Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

No i co cieniasy? Ile w niedziele Tevez zepsuje setek? ;) Znowu tyly po jednej kontrze? Derby Day juz w najblizszy weekend :)

 

 

 

Dobra, posmialem sie troche a teraz na serio - City nie ma ataku i skrzydel. Szczerze powiedziawszy to w ogole nie widze dla nas szans w tym meczu. Chcialbym zeby bylo inaczej, ale ostatnio gramy kiepsko :/ Mecz jest na Old Trafford i tym bardziej ciezko bedzie zdobyc chocby punkt - a ten uznalbym za sukces.

Odnośnik do komentarza
Dziś 50 rocznica tragedii która miała miejsce na lotnisku w Monachium. Zginęły 23 osoby w tym 8 piłkarzy MU, legendarni Busby Babes.

 

Myślę, że więcej nie trzeba pisać, gdyż każdy kibic Manchesteru United zna tę historię.

Trzeba...

 

Zginęło wtedy kilku świetnych piłkarzy, m.in. Duncan Edwards. Aż ciarki mnie przechodzą kiedy czytam na bbc wypowiedzi starsyzhc kibiców skłądających mu hołd. I to nie ważne czy są to głosy fanów AFC, Portsmouth, czy United - wszyscy do dzisiaj twierdzą, że Edwards był najlepszym piłkarzem, jakiego w życiu widzieli! Czytałem nawet wypowiedź pewnego kibica, który mówił, że jego ojciec - fan Kanonierów - był człowiekiem, który prawie nigdy nie okazywał uczuć. Wzruszał się jednak wtedy, kiedy opowiadał o Duncanie. Edwards był idolem wielu - ot Terry Venables(fan Spurs) wspominał, że poszedł specjalnie na Highbury, żeby oglądnąć Wielkiego Duncana. United wygrali wtedy - po fantastycznym meczu - 5:4. Niestety, był to jeden z ostatnich meczów Busby Babes.

 

Wielu twierdzi, że to właśnie Edwards, a nie B.Moore, poprowadziłby reprezentację Anglii na MŚ 66. Anglia nie straciłą zresztą tylko Edwardsa. Odszedł chociażby Tommy Taylor (19 występów w kadrze/16 bramek),czy Roger Byrne(kapitan United, jeden z najlepszych obrońców w historii Anglii. 33 występy w kadrze). To była wielka strata dla Manchesteru United i dla brytyjskiego futbolu. Śmiem twierdzić, że 6.02.1958 odebrał Brytyjczykom kilka piekielnie ważnych trofeów...Ale przede wszystkim odeszli wtedy młodzi ludzie. A to były piękne czasy - ci ludzie nie grali wtedy tylko dla pieniędzy. Futbol to była ich wielka, wielka pasja. Jak czytam jak Edwards na swoim rowerze jeździł na mecze na OT, a przy wejściu rozdawał wszystkim zainteresowanym kibicom autografy, to żałuję, że nie żyję w tamtych czasach ;) O tym, że to byli nie tylko świetni piłkarze, ale i świetni ludzie mówili nawet zawodnicy z Belgrada. O dziwo po rewanżu w Belgradzie obie drużyny wybrały się na wspólną imprezę. Wszyscy przypadli sobie do gustu na tyle, że obiecywano, że będą utrzymywać kontakt. Jeden z ówczesnych zawodników Red Staru mówił, że w piłkę grało długo, ale tylko raz się spotkał z taką sytuacją.

 

I jeszcze na koniec wypowiedź pewnego fana United:

My Grandad saw the Babes play and also Best, Charlton, Law, Stiles etc. "Not one of those players" my Grandad would say "was good enough to lace Duncan Edwards boots" I can only go by what my Grandad said quote - "not one of all the united players past and present was as good as BIG Duncan Edwards"

 

To wydarzenie oraz fakt, jak szybko potrafiliśmy się odbudować świadczy tylko o wielkości tego klubu. Piękna, a chwilami dramatyczna historia...Jak można nie wielbić tego klubu ? ;)

 

The Flowers of Manchester, never forgotten!

Odnośnik do komentarza

Miejmy nadzieje, że kibice Citizens zachowają się kontent. :) Szkoda wszystkich ofiar, ale ja szczególnie ubolewam, że w katastrofie zginął Edwards, który mógł zostać światowej klasy zawodnikiem i poprowadzić MU oraz Synów Albionu ku wielkim sukcesom. The Flowers of Manchester 1958:

- Geoff Bent (25 lat)

- Roger Byrne (28 lat)

- Eddie Colman (21 lat)

- Duncan Edwards (21 lat)

- Mark Jones (24 lata)

- David Pegg (22 lata)

- Tommy Taylor (26 lat)

- Liam Whelan (22 lata)

 

Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy,którzy zginęli byli młodzi i gdyby żyli to na pewno zapisali by na swoim koncie wiele trofeów.

Odnośnik do komentarza

Odnieśli sukces, bo w klubie był sir Matt Busby. Swoją drogą, bodaj Bobby Charlton (ale pewności nie mam) stwierdził kiedyś, że budowanie muzeum klubowego przy stadionie Old Trafford nie miałoby najmniejszego sensu, gdyby nie dwóch Szkotów...

Odnośnik do komentarza

Manchester pozostaje w rękach City! ;(

W dzisiejszym meczy Diabły uległy rywalom zza miedzy 1:2 (24'Vassel, 45'Benjani; 90+' Carrick)

Manchester United: Van der Sar - Brown, Vidic, Ferdinand, O'Shea (Hargreaves 73') - Nani (Park 64'), Scholes, Anderson (Carrick 73'), Giggs- Ronaldo, Tevez

Manchester City: Hart - Onuoha, Richards, Dunne, Ball - Vassell, Ireland, Hamann (Jihai 84'), Gelson - Petrov (Garrido 88'), Benjani (Caicedo 76'

 

W dzisiejszym meczu podobały mi się koszulki. tylko koszulki. Diabły nie pokazały niczego co mogłoby im dać 3 punkty, od początku dały się stłamsić. City strzeliło dwa gole i nie dało się z tego podnieść. Gol Carricka był tylko honorową bramką, chociaż po cichu liczyłem na finisz a'la Camp Nou :)

 

Jeśli Fergie nie da pograć zmiennikom to mistrz napewno ucieknie, rotacja w składzie jest zbyt mała a pomysł aby Ronaldo grał w ataku to shit.

 

Glory Man United!

Odnośnik do komentarza

Ponapinalbym sie, ale mi was troche szkoda ;) Napisze tylko jedno - macie tragicznych kibicow... Przez caly mecz slychac bylo tylko niebieskich a spiewane pod koniec Blue Moon, nie zaklocone w zaden sposob przez kibicow Man Utd, to juz kompromitacja :] I nie mowcie ze to przez rocznice...

 

This is our City! :D

Odnośnik do komentarza

Szczególnie 'tragiczne' było te We'll never die na poczatku oraz w okolicach 88 minuty...Phiii

 

Szacunek dla kibiców i jednych i drugich. Motyw z szalikami - klasa. Więcej pisać mi się nie chce - musimy się szybko otrząsnąć, ale to akurat potrafimy jak mało kto.

Odnośnik do komentarza
Szczególnie 'tragiczne' było te We'll never die na poczatku oraz w okolicach 88 minuty...Phiii

 

Chyba kpisz... 75 tys kibicow czerwonych i Ty sie cieszysz ze dwa razy zaspiewali "we'll never die"? :lol::> Kibicow Citiznes bylo 2-3 tys, spiewali caly mecz i tylko ich bylo slychac. :keke:

Odnośnik do komentarza
Szczególnie 'tragiczne' było te We'll never die na poczatku oraz w okolicach 88 minuty...Phiii

 

Chyba kpisz... 75 tys kibicow czerwonych i Ty sie cieszysz ze dwa razy zaspiewali "we'll never die"? :lol::> Kibicow Citiznes bylo 2-3 tys, spiewali caly mecz i tylko ich bylo slychac. :keke:

Włodarze "Czerwonych Diabłów" sami zgotowali sobie ten los :/

Odnośnik do komentarza
Szczególnie 'tragiczne' było te We'll never die na poczatku oraz w okolicach 88 minuty...Phiii

 

Chyba kpisz... 75 tys kibicow czerwonych i Ty sie cieszysz ze dwa razy zaspiewali "we'll never die"? :lol::> Kibicow Citiznes bylo 2-3 tys, spiewali caly mecz i tylko ich bylo slychac. :keke:

Faktycznie, cieszę się i raduję! Imprezuję od wczoraj, bo okazji jest wszak niemało!

 

Fakt, że nasi kibice w 88 min., przy stanie 0:2, odśpiewali 'we'll never die' powinno z miejsca burzyć tezę, jakoby byli oni fatalni. Jak dla mnie to było akurat coś wielkiego...

 

Zresztą...Jestem ciekaw jak zapatrują się na tą kwestię fani, którzy byli na wczorajszym meczu. Na redcafe nic niestety na ten temat nie znalazłem, choć o kibicach obu ekip mówi się całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Fakt, że nasi kibice w 88 min., przy stanie 0:2, odśpiewali 'we'll never die' powinno z miejsca burzyć tezę, jakoby byli oni fatalni. Jak dla mnie to było akurat coś wielkiego...

 

Zresztą...Jestem ciekaw jak zapatrują się na tą kwestię fani, którzy byli na wczorajszym meczu. Na redcafe nic niestety na ten temat nie znalazłem, choć o kibicach obu ekip mówi się całkiem sporo.

 

"Cos wielkiego..." :kekeke:

 

Nie wiem co pisza na redcafe, ale na innym, angielskim forum trafilem na teze, ze pilkarze Man Utd nie mogli sie skoncentrowac podczas meczu, poniewaz kibice City nie uszanowali 94-minutowej ciszy :keke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...