Skocz do zawartości

The Golden Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

07.01.2012

 

Nagrody UEFA:

 

Bramkarz Roku: Iker Casillas [Real Madrid]

Obrońca Roku: Ashley Cole [inter Milan]

Pomocnik Roku: Arjen Robben [FC Liverpool]

Napastnik Roku: Fernando Torres [AC Milan]

 

 

10.05.2012

 

W tym roku mieliśmy angielski finał Pucharu UEFA. W Bernie Manchester United podejmował Tottenham Hotspur.

Rywale ze stolicy nie byli jednak godnym przeciwnikiem. Gładko przegrali 0:3 dzięki trafieniom van Persiego, Rooney’a oraz Kierana Richardsona.

 

16.05.2012

 

Tego dnia w Rotterdamie odbył się finał Ligi Mistrzów. Bayern Munchen zmierzył się z Realem Madrid. Jak przystało na nieistniejący klub, Niemcy przegrali z „Królewskimi” 1:2 [schweinsteiger – Cassano, Sneijder].

 

 

[będę musiał sobie poszukać klubu, bo te przestoje między meczami reprezy są zabójcze…]

Odnośnik do komentarza

05.06.2012

 

Europejski Złoty But: Nicola Pozzi [AC Milan; 27 bramek]

 

06.06.2012

 

Odwiedziłem gabinet prezesa pewnego II-ligowca. Powiedziałem mu, że gdyby miał wywalić obecnego menedżera [ptaszki ćwierkają, że lada chwila wyleci], to ja byłbym chętny na to stanowisko. Nieco bezpośrednio to wyszło, ale boss klubu był wyraźnie tym zainteresowany. Zapewnił mnie, że jeśli postanowi się rozstać z dotychczasowym opiekunem drużyny to da mi znać. [90% przypadków oznacza to „wynocha!”]

 

 

MISTRZOSTWA EUROPY:

 

FAZA GRUPOWA:


GRUPA A:

| Poz   | Inf   | Zespół	|	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	| A	 | Holandia  |	   | 3	 | 3	 | 0	 | 0	 | 9	 | 0	 | +9	| 9	 | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	| A	 | Belgia	|	   | 3	 | 1	 | 1	 | 1	 | 2	 | 3	 | -1	| 4	 | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | Norwegia  |	   | 3	 | 0	 | 2	 | 1	 | 2	 | 4	 | -2	| 2	 | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | Chorwacja |	   | 3	 | 0	 | 1	 | 2	 | 3	 | 9	 | -6	| 1	 | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------| 


GRUPA B:

| Poz   | Inf   | Zespół  |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	| A	 | Niemcy  |	   | 3	 | 3	 | 0	 | 0	 | 8	 | 4	 | +4	| 9	 | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	| A	 | Szkocja |	   | 3	 | 1	 | 1	 | 1	 | 4	 | 3	 | +1	| 4	 | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | Francja |	   | 3	 | 1	 | 0	 | 2	 | 4	 | 6	 | -2	| 3	 | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | Czechy  |	   | 3	 | 0	 | 1	 | 2	 | 1	 | 4	 | -3	| 1	 | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------| 


GRUPA C:

| Poz   | Inf   | Zespół	 |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	| A	 | Rosja	  |	   | 3	 | 3	 | 0	 | 0	 | 6	 | 3	 | +3	| 9	 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	| A	 | Portugalia |	   | 3	 | 2	 | 0	 | 1	 | 4	 | 3	 | +1	| 6	 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | Hiszpania  |	   | 3	 | 1	 | 0	 | 2	 | 1	 | 2	 | -1	| 3	 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | Szwajcaria |	   | 3	 | 0	 | 0	 | 3	 | 1	 | 4	 | -3	| 0	 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 


GRUPA D:

| Poz   | Inf   | Zespół			  |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	| A	 | Szwecja			 |	   | 3	 | 2	 | 0	 | 1	 | 5	 | 3	 | +2	| 6	 | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	| A	 | Włochy			  |	   | 3	 | 1	 | 2	 | 0	 | 3	 | 2	 | +1	| 5	 | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | Anglia			  |	   | 3	 | 1	 | 1	 | 1	 | 4	 | 3	 | +1	| 4	 | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | Serbia i Czarnogóra |	   | 3	 | 0	 | 1	 | 2	 | 1	 | 5	 | -4	| 1	 | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Od ćwierćfinałów do finału.

 

Najlepszy zawodnik Mistrzostw Europy: Karl Svensson [szwecja]

Złoty But Mistrzostw Europy: Dirk Kuyt [Holandia, 6 goli]

Odnośnik do komentarza

14.07.2012

 

Dzisiaj otworzyłem nowy rozdział w swojej karierze, zostałem menedżerem II-ligowego SpVgg Unterhaching. Podpisałem dwuletni kontrakt w mocy którego zarabiać będę 8,5 tysiąca euro, czyli o półtora tysiąca więcej niż w Lahti. Na transfery otrzymałem 1,7 mln, a na pensje około 170 tys.

Miałem przed sobą nie lada wyzwanie, wszak zastąpiłem samego Berta van Marwijka, który po EURO został selekcjonerem Holandii. Mój rodak zostawił mi jednak klub w dobrym stanie, zarówno kadrowo jak i finansowo. Stadion am Sportpark na ponad piętnaście tysięcy miejsc ma prawie 7000 krzesełek. Niczym w Lahti na Lahden Stadion. W sztabie szkoleniowym są dość kompetentni trenerzy, pożegnałem się jedynie z asystentem. Przyjść musi co najmniej jeden trener, fizjoterapeuta no i oczywiście ktoś, kto zostanie moją „prawą ręką”.

 

Skład: [uwagi po pierwszym treningu]

 

- Kristian Nicht [wiek: 30 lat, pozycja: BR, narodowość: GER] – całkiem niezły bramkarz w „sile wieku”. Umiejętności niezgorsze, pierwszy skład.

 

- Rene Renno [33, BR, GER] – również dobry, acz nieco gorszy od Nichta. Na razie wyląduje na ławce.

 

- Matej Kerćmar [22, LB; O Ś, SVN] – młody, pracowity, ale…zbyt słaby na grę. Głęboka rezerwa.

 

- China [31, O PŚ, BRA] – doświadczony Brazylijczyk na pewno nam się przyda. Dość niezły z niego prawy obrońca. Pierwszy skład.

 

- Marvin Compper [27, O Ś, GER] – ciekawy zawodnik. Równie szybki co Słoweniec, a znacznie od niego lepszy. Mimo wszystko rezerwa, bo…

 

- Glauber [28, O Ś, BRA] – …są lepsi zawodnicy niż Niemiec. Brazylijczyk jest niewątpliwie jednym z nich. Nie mam się u niego do czego przyczepić, pierwszy skład.

 

- Ruben [30, O Ś, ESP] – także Hiszpan [przynajmniej na pierwszy rzut oka] prezentuje się lepiej niż Niemiec. Gracz z półwyspu iberyjskiego zagra u boku Glauber.

 

- Tim Petersen [26, O/DBP P, GER] – Tim wypadł również dobrze na treningach. Na razie bardziej do siebie przekonuje mnie China, i to on będzie w pierwszym składzie, a Niemiec wyląduje na ławce.

 

- Marco [21, O/DBP L, PRT] – młody Portugalczyk ma potencjał, żeby zawojować Bundesligę. Na razie chyba jest za wcześnie na to…Rezerwa.

 

- Mike Zonneveld [31, O/DBP L, NLD] – mój rodak, zaledwie 3 lata młodszy niż ja. Prezentuje poziom reprezentacyjny, wcale nie jest gorszy od zawodnika, który gra na jego pozycji w kadrze A. Zdecydowanie pierwszy skład!

 

- German Zegarra [23, DP, PER] – bardzo ciekawy zawodnik, reprezentant kraju. Zaprezentował się na tyle dobrze, że grzechem byłoby nie skorzystanie z niego. Pierwszy skład.

 

- Thabo Kunene [24, P L, RSA] – kolejny gracz grający w kadrze A swojego kraju. Mógłby być nieco szybszy, ale i tak jest w porządku. Pierwsza jedenastka.

 

- Steffen Hofmann [31, OP PŚ, GER] – wychowanek Bayernu, który trafił do Unterhaching z TSV Munchen. Rzuty wolne to jego konik, nie wiem jeszcze, czy będzie grał, i na jakiej pozycji.

 

- Juan Carlom Menseguez [28, OP P, ARG] – były gracz Wolfsburga przez wiele lat dołował. Dopiero pod okiem van Marwijka pokazał, że stać go na wiele. Pierwszy skład.

 

- Gerald Asamoah [33, OP P; N, GER] – forma już nieco nie ta, co w Schalke, ale nadal jest to Asamoah. Pracowitości i zaangażowana w mecz nikt nie może mu odmówić. Póki co rezerwa.

 

- Juan Jose Ortiz [23, OP Ś, ESP] – całkiem niezły Bask, wyciągnięty przed dwoma laty z Elgoibar CD. Myślę na tym, żeby go wystawiać w podstawowej jedenastce.

 

- Mehmed Akgun [25, OP/N Ś, TUR] – jeden z wielu „niemieckich” Turków. Dosyć niezły [w Lahti pewno grałby u boku Konsy], ale czeka go ławka rezerwowych.

 

- Sambia Karimbi Jumane [25, OP/N Ś, BDI] – podstawowy napastnik, i nie ma bata!

 

- Jose Antonio Ortiz [21, OP/N Ś, ESP] – drugi z „braci” Ortizów. Świetny technicznie, szybki, ale jest takim jeźdźcem bez głowy. Nie mówiąc już o tym, że z walecznością…Zaraz, zaraz, jaką walecznością? Ławka.

 

- Boris Lukić [22, N, SRB] – bardzo interesujący zawodnik, którego jedynym mankamentem jest szybkość. Mimo tego widzę go w podstawowym składzie.

 

Teraz wystarczy tylko dokupić kilku zawodników na rezerwę…

Odnośnik do komentarza

20.07.2012

 

Nowymi pracownikami klubu zostali:

 

Artur Wichniarek – asystent

Herve Nzelo Lembi – trener

Henrich Bencik – trener

Ricardo Jimenez – fizjoterapeuta

 

Ściągnąłem z Lahti jednego z „ulubieńców” – Mikko Nurmiego. Zapłacić za niego musiałem 100 tys euro.

 

23.07.2012

 

Za 140 tys opchnąłem Michela Gomeza – napastnika rezerw.

 

26.07.2012

 

100 tys euro kosztował mnie ofensywny pomocnik Marco Romano

60 tys mniej kosztował mnie środkowy pomocnik Marcin Burkhardt

 

01.08.2012

 

Za darmo ściągnąłem z Tampere United bramkarza Ville Iiskolę. Myślę, że nawet powalczy o pierwszy skład.

 

02.08.2012

 

Milan Radovanović, zawodnik drużyny U-18 został sprzedany do Dusseldorfu za 100 tys euro.

 

 

 

 

Chyba nieco pogrzało mojego poprzednika. Lukić to przyzwoity zawodnik, ale W ŻYCIU nie zapłaciłbym za niego AŻ 4,8 mln euro!

Odnośnik do komentarza

05.08.2012

 

Karlsruhe SC – SpVgg Unterhaching [Zweite Bundesliga 1\34]

 

Nicht – China, Zonneveld, Compper, Ruben – Zegarra – Menseguez, Romano, Hofmann – Conti, Jumane

 

Miałem tremę przed tym meczem. Obawiałem się zwłaszcza tego, że taktyka zawiedzie, a mój debiut skończy się katastrofą. Jednak w dość niecodziennych objęliśmy prowadzenie. Conti bezpardonowo zabrał obrońcy piłkę, wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie ulokował łaciatą za jego plecami. Zadziałało to na rywali jak płachta na byka. Gospodarze wyraźnie nas zlekceważyli na początku spotkania, teraz już nie mogliśmy liczyć na taryfę ulgową. Teraz to oni byli stroną przeważającą, jednak nie potrafili pokonać Nichta.

Po przerwie nadal przebywali częściej na naszej połowie niż na swojej. Wtem stracili bramkę „z niczego”. Boczny obrońca nieco się spóźnił i nie zdążył zablokować dośrodkowania Mensegueza. Piłka wpadła wprost na głowę, czającego się w polu karnym Romano, a Włoch świetnie wykończył akcję. Chwilę później rywali mocnym strzałem z dwudziestu metrów dobił Juan Ortiz. Debiut na ławce trenerskiej – marzenie!

 

Karlsruhe SC – SpVgg Unterhaching (0:3)

 

MoM: Juan Carlos Menseguez

Odnośnik do komentarza

08.08.2012

 

SpVgg Unterhaching – Erzgebirge Aue [Zweite Bundesliga 2\34]

 

Nicht – China, Zonneveld, Compper, Ruben – Zegarra – Asamoah, Kunene, Juan Ortiz – Conti, Jumane

 

Goście postanowili zaatakować jak najszybciej. Jedynym tego efektem było to, że któryś z kibiców otrzymał pamiątkę w postaci piłki. My się aż tak bardzo nie śpieszyliśmy z przeprowadzeniem akcji. Wyczekaliśmy na odpowiedni moment i przycisnęliśmy rywali. Ortiz do Jumane, ten do Contiego, a Włoch w swoim drugim spotkaniu zanotował trafienie. Chwilę później przeprowadziliśmy świetną kontrę, tym razem szansę na bramkę otrzymał Jumane. Niestety uderzył fatalnie, wprost w golkipera. Zbyt długo nie musieliśmy czekać na kolejne trafienie. Genialnie z dystansu przymierzył Juan Ortiz. W odpowiedzi na to, goście zdobyli bramkę kontaktową. No ja wiem, że ten zawodnik rywali potrafi uderzyć z dystansu, ale to nie oznacza, że może wpuścić leciuteńki strzał z trzydziestu metrów. Po przerwie odskoczyliśmy rywalom jeszcze bardziej. Dość nietypowo bramkę zdobył rezerwowy Jose Ortiz. Rywale byli tak próbowali wybić piłkę, że trafili nią Juana Ortiza. Łaciata potoczyła się do drugiego z „braci”, a ten już wiedział jak pokonać bramkarza. Kilka minut później z boiska wyleciał obrońca rywali za faul taktyczny. Minęło niespełna 60 sekund jak goście popełnili kolejny błąd. Tym razem powalony w polu karnym został Compper. Arbiter bez wahania wskazał na wapno, a jedenastkę pewnie wykorzystał Zonneveld.

 

SpVgg Unterhaching – Erzgebirge Aue (4:1)

 

MoM: Thabo Kunene

Odnośnik do komentarza

12.08.2012

 

Alemannia Aachen – SpVgg Unterhaching [Zweite Bundesliga 3\34]

 

Nicht – China, Zonneveld, Glauber, Ruben – Zegarra – Menseguez, Romano Juan Ortiz – Conti, Jumane

 

Po dwóch udanych spotkaniach, liczyłem, że i dziś zdobędziemy komplet punktów. Zawodnicy nie rozczarowali mnie, już w drugiej minucie meczu objęliśmy prowadzenie. Świetną akcję lewym skrzydłem i dośrodkowanie Romano na gola zamienił niezawodny Conti. Gospodarze jednak dość łatwo doprowadzili do remisu. Przy rzucie rożnym zaspali obrońcy i Nicht musiał wyciągać piłkę z siatki. Conti pokazał jednak swoją klasę. Poszedł do końca za obrońcą. Defensor zbyt słabo odegrał głową do bramkarza, nasz napastnik świetnie przejął łaciatą, wkręcając przy tym bramkarza w ziemię. Pozostało mu tylko skierować futbolówkę do pustej siatki. W drugiej połowie nietypowo swoją debiutancką bramkę zdobył Lukić. Wyłuskał piłkę spod nóg golkipera, po czym skierował ją wprost do bramki z czterdziestu metrów.

 

Alemannia Aachen – SpVgg Unterhaching (1:3)

 

MoM: Mike Zonneveld

Odnośnik do komentarza

15.08.2012

 

W celu uzupełnienia rezerw ściągnąłem z Bergedorf Mathieu Limę.

 

18.08.2012

 

FC Eintracht Rheine – SpVgg Unterhaching [DFB-Pokal pierwsza runda]

 

Iiskola – Petersen, Marco, Compper, Ruben – Nurmi – Asamoah, Kunene, Burkhardt – Conti, Jose Ortiz

 

Dziś dałem szansę gry zawodnikom, którzy normalnie nie mają szans na grę. Jednak o mało co rywale nie wyszli na prowadzenie. Niepotrzebnie Kunene zagrał głową na środek boiska. I była to jedyna akcja rywali w tym meczu. Później na boisku dominowała jedynie drużyna z Unterhaching. Worek z bramkami rozwiązał już w szóstej minucie niezawodny Conti. Chwilę później do siatki z dystansu trafił Kunene, a tuż po nim znowu Włoch. Później było już z górki, bo tak: najpierw dwukrotnie gola zdobył Jose Ortiz, potem trafienie dołożył Kunene, a na koniec bramkarza pokonał jeszcze Jumane.

 

FC Eintracht Rheine – SpVgg Unterhaching (0:7)

 

MoM: Jose Ortiz

Odnośnik do komentarza
Zajrzałem po przerwie... bez LM odszedłeś z Lahti?

 

Bardzo mnie rozczarowała postawa drużyny. Mieliśmy przewagę nad HJK, a ostatecznie wylądowaliśmy za nimi na drugiej pozycji. A LM...Myślę, że to jednak był fartowny awans.

Nowa miotła w Lahti, i od razu gra drużyny się poprawiła. Obecnie ma 21 meczów w lidze bez porażki. [na 21 rozegranych :)]

 

***

 

19.08.2012

 

W drugiej rundzie pucharu spotkamy się Werderem Bremen. Mam nadzieję, że skupią się na Lidze Mistrzów i zlekceważą puchar.

 

24.08.2012

 

W Superpucharze Europy spotkały się drużyny Realu Madrid i Manchesteru United. Mecz po dogrywce wygrały Diabły 2:1 [Evra, Brandy – Fred].

 

26.08.2012

 

SpVgg Unterhaching – Borussia Moenschengladbach [Zweite Bundesliga 4\34]

 

Nicht – China, Zonneveld, Glauber, Ruben – Zegarra – Menseguez, Romano, Akgun – Conti, Jose Ortiz

 

Dzisiaj czekał nas kolejny poważny sprawdzian, z drużyną, która jeszcze dosyć niedawno gościła w Bundeslidze, a obecnie jest jedynie przeciętnym drugoligowcem. Nadal jest to zespół mający jeden z największych [jeśli nie największy] stadionów na zapleczu ekstraklasy. Zaczęliśmy bardzo dobrze, bo od trafienia Jose Ortiza w ósmej minucie meczu. Bardzo dobrze dobił niezłapaną przez bramkarza piłkę. Goście dość nieźle się bronili, i nawet kilka razy podeszli pod nasze pole karne, jednak nie byli w stanie pokonać Nichta. Drugie 45 minut zaczęliśmy z większym animuszem. Przyniosło to skutek w postaci pięknej bramki Romano z pięciu metrów. Najwyżej wyskoczył do piłki bitej przez Chinę. Siedem minut później łaciatą w pole karne wrzucił Conti. Fatalny błąd popełnił bramkarz rywali, a rezerwowy Lukić skierował łaciatą głową do bramki. Na do widzenia Romano dobił rywali mocnym strzałem zza pola karnego.

 

SpVgg Unterhaching – Borussia Moenschengladbach (4:0)

 

MoM: Marco Romano

Odnośnik do komentarza

29.08.2012

 

Thabo Kunene po kilku świetnych występach, zainteresował swoją osobą kilka klubów. Wybrał ofertę szwedzkiego Elfsborgu, a nasze konto zasili 1,8 mln euro.

 

30.08.2012

 

POWOŁANI NA MECZ Z CYPREM:

| Wyb	 | Inf	 | Nazwisko			  | Pozycja	| Klub			 | Wzrost  | Waga	| Wiek	| Wartość | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Olexandr Kupalnyi	 | BR		 | Szachtar		 | 173 cm  | 74 kg   | 26	  | 1.9M   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Ruslan Kushnir		| BR		 | Dynamo Kijów	 | 180 cm  | 77 kg   | 22	  | 24tys. | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Volodymyr Tchornyi	| BR		 | Torpedo Żodino   | 182 cm  | 83 kg   | 23	  | 5tys.  | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Andriy Proshyn		| LB, O Ś	| TSV München	  | 190 cm  | 87 kg   | 27	  | 2.9M   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Olexandr Yatsenko	 | LB, O Ś	| CSKA Moskwa	  | 180 cm  | 74 kg   | 27	  | 3.7M   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Tymofiy Kuz'menko	 | O P		| Ober-Roden	   | 179 cm  | 77 kg   | 24	  | 3tys.  | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Volodymyr Ponomarenko | O LŚ	   | Dynamo Kijów	 | 180 cm  | 78 kg   | 24	  | 625tys.| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Eugene Tcheberyachko  | O Ś, DP	| Dynamo Kijów	 | 172 cm  | 70 kg   | 29	  | 2.2M   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Roman Svitlychnyi	 | O/DBP PL   | Metalist		 | 180 cm  | 75 kg   | 26	  | 85tys. | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Vitaliy Makarenko	 | O/DBP L	| Sławia Mozyrz	| 177 cm  | 76 kg   | 22	  | 55tys. | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Andriy Karpenko	   | O/DBP/P PL | SC Freiburg	  | 176 cm  | 74 kg   | 24	  | 240tys.| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Andriy Gorka		  | DBP/P P	| Niemen Grodno	| 179 cm  | 76 kg   | 26	  | 26tys. | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Vitaliy Lysyts'kyi	| DP		 | Smorgoń		  | 187 cm  | 80 kg   | 30	  | 14tys. | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Mykola Zhukov		 | DP		 | Wiedrycz Reczyca | 179 cm  | 75 kg   | 24	  | 10tys. | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Adrian Pukanych	   | OP PŚ	  | Szachtar		 | 180 cm  | 78 kg   | 29	  | 1.1M   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Dmytro Vorobey		| OP P, N Ś  | Rostow		   | 174 cm  | 72 kg   | 27	  | 2.2M   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Olexandr Aliev		| OP LŚ	  | Dynamo Kijów	 | 170 cm  | 66 kg   | 27	  | 4.6M   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Ruslan Rotan		  | OP LŚ	  | Dynamo Kijów	 | 176 cm  | 74 kg   | 30	  | 2.6M   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Denys Dedechko		| OP Ś	   | Dynamo Kijów	 | 178 cm  | 74 kg   | 25	  | 2.8M   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Denys Mosyakin		| OP Ś	   | Legia Warszawa   | 177 cm  | 72 kg   | 25	  | 400tys.| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Dmytro Brovkin		| N Ś		| FC Moskwa		| 174 cm  | 73 kg   | 27	  | 1.9M   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Olexandr Gladkyi	  | N		  | Dynamo Kijów	 | 175 cm  | 71 kg   | 25	  | 4.1M   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Artem Holovko		 | N		  | Szachtar		 | 176 cm  | 75 kg   | 24	  | 425tys.| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Sergey Lykov		  | N		  | BATE			 | 178 cm  | 75 kg   | 25	  | 85tys. | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -	   |		 | Dmytro Moldovan	   | N		  | Torpedo Moskwa   | 181 cm  | 75 kg   | 25	  | 2.6M   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Za 170 tys euro wyciągnąłem kiszącego się w rezerwach TSV Munchen napastnika Rouwena Henningsa.

 

28 tys kosztował mnie rezerwowy lewy pomocnik David Krecidlo.

 

Za darmo wyciągnąłem z Lahti Bruno Sousę. Na razie tylko na rok.

 

01.09.2012

 

Mike Zonneveld Piłkarzem Miesiąca.

 

05.09.2012

 

Ukraina – Cypr [Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 1\10]

 

Kupalnij – Świtlicznyj, Makarenko, Proszyn, Jacenko – Łysyckij – Pukanicz, Aliew, Mosijakin – Gładkij, Łykow

 

Zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Mosijakin mocnym podaniem uruchomił Łykowa, który wszedłszy w pole karne rywali, leciutkim technicznym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Pierwszy mecz z kadrze i od razu gol. Rywale próbowali zaatakować, ale duet Jacenko – Proszyn był dla nich nie do przejścia. Chwilę później po raz kolejny pokonaliśmy golkipera. Tym razem za strzał zdecydował się Aliew. Posłał potężną, podkręconą bombę z ponad trzydziestu metrów. Łaciata wpadła w samo okienko. Goście nie zdołali odetchnąć jak piłka ponownie znalazła się w siatce. Dobrze z kilku metrów strzelił Mosijakin. Po przerwie ten zawodnik dołożył jeszcze jedno trafienie, i było już jasne, kto dzisiaj rządzi na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Dołożyliśmy rywalom jeszcze trzy razy, najpierw dzięki uderzeniu Aliewa z rzutu wolnego. Chwilę później do siatki trafił Gładkij po pięknym podaniu…obrońcy rywali. Ostatni gol z rzutu karnego zdobył debiutujący prawy obrońca Kuźmienko.

 

Ukraina – Cypr (7:0)

 

MoM: Olexandr Gładkij

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...