Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Panie, to przynajmniej Polakami tym razem zagraj :|

Przecież Jamal pisał, że będzie kupywał polskich zawodników :>

 

Idąc na trening w towarzystwie Kadzińskiego i asystenta Jarolima, ogłosiłem że dalej będę realizował swój pomysł sprzed dwóch lat o polonizowaniu Lecha do granic możliwości.
Odnośnik do komentarza

Demrenfaris: http://img512.imageshack.us/img512/4599/lechi.jpg

 

Odcinek 1404

 

Eliminacje do MŚ zaczną się jesienią, ale już odbyło się losowanie zespołów. Polska władowana została do drugiego koszyka, a znalazła się w grupie z takimi drużynami jak Francja, Słowacja, Islandia, San Marino i Mołdawia. Wydaje się, że nigdy nie było łatwiej za moich czasów.

 

Jeszcze przed końcem stycznia rozegrałem kontrolny mecz z pierwszoligowym GKS Bełchatów, który walczy o powrót do Ekstraklasy. Po wielkich męczarniach udało się wygrać skromnie 2:1.

 

[TOW] GKS Bełchatów – Lech Poznań 1:2 (1:1) [Kilinç 45’ – Białas 24’, Saryczew 46’]

Data: 28.01.2028

 

Wraz z otworzeniem polskiego okienka transferowego, do Poznania przylecieli nowi gracze, którzy mieli zasilić Lecha. Tak jak zapowiedziałem byli to głównie Polacy, ale gdy brakowało kogoś naprawdę dobrego na daną pozycję to sięgnąłem po obcokrajowca. Na początku nie zaszalałem z wydaną sumą pieniędzy. Jedynie 20 tysięcy euro przelałem na konto Borussii Dortmund za defensywnego pomocnika Romualda Klimka. 18-letni Polak już wkrótce może stać się kluczową postacią w drużynie. Bardzo zależało mi na sprowadzeniu do siebie polskich bramkarzy, których zostawiłem w Milanie, a którzy będą grali kiedyś w reprezentacji. Dobrze wiemy jaki Polska ma problem z golkiperami w ostatnich latach, więc chcę mieć pieczę nad juniorami, przyszłością kraju. Wyciągnięcie Stanisława Sobolewskiego i Jerzego Nowickiego z Milanu nie było problemem. Włosi chętnie zgodzili się na podarowane im kwoty pieniężne. Za pierwszego wydałem 1,2 miliona euro, a za drugiego 3,3 miliona. W Mediolanie został jeszcze jeden z trójki polskich bramkarzy – Sławomir Bartos, ale 16-latek chce pozostać w swoim zespole. Z mojej byłej drużyny zabrałem jeszcze jednego Polaka – Aleksandra Rogalę, defensywnego pomocnika, za którego Włosi otrzymali 2,3 miliona euro. Po krótkich wojażach poza krajem, do Poznania wrócił Adrian Woźniak, środkowy obrońca z Nürnberg, który był wystawiony na listę transferową. Adrian niczym Bosacki, po epizodzie w Niemczech wraca do Lecha. Obrońca kosztował mnie tylko 1,6 miliona euro. Ostatnim w tym tygodniu, nieco droższym transferem okazał się Brazylijczyk z AugsburgaLeandro. Przez rozgrywającego stałem się uboższy o 7,75 miliona euro.

 

[TOW] Lech Poznań – Sewastopol 2:0 (2:0) [blacha 30’, Wróbel 43’]

Data: 2.02.2028

 

[TOW] CD Temuco – Lech Poznań 0:2 (0:1) [białas 44’, Filipczak 47’]

Data: 8.02.2028

 

Kolejnym wzmocnieniem okazał się czeski rozgrywający Vladimir Zelenka ze Sloganu Liberec. Za zawodnika grającego lewą nogą, czyli takiego jakiego szukałem, zapłaciłem 300 tysięcy euro.

 

[TOW] Rangers Talca – Lech Poznań 1:3 (0:2) [silva 90’ – Jonatas 32’, Białas 40’, Wróbel 51’]

Data: 12.02.2028

 

Zapewne ostatnim transferem w tym sezonie był szwedzki środkowy obrońca z AIK – Michel Svensson, za którego przelałem na konto stołecznego klubu 1,3 miliona euro.

 

[TOW] Universidad de Chile – Lech Poznań 2:1 (2:1) [Ruis 29’, Pinto 41’ – Pietroń kar. 11’]

Data: 16.02.2028

 

[TOW] Lech Poznań – Bergedorf 4:0 (4:0) [Wróbel 3’, 10’, 16’, Pereira 4’]

Data: 21.02.2028

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1405

 

Pierwszy ważniejszy sprawdzian po powrocie do „bardziej polskiego” Lecha, miałem mieć w ostatnich dniach lutego, gdy podejmowaliśmy w 18. kolejce Jagiellonię Białystok. Mecz przebiegał tak, jak się tego spodziewałem, wyrównana walka, strzały białostoczan na naszą bramkę, całkiem inny obraz niż wtedy, gdy zostawiałem Kolejorza z grupą gwiazd europejskiego formatu. Mimo to szybko wyszliśmy na prowadzenie. W 16. minucie długie dośrodkowanie z prawego skrzydła wykorzystał schodzący do środka Jonatas, który głową wpakował piłkę do siatki. Brazylijczyk otrzymał kilka dni temu polski paszport i z pewnością dostanie ode mnie powołanie do reprezentacji. Przed przerwą podwyższyliśmy na 2:0, kiedy to Białas – najskuteczniejszy strzelec Lecha, również sprowadzony przeze mnie 2 lata temu, ale nie zdążyłem go sprawdzić w żadnym meczu – wykorzystał sytuację sam na sam i pokonał bramkarza płaskim strzałem w lewy róg bramki. Marcin był skuteczny również w 57. minucie w drugiej połowie zdobywając swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Trzy trafienia rozbiły zespół z Białegostoku, który nie był już taki aktywny w swoich atakach i wyraźnie odpuścił mecz. Łatwo zdobyliśmy 3 punkty, ale pierwszy raz od dłuższego czasu widziałem w meczu Lecha wyrównaną walkę, co zdarzało się niezwykle rzadko. Najwyraźniej dominacja od 1 do 90 minuty minęła, a 30 strzałów na spotkanie długo nie obejrzymy.

 

Data: 26.02.2028

Stadion: ul. Bułgarska, Poznań

Widzów: 73 137

Sędzia: Marek Pazdan

MoM: Marcin Białas (9) [Lech]

 

Paunović – Frederiksen, Marchal, Woźniak, Cenić – Pereira, Leandro, Jonatas, Blacha (Żak 86’), Pietroń (Zelenka 58’) – Białas (Wróbel 70’)

 

(2) Lech Poznań – (5) Jagiellonia Białystok 3:0 (2:0) [Jonatas 16’, Białas 34’, 57’]

-Ekstraklasa [18/30]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1406

 

Dokonałem małej roszady na pozycji bramkarza. Niezadowolonego Bouchera sprzedałem do francuskiego Strasbourga za okrągły milion euro, a za tyle samo sprowadziłem z Milanu hiszpańskiego golkipera Rubéna Larree.

 

Zmiany w terminarzu sprawiły, że przed końcem miesiąca zagraliśmy jeszcze jeden mecz. Co prawda dałem go do rozegrania asystentowi, bo był to pojedynek z Legią z w Pucharze Ekstraklasy, ale skład sam wybrałem i dzięki temu wygraliśmy gładko 4:1.

 

Data: 29.02.2028

Stadion: ul. Bułgarska, Poznań

Widzów: 73 364

Sędzia: Robert Jankowski

MoM: Leandro (8) [Lech]

 

Larrea – Frederiksen (Szmuc 82’), Marchal, Woźniak, Cenić – Rogala, Leandro, Jonatas (Mazurkiewicz 45’), Blacha, Pietroń (Zelenka 82’) – Białas (Saryczew 65’)

 

(EKS) Lech Poznań – (EKS) Legia Warszawa 4:1 (4:1) [Pietroń kar. 2’, Białas 11’, Rogala 27’, Leandro 44’ – Kisiel 23’]

-Puchar Ekstraklasy, ćwierćfinał [1/2]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1407

 

Podsumowanie (styczeń):

 

Ranking: 1. Meksyk (1876); 2. Brazylia (1813); 3. Argentyna (1697); 10. Polska (1394)

 

Bilans spotkań (klub): 2 (2-0-0) 7:1

Bilans spotkań (reprezentacja): -

Najlepszy strzelec (klub): Marcin Białas – 3 gole

Najlepszy strzelec (reprezentacja): -

Gole w sezonie: Marcin Białas – 20 goli

Asysty w sezonie: Dawid Mazurkiewicz – 7 asyst

Najwyższa średnia: Marcin Białas – 7,55 (29 występów)

Ekstraklasa: 2. miejsce (10-7-1; 33:12; 37 pkt) [-1]

Puchar Polski: odpadliśmy

Puchar Ekstraklasy: ćwierćfinał (vs. Legia 4:1 i ?:?)

Kwalifikacje do ME: awans na ME

Finanse: € 68,76 mln (- 35,82 mln)

Budżet transferowy: € 25 mln (100%)

Budżet płacowy: € 2,45 mln (wydatki: 1,98 mln)

 

Piłkarze Lecha w reprezentacji:

-Zvezdan Mikić (Serbia U-21) vs. Anglia U-21 0:2 (6; 46 minut)

-Giannis Fotiadis (Grecja U-21) vs. Andora U-21 1:2 (8; 45 minut; gol)

 

Transfery (Świat):

 

1. Leandro (Augsburg) -> Lech za € 7,75 mln

2. Rafael (Atlérico Paranaense) -> Sport Recife za € 3,5 mln

3. Jerzy Nowicki (AC Milan) -> Lech za € 3,3 mln

 

Transfery (Polska):

 

1. Leandro (Augsburg) -> Lech za € 7,75 mln

2. Jerzy Nowicki (AC Milan) -> Lech za € 3,3 mln

3. Aleksander Rogala (AC Milan) -> Lech za € 2,3 mln

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Man Utd (+2)

Francja: Sochaux (+3)

Niemcy: Bayern (+1)

Grecja: AEK (+7)

Włochy: Roma (+0)

Holandia: VVV (+3)

Polska: Korona (+1)

Portugalia: Leixoes (+1)

Irlandia: -

Rosja: -

Szkocja: Rangers (+3)

Hiszpania: Villarreal (+4)

Szwecja: -

Serbia: Borac (+6)

Odnośnik do komentarza

Muszę zmartwić faktem, że będę pisał więcej i bardziej ogólnikowo w pojedynczych odcinkach, tak jak kiedyś to było w Ajaksie. Wszystko za sprawą ograniczonego dostępu do Internetu, a nieograniczonej możliwości grania w pracy. Utrudnienia chwilowe.

 

Odcinek 1408

 

W 19. kolejce wylądowaliśmy w Jastrzębiu-Zdrój, gdzie piętnasty GKS miał być dla nas dostarczycielem punktów. Potwierdzało się to do końca pierwszej połowy, kiedy to prowadziliśmy 3:0, a skład był w oparciu o prawie samych Polaków. Gospodarze podnieśli się w drugiej połowie i szybko odrobili straty. Dopiero dwa gole w ostatnich minutach uratowały nas przed blamażem.

 

4.03.2028; ul. Harcerska w Jastrzębiu-Zdrój; 6 501 widzów

(15) GKS Jastrzębie – (2) Lech Poznań 3:5 (0:3) [Kaczor 51’, Tarachulski 56’, 58’ – Białas 1’, Mazurkiewicz 15’, 40’, 90’+1’, Pietroń 85’]

-Ekstraklasa [19/30]

 

Po tym zwycięstwie awansowaliśmy na 1. miejsce, więc do meczu przyjaźni z Cracovią w Krakowie podchodziliśmy jako lider. Po genialnej pierwszej połowie, w której zdobyliśmy aż 5 goli, a straciliśmy przy tym tylko jednego, nastąpiła gorsza druga odsłona meczu, w której kibice nie oglądali już bramek.

 

11.03.2028; ul. Józefa Kałuży w Krakowie; 3 986 widzów

(11) Cracovia Kraków – (1) Lech Poznań 1:5 (1:5) [Król kar.15’ – Woźniak 12’, Białas 25’, 33’, Cenić 30’, Jonatas 42’]

-Ekstraklasa [20/30]

 

Prawdziwego szoku doznałem, gdy w połowie marca ogłoszono nowy ranking światowych reprezentacji. Polska awansowała aż o 5 miejsc na 5. lokatę! Nigdy w historii nasz kraj nie był tak wysoko jak teraz.

 

Rewanżowe spotkanie w Pucharze Ekstraklasy należało do zadań asystenta. Jarolim po raz kolejny udowodnił, że potrafi sprowadzić Legię do parteru.

 

15.03.2028; Wojska Polskiego w Warszawie; 13 625

(EKS) Legia Warszawa – (EKS) Lech Poznań 1:2 (1:1) [Kisiel 25’ – Woźniak 20’, Pereira kar. 86’]

-Puchar Ekstraklasy, ćwierćfinał [2/2]

 

Nie rozstawaliśmy się z warszawskimi drużynami. W kolejnej ligowej kolejce podejmowaliśmy u siebie Polonię, z którą były już niemałe problemy. Mimo że nasi rywale nie oddali ani jednego strzału, to wygraliśmy skromnie 2:0.

 

18.03.2028; ul. Bułgarska w Poznaniu; 61 527

(1) Lech Poznań – (8) Polonia Warszawa 2:0 (1:0) [Woźniak 39’, Wróbel 60’]

-Ekstraklasa [21/30]

 

Asystent nie podołał kolejnemu zadaniu i przegrał w Poznaniu z Górnikiem Zabrze w półfinale Pucharu Ekstraklasy.

 

22.03.2028; ul. Bułgarska w Poznaniu; 73 676

(EKS) Lech Poznań – (EKS) Górnik Zabrze 1:2 (0:1) [Leandro 76’ – Grzelak 1’, Frederiksen sam. 51’]

-Puchar Ekstraklasy, półfinał [1/2]

 

Mecz z dwunastym Widzewem ułożył się po naszej myśli, ale znowu w drugiej połowie nasze punkty stały się zagrożone. Na szczęście dwa szybko strzelone gole zapewniły nam zwycięstwo, a wynik spotkania ustalił 17-letni Żak.

 

25.03.2028; Aleja Piłsudskiego w Łodzi; 9 770

(12) Widzew Łódź – (1) Lech Poznań 1:4 (0:1) [szafran 55’ – Wróbel 7’, Leandro 63’, Woźniak 66’, Żak kar. 80’]

-Ekstraklasa [22/30]

 

Miesiąc kończyłem sparingiem z Azerbejdżanem, który był ostatnim sprawdzianem przed wyjazdem reprezentacji Polski na Euro 2028. Jako piąta drużyna na świecie nie poradziliśmy sobie na nierównym boisku w Baku i zremisowaliśmy tylko 2:2. Dwie bramki zdobył Gancarczyk, który z początku miał nie jechać na zgrupowanie, ale wszedł do kadry za kontuzjowanego Sikorę.

 

29.03.2028; Republikański im. Tofika Bachramowa w Baku; 34 950

(AZE) Azerbejdżan – (POL) Polska 2:2 (1:2) [Guliev 17’, Ismailov 83’ – Gancarczyk 27’, 33’]

-Towarzyski

 

Jeszcze raz przepraszam za taką formę pisania, ale nie chcę mieć zaległości... Wkrótce wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1409

 

O tym, że gra Lecha zbliżyła się poziomem do całej ligi świadczy fakt, że Zagłębie pierwsze strzeliło nam gola. Mimo to, do przerwy utrzymał się wynik 1:1. W drugiej połowie stać nas było na strzelenie tylko dwóch bramek, a stracenie jeszcze jednej. Trzy punkty zostały w Poznaniu.

 

1.04.2028; ul. Bułgarska w Poznaniu; 61 536

(1) Lech Poznań – (11) Zagłębie Lubin 3:2 (1:1) [Wróbel 5’, Woźniak 54’, Filipczak 68’ – Engel 2’, Mosor 83’]

-Ekstraklasa [23/30]

 

Tydzień później meczem na szczycie był pojedynek Lecha z drugą Koroną. Kielczan już dawno przegoniliśmy w tabeli, a w spotkaniu pokazaliśmy, że wcale tak dużo nie odbiegamy poziomem od rywali. W drugiej połowie lepsi okazali się gospodarze, którzy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale i tak zakończyło się remisem.

 

8.04.2028; ul. Ściegiennego w Kielcach; 15 476

(2) Korona Kielce – (1) Lech Poznań 3:3 (1:1) [baran 16’, Racz 64’, Jarosz 72’ – Zelenka 8’, Jovanović 53’, Pietroń 88’]

-Ekstraklasa [24/30]

 

W meczu z Górnikiem w Zabrzu znowu zawiedliśmy. Na skuteczność nie mogłem narzekać, ale na obronę musiałem.

 

15.04.2028; im. Ernesta Pohla w Zabrzu; 19 150

(6) Górnik Zabrze – (1) Lech Poznań 2:2 (1:0) [Kopeć 3’, Grzelak 90’ – Jovanović 59’, 78’]

-Ekstraklasa [25/30]

 

Cztery dni później znowu graliśmy w Zabrzu. Obserwowałem jak radzi sobie mój asystent w rewanżowym meczu w PE, ale zdołał jedynie zremisować przez co nasza drużyna odpadła z rozgrywek. I całe szczęście.

 

19.04.2028; im. Ernesta Pohla w Zabrzu; 21 511

(EKS) Górnik Zabrze – (EKS) Lech Poznań 1:1 (1:0) [Grzelak 21’ – Leandro 68’]

-Puchar Ekstraklasy, półfinał [2/2]

 

Martwiło mnie to, że forma moich zawodników ostatnio dramatycznie spadła. Pojedynek ze Śląskiem miał to zmienić, ale w ciągu 45 minut strzeliliśmy tylko jednego gola i to w dodatku z rzutu karnego. Dopiero dobra postawa Saryczewa sprawiła, że wbiliśmy wrocławianom jeszcze dwie bramki i skończyło się na 3:0.

 

22.04.2028; ul. Bułgarska w Poznaniu; 73 199

(1) Lech Poznań – (13) Śląsk Wrocław 3:0 (1:0) [Leandro kar. 10’, Saryczew 54’, 86’]

-Ekstraklasa [26/30]

 

Kończyliśmy miesiąc spotkaniem przy Bułgarskiej z kolejnym outsiderem – Ruchem Chorzów. Do przerwy dokonaliśmy prawdziwego pogromu prowadząc aż 5:1. W drugiej połowie kontynuowaliśmy dzieło zniszczenia, a licznik z golami zatrzymał się na wyniku 7:1.

 

29.04.2028; ul. Bułgarska w Poznaniu; 61 372

(1) Lech Poznań – (14) Ruch Chorzów 7:1 (5:1) [Żak 2’, Woźniak 12’, 43’, 68’, Zelenka 18’, Leandro 24’, Wróbel 54’ – Rybaczuk 45’]

-Ekstraklasa [27/30]

Odnośnik do komentarza

1. Lech 60 pkt.

2. Jaga 55 pkt.

3. Wisła 47 pkt.

4. Górnik 45 pkt.

5. Lechia 44 pkt.

Odcinek 1410

 

Przewaga nad drugim miejscem nie była zbyt wysoka, a do końca sezonu zostały trzy mecze. Pojedynek z trzecią Wisłą Kraków był dla nas bardzo ważny, ale przez większość spotkania utrzymywał się bezbramkowy remis. Pod koniec udało się wyjść na prowadzenie, ale szybko straciliśmy gola i skończyło się na 1:1.

 

6.05.2028; ul. Bułgarska w Poznaniu; 73 641

(1) Lech Poznań – (3) Wisła Kraków 1:1 (0:0) [Woźniak 77’ – Zalewski 84’]

-Ekstraklasa [28/30]

 

Walka o mistrzostwo Polski nabierała rumieńców. Dawno nie było takich emocji pod koniec sezonu. Nasz wyjazd do Warszawy na mecz z Legią skończył się bardzo dobrze. Trzy gole w pierwszej połowie wystarczyły, by odprawić stołeczny zespół z kwitkiem i zgarnąć komplet punktów.

 

9.05.2028; Wojska Polskiego w Warszawie; 11 856

(16) Legia Warszawa – (1) Lech Poznań 0:3 (0:3) [Woźniak 17’, Leandro 38’, Zelenka 39’]

-Ekstraklasa [29/30]

 

Sezon kończyliśmy meczem z ŁKS Łódź, ale mistrzostwa nadal nie mogliśmy być pewni. Pojedynek z łodzianami był ostry i zacięty, posypały się czerwone kartki, ale i tak wygraliśmy wysoko, bo 5:0 zdobywając kolejne mistrzostwo Polski!

 

13.05.2028; ul. Bułgarska w Poznaniu; 72 864

(1) Lech Poznań – (9) ŁKS Łódź 5:0 (3:0) [saryczew 2’, 58’, Pereira 22’, Jonatas 40’, 49’]

-Ekstraklasa [30/30]

 

| Poz   | Inf   | Zespół                |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    | PM    | Lech Poznań           |       | 30    | 19    | 10    | 1     | 76    | 26    | +50   | 67    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    | PE    | Jagiellonia Białystok |       | 30    | 18    | 8     | 4     | 47    | 24    | +23   | 62    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    | PE    | Górnik Zabrze         |       | 30    | 14    | 9     | 7     | 51    | 37    | +14   | 51    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    | PE    | Korona Kielce         |       | 30    | 14    | 9     | 7     | 46    | 35    | +11   | 51    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    | PL    | Wisła Kraków          |       | 30    | 14    | 9     | 7     | 42    | 34    | +8    | 51    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Lechia Gdańsk         |       | 30    | 13    | 11    | 6     | 39    | 27    | +12   | 50    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Polonia Warszawa      |       | 30    | 13    | 4     | 13    | 40    | 39    | +1    | 43    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Arka Gdynia           |       | 30    | 12    | 5     | 13    | 49    | 48    | +1    | 41    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | ŁKS Łódź              |       | 30    | 10    | 9     | 11    | 39    | 46    | -7    | 39    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Cracovia Kraków       |       | 30    | 9     | 10    | 11    | 37    | 48    | -11   | 37    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Widzew Łódź           |       | 30    | 9     | 9     | 12    | 40    | 44    | -4    | 36    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Śląsk Wrocław         |       | 30    | 10    | 5     | 15    | 36    | 45    | -9    | 35    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Zagłębie Lubin        |       | 30    | 9     | 6     | 15    | 42    | 54    | -12   | 33    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Ruch Chorzów          |       | 30    | 6     | 10    | 14    | 38    | 50    | -12   | 28    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   | S     | GKS Jastrzębie        |       | 30    | 4     | 5     | 21    | 23    | 63    | -40   | 17    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   | S     | Legia Warszawa        |       | 30    | 3     | 7     | 20    | 30    | 55    | -25   | 16    | 

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1411

 

Mistrzostwa Europy coraz bliżej, a ja musiałem powołać 23-osobową kadrę. Zabrakło w niej Gancarczyka, naszego najlepszego obrońcy, który na 2 miesiące odpocznie od futbolu na wskutek kontuzji. Problem był też z napastnikami, bo miałem tu aż nadmiar bogactwa. Ostatecznie powołałem Waldka Pazdana, który jest bez formy, ale z racji, że ten gracz potrafi uderzyć z niczego, to może Euro będzie dla niego udane, z pewnością jest to ostatnia wielka impreza dla niego. Pojawiło się dwóch debiutantów, w tym poznański obrońca Cenić, który kilka dni temu otrzymał polski paszport.

 

Bramkarze

 

Dawid Dębowski (29 lat; Wisła Kraków – 9A/0)

Wojciech Rucki (22 lata; Lechia Gdańsk – 0A/0)

Michał Skrobacz (29 lat; Stade Caen – 45A/0)

 

Obrońcy

 

Aleksandar Cenić (26 lat; OŚ; Lech Poznań – 0A/0)

Przemysław Zakrzewski (26 lat; OP; Middlesbrough FC – 10A/0)

Marcin Adamczyk (29 lat; OL; Śląsk Wrocław – 6A/1)

Łukasz Fedoruk (27 lat; OL; Inverness CT – 32A/0)

Michał Sikora (23 lata; OŚ; Genoa – 6A/2)

Adrian Woźniak (30 lat; OŚ; Lech Poznań – 22A/4)

Mariusz Pazdan (30 lat; OP; Aston Villa – 38A/0)

Krzysztof Majewski (31 lat; OŚ; Cambuur – 33A/0)

 

Pomocnicy

 

Aleksander Rogala (24 lata; DP; Lech Poznań – 5A/0)

Michał Żuk (27 lat; DP; Liverpool FC – 26A/0)

Piotr Dadasiewicz (33 lata; PŚ; Xerez CD – 63A/10)

Dariusz Blacha (22 lata; OPP; Lech Poznań – 8A/0)

Zbigniew Jastrzębski (23 lata; OPŚ; VfB Stuttgart – 22A/4)

Hubert Wojciechowski (23 lata; OPP; Stoke City – 18A/0)

Wojciech Maliszewski (28 lat; OPŚ; FC Köln – 44A/12)

Jonatas (28 lat; OPL; Lech Poznań – 1A/0)

Dominik Topolski (31 lat; OPL; Bologna – 56A/11)

 

Napastnicy

 

Mirosław Maliszewski (30 lat; Liverpool FC – 72A/45)

Mirosław Misztal (22 lata; Bolton – 7A/3)

Waldemar Pazdan (31 lat; Nürnberg – 63A/60)

Odnośnik do komentarza

Nono i wielki Milan olałeś sikiem falistym :P

 

Myślę, że powiększyłeś grono klubów, które mają Cię wpisanego jako Disliked Personnel, bo zrywasz kontrakty: AC Milan, AFC Ajax, RCD Mallorca i co tam jeszcze było? FC Nantes? :>

 

A tu w Polsce nuuuuuda, Panie, znów mistrzostwo :piwo:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...