Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Ej no, mam szukać cytatów w Biblii o niższości i podległości kobiet? Jest ich mnóstwo, choć głównie w Starym Testamencie, bardzo podobnych do zacytowanych przez ciebie. Jest też tego sporo we wczesnych naukach Kościoła Katolickiego, a choćby niedopuszczenie kobiet do sakramentu kapłaństwa, pomimo tego, że czasy się zmieniły, a nigdzie wprost w Piśmie Świętym nie zostało to wprost zabronione, to też dowód na patriarchalizm w Kościele Katolickim oraz na protekcjonalne traktowanie kobiet.

 

Ale nie o to przecież chodzi - Ziobro biorąc za argument, że Prawdziwy Polak nie będzie bił żony, bo mu wiara zabrania, żyje w kosmosie i ten argument jest tak samo absurdalny jak twierdzenie muzułmanów, że wszystkie restrykcje wobec kobiet są tylko dla ich dobra i z troski o ich bezpieczeństwo.

I choć można się z Tobą zgodzić to mimo wszystko twierdzenie, że w chrześcijaństwo traktuje kobiety tak samo jak islam jest grubym nadużyciem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

http://fakty.interia.pl/polska/news-leki-na-przeziebienie-mozna-kupic-tylko-jedno-opakowanie,nId,1845139#commentsZoneList

 

 

Masakra. Po pierwsze taa podajcie listę leków z tą substancją to nieświadomi będą przynajmniej wiedzieli co kupować... A tak naprawdę to kłody rzucane są pod nogi naprawdę ludziom chorującym o czym przekonałem się nieraz np. lekarz nie wypisał mi dawki leku, więc mi nie sprzedali, była to piątkowa noc, lekarz z dyżuru nocnego, potrzebowałem leku na już, oczywiście musiałem zacisnąć zęby i czekać do poniedziałku. Nie mówię już o problemach z leczeniem poważnych schorzeń np. mojego PNO, co rusz mamy problemy, najpierw dorośli, potem podskórne... Eh.. Lepiej finansować z budżetu in vitro niż leczyć chorych.

 

A tak poza tym - zakażmy wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Lepiej finansować z budżetu in vitro niż leczyć chorych.

 

Cytując Misia "Nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych".

To, że masz taki a nie inny światopogląd, to nie ma nic wspólnego z tematem sprzedaży leków. Myślałem, że w linku będzie coś o wycofaniu leków z listy refundowanych, to od biedy można by było podłączyć pod in vitro, ale tu klasyczny strzał z kosmosu bo zarodki mordujo!!1 i trzeba sie przyczepić.

 

A tak poza tym - zakażmy wszystkiego...

 

Zaczynając od in vitro :)

Odnośnik do komentarza

Debilizm straszny, ale babcie i janusze będą klaskać, ciężko mi taki korwinizm przez klawiaturę przechodzi, ale taki urok demokracji. Chyba nie ma co myśleć, że nie jest to zagranie pod publiczkę przed wyborami, "ooo właśnie, za naszych czasów pomarańcza na sznurku na święta i był miesiąc zabawy, a teraz słyszałaś grażyna co tam mówili w telewizorni?? syropy ćpają i rutinoskorbiny"

Odnośnik do komentarza

A to nie jest tak, że finansowanie in vitro idzie z tego samego działu budżetu co leczenie?

 

Nie zakazujmy in vitro, nie finansujmy tego z budżetu państwa.

 

Tak Reaper, pośmiechujki tak bardzo, polecam wrócić jak naprawdę będziesz potrzebował się leczyć, czego Ci nie życzę.

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z tą samą logiką aparaty słuchowe to również nie leczenie.

 

Naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy ingerencją chirurgiczną w organizm celem walki z patologią jednego ze zmysłów, a procedurą laboratoryjną, która w żaden sposób nie wpływa na stan zdrowia organizmu?

Odnośnik do komentarza

Nie ma to wpływu na to co napisałem, aparat słuchowy nie leczy wady słuchu, pomaga słyszeć. In vitro nie leczy bezpłodności, pomaga mieć dzieci.

Sam nie jestem pewny, czy dofinansowywanie in-vitro z budżetu państwa to dobry pomysł, jest to w sumie problem marginalny. Są ważniejsze wydatki, ale na to, by je realizować potrzeba znacznie więcej funduszy niż na dołożenie nielicznym do in-vitro.

Nie wiem jak wygląda rachunek ekonomiczny, to też nie wiem czy to dobry pomysł finansować in-vitro w obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Porównanie takie, a nie inne, bo w kraju zajmują się właśnie polepszeniem czytaj: finansowaniem in vitro zamiast faktycznie ułatwiać leczenie, a wręcz przeciwnie - przeszkadzają, bo tego przepisu (apteki) ciężko bronić z którejkolwiek strony. Równie dobrze można przytoczyć przykład tych tabletek poronnych po stosunku, ale nie wiem czy to weszło (wejdzie?), że bez recepty i bez względu na wiek.

 

Bardziej mi chodził o analogię, którą mogę podsumować wypowiedzią mojego znajomego z Poznania, zmagającego się z taką samą chorobą co ja:

 

dla nich najlepiej gdybyśmy kopnęli masowo w kalendarz. Ten kraj jest popierdolony prędzej przerobie się na babę niż dostanę normalne leczenie Emotikon grin. Ruscy się zbroją, zdobędą ten kraj w tydzień i pokażą gdzie jest miejsce Grodzkich i kurwa innych. Co prawda wtedy pozostanie nam śmierć ale wole umierać w normalności niż "egzystować" w kraju w którym prędzej zrobię sobie pizdę niż będę leczony. Albo kurde niech ISIS tu wpadnie i zrobi porządek, przynajmniej umrę za wiarę, już to lepsze niż żyć w patologii.
Amen
Nic nie mam do ludzi LGTB ale kurwa mać to jest zdrowo powalone to co robią i czego żądają i co rząd im daje.
Przepraszam za wulgaryzmy ale po prostu szlag mnie trafia..

 

 

A co do rozkminy, prosta logika - po in vitro dalej jesteś bezpłodny, mając aparat słuchowy... słyszysz. Chociaż przyznam, że mając obustronny niedosłuch i blizny na bębenkach słuchowych... nie łapie się na program aparatu słuchowego, na operację też nie, musi mi się albo polepszyć albo pogorszyć.

Odnośnik do komentarza

Ale transseksualizm to jest choroba. Może dla Ciebie abstrakcyjna i wydumana, ale choroba. Owszem, nie tak ciężka jak np. Twoja, ale nie wiem dlaczego ma nie podlegać leczeniu, skoro mamy taki, a nie inny system opieki zdrowotnej. Jako osoba zmagająca się na co dzień z chorobą, powinieneś mieć większe zrozumienie dla innych chorych, a nie wrzucać ich do wora "bo se pajac chce zrobić pizdę". Równie dobrze można powiedzieć, że depresja to jakieś zwidy i pierdoły smutasa, który się nie umie ogarnąć i wziąć w garść, jebać mięczaków, leczmy raka.

A wrzucenie in vitro przy info o zmniejszeniu dostępności leków, to jakby narzekać na kolej przy informacji o podniesieniu stawek za mandaty. W końcu obie rzeczy dotyczą transportu.

Odnośnik do komentarza

Z aparatem słuchowym jesteś nadal głuchy, ale możesz coś słyszeć, z pomocą zapłodnienia in vitro kobieta nadal jest bezpłodna, ale może urodzić własne dziecko, któremu przekazuje swoje i ojca geny. Może dla was jest wszystko jedno i sztuka jest sztuka, ale dla wielu ludzi to bardzo poważny argument.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...