Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Wolałbym nie, bo jak znam życie, to zaraz pierwszą drużynę wykupi pół Europy, a Lech będzie wtedy polegał na zdolnych juniorach, których znowu hurtowo sprowadziłem. Poszukam gdzie indziej wzmocnień.

 

Odcinek 1103

 

Pierwsza noc bardzo mi się dłużyła, ale towarzystwa dotrzymywały mi piękne dziewczyny. Dlatego rano miałem problem ze wstaniem do pracy. Prezes przymknął jednak oko na moje dwugodzinne spóźnienie (pracę miałem zacząć o 10:00), a to dlatego, że piłkarze są jeszcze na urlopach. Dla mnie wakacje już się skończyły i musiałem przygotować wszystko na przyjazd zawodników. Dostałem szczegółowy raport od mojego asystenta i tylko jedno nazwisko wydało mi się znajome – Danny Szetela.

Bramkarze:

 

63. Johan Hartock (34 lata/Francja)

32. Mbaye Kante (23 lata/Senegal)

 

Obrońcy:

 

3. Christophe Acedo (27 lat/Francja)

15. Joel Petitfrere (22 lata/Francja)

18. Loic Nestor (32 lata/Francja)

12. Christian Supusepa (32 lata/Holandia)

24. Frederic Delpech (18 lat/Francja)

2. Kobi Harari (32 lata/Izrael)

22. Raphael Mathieu (20 lat/Francja)

20. Marcelo Gonzalez (32 lata/Urugwaj)

14. Anthony Servais (23 lata/Francja)

 

Pomocnicy:

 

29. Christopher Helies (31 lat/Francja)

21. Danny Szetela (34 lata/USA)

9. Malaury Martin (32 lata/Francja)

6. Herve Perez (21 lat/Francja)

56. Samir Garcin (16 lat/Francja)

13. Dimitri Herve (28 lat/Francja)

26. Toufik Martin (23 lata/Francja)

7. Oumar N’Diaye (32 lata/Senegal)

19. Mohamed Carneiro (26 lat/Francja)

 

Napastnicy:

 

10. Veljko Vuković (31 lat/Serbia)

16. Eric Bertin (22 lata/Francja)

11. Martin Marie (27 lat/Francja)

 

Podsumowanie: Powiem krótko i na temat – potrzebujemy wzmocnień i 3/4 składu musi zostać sprzedana! Emerytowanymi piłkarzami niewiele zdziałam, a młodzi są…strasznie słabi na Ligue 1. Dobrze, że mam przynajmniej solidnego bramkarza, ale martwi fakt, że żaden napastnik nie będzie groźnym snajperem.

Odnośnik do komentarza

A czy to ważne? Cieszmy się życiem :keke:

 

Odcinek 1104

 

Podsumowanie (czerwiec):

 

Ranking: 1. Francja (1913); 2. Niemcy (1868); 3. Włochy (1837); 41. Polska (770)

 

Bilans spotkań: -

Najlepszy strzelec: -

Ligue 1: -

Coupe de France: -

Coupe de la Ligue: -

Finanse: € 7,54 mln (+ 505 tys.)

 

Transfery (Świat):

 

1. Rodrigo (Nautico) -> Sao Paulo za € 12,25 mln

2. Nikola Pekas (Spartak Moskwa) -> Celtic Glasgow za € 8,25 mln

3. Victor Vieira (Vasco) -> Palmeiras za € 8,25 mln

 

Transfery (Francja): brak

 

Transfery (Polska):

 

1. Rafał Topolski (Górnik Zabrze) -> Young Boys Berno za € 2 mln

2. Adrian Woźniak (Jagiellonia Białystok) -> Austria Wiedeń za € 550 tys.

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: -

Francja: -

Niemcy: -

Grecja: -

Włochy: -

Holandia: -

Polska: -

Portugalia: -

Irlandia: Shelbourne (+0)

Rosja: Spartak M. (+1)

Szkocja: -

Hiszpania: -

Szwecja: Elfsborg (+3)

Serbia: -

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1105

 

W ostatnim tygodniu czerwca ciężko pracowałem. Musiałem pozbyć się wielu piłkarzy, przede wszystkim poznać ich umiejętności na kilku treningach, wymienić sztab szkoleniowy, pozyskać nowych lekarzy i zwolnić niepotrzebnych scoutów. W ciągu tygodnia sprzedałem połowę pierwszej drużyny. Do naszego rywala – RC Lens – odszedł Malaury Martin. Zarobiłem na jego transferze 2,3 miliona euro. Pożegnać musiałem się też z Szetelą, który najlepsze lata ma już za sobą. Za 700 tysięcy euro trafił do drugoligowego Paris FC. Natomiast do Włoch, a dokładniej do Bologny zaniosło urugwajskiego obrońcę Marcelo Gonzalez’a, za którego otrzymałem 2 miliony euro. O 500 tysięcy mniej poszedł Harari do belgijskiego Standardu. Grosze mogłem już zarobić na emerytach. N’Diaye wybrał ofertę Montpellier i przeniósł się tam za 200 tysięcy euro. 150 tysięcy więcej kosztował Nestor, który najprawdopodobniej karierę zakończy w Auxerre. Spadkowicz z hiszpańskiej Primera Division – Real Sociedad, zapłacił pół miliona euro za Helias’a, mając nadzieję, że zawodnik pomoże im w wywalczeniu awansu. Taką samą nadzieję mają działacze PSV, które spadło do drugiej ligi. Wzmocnili się moim Carneiro wydając na skrzydłowego 1,5 miliona euro. Ostatnim transferem z klubu był Kante, który od teraz będzie bronił bramki Bayer’u Leverkusen na zapleczu Bundesligi. Golkiper przeniósł się tam za 700 tysięcy euro. Nie udało mi się sprzedać jedynie Vuković’a, który kompletnie nie pasuje mi do mojego zespołu, ale mamy na to aż dwa miesiące. Teraz musimy się tylko wzmocnić odpowiednimi piłkarzami i walczymy o utrzymanie w Ligue 1. Tak więc czeka mnie najprzyjemniejsza część mojej pracy, ale zarazem najtrudniejsza.

Odnośnik do komentarza

:keke:

 

Odcinek 1106

 

Kupowanie zawodników do zespołu zacząłem piątego lipca. Potrzebowałem aż 16 (!) piłkarzy, żeby przystąpić do walki o utrzymanie z dwoma równymi składami. Powiedziałem sobie, że nie chcę osłabiać Lecha Poznań, więc zostawię graczy Kolejorza w spokoju, ale po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że skoro zainteresowane są inne kluby z Europy tymi piłkarzami, to czemu nie skorzystać i włączyć się do polowania? Tym sposobem dokonałem pierwszego transferu, a był nim napastnik Danny Kamara, którego chciały portugalskie kluby. Skoro tak, czy siak miał odejść, to już niech lepiej odejdzie do mnie. A księgowy w Poznaniu może być zadowolony, bo przelałem na konto 2 miliony euro, które są warte Danny’ego. Następnego dnia zająłem się wyszukiwaniem zawodników w kraju, na dodatek oferując francuskim klubom wypożyczenie. Potrzebowałem aż dwóch lewych skrzydłowych, ale z tym nie było większego problemu, bo z Le Mans pożyczyłem sobie Johana Farier’a. Wzmocniłem również prawą stronę obrony Igorem Toure z PSG, którego będziemy mieli do końca sezonu. Również na takiej zasadzie dołączył do nas defensywny pomocnik z Olympique Marseille – Jeremy Delpierre, z którego powinienem mieć ogromny pożytek. Wiedziałem, że młodymi piłkarzami zbyt wiele nie zdziałam, więc będę potrzebował trochę „doświadczenia”, a to zapewnić mi może utalentowany, choć 33-letni Alberto Bueno, wychowanek Realu Madryt, za którego zapłaciłem West Brom 275 tysięcy euro. Nie sądziłem również, że moja krótka wizyta w Polsce okaże się taka owocna, choć pociągnie za sobą spore koszta. W Wiśle Kraków wpadł mi w oko polski obrońca – Krzysztof Majewski, piłkarz o niebywałych umiejętnościach jak na Polaka. I właśnie za te umiejętności musiałem zapłacić Białej Gwieździe aż 3 miliony euro. Nie ukrywam, że polowałem na Gancarczyka, którego chce wiele silnych, europejskich klubów, ale za Lechitę dają po 12-15 milionów euro, a na tyle nie mogę sobie pozwolić. Mogłem natomiast zaszaleć wydając 4,2 miliona euro na dobrego lewoskrzydłowego reprezentanta Hongkongu ze Sparty Rotterdam – Cheik’a Kin Tung’a.

 

W jakimś stopniu skompletowałem skład i ruszyłem zagrać pierwszy sparing. Kilka dni wcześniej mieliśmy grać mecz z Coventry, ale musiałem go odwołać ze względu na brak zawodników. Teraz jednak mogłem już stawić czoła AFC Wimbledon, które szybko rozjechaliśmy po bramkach niesamowitego Kamary. Szkoda, że Gujańczyk złapał kontuzję i musiał opuścić boisko w przerwie, ale przynajmniej nie wyglądało to na nic groźnego.

 

[TOW] AFC Wimbledon – FC Nantes 0:5 (0:3) [Martin 3’, Kamara 10’, 30’, Fagerberg 47’, Perez 56’]

Data: 8.07.2021

Odnośnik do komentarza

Tytuł zostawię niezmieniony :)

 

Majewski & Kin Tung

 

Odcinek 1107

 

Następnego dnia nadal uzupełniałem skład nowymi zawodnikami. Za 5 milionów euro przyszedł bardzo utalentowany bramkarz z AZ Alkmaar – Joan Puga. Peruwiańczyk będzie rezerwowym i będę go przygotowywał do bycia numerem jeden. Poszukałem również trochę w kraju i wynalazłem francuskiego obrońcę Laurent’a Leflochmoan’a z Lens, za którego zapłaciłem 1,9 miliona euro. Okrągły milion więcej kosztował mnie Maciej Lis z Lecha Poznań, którego chciał Arsenal Londyn. Wyprzedziłem Anglików i sprowadziłem Polaka do siebie z czego jestem bardzo zadowolony.

 

Drugi sparing zagraliśmy z Chester, ale nie mecz nie zaczął się dla nas zbyt dobrze. Szybko straciliśmy dwa gole, a w grze nowego bramkarza było dużo niepewności. Honor uratował nam Kamara i Bueno, którzy wyrównali wynik spotkania. Zadowolony mogłem być z 34-letniego golkipera, który po wejściu w drugiej połowie zagrał kapitalne 45 minut.

 

[TOW] Chester City – FC Nantes 2:2 (2:1) [Holmes 3’, Francis 13’ – Kamara 23’, Bueno 60’]

Data: 10.07.2021

 

Po meczu dostałem dokumenty do podpisania w sprawie transferu Pergard’a z moich rezerw. Doświadczonego 32-latka chciało Monaco, które przelało na nasze konto 2 miliony euro. Następnego ranka czekała mnie ciężka praca papierkowa. Najpierw zgodziłem się na sprowadzenie Ukraińca – Vladimira Konan’a z wolnego transferu, który ma szaleć na prawym skrzydle, a następnie zająłem się dalszym sprzedawaniem niepotrzebnych piłkarzy. Za 2,3 miliona euro odszedł Marie do Ajaccio. 200 tysięcy euro więcej zapłaciło Lille za Wanzi’ego, zdolnego prawego skrzydłowego, dla którego nie było u mnie miejsca. Przed podjęciem przeze mnie pracy w Nantes, był już zaklepany transfer Fagerberg’a. Jednak mi nie jest potrzebny emerytowany napastnik, więc sprzedałem Szweda do Göteborg’a za okrągły milion.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1108

 

Zgrupowanie w Anglii kończyliśmy meczem towarzyskim z Leyton Orient. Byłem niemile zaskoczony, bo rywale mocno nas przycisnęli i szybko wpakowali trzy bramki. Z taką grą nie mamy czego szukać w Ligue 1.

 

[TOW] Leyton Orient – FC Nantes 3:1 (3:1) [Nicholson 6’, 24’, Murphy 36’ – Emre 22’]

Data: 12.07.2021

 

Wróciliśmy na pięć dni do Francji, a ten czas wykorzystałem oczywiście na transfery. Za 2,5 miliona euro sprzedałem do PSG Martin’a, który był niepotrzebny po tym, jak dołączył do nas ukraiński skrzydłowy. A za aż 3 miliony euro odszedł Vuković, którego już pół miesiąca próbowałem sprzedać. W końcu znalazł się chętny Feyenoord, który wyłożył pieniądze na stół. Miałem więc fundusze i mogłem się wzmocnić, a wymagała tego obrona. Miałem dobrych defensorów po obu flankach, ale brakowało mi zmienników o równych umiejętnościach. Padło na Pazdana z Lecha Poznań, ale chłopak wybrał ofertę Deportivo La Coruna, twierdząc że są tam znakomici kibice. Moim zdaniem mógł zostać w Lechu i nic by nie stracił, a kibiców miałby jeszcze lepszych. Skoro nie udało się ściągnąć Mariusza to zapolowałem na Styżeja, który nie odbiegał umiejętnościami od starszego kolegi. Na niego robiły zakusy inne europejskie kluby, więc znowu wykazałem się refleksem. A Kolejorz zarobił na tym transferze 900 tysięcy euro. Moim osobistym hitem transferowym było sprowadzenie Martial’a Yao z Szachtara Donieck za 3,1 miliona euro. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej współpracował ostatnio ze mną w Spartaku Moskwa, a muszę przyznać, że bardzo lubię tego czarnoskórego defensora. Miałem już skompletowany niemal cały skład, ale brakowało mi trzeciego rozgrywającego, ot tak na wszelki wypadek. Poszukałem i znalazłem. 34-letni Samir Nasri może jest stary jak na piłkarza, ale potrafi jeszcze grać w piłkę i może pomóc nam ze swoim bagażem doświadczeń.

 

Polecieliśmy do Poznania. Pierwszy raz udało mi się zaklepać sparing z Lechem pracując w innym klubie. Kolejorz jednak nie zamierzał być dla nas łaskawy i zagrał najlepiej jak potrafił. Trenerem został Stefan Majewski, który pokazał, że zna się na swojej robocie. Strzelanie rozpoczął Le Tallec, w międzyczasie na listę strzelców wpisał się Høiland. Duet zakończył festiwal goli na piątym trafieniu. Ten mecz pokazał, że nie jesteśmy jeszcze gotowi do walki o punkty.

 

[TOW] KKS Lech Poznań – FC Nantes 5:2 (4:1) [Le Tallec 8’, 19’, 25’, Høiland 22’, kar. 49’ – Lis 12’, Innocenti 82’]

Data: 17.07.2021

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1109

 

Ostatnia prosta przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych i ostatnie transfery. Z klubu pozbyłem się Servais’a, którego bardzo chciał Lyon. Nasi rywale zakupili go za 2,8 miliona euro, ale najbardziej zadowolony byłem z ich drugiego zakupu. Przelali na nasze konto 5,5 miliona euro, żeby tylko mieć u siebie Bertin’a, a ja nie zamierzałem robić ku temu żadnych przeszkód. Zarobione pieniądze szybko zainwestowałem. Nadal trzymałem się zasady, że nie chcę kupować piłkarzy Lecha, którzy mogą się tam przydać, ale skoro ustawia się po niektórych pokaźna kolejka europejskich zespołów, to też chętnie się w niej ustawię. Szybko znalazłem się na pierwszym miejscu i za 3,5 miliona euro sprowadziłem utalentowanego pomocnika, który stał się gwiazdą Kolejorza w ostatnim sezonie – Durosier’a. Ostatnim transferem do klubu, również z Lecha Poznań, był Karpovich, który również jest wschodzącą gwiazdą, a którego chciał Ajax Amsterdam. Białorusina kupiłem za 1,6 miliona euro.

 

Pierwszy i ostatni sparing przed własną publicznością zagraliśmy z Nancy, naszym rywalem w Ligue 1. W końcu poszło tak, jak chciałem i przez całe 90 minut byliśmy drużyną lepszą. Szkoda, że tylko 1:0.

 

[TOW] FC Nantes – AS Nancy 1:0 (1:0) [Lis 20’]

Data: 21.07.2021

 

Na koniec okresu przygotowawczego czekało nas zgrupowanie w Izraelu. Na pierwszy ogień poszedł zespół H. Petach-Tikwa i w tym meczu bardzo się zawiodłem na swoich podopiecznych. Lanie dostaliśmy już w pierwszej połowie i tylko trzeźwość wprowadzonych napastników sprawiła, że udało się uratować honor.

 

[TOW] H. Petach-Tikwa – FC Nantes 4:3 (4:0) [N. Sapir kar. 2’, Moyal 5’, G. Sapir 7’, 14’ – Bueno 51’, Inncocenti 70’, 74’]

Data: 26.07.2021

 

Zgrupowanie kończyliśmy spotkaniem z H. Tel-Awiw, gdzie znowu padło trochę goli, oczywiście na nasze konto. Miły akcentem zakończyliśmy te średnie przygotowania do sezonu.

 

[TOW] H. Tel-Awiw – FC Nantes 0:4 (0:0) [bueno 46’, 78’, Petitfrere 49’, Innocenti 54’]

Data: 30.07.2021

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...