Skocz do zawartości

Patch 8.0.1


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem gra jest cudowna. Jedynym problemem jest bug z rejestracją zawodników w lidze hiszpańskiej. Jednak jakoś sobie z tym dałem radę i gram dalej. Silnik meczowy bardzo mi sie podoba. Na moje oko wszystko jest realistyczne. Futbol jest nieprzewidywalną grą i gra też taka powinna być. Nie rozumiem was że tak ciągle narzekacie. Gra jest świetna zresztą jak co roku, a błędy są w każdej grze.

Odnośnik do komentarza
Czy ja na każdej stronie muszę pisać to samo? Nieudolni napastnicy? Słabi obrońcy? Wina gry? Nie - wasza!

Tabela końcowa

"Nieudolni" napastnicy cz. 1

"Nieudolni" napastnicy cz. 2

"Nieudolni" napastnicy cz. 3

 

Zobaczcie ile bramek straciłem. Czyli jednak da się grać dobrze w defensywie i to już po spatchowaniu. Żeby nie było - słabiutkim Bradford osiągałem tylko minimalnie gorsze wyniki.

Lepiej bys napisal co robisz zeby obroncy grali przyzwoicie i nie dali sie wymijac NP za kazdym razem.

Odnośnik do komentarza
Czy ja na każdej stronie muszę pisać to samo? Nieudolni napastnicy? Słabi obrońcy? Wina gry? Nie - wasza!

Tabela końcowa

"Nieudolni" napastnicy cz. 1

"Nieudolni" napastnicy cz. 2

"Nieudolni" napastnicy cz. 3

 

Zobaczcie ile bramek straciłem. Czyli jednak da się grać dobrze w defensywie i to już po spatchowaniu. Żeby nie było - słabiutkim Bradford osiągałem tylko minimalnie gorsze wyniki.

Lepiej bys napisal co robisz zeby obroncy grali przyzwoicie i nie dali sie wymijac NP za kazdym razem.

Zmienić ich...

Gra bez pressingu, odbiór agresywny działają cuda. Nie mówiąc o tym, że nie od wczoraj w FM'ie lepiej się gra defensywnie, tzn ustawia się suwaki na niższe wartości nastawienia, oborońcom i środkowym pomocnikom.

Odnośnik do komentarza
Służę screenami

 

Lepiej będzie jak posłużysz taktyką. Rapid :)

Proszę http://rapidshare.com/files/72671071/kit07..._sty._2008_.tac. Pracuję jeszcze cały czas nad skutecznymi rzutami rożnymi i wolnymi w ofensywie bo słabo to na razie wychodzi. Na przeciwnika dajesz: bramkarz (pressing, odbiór ostro), boczni obrońcy (słaba noga), środkowi obrońcy (odbiór ostro), skrzydłowi i ofensywni pomocnicy i (pressing, odbiór ostry, słabsza noga), środkowi pomocnicy i defensywni (odbiór ostry, słabsza noga), napastnicy (pressing, odbiór ostry, słabsza noga). Odgrywający to napastnik (najlepiej jakby był szybki, ma na dobieg bo ładnie wychodzi na pozycje i wtedy albo bramka albo czerwona kartka dla przeciwnika), rozgrywający to ofensywny pomocnik z lewej strony (kreatywny, dobrze podający, raczej szybki o dobrym strzale i ewentualnie dryblingu), ten po prawej fajnie jakby dobrze strzelał albo podawał. środkowy pomocnik to typowy podający (taki iniesta) reszta już normalnie.

Odnośnik do komentarza

Odbiór agresywny??? To ile w takim razie macie kartek na mecz? Ja grając odbiorem mieszanym notuję średnio 4 kartki na mecz, a mój OPŚ w pierwszych 7 meczach złapał 7 żółtek, to trochę przesada. Miałem taki mecz gdzie moi zawodnicy byli koszeni co krok, a u mnie sporadycznie faulowali. I jaki efekt- 8 zółtek dla mnie, 2 dla rywala. Nawet w sytuacji gdy mój napastnik wychodził na 1 na 1 i dostał kose przed polem karnym od goniącego go rywala sędzia go jedynie upomniał. Trochę paranoja z tymi kartkami.

Odnośnik do komentarza

nie no ale to co teraz zobacyzłem to jest MEGA BUG ... zdobywam gola w 89 minucie na 2:1 ...wszysyc sie cieszą i biegną pod bramke przeciwnika razem z bramkarzem.... nastepnie jest rozpoczecie meczu przez Fulham i strzał z połowy ... bramkarza oczywiście nie ma na bramce tylko sobie stoji w okolicach koła srodkowego !!!!!

 

mecz zapisałem

Odnośnik do komentarza
Odbiór agresywny??? To ile w takim razie macie kartek na mecz? Ja grając odbiorem mieszanym notuję średnio 4 kartki na mecz, a mój OPŚ w pierwszych 7 meczach złapał 7 żółtek, to trochę przesada. Miałem taki mecz gdzie moi zawodnicy byli koszeni co krok, a u mnie sporadycznie faulowali. I jaki efekt- 8 zółtek dla mnie, 2 dla rywala. Nawet w sytuacji gdy mój napastnik wychodził na 1 na 1 i dostał kose przed polem karnym od goniącego go rywala sędzia go jedynie upomniał. Trochę paranoja z tymi kartkami.

Brak pressingu + agresywny odbiór = najmniej (lub prawie) kartek w lidze od 7 sezonów.

Polecam lekturę testu JACK'a o odbiorze piłki w FM, który był kiedyś na FMOT, być może na starym forum jest wciąż kopia.

Odnośnik do komentarza

Profesor, nie wiem czy także mnie miałes na myśli pisząc o pokoleniu FiFy. W managery gram tyle samo lat co Ty, więc takie texty mnie po prostu obrażają.

Ktoś tam pisał że łatki gremialnie w serii CM wystepowały. Z tego co pamiętam pierwszym poważnie zabugowanym produktem był CM 4. do tego czasu żadne łatki nie były potrzebne żeby grac bez przeszkód. Z FM jest problem od poczatku serii, przy czym teraz wydaje sie najpoważniejszy, bo bije masakrycznie w realizm. Tu nie chodzi o jakieś duperele typu, reakcje zarządu nieadekwatne do oczekiwań.

Hurtowa ilość strzałów co mecz i marnowanie sytuacji do pustej bramki przez najlepszych napadziorów świata to nie jest normalny stan.Nie chodzi tu bynajmniej o taktyke, bo u mnie sa to taktyki przeniesione z FM 07, które sam stworzyłem i działały bez zarzutu. Gdyby miały nie działać w FM 08 to sami programisci wbili by sobie samobója, uznając ze fm 07 był zły i wadliwy.To samo tyczy się treningu.

SI dało ciała, nie po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
nie no ale to co teraz zobacyzłem to jest MEGA BUG ... zdobywam gola w 89 minucie na 2:1 ...wszysyc sie cieszą i biegną pod bramke przeciwnika razem z bramkarzem.... nastepnie jest rozpoczecie meczu przez Fulham i strzał z połowy ... bramkarza oczywiście nie ma na bramce tylko sobie stoji w okolicach koła srodkowego !!!!!

 

mecz zapisałem

 

Żaden bug, takie rzeczy zdarzają się w rzeczywistości :]

Odnośnik do komentarza
Ktoś tam pisał że łatki gremialnie w serii CM wystepowały. Z tego co pamiętam pierwszym poważnie zabugowanym produktem był CM 4. do tego czasu żadne łatki nie były potrzebne żeby grac bez przeszkód.

 

Ten tekst wystarcza, by założyć, że jesteś starym graczem i skleroza już zaczyna Cię dopadać. Podrzucę jedno hasło, a gracze z dużym stażem będą wiedzieli, o co kaman i do czego potrzebne były łatki przed CM4. A hasło dnia brzmi:

 

Notatki

Odnośnik do komentarza
Ktoś tam pisał że łatki gremialnie w serii CM wystepowały. Z tego co pamiętam pierwszym poważnie zabugowanym produktem był CM 4. do tego czasu żadne łatki nie były potrzebne żeby grac bez przeszkód.

 

Ten tekst wystarcza, by założyć, że jesteś starym graczem i skleroza już zaczyna Cię dopadać. Podrzucę jedno hasło, a gracze z dużym stażem będą wiedzieli, o co kaman i do czego potrzebne były łatki przed CM4. A hasło dnia brzmi:

 

Notatki

 

:kekeke:

 

do tak legendarnego, bezbłędnego, najlepszego w serii, sułtana maroka i tak dalej cm 01/02 były cztery łatki (3.9.62, 65, 67, 68), z czego pierwsza w dniu premiery, a wersje sklepowe i 67 były absolutnie niegrywalne

 

w gołej wersji cm 3 wystarczyło napastnikowi ustawić krycie bramkarza, aby miał średnią 3 goli na mecz.

 

itede, itepe

Odnośnik do komentarza

Odpowiem też prosto. Pierwszym produktem, który łatkowałem był CM 4. Wcześniej nie było mi to potrzebne. Dało się grać. Jeśli uważasz inaczej to kłamiesz. Ty jako pionier i jeden z najbardziej znanych graczy w CM/FM bronisz bubla i kichy.

Żal Profesor, żal!

 

Ktoś tam pisał że łatki gremialnie w serii CM wystepowały. Z tego co pamiętam pierwszym poważnie zabugowanym produktem był CM 4. do tego czasu żadne łatki nie były potrzebne żeby grac bez przeszkód.

 

Ten tekst wystarcza, by założyć, że jesteś starym graczem i skleroza już zaczyna Cię dopadać. Podrzucę jedno hasło, a gracze z dużym stażem będą wiedzieli, o co kaman i do czego potrzebne były łatki przed CM4. A hasło dnia brzmi:

 

Notatki

 

:kekeke:

 

do tak legendarnego, bezbłędnego, najlepszego w serii, sułtana maroka i tak dalej cm 01/02 były cztery łatki (3.9.62, 65, 67, 68), z czego pierwsza w dniu premiery, a wersje sklepowe i 67 były absolutnie niegrywalne

 

w gołej wersji cm 3 wystarczyło napastnikowi ustawić krycie bramkarza, aby miał średnią 3 goli na mecz.

 

itede, itepe

Ty z kolei piszesz nie na temat. Sztuczki były zawsze.Gdzies dziury. Jak chocby trening gdzie wszystkie własciwosci można było ustawic na maxa. Rozumiesz kontekst problemu w obecnym FM?? Chyba nie bardzo skoro porównujesz tipsy& tricki, z zawalonym totalnie produktem,jaki jest obecnie!

Odnośnik do komentarza
Brak pressingu + agresywny odbiór = najmniej (lub prawie) kartek w lidze od 7 sezonów.

Polecam lekturę testu JACK'a o odbiorze piłki w FM, który był kiedyś na FMOT, być może na starym forum jest wciąż kopia.

To irracjonalne moim zdaniem rozwiązanie (albo się gówno znam, czego nie wykluczam :P ), ale w FMach często się sprawdzają wydawać by się mogło niezbyt dobre rozwiązania. Być może to działa, ale w takim wypadku jak jest ze straconymi golami? Dużo czy mało?

Odnośnik do komentarza

Ach, i taka głupia sprawa - wychodzi na to, że SI też kłamie wraz ze mną, publikując taki oto opis na swojej oficjalnej stronie: [LINKU LINKU]

 

New to v3.9.68

 

* West Ham duplicate strikers bug fixed

* Finnish Premier Division teams corrected

* Games not running in all languages fixed

* ARSE command problem fixed

* England + English Conference + Scotland problem fixed

* Australian NSL: Number of teams entered to comp fixed, number of foreign players allowed bug fixed

* Player surnames not appearing on Team of the week screen fixed

* Fixed problem with Polish First Division relegations

* Fixed problem with Argentine Second Division

* [Korean] Extended length of Media strings

* [Korean] Updated Korean player and team data

This patch should correct many of the errors with v3.9.67 which we apologise for. Due to ongoing work on CM4, the player and team updates are not as comprehensive as you have come to enjoy - rest assured CM4 will have the best database ever seen in a football management game.

 

New to v3.9.65

 

* Lessened chance of free-kicks hitting walls slightly

* Increased Protection of players at big clubs slightly

* New command line option 'nomemcheck' to disable memory safety checks

* Fixed rare problem with club records

* Changed from over-length copy-protection to a system that will work on all CD-ROM systems

* Repair news corruption which can happen in the original release

* Made it less likely that a player with a lower match rating than another player will get MoM

* Made it less likely for non-league clubs to get rescued when bankrupt

* Made Man Of Match display on match screen compatible with COLOURBLIND flag

* Protected against unlikely stadium expansions (most notably in Brazil)

* Made interest payments when seriously in debt more severe

* Made aging, greedy players a bit less likely to accept moves if they're well paid in their current contract.

* Made 'future' screen show Jaded players information correctly

* Second leg of Asian Super Cup is now 14 days after first leg

* Clubs from Pakistan now play in East section of Asian club competitions

 

New to v3.9.62

 

* Latest player and team updates (including Bassett at Leicester) (data)

* A language pack to play the game in one of 10 languages (data)

* Compensation is now paid to players former club for non Bosman 2 transfers (game)

* Fixed potential crash when reminders are generated for player notes (game)

* Brazilian National First and Second divisions now use playoff stage for history and not league table (game)

Odnośnik do komentarza
Brak pressingu + agresywny odbiór = najmniej (lub prawie) kartek w lidze od 7 sezonów.

Polecam lekturę testu JACK'a o odbiorze piłki w FM, który był kiedyś na FMOT, być może na starym forum jest wciąż kopia.

To irracjonalne moim zdaniem rozwiązanie (albo się gówno znam, czego nie wykluczam :P ), ale w FMach często się sprawdzają wydawać by się mogło niezbyt dobre rozwiązania. Być może to działa, ale w takim wypadku jak jest ze straconymi golami? Dużo czy mało?

W sumie nie tak wiele porównując z innymi teamami, nie wspominając również, że obrona w moim dość słabym klubie nie stała wcześniej na wysokim poziomie. Teraz w 5 meczach tylko 3 gole w plecy. http://img526.imageshack.us/img526/2002/11...07184559ii0.png

 

 

To nie jest takie irracjonalne rozwiązanie. Obrońca nie biega po całym boisku, a gdy napastnik już jest przy nim to zdecydowanie zabiera piłkę. Gdyby miał agresywnie biegać po boisku w poszukiwaniu piłki to kartek bym nie chciał liczyć...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...