Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Juz nie maja gdzie protestowac, powiem inaczej juz nie maja sie jak zorganizowac.Stadion jes jak pisalem IMO ostatnim miejscem z ktorego moze wyjsc jakis zorganizowany protest.Ale do czasu, gdy sie go obejmie totalna kontrola i to bedzie niemozliwe.

A tak na marginesie , nie tak dawno dzisiejsze ZOMO pobiło 80 latka. Bez wątpienia była to POmyłka. Taka sama pomyłka sprzed 30 lat nazywa sie zbrodnia komunistyczna.W polskim jezyku to sie nazywa hipokryzja. Ale czego wymagac od trockistow

Odnośnik do komentarza

forumowym wyznawcom wolności spod znaku neoliberalizmu, szkoły austriackiej i innych JKMów nieustannie zalecam weryfikowanie używanych terminów dotyczących szeroko pojętej lewicy ze źródłami innymi niż wystąpienia ich idoli, tudzież literatura przez nich produkowana. ze szczególnym wskazaniem na modny ostatnio "trockizm" (pozdro JKM)... swoją drogą zaczyna się już ten "trockizm" robić taki powszedni - może coś z Pol Pota teraz? albo dżucze?

Odnośnik do komentarza

forumowym wyznawcom wolności spod znaku neoliberalizmu, szkoły austriackiej i innych JKMów nieustannie zalecam weryfikowanie używanych terminów dotyczących szeroko pojętej lewicy ze źródłami innymi niż wystąpienia ich idoli, tudzież literatura przez nich produkowana. ze szczególnym wskazaniem na modny ostatnio "trockizm" (pozdro JKM)... swoją drogą zaczyna się już ten "trockizm" robić taki powszedni - może coś z Pol Pota teraz? albo dżucze?

Tym bardziej że mam coraz większe wrażenie, iż ten "trockizm" jest takim uniwersalnym kluczem na wszystko co uważamy za lewackie :) Aż dziw, że nikt jeszcze "stalinistów" nie odgrzebał. W jakim sensie jakikolwiek współczesny polski polityk jest trockistą? Nic mnie tak nie irytuje niż nadużywanie takich terminów. "Trockizm" zresztą i tak odpada w przedbiegach w starciu z "faszyzmem", "nazizmem" i "totalitaryzmem" w tych zawodach.

Odnośnik do komentarza

forumowym wyznawcom wolności spod znaku neoliberalizmu, szkoły austriackiej i innych JKMów nieustannie zalecam weryfikowanie używanych terminów dotyczących szeroko pojętej lewicy ze źródłami innymi niż wystąpienia ich idoli, tudzież literatura przez nich produkowana. ze szczególnym wskazaniem na modny ostatnio "trockizm" (pozdro JKM)... swoją drogą zaczyna się już ten "trockizm" robić taki powszedni - może coś z Pol Pota teraz? albo dżucze?

Tym bardziej że mam coraz większe wrażenie, iż ten "trockizm" jest takim uniwersalnym kluczem na wszystko co uważamy za lewackie :) Aż dziw, że nikt jeszcze "stalinistów" nie odgrzebał. W jakim sensie jakikolwiek współczesny polski polityk jest trockistą? Nic mnie tak nie irytuje niż nadużywanie takich terminów. "Trockizm" zresztą i tak odpada w przedbiegach w starciu z "faszyzmem", "nazizmem" i "totalitaryzmem" w tych zawodach.

 

Skoro sie Tobie nie podoba termin trockizm ukuty dla opisu obecnego socjalizmu zaproponuje inny. Co powiesz na "Barrosyzm". Ja jednak wole zostac przy swoim,bo jak zuważył ktos kiedys tzw "rewolucja 1968 roku" zakonczyla sie zwyciestwem trockistow. Jezeli Ci to jednak nie pasuje moze wiec zaproponuje dla obecnego PRL nowa nazwe. Moze za idolami obecnie panujących, Michnikizm albo Kuronizm.Z tym, że Kuronia usunięto z PZPR właśnie za trockizm. Ostatecznie moge sie zgodzic na liberalizm, bo coz to tylko definicje, a socjalizm ten sam tylko trochę inny "cel"

Odnośnik do komentarza

forumowym wyznawcom wolności spod znaku neoliberalizmu, szkoły austriackiej i innych JKMów nieustannie zalecam weryfikowanie używanych terminów dotyczących szeroko pojętej lewicy ze źródłami innymi niż wystąpienia ich idoli, tudzież literatura przez nich produkowana. ze szczególnym wskazaniem na modny ostatnio "trockizm" (pozdro JKM)... swoją drogą zaczyna się już ten "trockizm" robić taki powszedni - może coś z Pol Pota teraz? albo dżucze?

Tym bardziej że mam coraz większe wrażenie, iż ten "trockizm" jest takim uniwersalnym kluczem na wszystko co uważamy za lewackie :) Aż dziw, że nikt jeszcze "stalinistów" nie odgrzebał. W jakim sensie jakikolwiek współczesny polski polityk jest trockistą? Nic mnie tak nie irytuje niż nadużywanie takich terminów. "Trockizm" zresztą i tak odpada w przedbiegach w starciu z "faszyzmem", "nazizmem" i "totalitaryzmem" w tych zawodach.

 

Skoro sie Tobie nie podoba termin trockizm ukuty dla opisu obecnego socjalizmu zaproponuje inny. Co powiesz na "Barrosyzm". Ja jednak wole zostac przy swoim,bo jak zuważył ktos kiedys tzw "rewolucja 1968 roku" zakonczyla sie zwyciestwem trockistow. Jezeli Ci to jednak nie pasuje moze wiec zaproponuje dla obecnego PRL nowa nazwe. Moze za idolami obecnie panujących, Michnikizm albo Kuronizm.Z tym, że Kuronia usunięto z PZPR właśnie za trockizm. Ostatecznie moge sie zgodzic na liberalizm, bo coz to tylko definicje, a socjalizm ten sam tylko trochę inny "cel"

Ktoś kiedyś zauważył. Trockiści. Który na przykład trockista doszedł do władzy na Zachodzie i zaczął wprowadzać swoją odmianę marksizmu w życie? Uderzmy konkretem.
Odnośnik do komentarza

Barroso. I pewnie jeszcza Zapatero. Merkel tez jest z FDJ.Chcialbym zaznaczyc, ze w tym czyms co obecnie istnieje nic nikt, jako jednostka nie wprowadza.Istnieje system, który jest wprowadzany powoli acz systemaatycznie, krok po kroku od 40 lat.

A w Polsce : Kuroń, Modzelewski,Geremek,Michnik.

Odnośnik do komentarza

Zapatero trockistą? :rotfl:

Kiedy mieszkałem w Hiszpanii miałem trochę kontaktów z miejscowymi trokami i trokami importowanymi do Hiszpanii z Brazylii, wszyscy oni mieli swoje zdanie na temat tego zgniłego reakcjonisty i socjaldemokraty (a oni w przeciwieństwie do Ciebie "Zdradzoną rewolucję" znają na wyrywki) - wybacz - z Zapatero taki trockista, jak z Barroso i Merkel - czyli, żaden.

ale wiem, że ładnie brzmi, bo komuch i lewak już się przejadły... ja bym tam naprawdę terminologią z dżucze pojechał, bo jak przesadzać i gadać bez sensu to już na całego.

Odnośnik do komentarza

Dobrze. Wybierzmy sobie jednego z nich. Barroso może być? Wykaż mi jego marksizm-trockizm. Wiesz, dialektyka historyczna, permanentna rewolucja, te sprawy.

 

Nie mam zamiaru udowadniac swoich racji bo nie mam na to zadnych szans, tak samo zreszta jak na udowodnieniu, ze skladka zus to podatek, a emisje co2 to podatek unijny, w dodatku zakamuflowany. Niestety z definicji to nie wynik. Nie bede niczego udowadnial na poziomie teoretycznych definicji bo to jest bez sensu tak samo zreszta jak pisanie o permanentnej rewolucji.

Ale jak napisalem nie chcesz trockizmu, prosze bardzo ja sie tam upieral nie bede.Niech bedzie liberalizm, choc sa tacy ktorzy pokolenie "rewolucji 1968" roku nazywaja trockistami i potrafia to udowodnic. Pomijajac i tak te puste dywagacje nazwijmy zeczy po imieniu. Obecnie socjalizm panuje od Hiszpanii po Finlandie i szans na to zeby upadl nie ma. Chcesz liberalow prosze bardzo. Tak wiec liberal Barroso wywodzi sie z jakiejs parti o pogladach maoistycznych co pozwolilo mu zostac liberalem. Liberalem jest tez Zapatero tak skrajnym, ze doprowadzil Hiszpanie do ruiny.

A o Merkel pisalem,ze jest z FDJ czyli takiego NRDO-wskiego Hitlerjugend, albo takiego czegos co chcial w Polsce zalożyc czolowy trockista PRL niejaki Kuron.

Odnośnik do komentarza

Dobrze. Wybierzmy sobie jednego z nich. Barroso może być? Wykaż mi jego marksizm-trockizm. Wiesz, dialektyka historyczna, permanentna rewolucja, te sprawy.

 

Nie mam zamiaru udowadniac swoich racji bo nie mam na to zadnych szans

To do jasnej anielki szanuj słowa. One mają znaczenie. Nie nazwiesz Benedykta XVI sunnitą, choć jest monoteistą i ma z nimi pokaźny zbiór wspólny proroków i patriarchów. Kilka punktów stycznych nie wystarcza. Trockizm to konkretna ideologia, nie bezkształtna obelga.

 

I kto Ci niby wmówił, że żądam nazywania ich wszystkich liberałami?

Odnośnik do komentarza

Dobrze. Wybierzmy sobie jednego z nich. Barroso może być? Wykaż mi jego marksizm-trockizm. Wiesz, dialektyka historyczna, permanentna rewolucja, te sprawy.

 

Nie mam zamiaru udowadniac swoich racji bo nie mam na to zadnych szans

To do jasnej anielki szanuj słowa. One mają znaczenie. Nie nazwiesz Benedykta XVI sunnitą, choć jest monoteistą i ma z nimi pokaźny zbiór wspólny proroków i patriarchów. Kilka punktów stycznych nie wystarcza. Trockizm to konkretna ideologia, nie bezkształtna obelga.

 

I kto Ci niby wmówił, że żądam nazywania ich wszystkich liberałami?

 

Taka malutka prosbe mam, prosze o nie wyrywanie zdan z kontekstu bo to calkowicie zmienia sens tego co napisalem.

Nie chce Pan liberalow, alez prosze, niech beda krasnoludki.Jest mi bowiem wszystko jedno jesli chodzi o semantyke.Pomijajaac oczywiscie to ,ze wyrosli z ruchow skrajnie lewicowych,trockistowskich i wcielaja w zycie swoje chore idee.Dzieki polskim krasnoludkom zyjemy sobie w kraju, ktory jest rabowany na skale nigdy do tad nie spotykana.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...