Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że zimą nikogo nowego na OT nie zobaczymy. Podobno (info za Eurosportem) David Gill kategorycznie stwierdził, że w tej przerwie MU nie zamierza ani kupować, ani sprzedawać. Zasłona dymna?

Oby to była prawda. Ba, według mnie nie powinniśmy nawet w lecie nikogo sprowadzać. No chyba, że pozbędziemy się Louiego...

 

Na dzisiaj jednak nasza kadra wygląda imponująco, a w rezerwach i na wypożyczeniu mamy wielu graczy, którzy wcześniej czy później powinni dostać szansę gry. Od miesięcy mówię, że powinniśmy stawiać na takich grajków jak Simpson, Evans, Gibson, Lee, Brandy czy Wellbeck. Wierzę, że wszyscy będą mogli pokazać swoje umiejętności na OT. Simmo powoli jest wprowadzany do kadry pierwszego zepsołu i można być zadowlolonym z jego postawy w tym sezonie. Mógłby jednak grać trochę więcej, bo gdy wróci Gaz, to tym bardziej nie będzie mógł liczyć na występy...

Odnośnik do komentarza

A ja mimo wszystko optowałbym za poszukaniem nowego napastnika - w miejsce regularnie łamiącego się Sahy (Berbatow byłby idealnym rozwiązaniem, ale jakoś daleki jestem od wiary w to, że Bułgar trafi na OT - prędzej będzie to Huntelar). Zastanawiałbym się też, na miejscu Fergusona, nad poszukiwaniami prawego obrońcy. W tej chwili przyszłość Neville'a jest niepewna, O'Shea stał się typową zapchajdziurą, Brown nie jest obrońcą, który cały sezon gwarantuje grę na równym, wysokim poziomie (tak jak np. Evra), a Simpson i s-ka wciąż się uczą. Danny ma ogromny potencjał i wierzę, że będzie kolejnym wychowankiem, który na dłużej zagości na OT, ale czy jest już teraz gotowy, by walczyć z angielską i europejską czołówką? Śmiem wątpić...

Odnośnik do komentarza

Ciężko by było znaleźć miejsce dla trójki napastników w pierwszym składzie. A tacy piłkarze jak Rooney, Tevez i ewentualnie Barbatov na ławce siedzieć by nie chcieli. Ferguson mógłby stosować rotację ale w tych ważniejszych meczach ligowych czy LM musiałby postawić na kogoś, a wtedy pewnie by było marudzenie. Trudno też oczekiwać, że zimenione zostanie ustawienie drużyny bo Ronaldo, Giggs to pewniaki do pierwszej jedenastki, a poświęcić kogoś ze środkowych pomocników nie wydaje mi się prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Danny ma ogromny potencjał i wierzę, że będzie kolejnym wychowankiem, który na dłużej zagości na OT, ale czy jest już teraz gotowy, by walczyć z angielską i europejską czołówką? Śmiem wątpić...

W tym problem, że jak kooś jeszcze kupimy, to przez co najmniej 2 najbliższe sezony, Danny grzałby regularnie ławę. Anglik ma już 21 lat i jeśli ma być kimś więcej niż gwiazdą The Championship, to musi juz teraz w miarę regularnie występować. Dlatego jak dla mnie sprawa wygląda prosto - Garry, Simpson, O'Shea i Brown(jestem pewien, że zostanie), Lee oraz rafael - całkiem niezły zestaw prawych defensorów.

 

Od dawien dawna mówię - dajmy szansę swoim. Co śmieszniejsze - Simpson nigdy nie uchodził za najlbardziej perspektywicznego naszego młodzika. Mamy jeszcze Kierana Lee, Jonnyego Evansa (co najmniej dobry mecz z Portsmouth) i trzech ciekawych napastników - Brandy, Wellbeck i Campbell. A przecież niedawno zakupiliśmy Manucho...

 

Berbatov to świetny napastnik, którego chciałem jeszcze kiedy grał w Bayerze. teraz jednak nie opłaca się go kupowac. Dawać ponad 20 mln za napastnika, który wcale nie będzie miał pewnego miejsca w '11', który niekiedy na boisku zachowuje się jak primadonna, jakoś niezbyt mnie się widzi ;)

Odnośnik do komentarza

Kupowania czas skonczyc poniewaz towarzysz wlasciciel MU musi zaplaci ca 45 mio funtow tytulem splaty pozyczek zaciagnietych na zakup klubu. Z drugiej strony jesli juz kupowac to gracza klasy Leo Messiego, ktory bylby naturalnym nastepca dla powoli konczacego (niestety) kariere Giggsy Kinga. Z napastnikow to marzylby mi sie Didier Drogba - silny, szybki i dobry technicznie. Alez by to byla sila uderzeniowa - niczym 3 sowieckie fronty przed uderzeniem na Berlin w 1945 ;)

 

Natomiast co do naszych diablatek - gdyby faktycznie byli wybitni to juz dawno graliby w pierwszym skladzie. Obawiam sie, ze nie mamy teraz mlodziezy klasy pokolenia Giggs, Neville,Butt, Scholsie czy nawet lady Becks.

Odnośnik do komentarza

Temat wychowanków jest tematem strasznie rozległym, ale postaram sie krótko...

 

Fak faktem, ostatnie 10 lat wyglądały dość krucho, jesli chodzi o 'produkty' naszej akademii. Nie zmieniają tego faktu nawet tacy piłkarze jak Brown Fletcher, czy O'Shea, którzy od dłuzszego czasu są ważnymi elementami naszej kadry. Ale to dość normalne, że po złotych latach przychodzą mniej barwne. Zresztą, taka drużyna juniorska, jak ta z 92 roku chyba już nigdy się nie powtórzy - to chyba ewenement w skali światowej i nie należy ciągle wracać do ekipy, która później wprawaiła w zakłopotanie niejednego speca od brytyjskiego futbolu.

Nawet jednak obecne gwiazdy United nie miały prostej drogi do kadry pierwszego zepsołu. Prócz Giggs'yego, który juz jako nastolatek czarował kibiców na OT, nie było chyba drugiego zawodnika Diabłów, który regularnie by występował mając na karku -naście wiosen. Ot taki Scholes debiutował dopiero jako 20-latek .

 

Wydaje mi się, że obecnie mamy na zapleczu najlepszą plejadę młodzików od wielu, wielu lat. Z tyłu bardzo perspektywiczni Cathcart oraz Evans, po bokach Lee(który może grać również w pomocy i szczerze powiedziawszy tam by go widział jako zastępcę Hargo) i Simpson, w pomocy C.Evans, Jones, Norwood, Gibson czy w ataku Brandy oraz Wellbeck. Ci piłkarze są postrzegani jako duże talenty, ale muszą dostać szanse. Dlatego też od łuzszego czasu twierdzę, że powinniśmy dac sobie spokój z transferami i wrócić do tradycji - czyli gry swojakami. Trzon drużyny mamy już doskonały, a chciałbym, aby przy takich graczach jak Rio, Vida, Evra, Carrick, Hargo, Anderson, Ronaldo, Nani, Rooney czy Tevez (którzy będą grać zapewne ze sobą jeszcze co najmniej 3-4 lata) dojrzewali nasi młodzicy.

 

Specjalnie wspominam Brytyjczyków, bo właśnie najbardziej mi zależy na tym, aby to oni tworzyli trzon naszej drużyny, ale nie można zapominac również o Pique, czy chociażby Fredericu Machedzie, który robi furorę w juniorach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja oglądałem. Pierwsza połowa totalnie przespana, Reading miało kilka groźnych sytuacji, raz Ferdinand wybijał piłkę z linii bramkowej. Druga połowa to już ataki diabłów, a po strzeleniu bramki nasi siadli jeszcze bardziej na Reading i podwyższyli na 2:0. Trochę szczęśliwe zwycięstwo ale ważne że są 3 pkt.

Odnośnik do komentarza
Dzisiaj pewne zwycięstwo 3:1 nad Spursami w 5 rundzie FA Cup. Najpierw Tevez pózniej 2x CR :) Świetny występ Owena oraz Teveza no i oczywiście powrót Rudzielca po długiej kontuzji.

pewnie to moze ono wyglada jak sie spojrzy na koncowy wynik, ale gdyby bylo 4-1 dla Spurs to tez nie moglibysmy narzekac - momentami obrona grala tragicznie. na szczescie VDS jest w dobrej formie, a Jenas nie za bardzo wiedzial co z pilka zrobic w paru decydujacych momentach.

Odnośnik do komentarza
Dzisiaj pewne zwycięstwo 3:1 nad Spursami w 5 rundzie FA Cup. Najpierw Tevez pózniej 2x CR :) Świetny występ Owena oraz Teveza no i oczywiście powrót Rudzielca po długiej kontuzji.

pewnie to moze ono wyglada jak sie spojrzy na koncowy wynik, ale gdyby bylo 4-1 dla Spurs to tez nie moglibysmy narzekac - momentami obrona grala tragicznie. na szczescie VDS jest w dobrej formie, a Jenas nie za bardzo wiedzial co z pilka zrobic w paru decydujacych momentach.

 

Ale było 3-1 dla nszych i tego nikt nie moze juz podwazyc ;)

 

Manucho - to co pokazal z Senegalem moze napawac optymizmem. Jest silny, skoczny, sprawny i dobrze czuje sie w polu karnym. Oby tylko nie byl tak lamliwy jak Saha... A pozwoleniem - jak tak bedzie dalej sobie poczynal to nie powinno byc problemow bo dla gwiazd robi sie wyjatki ;)

 

Z ciekawostek - Ryan Giggs oprócz 100 goli w lidze dla MU moze pobić rekord legendarnego sir Bobbiego tzn. 760 wystepow brakuje mu juz tylko 19 spotkan (ma ich na koncie 742). Zywa legenda MU! Z drugiej strony jest to wrecz niewiarygodne, ze w czasach gdzie pilkarze zmieniaja kluby jak rekawiczki to Giggsy King pozostal wierny czerwonej koszulce MU przez cala swoja kariere!!!

Odnośnik do komentarza

Mecz przeciwko Portsmouth ogladalem od 20. minuty, tak wiec to co najciekawsze musialem zobaczyc w domu, ale mimo wszystko bylem bardzo zadowolony. Wynik 2:0 to zdecydowanie najnizszy wymiar kary dla The Pompys, poniewaz jak to czesto ostanio bywa gralismy fenomenalnie.

 

Ronaldo - brak slow.

Absolutnie osmiesza nie tylko przeciwnikow, ale i ludzi, ktorzy dali Kace te wszystkie nagrody. Kto to jest ten Kaka przy Crisie dzis ? Grubo od ponad pol roku Ronaldo wali jak w beben, sam wygrywa mecze. Nawet kibice LFC przyznaja, ze to jest najlepszy piłkarz swiata.

 

Wolny w jego wykonaniu - maestria.

 

Szkoda tylko, ze Roo pudluje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...