowi, żeby zajął się drużyną na czas mojej nieobecności. Wydałem też jedno polecenie kapitanowi drużyny: „Jarkko, pilnuj chłopaków, żeby za bardzo nie odpuszczali rywalom”. Wakacje…

 

Okuj – FC Lahti (0:5) [siódma runda]

 

FC Hameenlinna – FC Lahti (0:1d) [Ćwierćfinał]

 

FC Lahti – HJK Helsinki (2:4) [Półfinał]

 

Martwi zbyt łatwe odpadnięcie z półfinału. Ale tak to jest, jak obrońca łapie czerwoną kartkę, i to na własne życzenie.

 

Czas na analizę sezonu, i wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE SEZONU 2008:

 

- mistrzostwo kraju [i prawo gry w LM]

- odpadnięcie z półfinału Suomen Cup [z przyszłym zwycięzcą]

- odpadnięcie z Pucharu UEFA już w pierwszej rundzie.

 

NAJMOCNIEJSZA JEDENASTKA: (pod uwagę biorę średnią ocen WYŁĄCZNIE z meczów ligowych, bo w pucharze nieco za łatwo można sobie nabić wysoką notę

 

GK – Roope Matsi [21 lat, 19 występów, 11 razy zachował czyste konto, 7.32] – wierzyłem w niego, a on odwdzięczył mi się dobrymi występami, zarówno w lidze, jak i w europejskich pucharach. Okrzepł na tyle, że otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji A, jednak, na razie, nie zagrał w niej.

 

O P – Hannu Haarala [27 lat, 19(1) występów, 2 bramki, 4 asysty, 7.30] – wyciągnąłem do niego pomocną dłoń, a on skorzystał z tej szansy. Początkowo miał być jedynie rezerwowym, ale po małej aferze z Jarvinenem [nie chciał podpisać kontraktu, chcąc odejść grał przeciw drużynie] zajął jego miejsce. Bardzo pewny punkt obrony, choć miał kilka wpadek.

 

O L – Cleber [25, 20(1), -, 4, 7.57] – teraz już nikt nie ma wątpliwości, że to piłkarz nietuzinkowy. Świetny w ataku, nieco gorszy w obronie. Ważny punkt zespołu.

 

O Ś – Lasse Lagerblom [28, 15, -, -, 7.47] – spisał się na medal. Od ośmiu lat w Lahti, i ani myśli wyjeżdżać. Chwała mu za to. A przy „okazji” jest świetnym obrońcą.

 

O Ś – Tatu Makela [20, 15(2), 1, 2, 7.47] – co tu dużo pisać. Przez rok nabrał doświadczenia, czego efektem było pewne miejsce w fińskiej młodzieżówce, oraz jeszcze lepsza gra. Napastnicy unikali go jak ognia.

 

P P – Matti Lahitie [23, 4(7), 1, 3, 6.91] – po odejściu Grahna miałem spory problem z obsadzeniem tej pozycji. Matti na pewno nie jest zawodnikiem, który mógłby pociągnąć cały zespół do przodu. Grał przyzwoicie, ale nic poza tym.

 

P L – Kim Kaijalainen [26, 23, 2, 4, 7.30] – ciekawy zawodnik. W lidze grał bardzo poprawnie, jednak widać było, że w meczach o dużą stawkę spala się psychicznie [vide mecz z Heerenveen]. Nadal jednak był najlepszy na lewej flance.

 

P Ś – Jarkko Koskinen [33, 25, 2, 6, 7.28] – bardzo dobry sezon w wykonaniu naszego kapitana. Solidnie wykonywał czarną robotę w środku pola, nie mam do niego zastrzeżeń.

 

P Ś – Mika Hakala [18. 12, 2, 1, 7.58] – talent czystej wody! W tym sezonie potwierdził swoje wysokie umiejętności, co zostało zauważone przez selekcjonera seniorskiej reprezentacji, oraz przez scoutów zagranicznych klubów. Póki co, nie ma mowy o transferze tego młodego zawodnika.

 

N – Kabirou Moussoro [25, 20, 9, 9, 7.25] – Benińczyk przez większość sezonu grał naprawdę fajnie, wielokrotnie zapewniał nam zwycięstwa. Pod koniec sezonu nieco „siadł”.

 

N – Rafik Djebbour [24, 3(2), 7, -, 8.20] – normalnie nie brałbym go pod uwagę [za mało rozegranych spotkań], ale zrobiłem wyjątek. W końcu nie często w jednym meczu strzela się cztery bramki! Grał naprawdę fajnie, czasami brakowało mu pewności siebie, ale po przepracowaniu okresu przygotowawczego powinien wnieść się na wyższy poziom.

 

 

BUBEL OF THE YEAR:

 

Pekka Lagerblom [26, 12, -, -, 6.67] – może nie bubel, ale zawiódł mnie bardzo. Liczyłem, że poderwie nieco bezzębną prawą flankę, jednak Fin nie miał takiego parcia do przodu, jak Grahn. Na razie jest niewarty tych 6 tys euro tygodniowki.

Odnośnik do komentarza

Skad wiedziales? :o:>

 

***

 

01.12.2008

 

Praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy opuścili klub, znaleźli sobie nowe miejsce. Dziś do nowych zespołów odjechało dwóch graczy – Snygg do Interu Turku, a Jarvinen do Charltonu.

 

Oczywiście nie próżnowałem, i ściągnąłem kilku zawodników, z myślą o walce o Ligę Mistrzów.

 

Nowymi graczami Lahti zostali:

 

- 26-letni Holender Tim Glissen – za darmo.

- 24-letni Brazylijczyk Edu – 1,6 mln euro.

- 18-letni Fin Santtu Malm – 10 tys euro.

- 24-letni Fin Sebastian Sorsa – na zasadzie prawa Bosmana.

 

Liczę szczególnie na tego ostatniego, bo prawe skrzydło to na razie nasze najsłabsze ogniwo.

 

07.12.2007

 

Zdaniem kibiców, najlepszym piłkarzem sezonu 2008 był Kabirou Moussoro.

 

Znów do klubu dołączyło kilkunastu młodych zawodników. Na razie niczym nie zachwycają.

 

 

20.12.2007

 

Zagraliśmy dziś z dość mocną drużyną Rosenberga Trondheim. Spodziewałem się zaciętego meczu, ale rywale rozczarowali [albo my byliśmy tacy dobrzy]. Przegrali gładko 5-1! Bohaterem spotkania, słusznie zresztą, został Rafik Djebbour.

Odnośnik do komentarza

Haha, ja to mam węch, zostanę scoutem u Ciebie:P Chciałbym mieć takim budżet jak Ty 1,5 mln ojro na jednego piłkarza. W 2007 coś nie dopracowali pogody mam od 20 meczy ulewy, względnie wichury. Jak tak by było, Finlandia była by pod wodą :P.

Odnośnik do komentarza
Haha, ja to mam węch, zostanę scoutem u Ciebie:P Chciałbym mieć takim budżet jak Ty 1,5 mln ojro na jednego piłkarza. W 2007 coś nie dopracowali pogody mam od 20 meczy ulewy, względnie wichury. Jak tak by było, Finlandia była by pod wodą :P.

 

Wiesz, u mnie HJK robi nieziemskie transfery. Na przyklad niedawno sobie sprawilo skrzydlowego z Juve za 2,2 mln euro :_eyes:

 

A budzetu nie ma co zazdroscic, bo malo sie ma na pensje, niestety.

Odnośnik do komentarza

22.03.2009

 

Do klubu dołączyła jeszcze trójka zawodników:

 

- 23-letni Holender [O Ś] Sjack van Rijsbergen – za darmo z RKC Waalwijk.

- 23-letni Fin [OP P] Felix Siivonen - za 35 tys euro z AC Oulu.

- 18-letni Szwed [P PŚ] Mikael Hackzell – za darmo z Orgryte.

 

22.04.2009

 

Sporting Kristiinakaupunki – FC Lahti [suomen Cup runda czwarta]

 

Malm – Haarala, Cleber, Hyyhonen, van Rijsbergen – Sorsa, Gilissen, Hakala, Edu – Djebbour, Parikka

 

W końcu udało mi się ściągnąć do Lahti rodaków, od razu dałem im wystąpić w meczu o Puchar Finlandii. W tym meczu szybko objęliśmy prowadzenie. Fatalne podanie obrońcy gospodarzy przejął Parikka, i z trzydziestu metrów posłał piłkę do pustej bramki. Potem w pole karne piłkę posłał Sorsa. Futbolówkę przejęli rywale, jednak próbowali ją wybić na tyle nieporadnie, że ta trafiła pod nogi Djebboura. Algierczyk nie miał problemów z załadowaniem jej do siatki. W 33 minucie ładną akcję rozpoczął Gilissen.

Podał do Hakali, ten spokojnie podszedł w okolice dwudziestego metra, i prostopadle podał do Djebboura. Napastnik zmusił bramkarza do wyjścia z bramki, po czym zagrał do niekrytego, stojącego przed pustą bramką, Parikki. Jeszcze przed końcem połowy swoją cegiełkę dołożył Edu, celnie uderzając z trzynastu metrów.

Po przerwie dobiliśmy amatorów, strzelając im jeszcze trzy bramki, a uderzali odpowiednio: 54’ Sorsa, 65’ Djebbour i w 78’ Edu.

Mecz lekki, łatwy i przyjemny.

 

Sporting Kristiinakaupunki – FC Lahti (0:7)

 

MoM: Cleber

 

Nie ma co, świetne mają te miejscowości w Finlandii :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...