Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Absurdem (skoro już temat rozruszany) jest dla mnie niezmiennie abonament radiowo-telewizyjny, czyli mówiąc ludzkim językiem, podatek z tytułu posiadania telewizora/radia. I tu nikogo nie interesuje, że (1) telewizor mogłem kupić, żeby mieć większy monitor/dla konsoli/dla kina domowego, albo że (2) za telewizję płacę, bo mam cyfrową, albo kablową i mam gdzieś tvp1/2/info/polonia. Mogę oglądać jedynie Mango24, a i tak abonament muszę płacić "bo może (w przyszłości) by mi się zachciało oglądać TVP"

 

Jak dla mnie rozsądnym rozwiązaniem jest włączanie publicznych programów jedynie ludziom, którzy płacą abonament. Na zasadzie choćby dekodera i karty CI. Myślę, że wszyscy by byli zadowoleni, a i wpływy z tzw abonamentu by znacznie wzrosły.

 

(post sponsorowany przez cogodzinne przypomnienia w polskim radiu o konieczności uiszczania opłaty za abonament rtv )

a więc słuchasz radia publicznego! ha! mamy Cię!

 

;)

 

 

moim zdaniem TVP, radio i część kultury powinny być finansowane bezpośrednio z podatków, żeby uniknąć upolityczniania

Odnośnik do komentarza

 

EDYTA: Cena kg cukru w jednym ze sklepów niemieckich

 

Google mi przelicza: 1,54 € = 6,22 PLN. No to gdzie to 2,63 PLN, się pytam? :>

 

Ja tam widzę cukier za 1,36 €, co nie zmienia faktu, że jest to powyżej 5 zł (według google = 5,50 zł).

Ale wiem, że ceny są różne. W Stuttgarcie cukier można kupić już za 0,60 eurocentów.

W Berlinie - trochę drożej - 0,65 eurocentów.

 

info: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,9258613,Zucker__Nein__Polacy_duzo_kupowac.html

Odnośnik do komentarza

Zdaje sie, ze w Polsce mamy najdrozszy cukier w Europie :-k

Niemcy - 2,63 zł

Anglia - 3,66 zł

Ukraina - 3,75 zł

Austria - 3,61 zł

Hiszpania - 3,65 zł

Holandia - 3,45 zł

Polska - .... 6,60 zł :picard:

(ceny za kilogram)

 

Ktos sobie niezle kabze na tym nabija, bo chyba powodem nie jest nieurodzaj buraków :-k

 

Dobrze, ze nie uzywam cukru

 

Jakie 6,60? W Tesco przedwczoraj 4,60. Widziałem i po 4,15.

 

A powodem jest to, że Unia Europejska kazała nam zamknąć cukrownie, byśmy mogli nabijać kabzę starej Unii importując cukier od ich partnerów biznesowych typu Brazylia.

Odnośnik do komentarza

Jakie 6,60? W Tesco przedwczoraj 4,60. Widziałem i po 4,15.

 

A i w sklepie Kaczyńskiego cena już dziś była niższa o złotówkę. Dziwny zbieg okoliczności ...

Tak jak nie lubię Platformy, tak obrzydza mnie PiS. Ich retoryka jest na tak żałośnie niskim poziomie że nie mogę uwierzyć że ludzie dają się nabrać. Zaatakowali Tuska że nic nie robi w sprawie rosnących cen i drożyzny - on powiedział że postara się zrobić wszystko żeby ceny nie były sztucznie podnoszone przez spekulację - Hofman krzyczy że to retoryka PZPRu i że nie ma spekulacji. Krytyka jest za każde posunięcie, bez chwili zastanowienia czy nie szkodzi to państwu. Jestem pewien że gdyby Polska wzięła udział w akcji w Libii - PO by obrywało. Nie wzięliśmy - obrywa. I to wszystko na poziomie kultury, wiedzy i odpowiedzialności przeciętnego przedszkolaka. Zero zastanowienia, byle komuś dosrać. To jest przerażające.

Odnośnik do komentarza

a więc słuchasz radia publicznego! ha! mamy Cię!

 

Ale w pracy - haha! Nie mój odbiornik, powinien pracodawca płacić ;)

 

Swoją drogą słucham też radia publicznego przez telefon - czy on też jest objęty obowiązkiem rejestracji jako radio i opłaty abonamentowej? :-k

 

EDYTA: Cena kg cukru w jednym ze sklepów niemieckich

 

Google mi przelicza: 1,54 € = 6,22 PLN. No to gdzie to 2,63 PLN, się pytam? :>

 

Ja tam widzę cukier za 1,36 €, co nie zmienia faktu, że jest to powyżej 5 zł (według google = 5,50 zł).

Ale wiem, że ceny są różne. W Stuttgarcie cukier można kupić już za 0,60 eurocentów.

W Berlinie - trochę drożej - 0,65 eurocentów.

 

info: http://szczecin.gaze...zo_kupowac.html

 

Ja też to wiem :]

 

Chciałem po prostu pokazać, na jaką manipulację łapią się czytelnicy Faktu (i innych gazet ;)) - dla Polski pokazuje się cenę maksymalną, dla innych krajów - minimalną (w LIDLu niemieckim cukier jest za 65 eurocentów, czyli ~2,60 zł). To tak jakby porównywać osiągi Porsche w Niemczech i Fiata 126p w Polsce :P

 

Tak jak nie lubię Platformy, tak obrzydza mnie PiS. Ich retoryka jest na tak żałośnie niskim poziomie że nie mogę uwierzyć że ludzie dają się nabrać.(...) I to wszystko na poziomie kultury, wiedzy i odpowiedzialności przeciętnego przedszkolaka. Zero zastanowienia, byle komuś dosrać. To jest przerażające.

 

Ale to nie jest domena PiS, a ogólnie polskiej opozycji (nie wiem jak jest na świecie, mam nadzieję że lepiej) - wszystkie pomysły rządzących krytykuje się z definicji, choćby były niemal identyczne jak opozycji, kiedy była u władzy. Nie ma tutaj merytorycznej analizy, że to, czy tamto jest w projekcie rządzących dobre, a to złe, jest tylko krytyka, pod jakimkolwiek pozorem.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą słucham też radia publicznego przez telefon - czy on też jest objęty obowiązkiem rejestracji jako radio i opłaty abonamentowej? :-k

Bodaj w 2008 r. orzeczenie KRRiTV brzmiało, że odbiornikiem w rozumieniu ustawy nie są urządzenia wielofunkcyjne takie jak np. komputery czy telefony komórkowe.

 

EDIT - http://www.krrit.gov.pl/bip/Portals/0/abonament/abon_inf_rozsz_081204.pdf

 

Pozostaje pytanie, czy orzeczenie to nie uległo zmianie od tego czasu.

Odnośnik do komentarza

Katoliccy farmaceuci chcą, aby prawo pozwalało im wycofać z aptek środki antykoncepcyjne, których sprzedaż jest niezgodna z ich sumieniem.

Ostro!

 

 

Co do ustawy hazardowej to niezłe jaja tam są. Chcą ograniczyć hazard, ale tylko w necie. Naziemnie już to nie jest hazard. Buki chcą zrobić "legalne", ale z domeną .pl, serwery w Polskce i ..z podatkiem obrotowym 12% :picard: czyli grasz za 100pln kurs 1.10 i dostajesz jak trafisz 96.80 hahaha Zaden buk na takie coś nie pójdzie, bo zabronione będzie prowadzenie pokera.

Generalnie chodzi o to by był monopol totalizatora, który może wejdzie do neta...

Gra w lotto i inne multilotki to nie hazard i gra losowa, ale poker dla Kaplicy juz tak :czytaj:

Boniek dobrze się o tym wypowiedział. Szkoda, ze inni tego nie rozumieją...

Odnośnik do komentarza

 

To po co pracują w aptece? Niech sobie założą jakieś katolickie 'zdrowotne' sklepy i sprawie.

Niech na aptece będzie wywieszka, że jest katolicka i po sprawie. Będzie od razu wiadomo, co można w niej kupić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...