Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

To są takiego typu pseudodowody, jak to, że JarKacz jest byłym agentem UB bo go nie internowali. To znaczy wymyśliłem to na poczekaniu, ale gdyby należał on do niewłaściwego bloku, to z pewnością by mu to wyciągnęli.

Miał gorzej niż internowani http://www.se.pl/wiadomosci/polska/jaroslaw-kaczynski-o-stanie-wojennym-mialem-gorzej-niz-internowani-posel-rp-sie-kupy-nie-trzyma_296034.html;)

Odnośnik do komentarza

 

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zdecydował, że od 10 grudnia br. w organizowanych w stolicy comiesięcznych uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej, będzie towarzyszyła wojskowa asysta honorowa - poinformował resort obrony.

 

Normalnie chyba uruchomię stronę z licznikiem odliczającym dni do końca kadencji tych pajaców :doh!:

Odnośnik do komentarza

Z fp "Miasto Jest Nasze":

 

"Wczoraj Rada Miasta przegłosowała budżet Warszawy jednocześnie odrzucając wszystkie 25 poprawek opozycji.

Jak informuje Stołeczna: do projektu budżetu Warszawy na 2016 r. w ostatniej chwili wprowadzono 6 mln zł na sześciodniowy religijny festiwal dla młodych katolików, który odbędzie się... w Krakowie. Przy okazji odwiedzi nas 60 tys. pielgrzymów To świetna okazja, żeby się wśród nich promować. Wydamy dwujęzyczny informator, a miejskie Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizuje coś w rodzaju strefy kibica - informuje stołeczny ratusz.

Tymczasem na opracowanie planów zagospodarowania terenu, które regulują życie całego miasta i są jednym z najważniejszych zadań samorządu wydamy mniejszą sumę niż na festiwal w Krakowie. Brak planowania powoduje wiele miejskich patologii, umożliwia spekulację gruntami, chaotyczną zabudowę, która prowadzi do spadku dostępu do usług publicznych, wzrostu zanieczyszczenia powietrza, coraz dłuższych dojazdów i korupcji przy wydawaniu pozwoleń na budowę. Miasto wyda też dwunastokrotnie mniejszą sumę niż środki na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie na ochronę powietrza.

To nie jest ASZdziennik. Najlepsze newsy w kraju."

 

12321470_1031958383533225_14511263332202

Odnośnik do komentarza

ale - żeby jednak to było umocowane w kontekście - część diecezjalna tej imprezy odbędzie się m.in. w Warszawie, więc jakiś budżet miasto i tak powinno na to przeznaczyć, bo jednak jest to reklama Polski na świecie (na ŚDM nie zjeżdżają klony polskiej katoprawicy spod znaku Rydzyka, czy innego Brauna).

można się spierać o kwotę oczywiście, ale ja tam nie widzę różnicy między strefą kibica na Euro, a strefą kibica na ŚDM - z obydwu nie mam zamiaru korzystać oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Idealne do kącika absurdalnego:

Kaczyński w TV Republika: TK (w obecnym składzie) zablokowałby m.in. podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

Rzeczywistość: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19100304,tk-kwota-wolna-od-podatku-niezgodna-z-konstytucja.html

 

Zdaniem Trybunału kwota wolna jest za niska i powinna odpowiadać co najmniej minimum socjalnemu.

To porażające, jak naiwni dają się rozgrywać strzelistemu pustosłowiu serwowanemu przez PiS.

 

A to stwierdzenie o "najgorszym sorcie Polaków" jako o tych, którzy krytykują obecną władzę - chciałbym mieć to pod nickiem. ;)

 

 

ale - żeby jednak to było umocowane w kontekście - część diecezjalna tej imprezy odbędzie się m.in. w Warszawie, więc jakiś budżet miasto i tak powinno na to przeznaczyć, bo jednak jest to reklama Polski na świecie (na ŚDM nie zjeżdżają klony polskiej katoprawicy spod znaku Rydzyka, czy innego Brauna).

można się spierać o kwotę oczywiście, ale ja tam nie widzę różnicy między strefą kibica na Euro, a strefą kibica na ŚDM - z obydwu nie mam zamiaru korzystać oczywiście.

Proszę Cię. Z jednej strony masz euro, które rozgrywało mecze w Warszawie i było imprezą o jednak większym zasięgu (czy licząc uczestników, czy widzów przed tv) niż ŚDM, a z drugiej mamy ŚDM stanowiące imprezę religijną odbywaną w innym mieście, którego nieznaczna odnoga odbędzie się w Warszawie.

A to wszystko za koszt znacznie większy niż wydatki miasta na podstawowe potrzeby mieszkańców.

Edytowane przez Gacek
Odnośnik do komentarza

Po desperowaniu i straszeniu (niestety kłamali) ucieczką z Polski przed duszną atmosferą opresyjnego katolandu czwartej RP, wśród lemingów nastała nowa moda raptowna. Otóz goebbelsowska propaganda Saloonu spowodowała, że wielu doskonale wytresowanych lemingów podpisuje się ostatnio jako "polak gorszego sortu" jak niby miał nazwać lemingi złowrogi Kaczafi.

 

Odpowiem Stanowskim:

 

Z dystansu z narastającym zdumieniem przyglądam się głupawce, która ogarnia Polaków. Nie mogę się im jednak dziwić – są perfidnie oszukiwani. Początkowo chciałem ten tekst zatytułować „wszystkich nas nie oszukacie”, ale potem sobie przypomniałem, że tytuł zawsze jest ten sam: Jak co wtorek… Krzysztof Stanowski potem zmieniłem zdanie – z czasem oszukacie nas wszystkich, prawda przestanie mieć znaczenie i zniknie. Widać to na przykładzie obecnej sytuacji, w której raz po raz uaktywniają się „Polacy gorszego sortu”. Oni naprawdę święcie wierzą, że Jarosław Kaczyński tak ich właśnie określił. Nie mają czasu oglądać całego wywiadu, nie mają czasu myśleć nad kontekstem, nie mają czasu na nic więcej niż kilka chwytliwych tytułów. Kiedyś tłumaczono mi, że większość czytelników gazet czyta:

1. Tytuł
2. Lead
3. Podpis pod zdjęcie

Nigdy nie rozumiałem, dlaczego akurat podpis pod zdjęcie, a i ogólnie chciałem wierzyć, że jednak też zapoznają się z treścią artykułu. Po latach stwierdzam, że chyba nie. A i ten lead coraz bardziej traci na znaczeniu.

Żyjemy w zbyt szybkich czasach. Informacje przyswajamy w ułamku sekundy. Zagłębianie się jest domeną ludzi, którzy mają zbyt dużo wolnego – a takich niewielu. Ufamy więc dziennikarzom, że krótkimi równoważnikami zdań streszczą nam świat. Żółty pasek jest gazetą XXI wieku: trzy spojrzenia i mamy dawkę informacji na cały dzień. No, ewentualnie – to już opcja dla fachowców – można obejrzeć główny program informacyjny, w którym w 80 sekund powiedzą ci niezwykłe dogłębnie o każdej sprawie i zostaniesz ekspertem od konstytucji (haha).

Skąd ludzie mają wiedzieć, że Kaczyński wcale nie powiedział o nich, iż są gorszego sortu, skoro wprost w haniebnym materiale insynuują to „Wiadomości” (potem będzie płacz, że trzeba w TVP zrobić porządki), a „Fakty” TVN – program z wielomilionową widownią – sugerują to jeszcze w poniedziałek? Niemal wszystkie media – z wyjątkiem tych uważanych za oszołomskie – zaczęły pogrywać sobie słowami „Polacy gorszego sortu”, za nic mając prawdziwy kontekst wypowiedz Kaczyńskiego. Mógłbym uznać, że w tych mediach pracują wyłącznie debile, którzy nie są w stanie zrozumieć wypowiedzi prezesa PiS, ale w to nie wierzę: to oszuści. Kłamliwe łachudry, dla których znaczenie ma osiągnięcie celu, a nie prawda. „Polacy gorszego sortu” to fajne hasło, dobrze się klika, można nawet nadrukować na koszulki. Po co zarzynać kurę znoszą złote jajka? Zwłaszcza, gdy można ją jeszcze wykorzystać politycznie.

Jeśli uważasz, że Kaczyński uznał cię za Polaka gorszego sortu, to są trzy możliwości:

– Jesteś z odsuniętego od koryta układu, który w akcie rozpaczy biegnie po wsparcie w zagranicznych mediach
– Jesteś okłamany przez media
– Jesteś głupi

Na ten moment innej możliwości nie dostrzegam. Sugeruję wybrać opcję numer dwa. Chociaż mam też wrażenie, że u niektórych działa następujący mechanizm:

– Zobacz, że Kaczyński powiedział coś o najgorszym sorcie Polaków
– Uciesz się, że to o tobie i jesteś teraz taki ważny i w ogóle
– Dowiedz się od znajomych, że Kaczyński nie miał ciebie na myśli
– Zignoruj to, wyprzyj, bo ze świadomością, że chodziło o ciebie żyje się bardziej „cool”
– Zamów koszulkę i poczuj się jak zwalczana przez władzę niewygodna opozycja

Kaczyńskiego można nie lubić, nienawidzić, można nim gardzić – co kto woli. Ale jednak jak ktoś chce z nim walczyć, to sugerowałbym nie używać do tego kłamstwa, bo to podłe. Jeśli Władysław Frasyniuk w telewizji występuje z przypiętą kartką „jestem gorszego sortu”, to zastanawiam się – on też dał się oszukać, czy uważa się za świnię z brakiem dostępu do koryta, robiącą raban w zagranicznych mediach?"


A propos Kaczyńskiego...

 

 

 

:kekeke:

To prawda FYM, ale to samo mozna było mówic przez wiele lat o Tusku. On akurat chciał byc Straznikiem Żyrandola, ale Andżelika mu zabroniła. Za to nasz najwybitniejszy ekonomiczny emigrant nawet przed ostatnimi wyborami ustałał swojemu popychadłu p.o. obowiazki wodza PO listy wyborcze. A to, że Kopacz konsultowała się z Donaldem kazdego dnia wie każdy polityk PO większego płazu.

 

PO robi to samo co PiS, a jest to wina prawa, które pozwala na wodzowskie partyjki zarzadzane jednoosobowo przez Kaczyńskiego, Tuska, Palikota czy Petru.


I tradycyjnie dziękuje anonimowemu lemingowi za merytoryczny minus i gratuluję czujności rewolucyjnej!

Bagnet na broń towarzyszu! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli wpłacisz coś na cmf to minusy, które tak bardzo Cię bolą przestaną być anonimowe. Ale nie ukrywając się proszę moderatorów o podpis: "to ja minusuję posty GyzzBurna" (ale jeśli ma to Cię pocieszyć to dodam, że w temacie książkowym często Cię plusuję).

 

Używaj mniej epitetów a więcej wyciągania własnych wniosków. Nie da się bowiem ukryć, że tekst Kaczyńskiego o Polakach "gorszego sortu" jak nic odnosi się do Dudy, który w Niemczech i Wielkiej Brytanii skarżył się na to jakim złym i bezprawnym państwem jest Polska pod rządami PO.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...