Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno liga nie zaliczająca się do czołówki :)

 

Odcinek 1437

 

Znowu zostałem sam z reprezentacją, ale nie mogłem narzekać, bo miałem więcej czasu, żeby przygotować zespół do dwóch trudnych spotkań z outsiderami. Jak już powszechnie wiadomo, zawsze miałem problemy w meczach ze słabszymi drużynami, a czekał nas pojedynek z Mołdawią i San Marino, z którym przegraliśmy pierwszy mecz w Łodzi 0:1. Z Mołdawią ostatni raz reprezentacja Polski grała w 1997 roku w eliminacjach do MŚ. Nasz kraj wygrał wówczas 3:0 po hat-tricku Juskowiaka, więc nie miałem nic przeciwko, żeby to wydarzenie się powtórzyło, tyle że już bez udziału utalentowanego niegdyś napastnika. Rzeczywistość okazała się inna. Już w 16. minucie Sikora wyleciał za drugą żółtą kartkę i musieliśmy męczyć się w 10. To ustawiło spotkanie, w którym brakowało emocji i ciekawych akcji. Jedyny gol padł w 72. minucie, na szczęście na nasze konto. Katastrofalny błąd obrony gospodarzy skończył się podyktowaniem przez sędziego rzutu karnego dla Polski. Jedenastkę wykorzystał 18-letni Żak, zostając tym samym zbawicielem reprezentacji tego wieczora.

 

Data: 2.06.2029

Stadion: Republikański, Kiszyniów

Widzów: 13 349

Sędzia: Ivan Koller (SUI)

MoM: Józef Żak (8) [Polska]

 

Skrobacz – M. Pazdan, Fedoruk, Gancarczyk, Sikora (cz.k. 16’) – Wojciechowski, W. Maliszewski (Santacruz 45’), Jonatas, Żak, Jastrzębski (Cenić 17’) – Misztal (M. Maliszewski 72’)

 

(5) Mołdawia – (3) Polska 0:1 (0:0) [Żak kar. 72’]

-Eliminacje do MŚ [5/10]

 

Zwycięstwo z Mołdawią wyrzuciło nas na 2. miejsce w grupie. Tuż za plecami czuliśmy oddech Islandii – czarnego konia eliminacji. Do Francji mieliśmy stratę tylko jednego punktu, kiedy to Francuzi zremisowali 1:1 ze Słowacją. Kilka dni później polecieliśmy do San Marino, które wygrało z nami 1:0 w tamtym roku, a wynik zapadnie w pamięci na wiele, wiele lat. Nic dziwnego, że zawodnicy byli dodatkowo zmotywowani, żeby dokopać amatorom, którym w Łodzi po prostu się poszczęściło. Od początku atakowaliśmy bramkę gospodarzy, ale dopiero w 38. minucie pokonaliśmy bramkarza. Gancarczyk wykonał rzut wolny przed polem karnym, a piłka odbiła się rykoszetem od muru i wpadła do siatki. Bez problemów odbyła się również druga połowa. W 60. minucie ładnego gola zdobył Misztal, a 11 minut później swoje drugie trafienie zaliczył Gancarczyk. W końcu nie było żadnego problemu z pokonaniem słabego rywala, na dodatek na jego terenie.

 

Data: 6.06.2029

Stadion: Olimpico, Serravalle

Widzów: 4 445

Sędzia: Juan Andrés Marina (ESP)

MoM: Maciej Gancarczyk (9) [Polska]

 

Skrobacz – M. Pazdan, Fedoruk, Gancarczyk, Cenić – M. Wojciechowski, W. Maliszewski, Jonatas, H. Wojciechowski (Żak 74’), Jastrzębski (Santacruz 45’) – Misztal (W. Pazdan 74’)

 

(6) San Marino – (2) Polska 0:3 (0:1) [Gancarczyk 38’, 71’, Misztal 60’]

-Eliminacje do MŚ [6/10]

Odnośnik do komentarza

Miałem pokazać i zapomniałem ;)

 

1. Francja 4-1-1 / 15:7 / 13 pkt.
2. Polska 4-0-2  /16:8 / 12 pkt.
3. Islandia 3-1-2 / 8:6 / 10 pkt.
4. Słowacja 2-3-1 / 8:8 / 9 pkt.
5. Mołdawia 1-1-4 / 2:11 / 4 pkt.
6. San Marino 1-0-5 / 2:11 / 3 pkt.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1438

 

Po skończonym zgrupowaniu reprezentacji Polski poleciałem prosto do Poznania, gdzie z mieszkania zabrałem tylko swoje rzeczy, umowę, która czekała na podpisanie tydzień i wsiadłem do auta ruszając w długą i męczącą podróż. Po kilkunastu godzinach jazdy byłem na miejscu. Ciepłą Polskę zamieniłem na upalną Grecję, a Poznań na Saloniki. Zawsze podczas pobytu w tym kraju zatrzymywałem się tylko w Atenach, a od zawsze chodził stereotyp, że Grecja to biedny kraj. Saloniki były jednak pięknym miastem, które przypominały mi małą Barcelonę, gdzie lubiłem spędzać czas. Własnym samochodem miałem mniej problemów z dotarciem na stadion mojego nowego klubu, który prezentował się całkiem nieźle jak na greckie realia. 45 tysięczna Toumba mieniła się biało-czarnymi kolorami krzesełek, a mi w tym momencie zamarzył się pierwszy mecz. Nigdy nie pracowałem w Grecji, a od zawsze interesowała mnie ta liga, bo po części była dla mnie egzotyczna, niezdobyta i tajemnicza.

 

I do Salonik dotarła moja sława, bowiem przed budynkiem klubowym stało kilka tysięcy kibiców wymachujących flagami z logiem swojego ukochanego zespołu. Zostałem ciepło przyjęty przez prezesa, idola fanów greckiego zespołu. Ten fakt utwierdził mnie w przekonaniu, że nie spotka mnie podobna sytuacja co w Niemczech i mogę być spokojny o swoją posadę. Po wejściu do środka budynku ukazał się moim oczom wielki, podświetlany herb zawieszony na ścianie. Czarne orły, a w środku biało-czarna tarcza z napisem PAOK zrobiło na mnie wrażenie.

 

Wręczyłem prezesowi do rąk własnych podpisaną umowę na okres dwóch lat, w ramach której będę zarabiał 15,5 tysiąca euro miesięcznie. Jak dla mnie była to kwota mała, ale nie potrzebowałem pieniędzy, które bardziej przydadzą mi się na transfery. A na nie otrzymałem 10 milionów euro, więc była to suma wysoka jak na grecki klub. Jeżeli chodzi o samo PAOK, to zespół w ciągu ostatnich kilku lat stał się typowym outsiderem Alpha Ethniki, a zarząd mierzy jedynie w bezpieczny środek tabeli. Przeglądając na szybko kadrę zespołu, który wysłał wszystkich piłkarzy na urlopy, zauważyłem, że nie brakuje polskiego akcentu. W Salonikach gra wychowanek Lecha Poznań – Sławek Bilski, a na prawej pomocy mam do dyspozycji Tomasza Gancarczyka. Uśmiechnąłem się, gdy przeczytałem nazwisko Prohaski, niegdyś najlepszego strzelca Kolejorza, mimo że Matthias jest obrońcą.

Odnośnik do komentarza

Abruś: Taki mam zamiar :] Siły w Grecji? Tegorocznym mistrzem została nieoczekiwanie Veria, biedny klub, który dokonał tego poraz drugi. Ogólnie bez zmian, pierwsze miejsca w lidze zajmują kolejno Panathinaikos, AEK i Olympiakos. Mistrzostwa do tej pory zdobywały te kluby i PAOK, które po serii świetnych sezonów notuje teraz od kilku lat obniżenie lotów i ratuje się przed spadkiem.

 

Odcinek 1439

 

Jak każdy zespół, do którego przychodziłem, PAOK potrzebowało nowych twarzy w pierwszej drużynie. Na początku sięgnąłem po znanego mi człowieka Józefa Żaka, polski talent, który zaczyna się zadomawiać w reprezentacji, a ma dopiero 18 lat. Prawoskrzydłowy został wyceniony przez Arminię na 925 tysięcy euro, a ja zdecydowałem się przelać tą sumę niemieckiemu zespołowi. Rozejrzałem się za prawym obrońcą w greckiej lidze i wybór padł na Kennetha Edforsa, fińskiego defensora, który imponował mi silną psychiką. Za doświadczonego, 30-letniego piłkarza zapłaciłem tylko 200 tysięcy euro Olympiakosowi Pireus. Jednym z droższych transferów do klubu okazał się Emil Adam, słowacki lewy skrzydłowy z Penafielu, który kosztował mnie 1,5 miliona euro. 100 tysięcy więcej zapłaciłem za prawego skrzydłowego ze Sparty Rotterdam – Asbjørna Eikrema, reprezentanta Norwegii. Grosze, bo tylko 200 tysięcy, dostali działacze Rayo Madryt, którzy oddali mi słoweńskiego skrzydłowego Alesa Pepelnika. Najbardziej zadowolony byłem z pozyskania defensywnego pomocnika z Czech, Zdenka Korduli, o którego stoczyłem zacięty bój z innymi klubami z zachodu. Przyszły reprezentant swojego kraju kosztował mnie tylko 625 tysięcy euro, ale w ramach 3 letniej umowy będzie zarabiał aż 43 tysiące euro miesięcznie. Byłem zmuszony skonstruować taką ofertę, gdyż przegrałbym z Mons, które zaoferowało aż 5 milionów Sparcie Praga, której jestem wdzięczny, że skorzystała z mojej propozycji. Transfery przed pierwszym sparingiem zakończyłem kupnem Klevisa Memy z Augsburga za milion euro. Reprezentant Albanii jest lewym obrońcą i mimo sporego doświadczenia oraz 30 lat na karku, będzie tylko zmiennikiem utalentowanego Rodionova.

 

[TOW] Espanyol Barcelona – PAOK Saloniki 7:4 (3:1) [Harnwell 13’, 28’, 54’, 65’, Semenov 37’, Cristóvao 79’, Silva 87’ – Ivković 30’, Martinez 58’, Pérez 62’, Simos 73’]

Data: 5.07.2029

 

[TOW] PAOK Saloniki – Valencia CF 1:4 (1:2) [Eduardo 13’ – Guerrero 3’, 38’, Martin 81’, Kajda 90’]

Data: 9.07.2029

 

[TOW] PAOK Saloniki – Racing Santander 3:3 (1:2) [Kovar 32’, Simos 49’, Martinez 81’ – Ayala 24’, Carlos 43’, Verdejo 78’]

Data: 14.07.2029

 

Byłem zmuszony dokonać kolejnego transferu do klubu. Dołączył do nas bośniacki rozgrywający ze szwedzkiego Gefle – Zoran Milosavljević. Piłkarz kosztował mnie 700 tysięcy euro, a kupiony został na wskutek sprzedania utalentowanego Chorwata Ivkovicia do AEK Ateny za 12 milionów euro. Szkopuł w tym, że prezes zatwierdził sprzedać pomocnika, mimo że uważałem go za najważniejszy element w PAOK.

 

[TOW] PAOK Saloniki – Leeds United 1:1 (0:0) [Papadopoulos 48’ – White 90’+5’]

Data: 19.07.2029

 

[TOW] PAOK Saloniki – Newcastle United 1:5 (1:3) [Kléber 8’ – Papagiannis 4’, 11’, Kapić 43’, 85’, Langenberg 90’+5’]

Data: 24.07.2029

 

[TOW] Viktoria Pilzno – PAOK Saloniki 5:5 (3:3) [Petr 20’, Seman 25’, Hudec 34’, 61’, 72’ – Eduardo 9’, Pepelnik 13’, Ekrem 18’, Toskas 63’, Bantis 70’]

Data: 29.07.2029

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1440

 

Podsumowanie (lipiec):

 

Ranking: 1. Argentyna (1738); 2. Francja (1676); 3. Brazylia (1643); 10. Polska (1235)

 

Bilans spotkań (klub): -

Bilans spotkań (reprezentacja): -

Najlepszy strzelec (klub): -

Najlepszy strzelec (reprezentacja): -

Gole w sezonie: -

Asysty w sezonie: -

Najwyższa średnia: -

Alpha Ethniki: -

Kypello Ellados: -

Kwalifikacje do MŚ: 6/10; 2. miejsce; 12 pkt / 4-0-2 / 16:8 / (-1 pkt do Francji)

Finanse: € 30,14 mln (+ 7,35 mln)

Budżet transferowy: € 10 mln (100%)

Budżet płacowy: € 1,25 mln (wydatki: 883 tys)

 

Piłkarze PAOK w reprezentacji:

-Anatoly Rodionov (Rosja) vs. Hiszpania 0:0 (90 minut; 7)

-Anatoly Rodionov (Rosja) vs. Belgia 1:4 (90 minut; 6)

-Roman Kovar (Czechy) vs. Finlandia 2:0 (90 minut; 8; 2 gole)

-Roman Kovar (Czechy) vs. Azerbejdżan 3:1 (72 minuty; 8; gol)

-Giannis Bantis (Grecja U-21) vs. Anglia U-21 0:3 (56 minut; 6)

-Giannis Bantis (Grecja U-21) vs. Włochy U-21 1:2 (62 minuty; 6)

-Giannis Bantis (Grecja U-21) vs. Portugalia U-21 2:1 (62 minuty; 7)

-Vangelis Dimitriou (Grecja U-21) vs. Anglia U-21 0:3 (45 minut; 7)

-Vangelis Dimitriou (Grecja U-21) vs. Włochy U-21 1:2 (62 minuty; 7; asysta)

-Giannis Anastasiadis (Grecja U-21) vs. Włochy U-21 1:2 (28 minut; 6)

-Giannis Anastasiadis (Grecja U-21) vs. Portugalia U-21 2:1 (18 minut; 6)

 

Transfery (Świat):

 

1. Paul Lopes (Aston Villa) -> Newcastle United za € 38 mln

2. Lars Andersen (Aston Villa) -> Juventus za € 31 mln

3. Henrique Ramos (PSG) -> Inter za € 25,5 mln

 

Transfery (Polska):

 

1. Przemysław Machaj (Jagiellonia Białystok) -> Trabzonspor za € 5,5 mln

2. Pascal Marchal (Lech Poznań) -> Inverness CT za € 3,2 mln

3. Łukasz Olszar (Śląsk Wrocław) -> GKS Bełchatów za € 2,4 mln

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: -

Francja: -

Niemcy: -

Grecja: -

Włochy: -

Holandia: -

Polska: Górnik (+0)

Portugalia: -

Irlandia: Shamrock (+0)

Rosja: Amkar (+3)

Szkocja: -

Hiszpania: -

Szwecja: Göteborg (+3)

Serbia: -

Odnośnik do komentarza

Abruś: Veria zdobyła mistrzostwo w 2029 i 2024 roku. Skład ligi masz podany w odcinku.

Profesor: Oddam wszystkie pieniądze klubu za dobrego bramkarza, ale żaden nie chce przyjść :/

 

Odcinek 1441

 

Okienko transferowe w Grecji trwało jeszcze przez dwa tygodnie, a ja na początku sierpnia sięgnąłem po nowego bramkarza z drugoligowego, portugalskiego Varzim. Victor Ferreira ma być nowym numerem jeden, a za Portugalczyka zapłaciłem 1,5 miliona euro. Liczę, że tym samym rozwiązałem problem z golkiperami w drużynie, gdyż Rogério na współ z Bilskim wpuszczali mnóstwo goli w sparingach. Co do polskiego bramkarza, to Sławek za 475 tysięcy euro odszedł do ŁKS Łódź.

 

Lech zaczynał swoją przygodę z tegoroczną edycją Ligi Mistrzów od 2. rundy eliminacyjnej. Polacy spotkali się z irlandzkim Longford, które ograli 2:0 w Poznaniu.

 

[TOW] FC Porto – PAOK Saloniki 2:3 (1:1) [José 29’, Aguiar 57’ – Eikrem 17’, Martinez 46’, 61’]

Data: 4/08/2029

 

[TOW] PAOK Saloniki – Real Mallorca 2:2 (2:1) [Eduardo 7’, Pepelnik 12’ – Guirado 45’, Martin 73’]

Data: 8/08/2029

 

W rewanżowym spotkaniu Lech Poznań zremisował z Irlandczykami 1:1, ale mimo to awansował dalej.

 

[TOW] PAOK Saloniki – Juventus Turyn 1:2 (1:1) [Kléber 28’ – Kamara 14’, 46’]

Data: 13/08/2029

 

Trzecia runda eliminacyjna okazała się dla Kolejorza bardzo łaskawa. Mistrz Polski zmierzył się z Maccabi Hajfa i pierwszy mecz wygrał w Izraelu 2:0. Natomiast w 2. rundzie Pucharu UEFA, Jagiellonia pokonała na wyjeździe Esbjerg 2:1, a ŁKS poległ aż 0:4 z Beitarem Jerozolima.

 

[TOW] PAOK Saloniki – AC Milan 2:2 (2:2) [Eduardo 20’, Milosavljević 34’ – Ovelar 28’, Barlecaj 42’]

Data: 18/08/2029

 

Skład ligi: AEK Ateny, Agios Dimitrios, AO Kerkyra, Aris Saloniki, Asteras Tripolis, Atromitos Ateny, Ethnikos Ateny, Iraklis Saloniki, Levadeiakos FC, OFI Crete, Olympiakos Pireus, Egaleo Athens, Panathinaikos Ateny, PAOK Saloniki, Skoda Xanthi, Veria FC

Odnośnik do komentarza

Reputacja krajowa, ale najlepsi bramkarze, którzy mogą do mnie przyjść nie są na tyle mocni, by wygryźć ze składu aktualnych golkiperów, którzy natomiast wpuszczają trochę za dużo goli. Choć oczywiście to były sparingi z silnymi rywalami, zobaczymy jak to będzie wyglądało w lidze, bo poziomy będą się różniły.

 

Odcinek 1442

 

Na inaugurację ligi gościliśmy na Toumbie klub ze stolicy Atromitos, typowego średniaka Alpha Ethniki. Nie wiedziałem czego mam spodziewać się po swoich piłkarzach, którzy sparingi kompletnie zawalili, a najlepsi gracze nie grali tak jakbym tego chciał. Wydawało się, że Atromitos, mimo że w poprzednim sezonie skończył ligę na wyższym miejscu od PAOK, będzie dobrym rywalem na poprawienie skuteczności w moim zespole. Tymczasem Ateńczycy od początku ustawili się ultradefensywnie i zamurowali dostęp do własnej bramki, co było dla nas niemałą przeszkodą. Na dodatek w 35. minucie na wskutek ostrej gry gości straciłem najlepszego napastnika Kovara i musiałem dokonać pierwszej zmiany. W drugiej połowie, w 69. minucie pozbyłem się kolejnego piłkarza Eikrema, również przez uraz po starciu z obrońcami Atromitosu. Na szczęście obie wymuszone zmiany wyszły mi na dobre. Żak po zmianie Norwega 7 minut po wejściu wpisał się na listę strzelców otwierając wynik spotkania. Natomiast Eduardo, który zmienił czeskiego napastnika w pierwszej połowie, świetnie wyskoczył do dośrodkowania Pepelnika w 93. minucie i lekkim uderzeniem głową pokonał bramkarza gości! Pierwszy mecz przyniósł ze sobą trochę nerwów, ale skończyło się dla nas bardzo szczęśliwie, a za zmiany trzeba podziękować naszym rywalom, którzy sami siebie pogrążyli.

 

Data: 26/08/2029

Stadion: Toumba, Saloniki

Widzów: 41 152

Sędzia: Giorgos Tzanetis

MoM: Józef Żak (8) [PAOK]

 

Ferreira – Edfors, Rodionov, Toskas, João – Kordula, Milosavljević (Pérez 81’), Pepelnik, Eikrem (Żak 71’), Nikolaidis – Kovar (Eduardo 36’)

 

(-) PAOK Saloniki – (-) Atromitos Ateny 2:0 (0:0) [Żak 78’, Eduardo 90’+3’]

-Alpha Ethniki [1/30]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1443

 

W Polsce głośnym echem odbiła się wiadomość o tym, że Michniewicz został trenerem Realu Madryt! Pierwszy Polak, który zaszedł tak daleko, choć nie ukrywam, że mogłem tego dokonać o wiele wcześniej, kiedy to pracę oferowali mi Królewscy oraz Barcelona.

 

Lech awansował do fazy grupowej pokonując w rewanżu Maccabi 2:0. W UEFA awans uzyskała tylko Jaga ogrywając Szwedów 1:0, a ŁKS przegrał z Beitarem 1:2 i pożegnał się z pucharami.

 

Podsumowanie (sierpień):

 

Ranking: 1. Argentyna (1738); 2. Francja (1676); 3. Brazylia (1643); 10. Polska (1235)

 

Bilans spotkań (klub): 1 (1-0-0) 2:0

Bilans spotkań (reprezentacja): -

Najlepszy strzelec (klub): Eduardo i Żak – 1 gol

Najlepszy strzelec (reprezentacja): -

Gole w sezonie: Eduardo, Żak – 1 gol

Asysty w sezonie: Pepelnik, Nikolaidis – 1 asysta

Najwyższa średnia: Eduardo, Pepelnik, Żak – 8,00 (1 występ)

Alpha Ethniki: 2. miejsce (1-0-0 / 2:0 / 3 pkt) [-0]

Kypello Ellados: 4. runda (vs. Panthrakikos lub Panionios)

Kwalifikacje do MŚ: 6/10; 2. miejsce; 12 pkt / 4-0-2 / 16:8 / (-1 pkt do Francji)

Finanse: € 29,19 mln (- 879 tys.)

Budżet transferowy: € 8,9 mln (100%)

Budżet płacowy: € 1,25 mln (wydatki: 915 tys)

 

Piłkarze PAOK w reprezentacji: -

 

Transfery (Świat):

 

1. James Nwankwo (Aston Villa) -> Real Madryt 30,5 mln

2. Gustavo (Man Utd) -> Barcelona za € 30 mln

3. Ariel Ojeda (Barcelona) -> Juventus za € 25 mln

 

Transfery (Polska):

 

1. Piotr Palczewski (GKS) -> Górnik za € 1,9 mln

2. Aleksandar Prosić (Widzew) -> Wożdowac za € 700 tys.

3. Dariusz Blacha (Lechia) -> Górnik za € 600 tys.

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Man City (+1)

Francja: Lens (+1)

Niemcy: Stuttgart (+0)

Grecja: AEK (+0)

Włochy: Roma (+0)

Holandia: Vitesse (+0)

Polska: Lech Poznań (+1)

Portugalia: Boavista (+2)

Irlandia: Longford (+3)

Rosja: Amkar (+1)

Szkocja: Hibernian (+2)

Hiszpania: Villarreal (+0)

Szwecja: Göteborg (+1)

Serbia: Borac (+2)

Odnośnik do komentarza

Czesio Michniewicz - co prawda od grudnia pracuje, ale dopiero teraz zauważyłem :P

 

Odcinek 1444

 

W najbliższym czasie czekają mnie dwa trudne mecze w eliminacjach ze Słowacją i Islandią, które czają się za moimi plecami i dalej walczą o awans na MŚ.

 

Bramkarze

 

Dawid Dębowski (GKS Bełchatów – 11A/0)

Wojciech Rucki (Levadeiakos FC – 2A/0)

Michał Skrobacz (Stade Caen – 56A/0)

 

Obrońcy

 

Aleksander Cenić (Lech Poznań – 7A/0)

Maciej Gancarczyk (Inter Mediolan – 83A/16)

Przemysław Zakrzewski (Man City – 14A/0)

Łukasz Fedoruk (Hibernian – 41A/0)

Maciej Kucharski (Sampdoria – 41A/0)

Michał Sikora (Bayern Monachium – 11A/2)

Adrian Woźniak (Lech Poznań – 26A/4)

Mariusz Pazdan (Bolton – 51A/0)

Marek Nowak (AGS Kastoria – 4A/0)

 

Pomocnicy

 

Aleksander Rogala (Lech Poznań – 9A/0)

Michał Żuk (Liverpool FC – 35A/0)

Zbigniew Jastrzębski (VfB Stuttgart – 29A/4)

Hubert Wojciechowski (Stoke City – 28A/3)

Józef Żak (PAOK Saloniki – 6A/1)

Wojciech Maliszewski (FC Köln – 57A/14)

Jonatas (Lech Poznań – 9A/0)

Przemysław Misztal (Panathinaikos Ateny – 0A/0)

Paweł Filipczak (Arminia Bielefeld – 1A/0)

Andrzej Ożóg (Schalke 04 – 0A/0)

 

Napastnicy

 

Mirosław Maliszewski (Liverpool FC – 77A/48)

Przemysław Machaj (Trabzonspor – 2A/1)

Mirosław Misztal (Bolton – 15A/11)

Waldemar Pazdan (Nürnberg – 73A/65)

Odnośnik do komentarza

http://img17.imageshack.us/img17/5116/michub.jpg

 

Tyle starczy? Z Bełchatowem nic nie osiągnął, z PAOK to samo, z Romą wygrał Puchar Włoch w 2027, Superpuchar Włoch, został wicemistrzem Włoch w 2028, w tym samym roku wygrał UEFA i Superpuchar Europy. Realem do tej pory wygrał ligę hiszpańską, puchar Hiszpanii, superpuchar i to tyle na razie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...