Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znalazł ktoś już sposób aby mieć "żelazną defensywe" i tracić jak najmniej bramek ;> ?

Wg mnie tracę troche za dużo, ale to tez może być wina moich grajków :P

 

Ja obrońcom środkowym ograniczam kreatywność,rajdy i rajdy z piłka, nastawienie daje na bardzo defensywne. Obrońcom bocznym nastawienie zostawiam takie jakie ma zespół, plus rajdy i dośrodkowania. Jak na razie nie narzekam, bardzo dobrze sprawdza się to w Man City. Na wyjezdzie przy ustawionej grze z kontry wiekszosc meczow wygrywam :)

Równiez wygrywam wiekszosc meczów, ale uwazam ze trace sporo niepotrzebnych bramek. A jak przychodzi mi grac w LM to katastrofa jest :P

Odnośnik do komentarza

Drobne pytanie.

Jak uniknąć kontry po wykonywaniu rzutu rożnego? Cofanie wszystkich obrońców i DP nie działa, bo i tak wszyscy zawodnicy pobiegną sobie na jedną stronę boiska, a piłka leci drugą ;| B. często właśnie tak tracę bramki, bo nagle zawodnik przeciwnika staje twarzą w twarz z bramkarzem... A oczywiście on ma boskich napastników i zawsze taką sytuacje wykorzysta :]

Odnośnik do komentarza

zaobserwowałem coś nowego:

po raz pierwszy mój napastnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił gola po zwodzie;

dotychczas w w takiej sytuacji walił na pałę przed siebie;

co zrobiłem?

ustawiłem mu swobodę taktyczną na nieograniczoną - (ok 13-14- pierwszy klik na prawo od ustawienia normal)

przypadek?, a może w tym szaleństwie jest metoda? :-k

Odnośnik do komentarza
a jakie sa cechy dobrego skrzydlowego i def pomocnika

Panie przecież to potrafi wydedukować każdy kto ma jakieś pojęcie o piłce

Skrzydłowy: Drybling, dośrodkowania, szybkość, wytrzymałość, stałe fragmenty (dla mnie), technika, błyskotliwość, determinacja, równowaga, przyspieszenie.

DM: odbiór, podania, strzały z dystansu (dla mnie), pracowitość, waleczność, determinacja, wytrzymałość, siła.

Odnośnik do komentarza

NŚ: gra słabsza nogą, gra przy przeciwniku zawsze.

skrzydłowi i OPŚ: gra słabszą noga, gra przy przeciwniku zawsze, odbiór mieszany.

PŚ i DM: gra słabszą nogą i odbiór mieszany, jeśli jest to bardzo dobry zawodnik lub dobrze strzelający z dystansu to też grę przy przeciwniku zawsze.

Ale wymaga to od zespołu żelaznej kondycji, jednakże są wymierne efekty w postaci małej ilości traconych bramek.

Odnośnik do komentarza
Moja taktyka:

 

4-1-1-3-1

 

4 obrońców, 1 DP, 1 pomocnik, 3 OP, 1 napastnik

 

Moim zdaniem bardzo skuteczna (narazie na 18 meczów w lidze, Fiorentiną nie przegrałem żadnego, a wygrałem 15).

 

Bramkarz: Standardowe ustawienia.

Obrońcy: Można ustawić wysuniętych bocznych obrońców na wychdozenie do akcji ofensywnych, ale i bez tego taktyka jest skuteczna.

DP: Ważne zeby grał również dobrze na pozycji OŚ.

Pomocnik: Ważne żeby grał również dobrze na pozycji DP.

Ofensywni Pomocnicy: Skrzydłowi wbrew pozorom wcale nie muszą być napastnikami, OPŚ standardowo z nieograniczoną swobodą taktyczną.

Napastnik: Najlepiej żeby miał dobrą grę głową (wtedy ustawiamy go jako odgrywającego i podania na odgrywajacego na głowę), gdy ten atrybut jest słaby - ustawiamy podania do odgrywającego: podania do nogi.

 

Taktyke przygotowałem w dwóch wersjach.

Czekam na opinie :)

 

CODE

http://rapidshare.com/files/71724759/4-1-1-3-2_v.1.zip.html

 

Dodaję screena do mojej taktyki:

http://img214.imageshack.us/img214/2486/taktykald0.png

 

Ostatnio testowałem ją w Swansea (CocaCola League One) i również jest skuteczna :)

I nadal czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
NŚ: gra słabsza nogą, gra przy przeciwniku zawsze.

skrzydłowi i OPŚ: gra słabszą noga, gra przy przeciwniku zawsze, odbiór mieszany.

PŚ i DM: gra słabszą nogą i odbiór mieszany, jeśli jest to bardzo dobry zawodnik lub dobrze strzelający z dystansu to też grę przy przeciwniku zawsze.

Ale wymaga to od zespołu żelaznej kondycji, jednakże są wymierne efekty w postaci małej ilości traconych bramek.

 

 

a nie ustawiasz pressingu bramkarzowi i obrońcom??

Odnośnik do komentarza
a nie ustawiasz pressingu bramkarzowi i obrońcom??

Nie, ale w poleceniach napastnicy mają ostry odbiór (kiedy się nadarza okazja starają się odbierać piłkę) gram szybkim tempem, szeroko, bezpośrednimi podaniami i pressingiem na 13, jakbym dał jeszcze w poleceniach przedmeczowych pressing na defensorów zajeździłbym moich zawodników. I tak skrzydłowi o środkowi pomocnicy kończą mecz z ok 65-70% energii, a moją oni wytrzymałość od 16 wzwyż (oczywiście jeśli zagrają cały mecz).

Odnośnik do komentarza

Gram Wolfsburgiem (prognoza 14 miejsce), sporawdziłem Aaritalo, Dzsudzsak, Pablo Piatti, Gabriel Torje. Jakie ustawienie proponujecie? Chciałbym grać z kontrataku i zagęszczonym środkiem pola. Czyli jakia powinna być szerokość, szybkośc gry oraz styl podań podczas gry z kontry i bez nominalnych skrzydłowych? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...