Skocz do zawartości

The Golden Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

1.07.2013

 

W dużym skrócie:

 

Za Wichniarka do sztabu szkoleniowego dołączył Nosgueira.

 

Skład wzmocnili:

 

- Eduardo Rubio OP PL, N – 200 tys. [typowy skrzydłowy, szybki, ale trochę bez głowy]

- Nermin Ibrahimović – OP PŚ – 100 tys. [błyskotliwy jest, niczym matowy kamień]

- Tomislav Busić – free [ma odpowiedzialne zadanie, ma zastąpić Asamoah]

- Yuki Matsushita – 170 tys. [wschodząca gwiazda reprezentacji Japonii]

 

Szukam jeszcze bramkarza.

 

07.07.2013

 

Już nikogo nie szukam.

 

Do klubu dołączył Timo Hakala. Zapłaciłem za tego utalentowanego bramkarza 800 tysięcy euro, co jak na jego talent jest śmieszną kwotą.

 

 

Zechcieli mnie działacze amerykańskiego ZPN. Przyjąłem ich ofertę rocznego kontraktu.

Odnośnik do komentarza

11.07.2013

 

Mecz towarzyski: Unterhaching – Unterhaching II (3:0)

 

Pierwsza połowa była średniawa, w drugiej pokazaliśmy klasę i zepchnęliśmy drugą drużynę do rozpaczliwej defensywy. Świetny mecz Mensegueza, pewna gra obrony, a zwłaszcza Garcii. Cieszy bramka młodego Japończyka. Martwi mnie kontuzja Romano, który straci dwa tygodnie treningów oraz drugiego skrzydłowego, Mensegueza. Argentyńczyk stłukł sobie głowę i na pewno nie wystąpi w meczu przeciw Chelsea Londyn.

 

Tak, tak, naszym rywalem będzie słynna Chelsea. Miał być także mecz z Interem Mediolan, lecz niestety na drodze stanął nam piłkarski Puchar Ligi. Akurat bardzo nam jest potrzebny do szczęścia.

 

17.07.2013

 

Unterhaching – Chelsea (0:2)

 

Jestem niezadowolony z tego meczu. Można było bezbramkowo zremisować, bo Chelsea w pełnym składzie długo nie mogło pokonać naszego bramkarza. Właściwie gole mogę zapisać na konto naszych obrońców. Najpierw Petersen tak wybijał piłkę, że trafił nią w rywala. Futbolówka potoczyła się pod nogi napastnika i golkiper musiał wyjmować łaciatą z siatki. Pod koniec meczu goście podwyższyli na 0:2 po golu Lamparda z rzutu wolnego. Świetnie się zaprezentował się Matsushita. Bez kompleksów podszedł do tego spotkania, kilka razy ośmieszył utytułowanych rywali.

 

20.07.2013

 

SpVgg Unterhaching – Bayern Monachium [LigaPokal ćwierćfinał]

 

Hakala – Petersen, Zonneveld, Glauber, Garcia – Rubio, Kaijalainen, Zegarra, Juan Ortiz – Lukić, Hennings

 

Na mecz wybiegliśmy w osłabionym składzie, bez naszych podstawowych skrzydłowych. Poprzednio mieliśmy kupę szczęścia, i wsparcie kibiców rzecz jasna. Jednak to my pierwsi zaczęliśmy atakować. Z dystansu uderzał Juan Ortiz, a tuż po nim Zegarra. Niestety oba strzały były niecelne. Wyrównany mecz skończył się w ósmej minucie, kiedy to Garcia powalił pędzącego Robinho i dostał czerwoną kartkę. Nasza gra się w tym momencie skończyła. Rywale jeszcze w pierwszej połowie z nawiązką się nam odwdzięczyli za mecz w DFB-Pokal.

 

SpVgg Unterhaching – Bayern Monachium (0:5)

 

MoM: Robinho

Odnośnik do komentarza

22.07.2013

 

Erik Withoud przeszedł do Munster. Otrzymaliśmy w zamian150 tys. euro.

 

23.07.2013

 

30 tysięcy kosztował mnie były gracz Borussi Dortmund – David Odonkor [OP PLŚ, N].

 

70 tysięcy więcej zapłaciłem za Nicolę Iachemeta [OP PLŚ]

 

Całe pół miliona musiałem wyłożyć za mojego podopiecznego z Lahti Teemu Pukkiego [N]. Po raz kolejny ochrzan od kibiców za transfer utalentowanego gracza otrzymał menedżer FC Lahti.

 

26.07.2013

 

Mecz z młodzieżówką (9:0)

 

Wybrałem takiego rywala, żeby zawodnicy mogli się lepiej ze sobą zgrać. Udało się w stu procentach. Teraz byliśmy gotowi powalczyć o utrzymanie w Bundeslidze.

 

30.07.2013

 

Werder Brema wygrał Puchar Ligi, pokonując w finale Schalke 04 2:1 [Mosquera 2 – Haestad].

 

03.08.2013

 

SpVgg Unterhaching – Werder Brema [bundesliga 1\34]

 

Nicht (k) – China, Zonneveld, Glauber, Ruben – Menseguez, Romano, Zegarra, Juan Ortiz – Lukić, Akgun

 

Debiut w najwyższej lidze czas zacząć. Już w pierwszych minutach pokazaliśmy, że nie mamy zamiaru się bronić, tylko atakować. Szkoda tylko, że w Akgun w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Goście zaczęli mocniej cisnąć – ich strzały lądowały coraz bliżej naszej bramki. Na szczęście nie dość blisko. Szybko im się odwdzięczyliśmy. Akgun dośrodkował piłkę w pole karne, tam najwyżej do piłki wyskoczył Lukić i gol! Rywale byli zaskoczeni. Nie spuszczali jednak z tonu. Zdobyli wyrównującą bramkę, oczywiście z naszej winy. Kolejny głupi faul i bramka z rzutu wolnego. Będzie trzeba na tym popracować. O dziwo zdołaliśmy raz jeszcze pokonać bramkarza rywali. Uczynił to Turek Akgun, który skorzystał z tego, że obrońca nie przejął piłki. Reszta była już prosta…

To pierwszy, ale jakże ważny krok to utrzymania się w lidze.

 

SpVgg Unterhaching – Werder Brema (2:1)

 

MoM: Ruben

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

08.08.2013

 

Powołani na mecz z Jamajką.

 

Amerykańskie media w przerwie między meczami NBA, a futbolem zrugały mnie za pominięcie „gwiazd” reprezentacji. Sprawdziłem to…Jeden gra w rezerwach Wolfsburga, drugi nie ma pewnego miejsca w trzecioligowym Energie Cottbus. Faktycznie, „ważne ogniwa zespołu”…

 

10.08.2013

 

Hertha Berlin – SpVgg Unterhaching [bundesliga 2\34]

 

Nicht (k) – China, Zonneveld, Glauber, Ruben – Menseguez, Romano, Zegarra, Juan Ortiz – Lukić, Pukki

 

Mecz zapowiadał się nieźle, ale na tym – niestety – poprzestaliśmy. Choć przez chwilę miałem nadzieję, że coś się zmieni. Zwłaszcza gdy po fatalnym błędzie Nichta i golu dla gości wyrównał Lukić. A po przerwie na strzał Diego z pierwszej połowy odpowiedział Juan Ortiz. W 54 minucie byłem w niebie, wtedy do siatki trafił debiutujący w Unter Pukki. Bardziej doświadczony rywal szybko pokazał nam nasze miejsce w szeregu, dobijając nas dwiema bramkami. Chyba będzie nieco ciężej o utrzymanie niż myślałem.

 

Hertha Berlin – SpVgg Unterhaching (4:3)

 

 

MoM: Diego [Hertha]

Odnośnik do komentarza

14.08.2013

 

Jamajka – USA [Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 6\10]

 

Guzan – Clark, Gibbs, Whitbread, Ihemelu – Szetela, Simms – Quaranta, Convey, Adu – Johnson

 

W meczu zastosowałem nową, eksperymentalną taktykę, z jednym nominalnym napastnikiem. Pozwoliła ona nam szybko zaatakować rywali. Już w trzydziestej sekundzie meczu po podaniu Adu gola zdobył Johnson. Gospodarze nawet nie wiedzieli, co się stało. Próbowali nas atakować, ale niewiele z tego wynikało. Amerykanie pokazali, że chociaż w USA soccer nie jest taki popularny, to piłkarsko i taktycznie są w światowej czołówce. Spodobali mi się, wykonywali wszystkie założenia tak, jak ich o to prosiłem. I szybko się przekonali, że przynosi to efekty. Zwłaszcza Johnson pokazał klasę, zdobywając klasycznego hat-tricka. Przed przerwą wszyscy grali wyśmienicie, w drugiej połowie nasza gra nieco siadła po dość wyczerpującym pressingu. Utrzymaliśmy jednak prowadzenie do końca.

 

Jamajka – USA (0:3)

 

 

MoM: Eddie Johnsson

Odnośnik do komentarza

17.08.2013

 

Ludwigsfelde – SpVgg Unterhaching [DFB-Pokal pierwsza runda]

 

Nic nadzwyczajnego, rywal cienki, to i nie sprawił żadnego problemu. Zaskakująca była ogromna ilość strzałów na bramkę rywali – 38 prób zaskoczenia bramkarza, 14 celnych, cztery skuteczne.

 

W drugiej rundzie trafiliśmy na Herthę Berlin.

 

21.08.2013

 

Zmartwiło mnie odpadnięcie Lahti z Ligi Mistrzów. W trzeciej rundzie nie sprostało Club Brugge, choć przegrało tylko jednym golem. W lidze Finowie w ogóle sobie nie radzą. Okupują dopiero dziewiąte miejsce, co jest znacznie poniżej ich możliwości.

 

24.08.2013

 

W pierwszej rundzie Pucharu UEFA trafiliśmy na czeską Slavię Praga.

Odnośnik do komentarza

25.08.2013

 

Powołani na mecze z Meksykiem i Kanadą

 

SpVgg Unterhaching – SC Freiburg [bundesliga 3\34]

 

Nicht (k) – China, Zonneveld, Glauber, Ruben – Burkhardt, Zegarra – Odonkor, Romano, Juan Ortiz – Lukić

 

Trochę inaczej miała wyglądać pierwsza jedenastka, ale z okazji kontuzji Mensegueza do składu wskoczył Odonkor, który zachwycał w meczu pucharowym. Dziś także grał dobrze, choć otrzymywał znacznie mniej podań. Głównie za sprawą pressingu gości, nie pozostawiali nam wiele wolnej przestrzeni. Nam jednak wystarcza moment, by znaleźć się pod bramką rywala. Odonkor zgrał głową na wolne pole, tam piłkę przejął Zegarra. Peruwiańczyk poholował łaciatą, po czym odegrał do Juana Ortiza. Obrońca ratował się wślizgiem, ale na swoje nieszczęście powalił też naszego pomocnika. Karny! Jedenastkę pewnie wykonał Zonneveld. Chwilę później Holender znowu pokonał bramkarza rywali. Znów nie dał mu szans z jedenastu metrów. Aż dziw, że przeciwnicy tak łatwo dali się prowokować, miejscami mieli sporo przestrzeni do ataku, a my tylko kontrowaliśmy. Pod koniec pierwszej połowy kolejny atak na gola zamienił Lukić. Po przerwie goście sami prezentowali nam sytuacje. Kibice rywali ostentacyjnie zaczęli gwizdać na sędziego, i zaczęli opuszczać mecz. Cóż, mieli prawo być niezadowoleni – w końcu cztery karne w jednym meczu są rzadkością.

 

SpVgg Unterhaching – SC Freiburg (5:0)

 

 

MoM: Mike Zonneveld

 

Sorry Wojtuś :/;)

Odnośnik do komentarza

25.08.2013

 

Powołani na mecze z Meksykiem i Kanadą

 

Meksyk – USA [Kwalifikacje do Mistrzostw Świata trzecia runda 7\10]

 

Guzan – Spector, Moore, Hall, Ihemelu – Szetela, Simms – Quaranta, Convey, Adu – Johnson

 

Jeżeli ktoś miałby nas pokonać to tylko Meksyk, jednakże nie miałem zamiaru ułatwiać im zadania. Było ciężko, cholernie ciężko. Ogłuszający huk prawie stu tysięcy kibiców jest niesamowity! Czegoś takiego próżno szukać w Europie. Przyjemnie było, gdy pod koniec połowy publiczność uciszył Johnson. Szkoda, że po przerwie zmarnował kilka setek…Może wtedy nie byłoby tak źle? A tak – niestety – przegraliśmy, tracąc w końcówce dwie bramki. Najpierw po samobóju Ihemelu, później po błędzie całej defensywy.

 

Meksyk – USA (2:1)

 

 

MoM: Francesco Ochoa [MEX]

 

 

Ten w różowym to gk Meksyku, nic dziwnego, że moi nie chcieli strzelać :lol:

Odnośnik do komentarza

25.08.2013

 

Powołani na mecze z Meksykiem i Kanadą

 

USA – Kanada [Kwalifikacje do Mistrzostw Świata trzecia runda 8\10]

 

Guzan – Spector, Moore, Hall, Ihemelu – Szetela, Simms – Quaranta, Jimenez, Donovan – Johnson

 

Mecz był cholernie do niczego. Słaba gra, forma strzelecka gdzieś uciekła. Na 21 uderzeń tylko 9 leciało w światło bramki. Dobrze chociaż, że udało się uratować chociaż punkt.

 

USA – Kanada (1:1)

 

 

MoM: Asmir Begović [CAN]

 

Terminarz jest bardzo dla nas szczęśliwy, zostały dwa mecze, z Gwatemalą i Panamą, które zajmują odpowiednio 6 i 5 miejsce.

 

08.09.2013

 

TSV Monachium – SpVgg Unterhaching [bundesliga 4\34]

 

Nicht (k) – China, Zonneveld, Glauber, Ruben – Burkhardt, Nurmi – Rubio, Romano, Juan Ortiz – Lukić

 

Mecz derbowy rozpoczęliśmy w dość dobrych nastrojach. Ja zaś szukałem sposobu na te spore luki w środku pola, które nie powinny nam się zdarzyć. Wydarzenia na boisku były niezmiernie zabawne. Ustawiłem pięciu pomocników, żeby mieć lepszą kontrolę, jednak gdzieś tkwił błąd. Gospodarze robili co chcieli, i nie zmieniła tego nawet bramka Lukicia. Nie zmieniła, bo rywale najpierw wbili nam pierwszego gola, a 71 minucie drugiego, przez co to podopieczni van der Sara zgarnęli całą pulę.

 

TSV Monachium – SpVgg Unterhaching (2:1)

 

 

MoM: Mike Zonneveld

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...