Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

No tylko na karę śmierci nie skazuje się pospolitych przestępców tylko wyjątkowo okrutnych. Co miałaby zrobić władza by w całości wyeliminować sadystyczne jednostki zanim popełnią zbrodnię?

 

Dalej czy nie byłoby różnicy w kosztach? Przecież obecnie sprawy (w Polsce) i tak potrafią ciągnąć się latami, w dodatku z reguły skazany tak czy siak wykorzystuje wszelkie możliwości apelacji.

 

Pozostaje też kwestia czy takie jednostki powinny być utrzymywane w społeczeństwie? Moim zdaniem zdecydowanie nie. A odwieczny problem bezwzględnego dożywocia (czyli jak ukarać skazanego, gdy zrobi coś w trakcie odsiadywania wyroku) pozostaje nadal otwarty.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Abp Józef Wesołowski jako obywatel Watykanu nie może być poddany ekstradycji - poinformował Watykan polską prokuraturę. Abp Wesołowski to b. nuncjusz apostolski na Dominikanie, odwołany przez papieża w związku z podejrzeniami o pedofilię."Pod koniec grudnia otrzymaliśmy z Watykanu odpowiedź na nasz październikowy wniosek o pomoc prawną" - powiedział PAP w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak, potwierdzając informacje tvn24.

http://www.faktyimity.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1013%3Anie-ma-mozliwosci-ekstradycji-abp-wesolowskiego-bezczelnie-informuje-watykan

 

I niech mi ktoś powie że kościół nie jest bezczelny i nie kryje swoich pracowników przed wymiarem sprawiedliwości
Odnośnik do komentarza

W tym że arcybiskup Wesołowski jako osoba posiadająca podwójne obywatelstwo powinna być deportowana do kraju ojczystego, gdzie toczy się wobec niego postępowanie.

Na razie nie było żadnego wniosku formalnego o ekstradycję, więc nie ma sensu histeryzować czy oskarżać Kościół o jakąś wymyśloną bezczelność. No chyba, że ktoś za dobrą monetę bierze wydźwięk tytułu w FiM. Zresztą jak na charakter tej "gazetki" to i tak był on dość stonowany, ja bym na ich miejscu takiego newsa opatrzył nagłówkiem: Watykan ukrywa pedofila... i dodał 5 wykrzykników. ;) Postępowanie toczy się w obu "krajach ojczystych" i musimy poczekać jakie będą tego efekty.

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rmf-fm-nikt-nie-pomagal-marcinowi-p-w-uruchomieniu-amber-gold/cqn6j

 

Jak mi się zachce założyć mafię albo ich sponsorować to muszę zapamiętać, żeby nie robić przelewów tylko dawać kasę do łapy, wtedy nikt się nie kapnie xDDD

 

A serio coraz mniej wierzę, że winni tej afery zostaną ukarani, a jedynie karę przyjmie kozioł ofiarny i sprawa rozejdzie się po kościach...

Odnośnik do komentarza

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1020791,Unia-zakaze-oscypka-i-wedzonych-kielbas-Nowe-przepisy-uderzaja-w-polskie-firmy

 

Kompletny absurd. Jednocześnie nie słychać o zamykaniu McDonaldów i KFC z powodu śmieci, które serwują tam pod nazwą jedzenia. Kolejny dowód na to, że KE UE rządzą szefowie wielkich korporacji. Przyjmując na chwilę retorykę GyzzBurna - kolonizacja trwa w najlepsze!

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi sie szukac teraz, ale czytalem niedawno oswiadczenie polskiego zwiazku wedliniarzy, w ktorym pisza, ze dziennikarze jak zwykle szukaja sensacji, bo owszem, Unia zaostrzyla kryteria dotyczace jakichstam substancji, ktore pochodza z wedzenia w wedlinach, ale nadal rozsadne wedzenie miesci sie w tych kryteriach.

 

Owszem, mi tez sie nie podoba zakazywanie zamiast uswiadamiania, ale to temat na inna dyskusje. Dziennikarze w Polsce doskonale wiedza, ze UE i jej decyzje wywoluja skrajne emocje, dlatego to temat gwarantujacy sukces.

Odnośnik do komentarza

Czego sie spodziewać po socjalistach? Tylko tego, że będą dzielnie walczyć z problemami, które sami tworzą.

 

Co do kary śmierci (przypominam, że bolszewicy zniesli ją dopiero jak grozila im utrata władzy czyli w roku 1989 - zupełnie niesłusznie - Okrągły Stół, a raczej wódeczka w Magdalence, zagwarntował im dalsze grabienie Polaków tym razem w kapitalizmie kompradorskim) argument o tym, ze mozna zabic niewinnego jest absurdalny - równie dobrze mozna posadzic do wiezienia kogos niewinnego za kradzież - to co? rezygnujemy z penalizacji?

 

Mimo wszystko uwazam, że najlepszym rozwiazaniem sa elektroniczne obroże. Państwa, które okrada emerytów nie stać na trzymanie złodziei w wiezieniach - powinny byc one własnie tylko dla najwiekszych zwyrodnialców.

 

Podoba mi się system ameykański z tymi ich 345 latami wiezienia - to jest własnie zapora przeciw wypuszczaniu morderców po 25 latach.

Odnośnik do komentarza

argument o tym, ze mozna zabic niewinnego jest absurdalny - równie dobrze mozna posadzic do wiezienia kogos niewinnego za kradzież - to co? rezygnujemy z penalizacji?

 

 

Porównanie kary śmierci do więzienia za kradzież jest absurdalne. Naprawdę nie widzisz tej różnicy? Kara śmierci jest nieodwracalna. Jeżeli państwo posadzi do więzienia niewinnego kradzieży to jest w stanie (przynajmniej w jakimś stopniu) zadośćuczynić - wypałacić odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Nie interesuje mnie czy większość wie co to jest. Jak dobry minister finansów mógłby powiedzieć, że lepiej dla kraju będzie jak inflacja wzrośnie? Do tego zwłaszcza w Polsce powoływanie się na Keynesa jest dla mnie cholernie ryzykowne, a stosowanie się do jego pomysłów państwowych interwencji może przynieść dla kraju wyłącznie złe skutki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...