Skocz do zawartości

The Golden Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

09.11.2013

 

USA – Kostaryka [Mecz towarzyski]

 

Howard – Clark, Moore, Parkhurst, Hall – Quaranta, Convey, Szetela, Bussen – Donovan, Medina

 

Zgodnie z zapowiedziami wystawiłem w pierwszym składzie Howarda, który został bardzo ładnie przywitany przez kibiców. Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem amerykańskich szarż. Początkowo mieliśmy pecha przy wykończeniu akcji, ale po chwili goście sami nam pomogli. Obrońca postanowił podać do bramkarza, jednak nie wziął pod uwagi faktu, że obok golkipera stoi Medina. Napastnik przejął piłkę i szybko posłał ją do siatki obok zdezorientowanego bramkarza. Do przerwy biliśmy głową w mur, nie mogliśmy go przebić. Za to w II połowie zasieki rywali rozbił w pył nasz weteran Donovan. Najpierw wykończył głową dośrodkowanie Convey’a, a sześć minut później tylko lekko dobił łaciatą, dogrywaną na szósty metr przez Quarantę. Po tej akcji przeprowadziłem zmiany. Z boiska zszedł Howard, został niesamowicie pożegnany przez kibiców. Od Związku Piłki Nożnej otrzymał pamiątkową koszulkę z numerem 95, który oznaczał ilość występów piłkarza dla USA.

 

USA – Kostaryka (3:0)

 

MoM: Santino Quaranta

Odnośnik do komentarza

17.11.2013

 

Bayern Monachium – SpVgg Unterhaching [bundesliga 12\34]

 

Hakala – Petersen, Marco, Garcia, Ruben – Odonkor, Romano, Juan Ortiz, Zegarra – Hennings, Lukić

 

Drugi mecz derbowy również zaczął się słabo. Gospodarze na początku byli bezdyskusyjnie lepsi, a na dodatek w ciągu 17 minut straciliśmy przez kontuzje Zegarrę i Hakalę. Rywale objęli prowadzenie po golu młodego lewego pomocnika, wychowanka klubu. Zauważyłem jednak, że znacznie bardziej utytułowany przeciwnik nie idzie za ciosem. Bayern skupił się na bronieniu wyniku i wyprowadzaniu kontr. Byłem pewny, że prędzej czy później to się na nich zemści. Pod koniec meczu daliśmy popis umiejętności, bardzo nam pomógł przy tym brazylijski obrońca rywali, Sidnei.. Najpierw przegrał pojedynek główkowy z Lukiciem, dzięki czemu nasz serbski napastnik zdobył bramkę. Chwilę później został tak niefortunnie nabity piłką przez Filipovicia, że łaciata wylądowała w siatce. Allianz-Arena zamilkła, kibice gospodarzy byli w szoku. Monachijczycy próbowali jeszcze wyrównać, ale już nie dali rady. Bardzo ważne trzy punkty odjechały z nami do Unterhaching!

 

Bayern Monachium – SpVgg Unterhaching (1:2)

 

MoM: Diego Garcia

 

TABELA PO DWUNASTU KOLEJKACH:

| Poz   | Inf   | Zespół			 |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	|	   | FC Köln			|	   | 12	| 9	 | 1	 | 2	 | 21	| 12	| +9	| 28	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	|	   | TSV Monachium	  |	   | 12	| 7	 | 1	 | 4	 | 13	| 8	 | +5	| 22	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | HSV Hamburg		|	   | 12	| 6	 | 3	 | 3	 | 20	| 14	| +6	| 21	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | Werder Brema	   |	   | 12	| 6	 | 3	 | 3	 | 21	| 16	| +5	| 21	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.	|	   | VfL Wolfsburg	  |	   | 13	| 6	 | 3	 | 4	 | 17	| 12	| +5	| 21	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.	|	   | Hertha Berlin	  |	   | 13	| 6	 | 2	 | 5	 | 18	| 15	| +3	| 20	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.	|	   | FC Nürnberg		|	   | 11	| 5	 | 4	 | 2	 | 13	| 11	| +2	| 19	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.	|	   | FC Schalke 04	  |	   | 10	| 5	 | 3	 | 2	 | 16	| 7	 | +9	| 18	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.	|	   | Borussia Dortmund  |	   | 11	| 5	 | 3	 | 3	 | 15	| 11	| +4	| 18	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |	   | Bayern Monachium   |	   | 10	| 5	 | 2	 | 3	 | 20	| 13	| +7	| 17	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |	   | SpVgg Unterhaching |	   | 12	| 5	 | 2	 | 5	 | 24	| 18	| +6	| 17	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |	   | VfB Stuttgart	  |	   | 11	| 4	 | 2	 | 5	 | 18	| 20	| -2	| 14	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |	   | SC Freiburg		|	   | 11	| 3	 | 3	 | 5	 | 12	| 20	| -8	| 12	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |	   | Greuther Fürth	 |	   | 13	| 3	 | 3	 | 7	 | 8	 | 19	| -11   | 12	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |	   | Bayer Leverkusen   |	   | 13	| 2	 | 5	 | 6	 | 12	| 18	| -6	| 11	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |	   | FC Kaiserslautern  |	   | 12	| 3	 | 1	 | 8	 | 10	| 22	| -12   | 10	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |	   | Hansa Rostock	  |	   | 12	| 2	 | 3	 | 7	 | 14	| 22	| -8	| 9	 | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |	   | Hannover 96		|	   | 12	| 1	 | 2	 | 9	 | 7	 | 21	| -14   | 5	 | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Niemcy musieli mu coś podać, aby tak się rozwinął Sidnei.

Na szczęście Sidnei Polak był na posterunku i mu coś podał.

 

DIE TOTEN HOSEN - FC BAYERN LYRICS

Es gibt nicht viel auf dieser Welt

Woran man sich halten kann.

Manche sagen "die Liebe"!

Vielleicht ist da was dran.

Und es bleibt ja immer noch Gott,

Wenn man sonst niemand hat.

And're glauben an gar nichts,

Das Leben hat sie hart gemacht.

Es kann so viel passieren,

Es kann so viel geschehen,

Nur eins weiss ich hundertprozentig:

Nie im Leben würde ich zu Bayern gehen!

 

Ich meine, wenn ich 20 wär

Und supertalentiert,

Und Real Madrid hätte schon angeklopft

Und die Jungs aus Manchester.

Und ich hätt auch schon für Deutschland gespielt

Und wär mental topfit

Und Uli Höneß würde bei mir auf der Matte stehen;

Ich würde meine Tür nicht öffnen,

Weil's für mich nicht in Frage kommt,

Sich bei so Leuten wie den Bayern seinen Charakter zu versauen!

 

Chorus:

Wir würden nie zum FC Bayern München gehen!

Wir würden nie zum FC Bayern München gehen!

 

Das woll'n wir nur mal klarstellen,

Damit man uns richtig versteht.

 

Bridge:

Wir haben nichts gegen München,

Wir würden nur nie zu den Bayern gehen

 

(Instrumentalsolo)

 

Muss denn sowas wirklich sein,

Ist das Leben nicht viel zu schön,

Sich selber so wegzuschmeißen

Und zum FC Bayern zu gehen?

 

Chorus

 

Was für Eltern muss man haben

Um so verdorben zu sein,

Einen Vertrag zu unterschreiben

Bei diesem Scheißverein??

 

Chorus 2:

 

Wir würden nie zum FC Bayern München gehen!

(Niemals zu den Bayern geh'n)

Wir würden nie zum Fc Bayern München gehen!

(Nie zu den Scheiß-Bayern gehn)

 

Repeat Chorus 2 :rock:

 

:pray: za FCB

Odnośnik do komentarza
Niemcy musieli mu coś podać, aby tak się rozwinął Sidnei.

Na szczęście Sidnei Polak był na posterunku i mu coś podał.

 

Atilla z Herthy również jest taki wyrzeźniczony ;)

 

:pray: za FCB

 

Bajern to nie jest polski klub, nie jest polski klub :muza:

Odnośnik do komentarza

18.11.2013

 

Mocno się posypał skład po meczu z Bajernem. Zegarra stłukł sobie nogę i nie zagra przez tydzień. Garcię z wybitnym palcem u nogi czeka taka sama przerwa. Timo Hakala odpocznie od futbolu przez czternaście dni. Jakby tego było mało to dziś otrzymałem informację, że Glauber się przeziębił.

 

19.11.2013

 

Nareszcie Filipović pokazał swój talent w meczu młodzieżówki. Trener wystawił go jako dżokera i nie zawiódł się. Milovan zdobył dwie ładne bramki w końcówce meczu. Wiedziałem, że wystarczy nieco go oszlifować i zacznie nieźle grać.

 

21.11.2013

 

SpVgg Unterhaching – Tottenham Hotspur [Puchar UEFA grupa A 3\4]

 

Iiskola – Petersen, Zonneveld, China, Ruben – Odonkor, Romano, Juan Ortiz, Nurmi – Filipović, Lukić

 

Nie byliśmy faworytem i nic dziwnego, osłabiły nas kontuzje, a także źle wybrani zawodnicy do rozgrywek w pucharze. Planowałem dziś zremisować, choć wiedziałem, że będzie ciężko. Niestety goście szybko nas wykończyli, w dziewięć minut strzelili dwa gole i zaczęli murować bramkę. Zaczęliśmy grać niesamowicie, zepchnęliśmy rywali do głębokiej defensywy – niestety nic to nam nie dało. Nie można jednak odmówić zawodnikom braku woli walki, starał się zwłaszcza Filipović.

 

SpVgg Unterhaching – Tottenham Hotspur (0:2)

 

MoM: Darren Bent [Tottenham]

 

Mecz obejrzało ponad 22 tysiące widzów, zarobiliśmy na nim ponad 800 tys euro.

 

Mamy szansę na awans, o ile Panathinaikos przegra z Tottenhamem, a jest to prawie pewne. Wtedy ostatni mecz z Hajdukiem Split nie będzie miał znaczenia.

 

 

Drugi z ligowych rzeźników - Brazylijczyk Atila (Hertha)

Odnośnik do komentarza

24.11.2013

 

SpVgg Unterhaching – Greuther Fuerth [bundesliga 13\34]

 

Iiskola – Petersen, Zonneveld, Mokoena, Ruben – Ibrahimović, Romano, Juan Ortiz, Zegarra – Busić, Lukić

 

Po dobrych występach w rezerwach i w reprezentacji szansę gry otrzymał ponownie Busić. Musiałem przyznać, że się starał. Cóż jednak z tego, skoro nic z tego nie wynikało? Goście byli słabi, i grzechem było nie zgarnąć trzech punktów. Na gola jednak musieliśmy czekać aż do 63 minuty, kiedy to rezerwowy Filipović przelobował bramkarza rywali. Nie cieszyliśmy się długo z prowadzenia. Najpierw błąd obrony, później golkipera i zdobyliśmy ledwo jeden punkcik.

 

SpVgg Unterhaching – Greuther Fuerth (1:1)

 

MoM: Marko Muslin [Fuerth]

 

 

27.11.2013

 

SpVgg Unterhaching – Hannover 96 [bundesliga 14\34]

 

Iiskola – Petersen, Zonneveld, Mokoena, Ruben – Menseguez, Romano, Juan Ortiz, Zegarra – Filipović, Lukić

 

Szybko mogliśmy objąć prowadzenie po akcji Filipovicia. Serb ładnie wyszedł na wolne pole, po czym dośrodkował do Lukicia. Niestety napastnik trafił prosto w bramkarza. Jednak za drugim razem nasi serbscy snajperzy już się nie pomylili i zdobyliśmy gola. Tuż przed przerwą podwyższyliśmy prowadzenie na 2:0. Byłem przekonany, że dośrodkowanie Rubena nie dojdzie do Filipovicia, a jednak! Młody napastnik w dobrym stylu pokonał bramkarza gości uderzeniem głową. Z bardzo dobrej strony pokazał się w końcu Menseguez – to był ten Argentyńczyk z zeszłego sezonu.

 

SpVgg Unterhaching – Hannover 96 (2:0)

 

MoM: Juan Carlos Menseguez

Odnośnik do komentarza

19.12.2013

 

Everything’s wrong…

 

Chyba jestem do niczego. Ostatnie mecze to jedna wielka porażka. Co gorsza nie wiem jak temu zaradzić. Zaczęło się od meczu z liderem. Było to zdecydowanie najgorsze spotkanie jakie miałem nieprzyjemność oglądać. Przy stanie 0:4 dla gospodarzy na trybuny wyrzucił mnie sędzia. Ale nawet tam nie zasiadłem, nie miałem ochoty. Mecz przegraliśmy 0:5 i graliśmy w dziewiątkę. Tydzień później u siebie nie daliśmy rady Borussi Dortmund. 2:3 w plecy. Do tego doszła porażka ze słabym w tym sezonie VfB Stuttgart. Jedynym pozytywem było wyjazdowe zwycięstwo z Hajdukiem Split 2:1 po golach Romano.

 

Przeraża mnie to, że rywale są przy piłce znacznie częściej niż my.

 

Koeln - Unter (5:0) [bundesliga 15\34]

Unter - Dortmund (2:3) [bundesliga 16\34]

Stuttgaert - Unter (3:1) [bundesliga 17\34]

 

Hajduk - Unter (1:2) [Puchar UEFA grupa A 4\4]

 

W kolejnej rundzie Pucharu Uefa zagramy z CSKA Moskwa

 

 

21.12.2013

 

Rozlosowano grupy Mistrzostw Świata. Wylądowaliśmy z grupie F wraz z Hiszpanią, Słowenią i Ghaną.

Odnośnik do komentarza

07.01.2014

 

Do klubu dołączył zdolny brazylijski prawy obrońca Leonardo Cecchinatto. Kosztował mnie sporo, bo aż pięć milionów euro, ale jestem zdania, że będzie lepszy niż Petersen. No i ma włoskie obywatelstwo, dzięki czemu nie zajmuje miejsca dla graczy spoza UE.

 

20.01.2014

 

Ostatni sparing przed rundą wiosenną zagraliśmy z naszą młodzieżą. Gra wyglądała znacznie lepiej, zwłaszcza na prawym skrzydle, gdzie Menseguez czuł się bardzo pewnie mając Leonardo za plecami.

 

Nagrodę FIFA zgarnął ten oto zawodnik reprezentacji Irlandii. Trzeba przyznać, że zasłużył na nią.

 

25.01.2014

 

Werder Brema – SpVgg Unterhaching [bundesliga 18\34]

 

Nicht – Leonardo, Zonneveld, Glauber, Ruben – Menseguez, Romano, Juan Ortiz, Zegarra – Filipović, Busić

 

Jak na złość pierwszym wiosennym meczem był wyjazd do Bremy. Spodziewałem się porażki, ale nie w takim stylu. Gospodarze w pół godziny udowodnili swoją wyższość, strzelając trzy bramki. Jednak wcale nie byli stroną przeważającą. Udowodniliśmy to jeszcze przed przerwą, gdy do siatki po składnej akcji Busicia trafił Filipović. Ten chłopak coraz bardziej mnie się podoba. W II połowie dominowaliśmy na boisku, ale niestety nie przełożyliśmy przewagi na bramki.

 

Werder Brema – SpVgg Unterhaching (3:1)

 

MoM: Miguel Morales [Werder]

 

 

 

 

02.02.2014

 

SpVgg Unterhaching – Hertha Berlin [bundesliga 19\34]

 

Nicht – Leonardo, Zonneveld, Glauber, Ruben – Menseguez, Romano, Juan Ortiz, Zegarra – Filipović, Lukić

 

Dziś mogłem już wystawić w ataku nasz serbski duet. Wiedziałem, że w tym momencie są naszymi najostrzejszymi żądłami. I nie zawiodłem się. Najpierw piękną wrzutkę Lukicia na gola zamienił głową Filipović, z kolei chwilę później ten pierwszy zdobył bramkę, strzelając gola zza pola karnego po podaniu Zegarry. Drugą połowę pominę…Ta banda *********** ****** schrzaniła pewne zwycięstwo…

 

SpVgg Unterhaching – Hertha Berlin (2:3)

 

MoM: Thorben Marx [Hertha]

 

 

Patałachy popsuły mi humor, grajcy ośmieszyli mnie na oczach 32 tysięcy widzów…

 

Jedynym plusem było 1,1 mln euro zysku.

 

 

Dooooooooooooooooooooooooooooo

oooooooooooooooooooooooooooołek

Odnośnik do komentarza

04.02.2014

 

USA – Saint Vincent i Grenadyny [Mecz towarzyski]

 

Guzan – Ward, Moore, Parkhurst, Hall – Quaranta, Jimenez, Szetela, Adu – Donovan, Medina

 

Pierwsza połowa była iście w unterhachingowym stylu, kompletna padaka. Tylko Donovan się starał i uświetnił swój występ bramką zza pola karnego. Dopiero moich kilka ostrych słów w przerwie zmobilizowało piłkarzy do wysiłku. Zdobyli po przerwie aż cztery bramki i nie pozwolili gościom na wiele.

 

USA – Saint Vincent i Grenadyny (5:0)

 

MoM: Landon Donovan

 

 

08.02.2014

 

Freiburg – Unter (3:2) [bundesliga 19\34]

 

Rezygnacja wisiała na włosku…Kolejny beznadziejny mecz, nic się nie zmieniło w grze Unterhaching, NIC!

Odnośnik do komentarza

20.02.2014

 

Problemy w Unterhaching

 

Do niecodziennej sytuacji doszło w Unterhaching, gdzie trener Angelos van den Vijk nagle zrezygnował z prowadzenia drużyny! Holender unikał odpowiedzenia na pytanie, dlaczego odszedł przed końcem sezonu. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że rozgoryczyło go kompletne lekceważenie założeń taktycznych przez zawodników.

 

- Zasmuciła mnie ta wiadomość – przyznał prezes klubu, pan Engelbert Kupka – Pan van den Vijk był świetnym szkoleniowcem klubu, nawet ostatnie niepowodzenia nie zmieniły mojej opinii.

 

Problemy Unterhaching zaczęły się pod koniec listopada, kiedy to drużyna wysoko przegrała z liderem FC Koeln 0:5. Van den Vijk po czwartej bramce otrzymał od sędziego czerwoną kartkę za głośne komentowanie decyzji sędziego. Kolejny głupio przegrany u siebie mecz z Borussią Dortmund 2:3 też dość mocno rozgoryczył holenderskiego trenera. Co prawda pojawiło się światełko w tunelu, w postaci zwycięstwa nad Hajdukiem w Splicie 2:1, lecz szybko zostało „wygaszone” przez porażkę 1:3 ze słabym w tym sezonie VfB Stuttgart. Do tego wszystkiego doszła wymęczona wygrana z rezerwami klubu 3:2 oraz kolejna przegrana, tym razem z Werderem w Bremie 1:3.

Złość Angelosa wzrosła po meczu z Herthą Berlin. Do przerwy wygrywali 2:0, ale po 45 minutach zeszli z boiska jako pokonani. Mecz skończył się wynikiem 2:3, [Filipović, Lukić – Qvist, Schumacher 2 – dop. redakcji]. Podobnie było we Freiburgu. Przebłyskiem lepszej gry były spotkania z TSV Monachium wygrane 2:0 [60’ Zonneveld kar, 90’ Menseguez] oraz z CSKA Moskwa 2:1 [Romano, Lukić – Jo]. Jednak czarę goryczy przelał mecz rewanżowy z Rosjanami. Porażka 3:7 [Menseguez, Filipović, Zonneveld kar – Bażenow, Wawa 2, Jo 2, Daniel Carvalho, Samsonow] skłoniła menedżera do zrezygnowania ze stanowiska.

(…)

Zapytany przez nas o przyszłość odpowiedział: Teraz liczy się tylko reprezentacja USA. Chcę osiągnąć jak najlepszy rezultat na MŚ we Włoszech. – tego i my mu życzymy!

 

 

…Kolejny rozdział mojej kariery został zamknięty…

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...