Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Mowa o tym, że arbitrzy zachowują się jak primadonny, którym nie można nic powiedzieć.

Ktoś zauważył, że zawodnicy są od grania a nie od sędziowania. To prawda. Zapomniał jednak dodać, że arbitrzy są od sędziowania, a nie od robienia one man show na murawie. Piłka nożna to nie sport dla mięczaków i przekleństwa zawsze będą mu towarzyszyły. Co wcale nie oznacza, że po meczu zawodnik nie może podejść do rywala/sędziego i przeprosić za to, że poniosły go emocje.

 

Ja jednak wolałbym, żeby w stosunkach zawodnicy-sędzia było jak w rozgrywkach rugby (kiedyś o tym Meler pisał w Maryni, może i teraz się pofatyguje i mnie poprawi) - każda pyskówka z arbitrem kończy się karą. Nie ma puszczania oczek, bicia brawa przy korzystnych decyzjach, poklepywaniu po ramionach czy pupci - sędzia jest jedynie arbitrem, a nie osobą, którą próbuje się na różne sposoby przekabacić. Z drugiej strony, musi być spełniony warunek, o którym wspomina Icon, czyli że sędzia nie może być aktorem w tym przedstawieniu, a już na pewno nie jednym z głównych. Niestety rozrosło się to (dyskusje z arbitrami, komentowanie ich decyzji i sugerowanie błędów) do niebotycznych rozmiarów, choć jak wszyscy doskonale wiedzą - a piłkarze w szczególności powinni - do zmiany decyzji może go skłonić jedynie asystent.

Odnośnik do komentarza

Toć właśnie pytam czy ten młodzian z MC jest jakiś dobry, ale skoro prezentuje obecnie poziom Kostii (opieram się na poscie Grzela, bo gościa nigdy na oczy nie widziałem) to dla mnie byłby on zbyteczny.

 

A ja bym go brał tak czy inaczej. Po pierwsze - obecne umiejętności na poziomie Kostii nie dyskwalifikują go do dalszego rozwijania się, po drugie - nie byłby ściągany do pierwszego składu, po trzecie - chwali go Dowhań, poleca Mucha, 4 lata i kontrakt w MC też nie są znikąd. Jedynym problemem może być jego wzrost - około 180 cm który wg Dowhania nadrabiał zwinnością i wyszkoleniem bramkarskim. Za darmo brałbym w ciemno, ciekawe zabezpieczenie ważnej pozycji które IMO musi się zwrócić.

Odnośnik do komentarza
4 lata i kontrakt w MC też nie są znikąd.

 

Król "grał" w Realu, a Cywka i Kupisz w Wigan, to coś o czymś świadczy?

 

Za darmo brałbym w ciemno

 

Darmowy to on nie będzie, pareset tysięcy euro chyba kosztuje.

 

Po pierwsze - obecne umiejętności na poziomie Kostii nie dyskwalifikują go do dalszego rozwijania się, po drugie - nie byłby ściągany do pierwszego składu

 

Toć wolałbym, aby 1 bramkarzem był Skaba, a drugim jakiś nowy Polak (ewentualnie Kostia, a nr 3 byłby Polak), a nie znowu wychowywać bramkarza Słowacji. A skoro teraz nie odstaje in plus od Kostii to nie jest to jakiś mega talent, na którym zyska się gigantyczne pieniądze, więc z patryjotycznego punktu widzenia obstawałbym przy jakimś Polaku.

Odnośnik do komentarza

Toć wolałbym, aby 1 bramkarzem był Skaba, a drugim jakiś nowy Polak (ewentualnie Kostia, a nr 3 byłby Polak), a nie znowu wychowywać bramkarza Słowacji. A skoro teraz nie odstaje in plus od Kostii to nie jest to jakiś mega talent, na którym zyska się gigantyczne pieniądze, więc z patryjotycznego punktu widzenia obstawałbym przy jakimś Polaku.

 

Też wolałbym żeby następcą Muchy był Polak, ale Legia to nie WOŚP - musi dbać o swoje interesy i zanosi się na to, że Dowhań będzie przygotowywał do gry dwóch obcokrajowców. I ma do tego pełne prawo. Jedynie mam nadzieję, że za rok-dwa przyjdzie czas Szumskiego czy Osucha, którzy są wychowankami klubu.

Odnośnik do komentarza
Za darmo brałbym w ciemno

 

Darmowy to on nie będzie, pareset tysięcy euro chyba kosztuje.

 

Po pierwsze - obecne umiejętności na poziomie Kostii nie dyskwalifikują go do dalszego rozwijania się, po drugie - nie byłby ściągany do pierwszego składu

 

Toć wolałbym, aby 1 bramkarzem był Skaba, a drugim jakiś nowy Polak (ewentualnie Kostia, a nr 3 byłby Polak), a nie znowu wychowywać bramkarza Słowacji. A skoro teraz nie odstaje in plus od Kostii to nie jest to jakiś mega talent, na którym zyska się gigantyczne pieniądze, więc z patryjotycznego punktu widzenia obstawałbym przy jakimś Polaku.

 

Wygasł mu kontrakt, jest wolnym zawodnikiem, do uzgodnienia jest ekwiwalent za wyszkolenie ale w takich przypadkach (brak kontraktu) to małe kwoty i do tego negocjowane.

Legia nie wyszła źle na zakupie Muchy, narodowość nie jest najważniejsza a muszą przygotować nową hierarchię bramkarzy po odejściu Muchy i jak dla mnie będzie to Skaba jako podstawowy zawodnik i Kostia z Mentelem jako ,,młode wilki'' i jego następcy, darmowy Mentel lepiej nadaje się do tej roli niż jego drodzy rówieśnicy z Polski.

Odnośnik do komentarza

A ja czytałem, że ponoć chcieli z nim przedłużyć kontrakt w MC, jeno on chciałby odejść gdzieś, gdzie ma większe szanse na grę. A w MC miał mniej więcej taki status jak Szczęsny w Arsenalu, czyli nr 4.

I tak pierwszym bramkarzem będzie Skaba, bo widać, że w Bytomiu wyrósł do bramkarza nr 2 w lidze. Szkoda mi tylko trochę Gostomskiego, wydaje się, że nic z niego nie będzie. Szkoda, bo fajnie by mieć kolejnego reprezentanta Polski, a nie załatwiać reprezentantów Ukrainie i Słowacji :P

Odnośnik do komentarza
Legia Warszawa wygrała na Łazienkowskiej z Ruchem Chorzów 2:0. Dwie bramki dla Legii zdobył Marcin Mięciel, który wykorzystał podania Sebastiana Szałachowskiego w 8. minucie meczu oraz Marcina Komorowskiego w 41. minucie spotkania.

 

źródło: www.legia.com

 

Ważne 3 pkt dla Legii. Pierwsza połowa ustawiła mecz, natomiast w drugiej na murawie była jedna wielka kopanina. Po tym meczu można wyróżnić jedynie Miętowego, który w drugim kolejnym meczu strzela 2 gole. Słabo zaprezentował się Giza, w defensywie mocno zagubiony był Komorowski, a strasznie nerwowo grał Choto. Dodatkowo urazów doznali Szałachowski, Mięciel i Rybus. Nie wróży to dobrze przed piątkowym starciem z Wisłą Kraków. :/

 

Edit:

 

Dawno nie byłem tak wk***ny po wygranym meczu jak dzisiaj. I nie tyczy się to wydarzeń na murawie. To co zrobił "Staruch" i kilku jego koleżków przekroczyło wszystkie granice. Jak usłyszałem te okrzyki na początku spotkania to normalnie byłem w szoku. Zero kultury, zero szacunku i... brak słów. Dożywotni zakaz stadionowy, takie osoby trzeba odizolować od innych. Jeżeli ludzie skandujący hasło "jeszcze jeden" uważają się za prawdziwych kibiców Legii to ja się do nich stanowczo nie zaliczam. Żal. Wstyd na cały kraj. Minęło już trochę minut od zakończenia spotkania ale jeszcze nie mogę się opanować. :qwa:

Odnośnik do komentarza

To już przechodzi wszelkie pojęcie. Nie potrafić uszanować śmierci człowieka?

Nie dziwcie się, że później normalni kibice nie chcą na mecze chodzić. Chociaż może powinniśmy, żeby w końcu bydło z stadionów wyrzucić.

Ciekawe czy wpadnie tutaj Bake i zacznie bronić Starucha i jego bandy.

Odnośnik do komentarza

Co do meczu, to jedna wielka lipa. Mucha słabo, Rzeźniczak, Choto i Astiz fatalni, Komorowski nierówny, Radovic, to cień piłkarza, Giza, Smoliński, Iwański i Rybus przyzwoicie, ale bez rewelacji. Brawo jedynie dla Mięciela, poza sytuacją, w której musiał właściwie skompletować hat-tricka, a tego nie zrobił.

A odnośnie Starucha, to można tylko życzyć, żeby wypie.dalał na zawsze. Na stadionie potrzeba więcej normalnych kibiców, a nie idiotów.

Odnośnik do komentarza

Porozumienia być nie może, bo druga strona widzi to jako walkę z komuną. Ktoś używający nicka "Nieznani Sprawcy" tak wpisał się na forum Lecha:

 

Co do zdarzeń które zostały poruszone w tym wątku to zakaz pewnie poleci, jeśli dobrze pamiętam to będzie już 4 raz kiedy klub kara Starucha ( za każdym razem się odwoływał ze skutkiem pozytywnym ). Żeby nic nie umknęło piszę od samego początku. Przed pierwszym gwizdkiem Staruch tłumaczy bardziej ogarniętej stronie kibiców że jeśli minuta ciszy będzie to nas ona nie obowiązuje. Minuty nie było ale jak już wiecie poszło " Jeszcze jeden! " które zarzucił nasz gniazdowy, kto chciał to śpiewał, a że nasz stadion jest już podzielony na komuchów i wyznawców ITI to zostajemy wygwizdani. Potem jedziemy kilka minut z dopingiem do czasu gdy ochrona przyszła pod gniazdo i siła ściągała Starucha ( z info telefonicznego okazało się że został odesłany na dołek ). Oczywiście ochrona użyła prowokacyjnie gazu co zostało zgłoszone policji choć i tak skończy się jak zawsze że wina leży po stronie kibiców. Pozdrawiamy kilka razy ITI i to na tyle ze zdarzeń na trybunach.

 

I info również z forum Lecha:

 

zarzuty są następujące:

1. niezastosowanie się do poleceń służb porządkowych (kazały zejść z gniazda);

2. opuszczenie bez zezwolenia służb porządkowych numerowanego miejsca na które Staruch miał wykupiony bilet.

Oczywiście sprawa do sądu 48-godzinnego. Sprwa wyznaczona dzisiaj na 12.00.

Odnośnik do komentarza

Alez oczywiscie, stara spiewka - stare komuchy komunistycznymi metodami niszcza niezalezny, patriotyczny ruch kibicowski. Jeszcze jeden to nie przeklenstwo, wiec dobitnie widac, ze komuchy skumane z PO pod byle pretekstem, metodami rodem ze stanu wojennego (az dziwne, ze nikt nie wymyslil jeszcze hasla, ze Lazienkowska 3 to taki kibicowski Katyn...), eliminuja niewygodnych oddanych kibicow przy pomocy milicji oraz ochrony dowodzonej przez bylego milicjanta. Na szczescie ruch kibicowski nie daje sobie pluc w twarz, na trybunach zostaja tylko pacholki Waltera, kibice sukcesu, jednomeczowcy i oczywiscie komuchy - pozdro dla kumatych! Bestialsko zaatakowany gniazdowy, zagazowani kibice - oj tak, komuna mocno sie trzyma, bedzie coraz gorzej, ale sie nie damy, musimy byc silni, cala Legia zawsze razem, ITI sp... Co z tego, ze w skundlonych i ajtiajowskich mediach napisza, ze to nasza wina - niezawodna Gazeta Polska, niestrudzony demaskator lewackiej i niezwiazanej ze srodowiskami kibicowskimi akcji KoniecPZPN.pl z pewnoscia nas obroni...

Odnośnik do komentarza

Od razu mówię : Nie widziałem sytuacji, nie wiem w jakim momencie itp itd, ale chciałbym wiedzieć:

 

Skąd wiadomo, że "jeszcze jeden" odnosił się do ITI, a nie do gola?

Czysta ciekawość.

 

I był na początku spotkania

 

Nie dziwię się, że ITI nie może dojść do porozumienia z "kibiciami" jeżeli reprezentują taki poziom zachowania

Odnośnik do komentarza

Leżącego nie powinno się kopać, więc daruję sobie ostrzejszą krytykę. Żal mi tych normalnych ludzi, którzy chcieliby zgody, by móc w spokoju dopingować swoją drużynę. ITI powinno całe to bydło wywalić ze stadionu, bo tacy osobnicy nie powinni przebywać między ludźmi. Legia cierpi już na tym od kilku sezonów. Osobnicy, którym niby zależy na dobru klubu tak naprawdę działają na jego szkodę. Dla mnie nadal to jest niezrozumiałe jacy w Warszawie mieszkają dziwni ludzie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...