Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Zarząd zadowolony :] W końcu prezesem Polak jest :)

 

Odcinek 1120

 

Dwa dni przed moimi urodzinami graliśmy z Istres, przedostatnią drużyną w lidze. Zwycięstwo byłoby idealny prezentem. Zagraliśmy odważnie z przodu nie zapominając o zabezpieczaniu tyłów. Po wielkich trudach udało się w końcu zmusić bramkarza gości do kapitulacji. Favier, którego ostatnio bardzo polubiłem, kapitalnie zagrał do Nasri’ego, a pomocnik dostawił jedynie nogę i było już 1:0! Nie minęło 5 minut, a podwyższyliśmy wynik na 2:0! Tym razem Nasri podał do Hervé, a francuski skrzydłowy dośrodkował w pole karne. Do centry wyskoczył Bueno i mocnym strzałem głową pokonał golkipera. W przerwie zdecydowałem się na zmianę ustawienia na 4-5-1 i skupienie się na defensywie, ale to chyba nie był najlepszy pomysł, skoro w 53. minucie Dias strzelił kontaktowego gola. Na szczęście jeden zawodnik sam nie wygra meczu. W 90. minucie przeprowadziliśmy cudowną kontrę zakończoną golem Bueno! Kolejne 3 punkty zapisane na koncie!

 

Data: 23.10.2021

Stadion: La Beaujoire, Nantes

Widzów: 34 345

Sędzia: Freddy Fautrel

MoM: Alberto Bueno (9) [Nantes]

 

Hartock – Styżej, Yao, Acedo, Petitfrere – Majewski, Nasri, Favier (Kin Tung 72’), Hervé – Kamara (Durosier 45’), Bueno (Innocenti 90’+1’)

 

(13) FC Nantes – (19) FC Istres 3:1 (2:0) [Nasri 31’, Bueno 35’, 90’ – Dias 53’]

-Ligue 1 [12/38]

 

Spóźnionym, choć równie udanym prezentem było zwycięstwo Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Galatasaray. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a na listę strzelców wpisał się Le Tallec i nowy zawodnik Lechitów – Bogado.

 

Październik kończyliśmy w Saint-Etienne meczem z tamtejszą drużyną, która okupuje ostatnie miejsce w Ligue 1. Do tej pory mieliśmy szczęście do zespołów z tamtych rejonów, więc i tym razem liczyłem na zdobycie kompletu punktów. Po 20 sekundach mogliśmy prowadzić 1:0. Pierwsza akcja i od razu taka groźna, Nasri w końcowej fazie podawał do Bueno, który wparował w pole karne, ale przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką. Gra się nieco uspokoiła, i my chyba też uśpiliśmy swoją czujność, co wykorzystali gospodarze w 29. minucie. Limenza uderzył kąśliwie z rzutu rożnego, a nikt nie upilnował Wittwer’a, który głową wpakował futbolówkę do naszej siatki. Rywale cieszyli się niecałe 10 minut, kiedy to my przeprowadziliśmy świetną wymianę podań w ich polu karnym, a wszystko skończyło się mocnym strzałem Kamary wprost do bramki przeciwnika. Musieliśmy poszukać zwycięskiego gola w drugiej połowie, tyle że nie udało nam się oddać nawet niecelnego strzału. Natomiast Petitfrere wyleciał z boiska w 94. minucie za dwie żółte kartki.

 

Data: 30.10.2021

Stadion: Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne

Widzów: 23 721

Sędzia: Mouhamadou Collot

MoM: Mirko Wittwer (8) [saint-Etienne]

 

Hartock – Styżej, Supusepa, Petitfrere (cz.k. 90’+4’), Acedo – Majewski, Nasri, Koman, Favier (Kin Tung 45’) – Kamara, Bueno (Lis 73’)

 

(20) AS Saint-Etienne – (12) FC Nantes 1:1 (1:1) [Wittwer 29’ – Kamara 38’]

-Ligue 1 [13/38]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1121

 

Podsumowanie (październik):

 

Ranking: 1. Niemcy (1890); 2. Francja (1797); 3. Włochy (1727); 50. Polska (679)

 

Bilans spotkań: 4 (3-1-0) 10:5

Najlepszy strzelec: Kamara i Bueno – 4 gole

Ligue 1: 13. miejsce

Coupe de France: -

Coupe de la Ligue: odpadliśmy w 3. rundzie

Finanse: € 8,63 mln (- 1,16 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Jean-Pierre Darras (Beauvais) -> Romorantin za € 24 tys.

2. Olivier Martineau (Grenoble) -> Troyes za € 22 tys.

3. Paulo Henrique (Reims) -> Grenoble za € 20 tys.

 

Transfery (Francja):

 

1. Jean-Pierre Darras (Beauvais) -> Romorantin za € 24 tys.

2. Olivier Martineau (Grenoble) -> Troyes za € 22 tys.

3. Paulo Henrique (Reims) -> Grenoble za € 20 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Coventry (+2)

Francja: Lyon (+10)

Niemcy: Wolfsburg (+1)

Grecja: Veria (+0)

Włochy: Inter (+1)

Holandia: Utrecht (+0)

Polska: Lech Poznań (+2)

Portugalia: Academica (+4)

Irlandia: Cork City (+2)

Rosja: Zenit (+1)

Szkocja: Rangers (+7)

Hiszpania: Sevilla (+1)

Szwecja: AIK (+2)

Serbia: Crvena Zvezda (+4)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1122

 

Ostatnio nałapaliśmy trochę cennych punktów, co dało nam miejsce w środku tabeli. Ja jestem zadowolony, zarząd tym bardziej, więc trzeba było zachować twarz w najbliższych pojedynek, które nie należały do najłatwiejszych. W 14. kolejce podejmowaliśmy rewelacyjnego beniaminka – AJ Auxerre, które szybko wspięło się na 3. miejsce. Zastanawiam się, dlaczego los jest dla nich tak łaskawy, a nas nie oszczędza. Chciałem wygrać, ale miałem problemy. Niektórzy byli zawieszeni za żółte kartki, inni kontuzjowani i na końcu okazało się, że mam do dyspozycji tylko jednego środkowego obrońcę. Ale jak się później okazało, nie przeszkodziło to nam w zdobyciu ładnego gola w 28. minucie otwierającego wynik tego spotkania. Delpierre zagrał przed siebie, gdzie dobrze ustawiony był Durosier. Szwajcar uderzył z dystansu i pierwszy raz w tym sezonie wpisał się na listę strzelców! Spodziewałem się jednak tego, że rywale będą źli i bez problemów rzucą się do ataku. Odpowiedź padła już w 33. minucie. Roudet wyskoczył do dośrodkowania z rzutu wolnego i ładnie pokonał mojego bramkarza strzałem głową. Napastnik, którym byłem zainteresowany latem, dał się we znaki również w 60. minucie. Dostał dobre podanie i z furią uderzył na naszą bramkę. To zupełnie zaskoczyło Hartock’a, który musiał skapitulować. 6 minut później mieliśmy genialną sytuację, by wyrównać, ale Kamara nie trafił…na pustą bramkę. Staraliśmy się, ale nie wyszło, nie tym razem.

 

Data: 6.11.2021

Stadion: La Beaujoire, Nantes

Widzów: 36 884

Sędzia: Freddy Faitrel

MoM: Gilles Roudet (8) [Auxerre]

 

Hartock – Touré, Supusepa, Delpech, Acedo – Delpierre, Durosier, Nasri (Emre 73’), Favier, Koman (Hervé 73’) – Bueno (Kamara 60’)

(13) FC Nantes – (3) AJ Auxerre 1:2 (1:1) [Durosier 28’ – Roudet 33’, 60’]

-Ligue 1 [14/38]

 

Najbardziej obawiałem się tego wyjazdu do stolicy. PSG było klubem, które mogło nas zmieść z powierzchni ziemi. Mówię było, ponieważ w tym sezonie paryżanie grają poniżej swoich oczekiwań i zajmują 9. miejsce, a przecież są mistrzami kraju. Skoro do tej pory wtapiali ze słabszymi od siebie, to liczyłem na sprawienie jakiejś niespodzianki. Ale takich nie było, skoro już po kilkudziesięciu sekundach przegrywaliśmy 0:1. Marcos zagrał z wolnego, a Rony ze spokojem pokonał mojego bramkarza. Hartock był skazany na mordercze ataki gospodarzy przez najbliższe minuty, aż w końcu odważyliśmy się wyjść z własnej połowy i odciążyć trochę naszego golkipera. Jednak nasze starania na nic się zdały, bo wszystko wyłapać musiał Lloris. Szansa na remis przepadła w 51. minucie, gdy De Araujo znalazł się sam na sam z moim bramkarzem i uderzył technicznie z kilku metrów. Podkręcona piłka wleciała w samo okienko naszej bramki. Ja już nie wierzyłem w jakieś punkty, ale moi podopieczni owszem. 5 minut później Koman zagrał do Bueno, który najpierw trafił w bramkarza, a następnie dobił swój strzał i zdobył kontaktowego gola! Do końca meczu zostało jeszcze sporo czasu, ale spotkanie zrobiło się zbyt wyrównane, by któraś z drużyn mogła jeszcze zdobyć bramkę. Byłem zły, bo chyba po raz pierwszy oddaliśmy 25 strzałów w jednym meczu, ale zdobyliśmy tylko jednego gola. Przynajmniej remis się nam należał.

 

Data: 13.11.2021

Stadion: Parc des Princes, Paryż

Widzów: 60 463

Sędzia: Jean-Louis Le Moal

MoM: Hugo Lloris (8) [PSG]

 

Hartock – Touré, Supusepa, Acedo, Majewski (Petitfrere 69’) – Delpierre, Nasri, Emre, Koman (Hervé 69’), Favier – Kamara (Bueno 45’)

 

(9) Paris Saint-Germain – (13) FC Nantes 2:1 (1:0) [Rony 1’, De Araujo 51’ – Bueno 56’]

-Ligue 1 [15/38]

Odnośnik do komentarza

Fenomen: To zależy od rywali :P

arubaluba: Nie gra już.

 

Odcinek 1123

 

Podsumowanie (listopad):

 

Ranking: 1. Niemcy (1888); 2. Francja (1860); 3. Brazylia (1844); 49. Polska (718)

 

Bilans spotkań: 2 (0-0-2) 2:4

Najlepszy strzelec: Durosier, Bueno – 1 gol

Ligue 1: 14. miejsce

Coupe de France: -

Coupe de la Ligue: odpadliśmy w 3. rundzie

Finanse: € 7,65 mln (- 981 tys.)

 

Transfery (Świat):

 

1. Joakim Olsson (Hammarby) -> Göteborg za € 825 tys.

2. Sebastian Andersson (Elfsborg) -> Malmö za € 625 tys.

3. Rasmus Lundmark (Sundsvall) -> Örgryte za € 375 tys.

 

Transfery (Francja):

 

1. Pascal Favier (Strasbourg) -> Martigues za € 350 tys.

2. Nampalys Mendy (Nancy) -> Clermont za € 210 tys.

3. Michel Amptil (Lens) -> Niort za € 80 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Coventry (+3)

Francja: Lyon (+12)

Niemcy: HSV (+1)

Grecja: PAOK (+0)

Włochy: Inter (+3)

Holandia: Ajax (+1)

Polska: Lech Poznań (+5)

Portugalia: Boavista (+2)

Irlandia: mistrz – Shelbourne (+3); puchar – Cork City

Rosja: mistrz – Zenit (+3)

Szkocja: Rangers (+4)

Hiszpania: Barcelona (+2)

Szwecja: mistrz – AIK (+3); puchar – Malmö

Serbia: Wożdowac (+3)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1124

 

Pierwszego grudnia Lech Poznań wywalczył jeden punkt w Lidze Mistrzów remisując 2:2 z Niceą. Gola zdobył aktywny ostatnio Le Tallec oraz Harnwell, wschodząca gwiazda Kolejorza.

 

Powoli kończyła się runda jesienna piłkarskich rozgrywek ligowych w Francji. Zarząd nie miał do mnie pretensji, że drużyna plasuje się na 14. miejscu, bo główny cel na ten sezon, to trzymać się z dala od strefy spadkowej, a to wychodzi nam jak na razie bardzo dobrze. Nie zaszkodzi jednak pozdobywać trochę punktów zanim rozjedziemy się wszyscy na urlopy. Mecz ze Strasbourg’iem nie zaczął się jednak po naszej myśli. W 5. minucie Ali dośrodkował w pole karne, a centrę wykorzystał Astier i pokonał mojego golkipera. Hartock nie miał przy tym uderzeniu żadnych szans, podobnie jak w 75. minucie, gdy Abubakari wykonywał rzut karny. W tym spotkaniu zagraliśmy bardzo słabo na tle lepszych kolegów i nie wróciliśmy do Nantes z jakimikolwiek punktami.

 

Data: 4.12.2021

Stadion: Stade de la Meinau, Strasburg

Widzów: 20 876

Sędzia: Jeremy Jouan

MoM: Albert Abubakari (8) [strasbourg]

 

Hartock – Styżej, Yao, Majewski, Acedo – Delpierre, Nasri (Durosier 76’), Favier, (Kin Tung 45’), Hervé – Bueno (Lis 76’), Kamara

 

(10) RC Strasbourg – (14) FC Nantes 2:0 (1:0) [Astier 5’, Abubakari kar. 75’]

-Ligue 1 [16/38]

 

Lech wyjątkowo wcześnie zakończył fazę grupową w Lidze Mistrzów, bo tydzień przed wszystkimi. Ale przegrał na wyjeździe z HSV 0:2 i zajął 3. miejsce, a czy utrzyma je do końca, tego jeszcze nie wiadomo. Galatasaray musiałoby przegrać z Niceą.

 

Rundę jesienną kończyliśmy na własnym stadionie podejmując szóste Lens. Nikt się tego nie spodziewał, ale od pierwszych minut byliśmy drużyną lepszą. W 21. minucie Favier groźnie dośrodkował w pole karne, ale piłka nie doleciała do Kamary tylko została wypiąstkowana przez bramkarza. Futbolówka spadła obok Durosier’a, który oddał przepiękny, podkręcony strzał i trafił w samo okienko bramki! Zauważyłem, że Szwajcar się rozkręca i jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Lecz w drugiej połowie już mi nie było do śmiechu. W 54. minucie Murati dośrodkował z rzutu rożnego, a Henry lekkim strzałem głową wyrównał wynik spotkania. Nie popisał się Hartock, dla którego to powinna być pestka wyłapać taką piłkę. 11 minut przed końcem zrobiło się gorąco. Ibrahim powędrował prawą stroną boiska i zacentrował w nasze pole karne. Parmentier wyskoczył wyżej od Majewskiego i podwyższył na 2:1. Zdenerwowałem się, bo w drugiej połowie mieliśmy bronić wyniku, a nie tracić dwa gole. Na szczęście debiutujący (w końcu!) Karpovich oddał strzał z dystansu w 86. minucie i uratował nam jeden punkt!

 

Data: 11.12.2021

Stadion: La Beaujoire, Nantes

Widzów: 27 480

Sędzia: Jean-Louis Le Moal

MoM: Sébastien Henry (8) [Lens]

 

Hartock – Touré, Yao, Majewski, Acedo – Delpierre, Favier, Hervé, Durosier – Kamara (Karpovich 45’), Bueno (Lis 71’)

 

(14) FC Nantes – (6) RC Lens 2:2 (1:0) [Durosier 21’, Karpovich 86’ – Henry 54’, Parmentier 79’]

-Ligue 1 [17/38]

 

Ligue 1 - półmetek

Odnośnik do komentarza

Fenomen: Niestety... :/

Wenger: Jakbym spadł, to bym musiał szukać nowego pracodawcy :>

 

Odcinek 1125

 

Wykorzystałem okno transferów dżokerowych i wykupiłem z Le Mans Favier’a za 2,6 miliona euro, który był do nas jedynie wypożyczony. Lewoskrzydłowy zrobił na mnie wrażenie stając się piłkarzem pierwszej jedenastki, więc nie żałowałem na niego zaoszczędzonych pieniędzy.

 

Podsumowanie (grudzień):

 

Ranking: 1. Niemcy (1816); 2. Francja (1786); 3. Brazylia (1756); 49. Polska (688)

 

Bilans spotkań: 2 (0-1-1) 2:4

Najlepszy strzelec: Durosier, Karpovich – 1 gol

Ligue 1: 13. miejsce

Coupe de France: 9. runda (vs. Club Franciscain ?:?)

Coupe de la Ligue: odpadliśmy w 3. rundzie

Finanse: € 6,63 mln (- 1,02 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Néstor Guevara (Pachuca) -> Pumas za € 5,5 mln

2. Artem Sarychev (Dynamo Moskwa) -> Szynnik Jarosław za € 2,9 mln

3. Johan Favier (Le Mans) -> Nantes za € 2,6 mln

 

Transfery (Francja):

 

1. Johan Favier (Le Mans) -> Nantes za € 2,6 mln

2. Corentin Loison (Créteil) -> Caen za € 1,6 mln

3. Robert Texier (Angers) -> Romorantin za € 22 tys.

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Coventry (+4)

Francja: Lyon (+16)

Niemcy: HSV (+2)

Grecja: PAOK (+0)

Włochy: Inter (+4)

Holandia: Heerenveen (+1)

Polska: Lech Poznań (+8)

Portugalia: Braga (+2)

Irlandia: mistrz – Shelbourne (+3); puchar – Cork City

Rosja: mistrz – Zenit (+3)

Szkocja: Rangers (+6)

Hiszpania: Barcelona (+0)

Szwecja: mistrz – AIK (+3); puchar – Malmö

Serbia: Wożdowac (+0)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1126

 

W styczniu otworzyło się okienko transferowe, w którym zamierzałem trochę poszaleć. Za 2 miliony euro sprowadziłem doświadczonego bramkarza z Lens – Marka Stech’a. Czeski golkiper grał kiedyś w Anglii i zna się na swojej robocie, jak mało kto. Wzmocniłem również defensywę, bo przecież głównie przez nią traciliśmy dużo bramek jesienią. Z Istres przyszedł do nas Mladen Aleksić za milion euro, środkowy obrońca. Partnerować mu będzie jego kolega z Istres – Geovanny Guerrero, którego kupiłem za 700 tysięcy euro. Prawdziwym hitem transferowym okazał się zakup białoruskiego napastnika z polskimi korzeniami – Pawła Szafrana, urodzonego w Grodnie. Piłkarz AEK Ateny miał do wyboru nas lub Chelsea Londyn, ale ostatecznie zgodził się podpisać z nami 4-letni kontrakt. Jedynie księgowy nie był z tego powodu zadowolony, bo z konta ubyło 9,5 miliona euro, co jest rekordem transferowym w Nantes.

 

Tych wszystkich zakupów nie byłoby bez sprzedania kilku niepotrzebnych zawodników. Perez, młody rozgrywający z rezerw, miał być w przyszłości ikoną Nantes, ale zdecydowałem się go sprzedać do Bordeaux za 5,5 miliona euro! Wcale nie gorzej poszedł Mathieu do włoskiej Mantovy. Włosi zapłacili za defensywnego pomocnika 3 miliony euro. Po sprowadzeniu dwóch środkowych obrońców musiałem pozbyć się również dwóch piłkarzy grających na tych pozycjach. Leflochmoan nie był taki dobry jak zakładałem i padło na niego. Francuski defensor postanowił wrócić do swojego byłego klubu – Lens, a my powitaliśmy na koncie 3 miliony euro. Transferowa karuzela zatrzymała się po tym, jak sprzedaliśmy ostatniego niepotrzebnego zawodnika – Petitfrere. Francuz od teraz będzie kopał piłkę w Serie A dla Atalanty, która zgodziła się przelać na nasze konto 3,5 miliona euro.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1127

 

Rok 2022 zaczynaliśmy od meczu w 9. rundzie Coupe de France. Amatorski zespół Club Franciscain tak naprawdę jest z Martyniki. Nie było więc innego wyjścia, jak wygrać z nimi, i to wysoko! Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 18. minuty, ale warto było zobaczyć to nieziemskie uderzenie Durosier’a! Szwajcarski pomocnik czuje się coraz pewniej w Nantes i szaleje na boisku, co pokazał teraz, oddając podkręcony strzał w okienko. W 39. minucie doczekaliśmy się pierwszego w tym sezonie gola Lisa! Polak otrzymał doskonałe podanie od Hervé i mocnym strzałem po ziemi podwyższył na 2:0. Pierwszą połowę zakończyliśmy bramką na 3:0 autorstwa debiutującego Robin’a, który zagrał dzisiaj na prawej obronie. Swój gaz zachowaliśmy również w drugiej odsłonie meczu. Durosier skopiował swój strzał z 18. minuty i rywale nie mieli już z nami najmniejszych szans! Ale drugie 45 minut nie było już tak fajne, jak pierwsze. Pogubiliśmy się i z trudem przedostawaliśmy się pod bramkę gości. Dopiero w 90. minucie udało się ustalić wynik po trafieniu Petitfrere (który po meczu odszedł z klubu).

 

Data: 8.01.2022

Stadion: Stade Pierre Aliker, Fort-de-France

Widzów: 3 629

Sędzia: Jonathan Marty

MoM: Jean-Paul Durosier (9) [Nantes]

 

Puga – Robin, Yao, Petitfrere, Acedo – Karpovich, Durosier, Kin Tung (Favier 69’), Hervé (Koman 79’) – Lis (Kamara 69’), Szafran

 

(CFA) Club Franciscain – (L1) FC Nantes 0:5 (0:3) [Durosier 18’, 51’, Lis 39’, Robin 45’, Petitfrere 90’]

-Coupe de France, 9. runda

 

Cztery dni później byliśmy skazywani na pożarcie przez Bordeaux, które podejmowało nas na własnym obiekcie. Jeszcze nie mieliśmy nieprzyjemności grania z żyrondystami, i wolałbym nigdy jej nie mieć. Bo już w 3. minucie sędzia podyktował wątpliwy rzut karny, który wykorzystał Luiz, i wszystko ponownie się spieprzyło w pierwszych minutach meczu. Gospodarze nabrali większej pewności siebie i dalsze granie nie było już takie przyjemne. W 77. minucie popełniliśmy największy błąd w meczu, który kosztował nas utratę drugiego gola. Delpierre wymieniał podania z Majewskim, ale Polak źle zagrał i futbolówkę przejął Jutkiewicz. Lukas huknął z prawej nogi i piłka wleciała idealnie pod poprzeczkę. Moi zawodnicy nie tracili nadziei, aż do 82. minuty, w której to sędzia specjalnie nie uznał gola Nasri’ego, zdobytego prawidłowo. Dwa błędy arbitra i 3 punkty zostają w Bordeaux.

 

Data: 12.01.2022

Stadion: Parc Lescure, Bordeaux

Widzów: 34 177

Sędzia: Loïc Monin

MoM: Lukas Jutkiewicz (8) [bordeaux]

 

Puga – Robin, Yao (Supusepa 73’), Acedo, Majewski – Delpierre, Durosier (Nasri 73’), Favier, Hervé – Bueno (Lis 45’), Szafran

 

(9) Girondins Bordeaux – (13) FC Nantes 2:0 (1:0) [Luiz kar. 3’, Jutkiewicz 77’]

-Ligue 1 [18/38]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...