Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja postanowiłem być hardcorowy i zacząłem swoją przygodę w klubie Santa Villa Brigida. Oczywiście aby nie było łatwo zespół ten jest w 2 Lidze B1 w Hiszpanii odpowiednik 3 ligi polskiej z grupami :D. Santa Villa Brigida wg. prognozy ma zakończyć rozgrywki an 20 miejscu z 20 dostępnych dodam do tego, że budżet klubu wynosi oszałamiającą kwotę 40k funtów co jest oczywiście powiązane z sytuacją budżetu transferowego, który jest w wysokości 0 funtów i budżetu płacowego w wysokości 0 funtów. Tak więc każdy piłkarz ma podpisany ze mną kontrakt półzawodowy, a klubem patronackim jest drugoligowe Las Palmas. Nie przedłużając zagrałem taktyka handballer 1.2 i muszę przyznać, że są dosyć spore efekty po 5 meczach mam 7pkt (2 zwycięstwa 1 remis 2 porażki). W tabeli jestem 8 :) Taktyka jest b. dobra dla słabszych klubów szczególnie, że porażki jakie odniosłem był różnicą 1 bramki. Screeny wrzucę rano i gratulacje dla Handballera za bardzo dobrą myśl taktyczną. :)

Odnośnik do komentarza
Muszę o to zapytać, bo już mnie to zaczyna wkurzać - jak ustawić DP, bo wszyscy moi zawodnicy mają oceny po 7 coś, a DP 6 kwasny.gif

 

Pewnie zależnie od umiejętności - u mnie gra krótkie piłki, nie rozgrywa, nie atakuje, nie biega z piłką. Jego zadaniem jest odebrać piłkę, a później nie kombinować, tylko ją komuś oddać (najlepiej koledze z drużyny ;) )

 

Ten topic służył, służy i będzie służył prezentacji i komentowaniu taktyk.

 

Owszem, ale w sposób konstruktywny, tak aby mógł z tego coś się dowiedzieć ktoś więcej niż zainteresowany - inaczej rzeczywiście dyskusja powinna przenieść się na PW :P

Odnośnik do komentarza

Jak sobie radzicie ze gra napastników - moje wszystkie wysiłki stanęły na tym że mam sporo sytuacji(jeżeli nie mnóstwo), poprawiłem już na tyle grę, że większość piłek idzie w światło bramki nawet...ale co z tego, skoro bramkarz wszystko bronią...w Premiership NIE ma bramkarza, który nie byłby świetny(refleks+chwytanie co najmniej na 15-16), a to sprawia, że mecze, w których powinienem wygrywać stosunkiem 3,4,5 goli często remisuję, a i porażki się przydarzają...nie idzie tego poprawić, a irytuje mnie to do tego stopnia, że mam poważny plan powrócić do wcześniejszego FM...choć nie ma tam paru fajnych opcji, ale chociaż piłkarze są w miarę skuteczni co tego co pokazują na boisku...no chyba, że ktoś ma na to jakiś sposób???

 

W Man Utd mam świetny duet w ataku - Rooney(PRAWIE nie zawodzi, choć w/w problem tez go dotyczy) i Amauri. Ogólnie przez 2 lata testowania wszelakich ustawień(głównie miksy 4-4-2 i diamentu do tej samej formacji) nie wiele mi dały...teraz mam optymalny skład trenerów, optymalne przygotowanie kondycyjne, forma w sparingach niezła, a w meczach o punkty klapa. I to tylko przez brak strzelania goli...mnóstwo strzałów leci w bramkę rywala, 90% w nią trafia, a 95% z nich wyłapuje bądź odbija bramkarz(niema to jak bronic po 3-4 dobitki). Nie wiem jak wy, ale ja mam dość takiego realizmu(niby) :) Bo jeżeli drużyna nic nie robi(czytaj oddaje w meczu 2 strzały i gra słabo w obronie, bo ja mam mnóstwo sytuacji) to NIE MA SIŁY, żeby bramkarz "wygrał" jej remis. Jak jeszcze by w obronie grali dobrze w miarę, to rozumiem, jakby moi nie trafiali w bramkę, też rozumiem, ale tak...

 

BTW - ciekawi mnie też jak można ustawić pomocnikowi, żeby strzelał z dystansu i zdobywał tak gole...mam gościa, który ma ku temu kapitalne predyspozycje(wszystkie atrybuty potrzebne do strzałów na poziome 19-20!!!), gra już 3 rok, a więc się zaaklimatyzował, a pudłuje zawsze o ok 10-20 metrów od bramki...bomby z dystansu to moja ulubiona forma gry u AM i DM, a w nowym FM panowie z SI zabrali te przyjemność...A swoją drogą parę goli(coś koło 5-6) z daleka padło, a strzelał je Carrick, czyli gość, który akurat nie radzi sobie z tym najlepiej...:) Śmiech na sali normalnie...

 

Jak ktoś poradził sobie z czymś takim, serdecznie proszę o "uświadomienie" mnie, jak to zrobił...A jak nie da się tego rozwiązać nawołuję do zbojkotowania kolejnego FM i kupieniu go tak z pół roku po premierze, może SI zrozumie, że nieładnie tak denerwować graczy...:)

Odnośnik do komentarza
Muszę o to zapytać, bo już mnie to zaczyna wkurzać - jak ustawić DP, bo wszyscy moi zawodnicy mają oceny po 7 coś, a DP 6 kwasny.gif

 

Pewnie zależnie od umiejętności - u mnie gra krótkie piłki, nie rozgrywa, nie atakuje, nie biega z piłką. Jego zadaniem jest odebrać piłkę, a później nie kombinować, tylko ją komuś oddać (najlepiej koledze z drużyny ;) )

Aby DM miał ocenę 7 musi popisać się asystą, golem lub bardzo dobrze spisywać się w rozdzielaniu piłek, jakie są moje spostrzeżenia. I nie ma to związku z tym jakiej klasy jest zawodnikiem, tak miałem z Mahamadou Diarrą, Gago, Veloso i ze znacznie słabszymi DM w Leeds mimo, że ze swoich zadań (rozdzielania piłek i destrukcji) wywiązywali się bardzo dobrze. I o tym było pisane w temacie. Najzwyczajniej w świecie zawodnicy na tej pozycji są mniej widoczni.

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem nowy na tym forum ale uwielbiam serie FM'a. Ostatnio zaczalem grac w 2008 i po 2 sezonach Juventusem mam okazje zaprezentowac swietna taktyke zarowno na wyjazd jak i mecze w domu :)

http://www.mediafire.com/imageview.php?qui...euj&thumb=4 - ustawienie

http://www.mediafire.com/imageview.php?qui...otq&thumb=4 -polecenia druzynowe

http://www.mediafire.com/imageview.php?qui...4ne&thumb=4 -wyniki po 1 sezonie

http://www.mediafire.com/?8temjpjdtyw - taksa do zassania :)

 

Taktyka ta jest przerobiona taktyka z 2007roku juz nie pamietam od jakiego uzytkownika :/. Polega ona na nieustannym gnebieniu bramki przeciwnika i szybkich kontrach :)

 

 

Pozdrawiam i zycze udanych testow :)

Odnośnik do komentarza
W ogóle zauważyłem dziwną prawidłowość - przy pierwszych 20 min. meczu jeśli nie padnie żadna bramka, defensywa ma z góry do dołu siódemki, a od DP aż do napadu szóstki. Zarówno u mnie jak i u przeciwnika.

 

Też to zauważyłem. Tylko, że u mnie to wygląda tak, iż 7 mają wszyscy prócz DP i PŚ, czasem też napastnik. Co więcej, środkowi pomocnicy często mają ocenę 6 nawet do przerwy, potem coś się zaczyna dziać i nawet jak druzyna gra kiepsko, to i tak łapią ostatecznie siódemki.

Odnośnik do komentarza
Muszę o to zapytać, bo już mnie to zaczyna wkurzać - jak ustawić DP, bo wszyscy moi zawodnicy mają oceny po 7 coś, a DP 6 :/

Defensywni pomocnicy są od czarnej roboty. Napastnik mimo słabszej gry i tułania się po boisku przez większą część spotkania może strzelić bramę w 90 minucie i już mu nota wzrasta. Tak miałem w meczu o Superpuchar Polski (Lech 1:0 Zagłebie 91'- Rengifo) gdzie Rengifo do 89 minuty miał notę 6, nic mu nie wychodziło. Wystarczyło jedno kopnięcie do bramki i nota wzrosła do 8

Odnośnik do komentarza

Witam!

Chciałbym wam zaprezentować moją taktykę. Jest ona oparta na ustawieniu 4-1-3-2. Tak wygląda ustawienie zawodników ustawienie a tak wyglądają polecenia drużynowe polecenia

Jak widać gra opiera sie na krótkich podaniach i wąskim polu gry. Wszyscy zawodnicy kryją 1 na 1 przy włączonym ścisłym kryciu. Jej główną zaletą jest mała liczba traconych bramek i co za tym idzie mała ilość przegranych meczy :).

Rozegrałem nią dwa sezony Lyonem i już w pierwszym wygrałem wszystko co można było wygrać , w drugim natomiast nie zdobyłem tylko pucharu Francji. Tutaj jest tabela po pierwszym sezonie tabela a tu wyniki drugiego wyniki oraz tabela tabela.

 

Pewnie zaraz ktoś powie że Lyonem to na standardowych ustawieniach można wszystko wygrać, otóż nie wydaje mi się że moje wyniki to raczej zasługa taktyki. Sprawdziłem ją w Lechu Poznań który typowany był do zdobycia 8 miejsca. Testowałem ją na takim półholideju, tzn. osobiście grałem ważniejsze mecze. Efekt to wygrana liga (najlepszy bilans bramek) oraz puchar ligi (wygrana z Legią 5:0! klik) tabela. do ciekawszych wyników należy wygrana z Wisłą 4:0 klik

Rozegrałem tą taktyka też parę meczy Polonią Bytom (typowana na 15 miejsce) po bodajże 7 kolejkach zajmowałem 3 miejsce. W tym wygrana z Legią po prawie całym meczu w 10 klik oraz z Bełchatowem na wyjeździe klik. Poza tym sprawdzałem ją jeszcze w Tuluzie (typ 8 miejsce) klik. Osiem ostatnich kolejek grałem swoją taktyką co wywindowało Tuluzę na 2 miejsce z 12.

 

Jeśli macie ochotę przetestować to stąd można ją pobrać taktyka

 

Czekam na opinie i ewentualne uwagi z waszej strony!

Odnośnik do komentarza
Witam!

Chciałbym wam zaprezentować moją taktykę. Jest ona oparta na ustawieniu 4-1-3-2. Tak wygląda ustawienie zawodników ustawienie a tak wyglądają polecenia drużynowe polecenia

Jak widać gra opiera sie na krótkich podaniach i wąskim polu gry. Wszyscy zawodnicy kryją 1 na 1 przy włączonym ścisłym kryciu. Jej główną zaletą jest mała liczba traconych bramek i co za tym idzie mała ilość przegranych meczy :).

 

Czekam na opinie i ewentualne uwagi z waszej strony!

 

2 pytanka:

-Nie masz kłopotów z czerwonymi kartkami?

-Czy w trakcie sezonu zmieniasz jakoś poważniej ustawienia drużynowe/idynwidualne? Czy jedziesz ciągle to samo? :|

Odnośnik do komentarza

Ja testowalem taktyke kit'a na bazie 8.0.1. Taktyke uzywalem i dalej uzywam na Lechu. Gra sie rewelacyjnie, poniewaz (nie wiem jak wam) ustawiona jest gra z kontry i przy szybkim odgrywajacym zdobywa sie naprawde duzo bramek. Rozgrywajacy w tej taktyce bierze tez spory udzial, gdyz (nie wiem czy to bylo zamierzone) moze strzelic wiecej bramek niz napastnik.

Ogolnie taktyke polecam. Z ta taktyka i z w miare dobrymi zawodnikami mozna osiagnac bardzo wiele. Ja wygralem lige i zdobylem PP, a w PE przegralem z Wisla w polfinale. Na dowod zaraz wkleje screen'y

Odnośnik do komentarza

2 pytanka:

-Nie masz kłopotów z czerwonymi kartkami?

-Czy w trakcie sezonu zmieniasz jakoś poważniej ustawienia drużynowe/idynwidualne? Czy jedziesz ciągle to samo? :|

 

 

Nie mam większego problemu z czerwonymi kartkami, w Lyonie miałem 4 w ciągu całego sezonu a średnia żółtych to 2 na mecz. Jeśli dostaję czerwoną ściągam "gorszego" napastnika, i zmieniam odbiór na normalny (ale nie napastnikowi chyba że ma już żółtą).

W ciągu sezonu nie zmieniam jakoś szczególnie poleceń. U siebie zazwyczaj zaczynam ofensywnie, i środkowego pomocnika ustawiam jako OPŚ (czasami też daję mu strzałkę do przodu. Ogólnie raczej dużo nie kombinuje, chyba że przegrywam to ustawiam zespół ofensywnie daję bocznym pomocnikom strzałki maksymalnie do przodu.

 

W mojej taktyce można dopracować rzuty rożne, te są moje. Ok 60% strzałów kończy się bramką ale nie uznaną z powodu faulu moich zawodników i troszke mnie to wkurza :)

 

 

Aha gram na wersji 8.0.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...