Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 1390

 

Eliminacje do ME kończyliśmy w Chorzowie meczem z Bośnią i Hercegowiną. Skoro występ w barażach mieliśmy już pewny, to nie zaszkodziło wystawić rezerwowych piłkarzy, którzy mogli oswoić się z reprezentacją. Nic dziwnego, że lepsi na boisku okazali się rywale, którzy w pierwszej połowie zdołali strzelić tylko jednego gola. Wyrównaliśmy dopiero w 57. minucie po kapitalnym strzale z dystansu Dadasiewicza. Doświadczony, 33-letni rozgrywający jeszcze sobie radzi, i choć niechętnie jest przeze mnie wystawiany, to zazwyczaj wpisuje się na listę strzelców. W 74. minucie wyszliśmy na prowadzenie po wykorzystaniu karnego przez Woźniaka. Goście wyrównali 7 minut przed końcem, kiedy to Dębowskiego pokonał Ranković.

 

Data: 20.10.2027

Stadion: Śląski, Chorzów

Widzów: 43 482

Sędzia: Simon Williams (ENG)

MoM: Muhidin Popović (8) [bośnia]

 

Dębowski – Berisha, Fedoruk, Woźniak, Kucharski – Rogala, Jastrzębski (Santacruz 74’), Mazurkiewicz, Mietlicki (Wojciechowski 45’), Dadasiewicz – M. Maliszewski (Misztal 45’)

 

(2) Polska – (4) Bośnia i Hercegowina 2:2 (0:1) [Dadasiewicz 57’, Woźniak kar. 74’ – Popović 34’, Ranković 83’]

-Eliminacje do ME [8/8]

 

W barażach zagramy z Ukrainą.

 

Grupa J

 

1. Anglia 6-0-2 / 22:10 / 18 pkt (A)

2. Polska 4-3-1 / 23:13 / 15 pkt (Br)

3. Austria 4-1-3 / 16:14 / 13 pkt

4. Bośnia 2-2-4 / 16:25 / 8 pkt

5. Luksemburg 0-2-6 / 5:20 / 2 pkt

 

Po powrocie do Włoch zastała mnie niemiła niespodzianka. W moim gabinecie leżała sterta sportowych gazet, które rozpisywały się w samych superlatywach o moim rozgrywającym Sagni. Sam zainteresowany mówił, że cieszy się z pochlebnych opinii, ale nie ma zamiaru odchodzić. Co innego zrobił 3 dni później oświadczając, że chętnie przejdzie do większego klubu już teraz, bo znalazł się na celowniku Realu Madryt, FC Barcelony, Liverpoolu, Juventusu, Birmingham City, Aston Villi i wielu innych. Na niekorzyść działają wypowiedzi trenerów tych zespołów, którzy wychwalają pod niebiosa Sagnę i mącą mu w głowie.

Odnośnik do komentarza

:P

 

Odcinek 1391

 

Trzy dni po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski pojechałem z drużyną do Sieny. Siódma drużyna okazała się ciężkim przeciwnikiem, a pierwsza połowa w naszym wykonaniu ponownie słaba. Na dodatek straciliśmy gola w 45. minucie, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy. W drugiej połowie dwoiliśmy się i troiliśmy, żeby tylko wyrównać, ale brakowało szczęścia. Pierwsze skrzypce grał golkiper Sieny, który nie dopuszczał do straty gola. Aż do 89. minuty, w której to Sagna elegancko przymierzył i zmieścił piłkę pomiędzy bramkarzem a słupkiem. Francuski, zbuntowany pomocnik uratował nam skórę!

 

Data: 23.10.2027

Stadion: Artemio Franchi Montepaschi Arena, Siena

Widzów: 14 723

Sędzia: Angelo Di Cicco

MoM: Fabio Bennardo (8) [siena]

 

Gonçalves – Georgiou, Filipović, Kontopoulos (Obinna 45’), Ferrara – Moret, Erhan (Tulli 74’), Gazzi, Sabev, Sagna – Karlsson (Rosi 74’)

 

(7) AC Siena – (1) AC Milan 1:1 (1:0) [Marrazzo 45’ – Sagna 89’]

-Serie B [11/42]

 

Lech zremisował w Lidze Mistrzów z Lyonem 0:0.

 

Miesiąc zamykaliśmy meczem z wiceliderem Atalantą, który przyniósł na stadion niespodziewany komplet widzów. Co prawda drużyna przeciwna należy do grona naszych większych wrogów, ale i tak nie sądziłem, że na drugoligowy mecz przyjdzie tyle osób. Trzeba było więc się postarać i wygrać spotkanie, co w praniu okazało się trudniejsze niż myślałem. W pierwszej połowie byliśmy drużyną lepszą, ale nie mogącą zdobyć gola. Do szatni schodziliśmy przy rezultacie 0:0, co nie bardzo zadowalało naszą publiczność zwiększającą doping z minuty na minutę. Początek drugiej odsłony meczu napędził nam strachu, bo Gonçalves musiał dwa razy interweniować, żebyśmy nie stracili gola. Wszystko wróciło do normy w 69. minucie, gdy Filipović krótko zagrał do Sabeva, a bułgarski skrzydłowy wbiegł z piłką w pole karne i płaskim strzałem pokonał golkipera. To trafienie rozzłościło gości, którzy rzucili się do odrabiania strat. Nasz portugalski bramkarz miał ręce pełne roboty, ale wywiązywał się ze swojej pracy mistrzowsko. Uspokoił nas dopiero Tulli swoim precyzyjnym trafieniem w 90. minucie, które zapewniło nam 3 punkty i większą przewagę nad drugim miejscem.

 

Data: 29.10.2027

Stadion: San Siro, Mediolan

Widzów: 82 935

Sędzia: Fabio Pessotto

MoM: Georgi Sabev (8) [Milan]

 

Gonçalves – Georgiou, Filipović, Kontopoulos (Obinna 71’), Ferrara – Moret, Erhan (Tulli 71’), Mikulić, Sabev, Sagna – Karlsson (Horn 59’)

 

(1) AC Milan – (2) Atalanta Bergamo 2:0 (0:0) [sabev 69’, Tulli 90’]

-Serie B [12/42]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1392

 

Podsumowanie (październik):

 

Ranking: 1. Meksyk (1929); 2. Brazylia (1673); 3. Włochy (1669); 9. Polska (1159)

 

Bilans spotkań (klub): 5 (3-2-0) 10:2

Bilans spotkań (reprezentacja): 2 (1-1-0) 4:2

Najlepszy strzelec (klub): David Sagna – 4 gole

Najlepszy strzelec (reprezentacja): Woźniak, Dadasiewicz, Pazdan, Topolski – 1 gol

Gole w sezonie: David Sagna – 9 goli

Asysty w sezonie: Daniel Karlsson – 5 asyst

Najwyższa średnia: David Sagna – 7,62 (13 występów)

Serie B: 1. miejsce (10-2-0; 26:4; 32 pkt) [+6]

Coppa Italia: 1. runda (vs. Catania ?:? i ?:?)

Kwalifikacje do ME: baraże (vs. Ukraina ?:? i ?:?)

Finanse: € - 976 tys. (- 5,59 mln)

Budżet transferowy: € 582 tys. (20%)

Budżet płacowy: € 3,62 mln (wydatki: 3,34 mln)

 

Piłkarze Milanu w reprezentacji:

-Pierre Marie (Szwajcaria U-19) vs. Szkocja U-19 1:3 (6; 90 minut)

-Pierre Marie (Szwajcaria U-19) vs. Czarnogóra U-19 2:0 (6; 90 minut)

-Pierre Marie (Szwajcaria U-19) vs. Łotwa U-19 2:0 (6; 90 minut)

-Sebastian Horn (Niemcy U-21) vs. Cypr U-21 1:1 (8; 90 minut; gol)

-Sal Erhan (Turcja) vs. Armenia 3:0 (7; 14 minut; gol)

-Sal Erhan (Turcja) vs. Belgia 1:1 (6; 28 minut)

-Georgie Sabev (Bułgaria) vs. Ukraina 2:3 (7; 1 minuta)

-Daniel Karlsson (Szwecja) vs. Walia 1:2 (6; 29 minut)

 

Transfery (Świat):

 

1. Jérémy Villa (Cannes) -> Lens za € 4,3 mln

2. Okechukwu Okechukwu (Tours) -> Cannes za € 450 tys.

3. François André (Nantes) -> Créteil za € 120 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Man Utd (+5)

Francja: Marseille (+2)

Niemcy: Mainz (+2)

Grecja: Aris (+2)

Włochy: Lazio (+2)

Holandia: VVV (+3)

Polska: Lech Poznań (+1)

Portugalia: Leixoes (+1)

Irlandia: Drogheda Utd (+9)

Rosja: Dynamo Moskwa (+3)

Szkocja: Inverness (+3)

Hiszpania: Villarreal (+1)

Szwecja: Djurgården (+8) [M]

Serbia: Borcza (+5)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1393

 

Kontuzja kluczowego napastnika Karlssona sprawiła, że w meczu z Anconą wystawiłem w linii ataku tureckiego pomocnika Erhana. Sal kilkakrotnie w poprzednich klubach występował na tej pozycji, a jego wykańczanie akcji było perfekcyjne, więc nie bałem się zaryzykować. Strzeliłem w samą dziesiątkę, bo już w 13. minucie Erhan pokonał bramkarza gospodarzy będąc na szpicy! Po dłuższym czasie stwierdziłem, że być może odkryłem dla Turka odpowiednią pozycję w Milanie. Po półgodzinie gry było już 2:0 dla nas dzięki trzeźwemu zachowaniu się Kontopoulosa. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Grek, ale najpierw trafił w bramkarza, a następnie już prosto do siatki. W drugiej połowie Erhana zmienił rewelacyjny 16-latek, Anglik Walker, który w juniorach strzelił już 15 goli. Mimo to okazało się, że Serie B to jak na razie za wysokie progi dla młodego napastnika. Niewiele starszy od niego Bertrand pokazał się z dobrej strony i w 83. minucie podwyższył na 3:0 ładnym strzałem z dystansu. Gospodarze uratowali honor swojej drużyny 5 minut przed końcem meczu. Nasza zabawa z piłką na ich połowie zakończyła się kontrą rywali, którą bramką zakończył Vincenzi.

 

Data: 2.11.2027

Stadion: Del Conero, Ankona

Widzów: 9 414

Sędzia: Matteo Danesi

MoM: Denis Vincenzi (8) [Ancona]

 

Gonçalves – Georgiou, Filipović, Kontopoulos, Ferrara – Moret, Tulli (Bertrand 76’), Mikulić (Gazzi 76’), Sabev, Sagna – Erhan (Walker 45’)

 

(13) Ancona Calcio – (1) AC Milan 1:3 (0:2) [Vincenzi 85’ – Erhan 13’, Kontopoulos 30’, Bertrand 83’]

-Serie B [13/42]

 

Okazało się, że przekwalifikowanie Erhana z pomocnika na napastnika jest dobrym posunięciem i może przynieść nam wiele goli. Trzeba było wykorzystać znakomite wykańczanie akcji Turka i jego instynkt strzelecki. Sal bardzo przypominał mi swoim stylem gry legendę Milanu – Filippo Inzaghiego. Piłka szukała go w polu karnym, a on jednym zdecydowanym ruchem strzelał gola. Podobnie było w meczu 14. kolejki z Lecce. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 41. minuty, w której to właśnie Erhan strzelił bramką dającą nam prowadzenie. W tym spotkaniu wkurzała mnie jedynie gra Sagny, który obraził się na cały świat i chce odejść do większego klubu, a przy tym zaczął grać coraz gorzej. Moim zdaniem powinien dawać z siebie jeszcze więcej, żeby zatrudnił go ktoś lepszy od nas, ale widocznie Francuz jest święcie przekonany o swoich umiejętnościach i transferze.

 

Data: 6.11.2027

Stadion: San Siro, Mediolan

Widzów: 70 226

Sędzia: Matteo Danesi

MoM: Sal Erhan (8) [Milan]

 

Gonçalves – Georgiou (Obinna 90’), Filipović, Kontopoulos, Ferrara – Moret, Tulli (Bertrand 45’), Mikulić, Sabev, Sagna (Rosi 64’) – Erhan

 

(1) AC Milan – (4) US Lecce 1:0 (1:0) [Erhan 41’]

-Serie B [14/42]

Odnośnik do komentarza

Reputacja Milanu - krajowa; Sagny - kontynentalna. Mówiłem, że łatwo nie będzie :>

 

Odcinek 1394

 

Lech powoli zdobywa punkty w Lidze Mistrzów remisując kolejny mecz, tym razem z Lyonem padł wynik 1:1. Kolejorz nadal zajmuje ostatnie miejsce.

 

Przed barażami w eliminacjach do ME zagrałem jeszcze jeden mecz na ławce Milanu. Wyjazd do Piacenzy skończył się dla nas tragicznie. Po bezbarwnej grze straciliśmy, zasłużenie, gola w 42. minucie. Na nic zdały się moje motywacyjne słowa w przerwie, bo w drugiej połowie nie zauważyłem żadnej poprawy. Najwięcej okazji zmarnował oczywiście Sagna, który ma już wszystko w dupie, po tym jak podpisałem się pod jego zimowym transferem do Lyonu za okrągłe 20 milionów euro, które podreperują stan naszego konta. Wracając do meczu: ponieśliśmy pierwszą porażkę w sezonie, co zostanie zapewne odpowiednio nagłośnione we Włoszech. Nici z marzeń o sezonie bez przegranej, nie udało się w Polsce, nie uda się i w Serie B.

 

Data: 13.11.2027

Stadion: Leonardo Garilli, Piacenza

Widzów: 20 195

Sędzia: Matteo Danesi – prowadzi trzeci mecz z rzędu

MoM: Carlo Iannello (8) [Piacenza]

 

Gonçalves – Parker, Filipović, Kontopoulos (Obinna 45’), Ferrara – Rogala, Tulli, Mikulić (Gazzi 45’), Sabev, Sagna – Erhan (Karlsson 78’)

 

(10) Piacenza Calcio – (1) AC Milan 1:0 (1:0) [iannello 42’]

-Serie B [15/42]

 

Powołałem 26-osobową kadrę na baraże z Ukrainą. Nie zabrakło najlepszych graczy, z jakich mogłem skorzystać.

 

Bramkarze

 

Krzysztof Bzdega (Górnik Zabrze – 0A/0)

Dawid Dębowski (Wisła Kraków – 8A/0)

Michał Skrobacz (Stade Caen – 42A/0)

 

Obrońcy

 

Maciej Gancarczyk (Inter Mediolan – 70A/8)

Endri Berisha (Watford – 9A/0)

Marcin Adamczyk (Śląsk Wrocław – 5A/0)

Łukasz Fedoruk (Inverness CT – 29A/0)

Michał Sikora (Genoa – 6A/2)

Paweł Trzeciakiewicz (RBC Roosendaal – 1A/0)

Sebastian Matuszek (VfR Aalen – 42A/2)

Adrian Woźniak (FC Nürnberg – 19A/4)

Mariusz Pazdan (Aston Villa – 35A/0)

 

Pomocnicy

 

Aleksander Rogala (Milan – 5A/0)

Michał Żuk (Napoli – 23A/0)

Piotr Dadasiewicz (Xerez – 60A/8)

Jamie Santacruz (Lech Poznań – 3A/0)

Zbigniew Jastrzębski (VfB Stuttgart – 21A/4)

Andrzej Mietlicki (AO Kerkyra – 15A/1)

Hubert Wojciechowski (Stoke City – 15A/0)

Wojciech Maliszewski (FC Köln – 41A/11)

Dawid Mazurkiewicz (Lech Poznań – 7A/0)

Dominik Topolski (Bologna – 53A/11)

 

Napastnicy

 

Artem Saryczew (Lech Poznań – 5A/3)

Mirosław Misztal (Bolton – 7A/3)

Mirosław Maliszewski (Liverpool – 71A/45)

Waldemar Pazdan (FC Nürnberg – 60A/59)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1395

 

Tydzień przed meczem z Ukrainą pojawiłem się w Poznaniu, gdzie zaplanowałem zgrupowanie z reprezentacją Polski. Dobrze mi znany stadion Lecha przy Bułgarskiej był dla mnie i moich piłkarzy wymarzonym ośrodkiem do trenowania przed trudnym dwumeczem ze wschodnimi sąsiadami. W dniu pojedynku spakowaliśmy swoje rzeczy do autokaru i pojechaliśmy do Chorzowa, wyciszeni, wyluzowani, doskonale wiedzący co mamy robić. Mecz od razu ułożył się pod nasze dyktando. Goście nie mieli większych szans w starciu z nami, co udowodniliśmy w 36. minucie zdobywając pierwszego gola. Waldemar Pazdan cudem uniknął spalonego i bez zastanowienia wpakował piłkę do siatki gości. Z wynikiem 1:0 zeszliśmy do szatni, ale zadowoleni z tego powodu nie byliśmy. Do osiągnięcia pełni sukcesu brakowało nam jeszcze wiele. Pierwsza akcja w drugiej połowie zakończyła się od razu przepiękną bramką 33-letniego Dadasiewicza, którego większość Polaków już dawno skreśliła. Piotrek, darzony przeze mnie ogromnym zaufaniem i szacunkiem, przerósł samego siebie w 59. minucie, kiedy to jego 30-metrowy strzał z dystansu wleciał w samo okienko ukraińskiej bramki! Rozgrywający znalazł się na ustach wszystkich kibiców, a przez kolegów z reprezentacji był noszony na rękach. Pod koniec meczu straszył nas Kucherenko, który w końcu dobił swego i 3 minuty przed końcem pokonał Skrobacza mocnym uderzeniem na długi słupek. Wynik spotkania ustalił lewy obrońca Adamczyk, który w 89. minucie wykorzystał rzut karny, doskonały prezent od naszych rywali. Z niecierpliwością czekamy na rewanż.

 

Data: 20.11.2027

Stadion: Śląski, Chorzów

Widzów: 44 999

Sędzia: Michele Ricciardella (ITA)

MoM: Piotr Dadasiewicz (9) [Polska]

 

Skrobacz – M. Pazdan, Fedoruk (Adamczyk 45’), Gancarczyk, Woźniak – Żuk, M. Maliszewski, Topolski, Wojciechowski (Mietlicki 69’), Dadasiewicz – W. Pazdan (M. Maliszewski 69’)

 

(POL) Polska – (UKR) Ukraina 4:1 (1:0) [W. Pazdan 36’, Dadasiewicz 46’, 59’, Adamczyk kar. 89’ – Kucherenko 87’]

-Baraże do ME [1/2]

 

Ponownie Milan musiał spocząć w rękach asystenta, który miał do dyspozycji jeszcze bardziej okrojony skład. Kilku nowych piłkarzy dołączyło do swoich reprezentacji, więc pojawił się problem ze skompletowaniem jedenastki na mecz z 20. Pescarą. Na szczęście wszystko udało się zapiąć na ostatni guzik, a i wynik w całości mnie zadowolił. Dzięki ładnej bramce Rosiego w 22. minucie i trafieniu Ferrary z 40. minuty, wygraliśmy 2:0 utrzymując wysoką przewagę nad 2. miejscem.

 

Data: 21.11.2027

Stadion: San Siro, Mediolan

Widzów: 57 601

Sędzia: Matteo Danesi – czwarty mecz z rzędu? :| Podejrzane…

MoM: Roberto Ferrara (8) [Milan]

 

Larrea – Marie, Perini, Ferrara, Burke – Moret, Sagna, Mikulić (Gazzi 76’), Tulli, Rossi – Rosi (Horn 57’)

(1) AC Milan – (20) Pescara Calcio 2:0 (2:0) [Rosi 22’, Ferrara 40’]

-Serie B [16/42]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1396

 

W rewanżu na Ukrainie nie mogliśmy czuć się spokojnie, bo rywale za wszelką cenę chcieli awansować, więc walka trwała u nich przez całe 90 minut. Ten jeden gol zdobyty przez Ukraińców pozostawiał im wielką nadzieję na sukces. Skrobacz wespół z obroną musiał strzec polskiej bramki przed najazdami tubylców. Cieszyłem się, że wszystko szło zgodnie z planem. Ukraina robiła swoje, my swoje i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0 – jak dla mnie idealnym. W jeszcze lepszym humorze byłem w drugiej połowie, gdy już w 48. minucie sędzia podyktował rzut wolny przed polem karnym gospodarzy, a do piłki podszedł Gancarczyk. Doświadczony obrońca huknął z prawej nogi, a piłka wleciała pod poprzeczkę! Ukrainę dobiliśmy ciosem w 66. minucie. Mocny strzał z zaskoczenia Wojtka Maliszewskiego odebrał ostatnią nadzieję naszym wschodnim rywalom, którzy mieli już prawo odpuścić sobie ten mecz. Ale Ukraina chciała się godnie pożegnać i znowu zdobyła honorowego gola. W 83. minucie Skrobacza pokonał Samoilov, co jednak nie miało już znaczenia. Wielka impreza znowu z udziałem Polaków! A teraz mam nadzieję, że osiągniemy więcej niż tylko wyjście z grupy.

 

Data: 24.11.2027

Stadion: NSC Olympiyskyi, Kijów

Widzów: 82 999

Sędzia: Anthony Freeman (ENG)

MoM: Hubert Wojciechowski (8) [Polska]

 

Skrobacz – M. Pazdan (Berisha 45’), Fedoruk, Gancarczyk, Woźniak – Żuk, W. Maliszewski, Topolski, Wojciechowski, Dadasiewicz (Santacruz 68’) – W. Pazdan (Saryczew 68’)

 

(UKR) Ukraina – (POL) Polska 1:2 (0:0) [samoilov 83’ – Gancarczyk 48’, W. Maliszewski 66’]

-Baraże do ME [2/2]

 

Miesiąc kończyliśmy 3 dni później meczem z outsiderem Venezią. Wszystko wróciło do normy, Erhan pojawił się w pomocy, Karlsson na szpicy ataku, a Sagna w końcu zdobył gola i grał tak jak dawniej. Po kwadransie gry prowadziliśmy 1:0 właśnie po trafieniu francuskiego rozgrywającego, a drugiego gola dołożyliśmy dopiero w drugiej połowie, która bardziej obfitowała w emocje od swojej poprzedniczki. W 57. minucie Mikulić uderzył z ostrego kąta, ale zaskoczył tym sposobem bramkarza gości i podwyższył na 2:0. Wprowadzenie na boisko Rosiego okazało się dobrym ruchem i Włoch ustalił wynik spotkania w 63. minucie. Mogliśmy wygrać o wiele więcej, ale zabrakło zimnej krwi w kluczowych sytuacjach, które zwykle marnowaliśmy. Liczą się te ciężko wywalczone 3 punkty.

 

Data: 27.11.2027

Stadion: San Siro, Mediolan

Widzów: 57 427

Sędzia: Andrea Grimaldi

MoM: Vladimir Mikulić (8) [Milan]

 

Gonçalves – Parker, Filipović, Obinna (Burke 72’), Ferrara – Moret, Erhan, Mikulić, Sabev (Dori 72’), Sagna – Karlsson (Rosi 45’)

 

(1) AC Milan – (16) SSC Venezia 3:0 (1:0) [sagna 15’, Mikulić 57’, Rosi 63’]

-Serie B [17/42]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1397

 

Wolfsburg wygrał z Lechem 3:0, więc wygląda na to, że Kolejorz nie awansuje nawet do Pucharu UEFA.

 

Podsumowanie (listopad):

 

Ranking: 1. Meksyk (1947); 2. Brazylia (1774); 3. Włochy (1641); 11. Polska (1198)

 

Bilans spotkań (klub): 5 (4-0-1) 9:2

Bilans spotkań (reprezentacja): 2 (2-0-0) 6:2

Najlepszy strzelec (klub): Rosi i Erhan – 2 gole

Najlepszy strzelec (reprezentacja): Piotr Dadasiewicz – 2 gole

Gole w sezonie: David Sagna – 10 goli

Asysty w sezonie: Daniel Karlsson – 5 asyst

Najwyższa średnia: David Sagna – 7,39 (18 występów)

Serie B: 1. miejsce (14-2-1; 35:6; 44 pkt) [+6]

Coppa Italia: 1. runda (vs. Catania ?:? i ?:?)

Kwalifikacje do ME: awans na ME

Finanse: € - 5,3 mln (- 4,33 mln)

Budżet transferowy: € 4,6 mln (20%)

Budżet płacowy: € 3,62 mln (wydatki: 3,34 mln)

 

Piłkarze Milanu w reprezentacji:

-Stéphane Bertrand (Francja U-21) vs. Izrael U-21 2:0 (7; 30 minut; asysta)

-Matteo Rossi (Włochy U-20) vs. Tunezja U-20 4:0 (7; 12 minut)

-Sal Erhan (Turcja) vs. Liechtenstein 1:1 (7; 17 minut)

-Sal Erhan (Turcja) vs. Walia 0:1 (7; 29 minut)

-Daniel Karlsson (Szwecja) vs. Irlandia Północna 2:1 (6; 27 minut)

-Daniel Karlsson (Szwecja) vs. Chorwacja 2:4 (7; 18 minut; gol)

-Stephen Obinna (Nigeria) vs. Szwajcaria 3:3 (6; 24 minuty; debiut)

-Scott Parker (Australia) vs. Czechy 0:3 (6; 24 minuty)

-Scott Parker (Australia) vs. Egipt 1:1 (7; 18 minut)

-Sławomir Bartos (Polska U-20) vs. Ukraina U-20 0:2 (7; 18 minut)

-Sławomir Bartos (Polska U-20) vs. Ukraina U-20 0:1 (8; 90 minut; MoM)

-Georgi Sabev (Bułgaria) vs. Meksyk 1:5 (7; 17 minut)

-Georgi Sabev (Bułgaria) vs. Wybrzeże Kości Słoniowej 4:7 (7; 13 minut; asysta)

 

Transfery (Świat):

 

1. Håvard Holt (Elfsborg) -> Malmö za € 1,3 mln

2. Henrik Axelsson (Hammarby) -> Malmö za € 675 tys.

3. Richard Blanc (Marseille) -> Nancy za € 550 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Man Utd (+0)

Francja: Marseille (+3)

Niemcy: HSV (+3)

Grecja: Aris (+1)

Włochy: Roma (+1)

Holandia: VVV (+5)

Polska: Korona (+2)

Portugalia: Leixoes (+5)

Irlandia: mistrz – Drogheda Utd (+9); puchar – Waterford

Rosja: mistrz – Dynamo Moskwa (+1)

Szkocja: Inverness (+5)

Hiszpania: Villarreal (+4)

Szwecja: mistrz – Djurgården (+10); puchar – Elfsborg

Serbia: Borcza (+0)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1398

 

Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w Danii, dlatego wybrałem się prezesem PZPN do Kopenhagi na losowanie grup. Mogło być lepiej, ale trzeba się cieszyć tym co jest, bo o awans do ćwierćfinału zagramy z Walią, Grecją i Portugalią.

 

Powoli kończyła się jesienna runda we włoskiej Serie B. W 18. kolejce pojechaliśmy do Cagliari, gdzie celem było zdobycie 3 punktów. Rywale zaprezentowali jednak krajowy, pasywny futbol, który nie zakładał zdobywania goli. Skończyło się na nudnym 0:0, z którego i ja nie byłem zadowolony. Zwycięstwo i komplet punktów były na wyciągnięcie ręki, ale sami zaprzepaściliśmy swoją szansę.

 

Data: 11.12.2027

Stadion: Sant’Ellia, Cagliari

Widzów: 20 279

Sędzia: Davide Falcone

MoM: Luigi Ballini (8) [Cagliari]

 

Gonçalves – Parker, Filipović, Obinna (Burke 73’), Ferrara – Moret, Tulli (Rosi 45’), Mikulić (Gazzi 73’), Sabev, Sagna – Erhan

 

(9) Cagliari Calcio – (1) AC Milan 0:0

-Serie B [18/42]

 

W 1. rundzie Coppa Italia miałem okazję przekonać się na własne oczy, czy poziom między Serie A a Serie B jest naprawdę duży. Podejmowaliśmy u siebie Catanię, która regularnie gra w europejskich pucharach, więc rywal był dla nas wymagający. Na szczęście los nam sprzyjał i już w 2. minucie prowadzenie dał nam Kontopoulos. Przeciwnik nie dawał za wygraną co skończyło się wyrównaniem w 34. minucie przez Mercuriego. Od 6. minuty graliśmy w 10 po tym jak czerwoną kartkę dostał Parker, dlatego mocno spuściliśmy z tonu i ograniczaliśmy ataki. Mecz stał się niezwykle nudny i zakończył wynikiem 1:1, bardziej korzystnym dla pierwszoligowców.

 

Data: 15.12.2027

Stadion: San Siro, Mediolan

Widzów: 79 759

Sędzia: Giampaolo Mariani

MoM: Raffaele Mercuri (8) [Catania]

 

Gonçalves – Parker (cz. k. 6’), Perini, Kontopoulos, Ferrara – Moret (Obinna 6’), Erhan (Tulli 45’), Mikulić, Sabev (Dori 66’), Sagna – Karlsson

 

(SB) AC Milan – (SA) Calcio Catania 1:1 (1:1) [Kontopoulos 2’ – Mercuri 34’]

-Coppa Italia, 1. runda [1/2]

Odnośnik do komentarza

:keke:

 

Odcinek 1399

 

Transfer Sagny jest już przesądzony, a ja muszę teraz szukać jego następcy. Uznałem, że Dadasiewicz nadawałby się na te ostatnie pół roku w Serie B, ale gdy przedstawiłem ofertę Polakowi, to… wyśmiał mnie i powiedział, że nie będzie przechodził do takiego klubu jak Milan.

 

Cztery dni później graliśmy z Avellino. Typowy outsider bez perspektyw bronił się przed spadkiem, co nie wychodziło mu za dobrze. W 18. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Kontopoulos. Wystarczyło 11 minut, by na tablicy widniał wynik 2:0, a obok Greka nazwisko Moreta. Ponad 10 tysięcy widzów gwizdało niezależnie od tego, czy przy piłce byliśmy my, czy nasi rywale. Nie dziwię im się, gdy oglądają beznadziejną grę swoich piłkarzy, którzy w 60. minucie doprowadzają do straty trzeciego gola. 3 minuty później na listę strzelców wpisał się Horn, który ostatnio kilka razy uciekał do gazet z płaczem, że nie gra w podstawowym składzie. Nie będę regularnie wystawiał 22-latka, który nie chce strzelać dla mnie goli. Rywale uratowali honor i na otarcie łez zdobyli bramkę w 92. minucie przy dużym udziale mojego bramkarza. Gonçalves przez przypadek podał piłkę do nadbiegającego Mondina, który płaskim strzałem wpakował futbolówkę do siatki.

 

Data: 18.12.2027

Stadion: Partenio, Avellino

Widzów: 10 431

Sędzia: Angelo Di Cicco

MoM: Dimitris Kontopoulos (8) [Milan]

 

Gonçalves – Parker, Perini (Wagner 45’), Kontopoulos, Ferrara – Moret, Tulli, Mikulić, Dori, Sagna (Bertrand 45’) – Erhan (Horn 60’)

 

(19) US Avellino – (1) AC Milan 1:4 (0:2) [Mondin 90’+2’ – Kontopoulos 18’, Moret 29’, Erhan 60’, Horn 63’]

-Serie B [19/42]

 

Rundę jesienną kończyliśmy meczem z ósmą Ravenną. Zawodnicy myślami byli już na urlopach, dlatego emocji trochę brakowało. Na szczęście gole padały. W 39. minucie bramkarza gości pokonał Mikulić i do szatni schodziliśmy prowadząc 1:0. Rywale wcale nam nie zagrażali, więc nie musieliśmy dodatkowo się pocić i tracić siły. Drugie trafienie dołożyliśmy 9 minut przed końcem, a bramka była autorstwa Rosiego. Rundę zakończyliśmy w pięknym stylu, przegrywając tylko jeden mecz i tracąc tylko 7 goli.

 

Data: 29.12.2027

Stadion: San Siro, Mediolan

Widzów: 58 315

Sędzia: Matteo Defendi

MoM: Vladimir Mikulić (8) [Milan]

 

Gonçalves – Parker, Perini, Kontopoulos, Ferrara – Moret, Erhan, Mikulić (Gazzi 76’), Sabev, Sagna (Tulli 45’) – Karlsson (Rosi 76’)

 

(1) AC Milan – (8) Ravenna Calcio 2:0 (1:0) [Mikulić 39’, Rosi 81’]

-Serie B [20/42]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1400

 

Podsumowanie (grudzień):

 

Ranking: 1. Meksyk (1859); 2. Brazylia (1811); 3. Argentyna (1649); 9. Polska (1359)

 

Bilans spotkań (klub): 4 (2-2-0) 7:2

Bilans spotkań (reprezentacja): -

Najlepszy strzelec (klub): Dimitris Kontopoulos – 2 gole

Najlepszy strzelec (reprezentacja): -

Gole w sezonie: David Sagna – 10 goli

Asysty w sezonie: Karlsson i Tulli – 6 asyst

Najwyższa średnia: Sal Erhan – 7,35 (17 występów)

Serie B: 1. miejsce (16-3-1; 41:7; 51 pkt) [+9]

Coppa Italia: 1. runda (vs. Catania 1:1 i ?:?)

Kwalifikacje do ME: awans na ME

Finanse: € - 8,96 mln (- 3,65 mln)

Budżet transferowy: € 4,6 mln (20%)

Budżet płacowy: € 3,62 mln (wydatki: 3,34 mln)

 

Piłkarze Milanu w reprezentacji: brak

 

Transfery (Świat):

 

1. Dmitry Lutsenko (CSKA) -> Zenit za € 2,1 mln

2. Dmitry Abdurakhmanov (Zenit) -> Rubin za € 1,9 mln

3. Sergey Bazaev (Tom) -> Spartak Nalczyk za € 1,3 mln

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Newcastle (+6)

Francja: Marseille (+3)

Niemcy: HSV (+2)

Grecja: AEK (+1)

Włochy: Roma (+4)

Holandia: VVV (+6)

Polska: Korona (+1)

Portugalia: Leixoes (+6)

Irlandia: mistrz – Drogheda Utd (+9); puchar – Waterford

Rosja: mistrz – Dynamo Moskwa (+1)

Szkocja: Inverness (+1)

Hiszpania: Barcelona (+0)

Szwecja: mistrz – Djurgården (+10); puchar – Elfsborg

Serbia: Borac (+5)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...