Skocz do zawartości

The Golden Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

20.03.2014

 

Kadra na mecz z Japonią

 

26.03.2014

 

Japonia – USA (0:5)

 

Mecz toczony w niezłym tempie, ale nie wszystko było tak, jakbym tego chciał. Rywale kilka razy groźnie zaatakowali, szczęśliwie jednak nie potrafili celnie przymierzyć. Z bardzo dobrej strony pokazał się Medina. Napastnik PSV popisał się hat-trickiem. Poza nim po golu dołożyli Johnson i Adu z rzutu karnego. Kolejnym meczem będzie już mecz z Hiszpanią w Neapolu.

 

 

13.04.2014

 

Media wymieniały mnie jako kandydata do objęcia Bajernu Monachium. No way! :pokazujeśrodkowypalec:

Odnośnik do komentarza
20.03.2014

 

Kadra na mecz z Japonią

 

26.03.2014

 

Japonia – USA (0:5)

 

Mecz toczony w niezłym tempie, ale nie wszystko było tak, jakbym tego chciał. Rywale kilka razy groźnie zaatakowali, szczęśliwie jednak nie potrafili celnie przymierzyć. Z bardzo dobrej strony pokazał się Medina. Napastnik PSV popisał się hat-trickiem. Poza nim po golu dołożyli Johnson i Adu z rzutu karnego. Kolejnym meczem będzie już mecz z Hiszpanią w Neapolu.

 

 

13.04.2014

 

Media wymieniały mnie jako kandydata do objęcia Bajernu Monachium. No way! :pokazujeśrodkowypalec:

Spuść ich do 3 ligi :keke:

Odnośnik do komentarza

29.05.2014

 

Powołani na mecze Mistrzostw Świata 2014 we Włoszech

 

 

Wybór był trudny, bo o dobrych zawodników ciężko.

 

31.05.2014

 

Parkhurst został wyeliminowany z gry przez grypę. Niestety jest już za mało czasu, żeby kogoś powołać zamiast niego. Musimy sobie dać radę bez tego obrońcy.

 

04.06.2014

 

Mecze otwarcia:

Grupa A:

Iran – Francja (0:4)

Włochy – Chile (1:1)

 

05.06.2014

 

Grupa B:

Niemcy – Algieria (4:0)

Australia – Białoruś (1:3)

 

06.06.2014

 

Grupa C:

Wybrzeże Kości Słoniowej – Belgia (2:1)

Meksyk – Brazylia (2:1)

 

Grupa D:

Polska – Korea Południowa (1:0)

 

07.06.2014

 

Grupa D:

Peru – Holandia (1:1)

 

Grupa E:

Bahrajn – Anglia (1:1)!

Dania – Kolumbia (1:1)

 

08.06.2014

 

Grupa F:

Słowenia – Ghana (2:2)

 

Grupa H:

Finlandia – Nigeria (0:2)

Portugalia – Kuwejt (2:0)

 

09.06.2014

 

Hiszpania – USA [Mistrzostwa Świata grupa F 1\3]

San Paolo, Neapol

 

Guzan – Clark, Moore, Spector, Hall – Beasley, Jimenez, Simms, Szetela – Johnson, Medina

 

Zaczęliśmy od rzutu wolnego w pierwszej minucie meczu. Jednak Johnson uderzył bardzo niecelnie. Rywale odpowiedzieli mocnym strzałem zza pola karnego, na szczęście równie precyzyjnym. W 10 minucie sędzia podyktował dla nas jedenastkę po tym jak obrońca zagrał piłkę ręką. Stały fragment gry wykonał Moore…Nie dał rady jednak pokonać Casillasa. Przeciwnicy mieli jedną świetną okazję, którą od razu wykorzystali. Torres wręcz ośmieszył kryjącego go Clarka, po czym zapakował łaciatą tuż przy słupku. Więcej bramek już nie padło, a szkoda, bo mogliśmy dziś wygrać. Zwłaszcza, że Casillas…odniósł…kontuzję. [Cud nad cudami!] W końcówce meczu powinniśmy zdobyć bramkę, jednak najpierw Johnson z bliska trafił w Reinę, a dobijający strzał Adu walnął wprost w obrońcę.

 

Hiszpania – USA (1:0)

 

Grupa G:

Mali – Szwecja (2:2)

Jamajka – Argentyna (0:2)

Odnośnik do komentarza

10.06.2014

 

Szetela wyeliminowany z gry. Nie zagra przez miesiąc.

 

Grupa A:

Francja – Chile (3:0)

Iran – Włochy (1:2)

 

11.06.2014

 

Grupa B:

Białoruś – Niemcy (0:3)

Algieria – Australia (1:2)

 

12.06.2014

 

Grupa C:

Belgia – Meksyk (1:0)

Brazylia – Wybrzeże Kości Słoniowej (1:0)

 

15.06.2014

 

USA – Słowenia [Mistrzostwa Świata grupa F 2\3]

San Nicola, Bari

 

Yelldell – Clark, Moore, Spector (k), Hall – Beasley, Jimenez, Simms, Dempsey – Johnson, Medina

 

Guzan zawiódł moje oczekiwania, dlatego na ten mecz na boisko wybiegł debiutant Yelldell. Z kolei Szetelę zastąpił Dempsey. Nieco czasu upłynęło zanim nowi zawodnicy zgrali się z resztą drużyny. Rywale mocno przycisnęli, ale to my pierwsi zdobyliśmy gola. Po wrzutce Johnsona łaciatą za plecami bramkarza ulokował Beasley. Chwilę później ten właśnie skrzydłowy posłał futbolówkę na szósty metr, gdzie do siatki załadował ją Simms. Jednak „syndrom środkowych obrońców” powrócił. I to mocniejszy niż kiedykolwiek. O mało co nie przegraliśmy tego meczu, teraz przez frajerstwo musimy liczyć na Hiszpanię i trzeba zniszczyć Ghanę…

 

USA – Słowenia (2:2)

 

Grupa F:

Ghana – Hiszpania (2:2)

 

Grupa H:

Kuwejt – Finlandia (0:2)

Nigeria – Portugalia (2:0)

 

16.06.2014

 

Grupa G:

Szwecja – Jamajka (4:0)

Argentyna – Mali (1:1)!

Odnośnik do komentarza

17.06.2014

 

Grupa A:

Chile – Iran (5:0)

Włochy – Francja (4:0)!

 

Grupa B:

Australia – Niemcy (1:3)

Białoruś – Algieria (5:3)

 

18.06.2014

 

Grupa C:

Belgia – Brazylia (2:3)

Wybrzeże Kości Słoniowej – Meksyk (0:1)

 

Grupa D:

Holandia – Korea Południowa (4:0)

Peru – Polska (4:1)

 

 

19.06.2014

 

Grupa F:

USA – Ghana (2:2)

 

W tym momencie Mistrzostwa przestały mnie interesować.

 

 

25.06.2014

 

Musiałem odpocząć i zastanowić się co dalej. Uciekłem więc na Mauritius. Chociaż przez chwilę będę mógł zapomnieć o futbolu…Bo to, że zostanę zwolniony jest raczej pewne…

 

06.07.2014

 

A jednak nie zdołałem całkiem uciec od piłki. Na Mauritiusie szeroko komentowano zwłaszcza mecz finałowy, w którym Francuzi pokonali Włochów dopiero po serii rzutów karnych.

 

Przebieg Mistrzostw

 

Ogromną niespodziankę sprawiła Ghana, która wygrała z Anglią 3:1, by później rozgromić Mali aż 6:0! Równie sensacyjnie zakończyło się spotkanie Francji z Niemcami. „Trójkolorowi” zmiażdżyli rywali, pewnie zwyciężając 6:0 (sic!)! Rozpędzeni obrońcy tytułu dopiero po dogrywce odprawili z kwitkiem Brazylijczyków, wygrywając 2:1, a w kolejnym spotkaniu zmasakrowali Ghanę 5:0.

 

Zarząd AZPN był, o dziwo, zadowolony z przebiegu Mistrzostw [choć nie wykonałem planu minimum]. Zrezygnowałem jednak z prowadzenia reprezentacji, a niepowodzenie w MŚ było jednym z czynników. Szczerze mówiąc zrezygnowałem, bowiem brakowało mi dobrych zawodników, których z czystym sumieniem mogłem powołać do reprezentacji. Większość regenów niestety prezentowała poziom angielskiej VII ligi.

Odnośnik do komentarza
Polska nie wzywa :>

 

Holendra nie chcą ;(

 

 

:P

 

 

***

 

13.07.2014

 

Nie byłem długo bez pracy. Z Mauritiusu wyleciałem prosto do Abidżanu, gdzie podpisałem jednoroczny kontrakt na mocy którego stałem się szkoleniowcem reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej.

 

 

Co ciekawe Związek PN nie postawił mi żadnych wygórowanych – chyba – wymagań. Mamy nie przynieść wstydu w Pucharze Narodów Afryki. Podejrzewam, że wstydem będzie nie awansowanie do co najmniej ćwierćfinału rozgrywek.

Odnośnik do komentarza

24.08.2014

 

Powołani na sparing z Serbią

 

30.08.2014

 

Naszymi rywalami w grupie H Pucharu Narodu Afryki będą Suazi, Mozambik i Kongo. Nie powinniśmy mieć problemów z awansem.

 

WKS – Serbia (0:1)

 

Mecz beznadziejny. Mimo teoretycznej przewagi w polu i ze świetnymi zawodnikami ofensywnymi powinniśmy zmiażdżyć rywala. Błędy w obronie nadal spędzają mi sen z powiek. Cztery strzały w całym meczu na taką drużynę jak WKS to cholernie mało.

 

06.08.2014

 

Mozambik – Wybrzeże Kości Słoniowej [Kwalifikacje do PNA grupa H 1\6]

Estadio de Machava, Maputo

 

B Kone – Eboue, Diaby, K Toure (k), Soro – Bamba, Oulai, Ne, Y Toure – A Kone, Kalou

 

Zaczęliśmy bardzo nerwowo, zawodnicy jakby za bardzo czuli presję dobrego występu. Rywale wtedy mieli sporo okazji na zdobycie bramki, musiałem uczulić zawodników, żeby przede wszystkim cieszyli się grą. Przyniosło to zamierzony skutek. Objęliśmy prowadzenie po indywidualnej akcji Kalou. Z łatwością ośmieszył obrońców przeciwnika. Chwilę później po zgraniu głową przez tego napastnika do piłki dopadł Ne i soczystym uderzeniem zdjął pajęczynkę ze spojenia bramki gospodarzy. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył z rzutu wolnego Bamba. Świetnie uderzył z trzydziestu metrów.

W drugiej połowie nie popisał się Kolo Toure. W mało groźnej sytuacji wybił piłkę na róg, dając gospodarzom okazję na bramkę. Szczęśliwie jej nie wykorzystali, mało tego! Wyszliśmy z kontrą, po której sędzia nam przyznał rzut rożny. Jednak my także go schrzaniliśmy. Rywale mocniej przycisnęli i kilka razy byłem przekonany, że zdołają chociaż raz pokonać Boubacara Kone. Nic z tych rzeczy. Wrzutkę Arouny Kone do Kalou przechwycił obrońca, lecz na tyle niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza. Debiut na ławce trenerskiej udał się na czwórkę.

 

Mozambik – Wybrzeże Kości Słoniowej (0:3)

 

MoM: Kolo Toure

Odnośnik do komentarza

06.11.2014

 

Powołani na mecz z Singapurem

 

12.11.2014

Singapur – Wybrzeże Kości Słoniowej [Mecz Towarzyski]

National Stadium, Kallang

 

Ya – Eboue, Diaby, K Toure (k), Soro – Bamba, Oulai, Y Toure – Ne – Traore, Kalou

 

Pierwsza połowa była rozczarowująca, mimo dwóch bramek strzelonych przez niezawodnego Salomona Kalou. Dużo chaosu wkradało się w nasze szeregi. Po przerwie nasza gra wyglądała już nieco lepiej, choć nie idealnie. Nadal szukam złotego środka na wyeliminowanie głupich strat w środku pola [zwykle poprzez zbyt szybką próbę podania do kolegi z zespołu]. Na plus zapisali się Kalou, Bamba i Soro, na minus rezerwowy Mariko.

 

Singapur - Wybrzeże Kości Słoniowej (0:4)

 

MoM: Salomon Kalou

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...