Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo słuszne spostrzeżenia. Równiez w mojej opinii nie warto grać 2 napastnikami. Najlepiej jest jak najbardziej zagęścić środek pola. A snajper może być jeden, ważne by dostawał piłki.

 

Z początku też miałem problemy z tym, że napastnik ładował prosto w bramkarza, ale ustawienie mu rzadkich strzałów dystansu i częstych rajdów z piłką zaowocowało, tym, ze jeden z moich napastników się rozstrzelał i w 3 kolejnych meczach strzelił 6 bramek (B.Imeh - wykańczanie 10).

 

a jak wygląda u Ciebie kwestia krycia tego 1 napastnika?- przez obrońców kompa;

pytam, bo gram w 3 lidze a tam raczej trudno o Drogbę, Raula czy Henry`ego :) ...

czy Imeh strzelił te gole po akcjach one on one?

Odnośnik do komentarza

mi się zdaje iż bardziej chodzi tu o dobre dogrywanie do napastnika niżeli o niego samego. jak napisał vitriol- gracze z pola muszą do niego dobrze dogrywać i wtedy będzie już sam na sam z bramkarzem.

ja na to wpadłem po zastosowaniu tego co napisałem wcześniej. też nie mam żadnych cudownych napadziorów- gram Real Salt Lake. wytestuję to też na innych zespołach.

wydaje mi się, że w tej odsłonie FM bardziej chodzi o zespołowe granie/ ustawienie niż o indywidualności :)

nie ma już tak jak kiedyś iż to napastnicy byli odpowiedzialni za strzelanie a reszta miała tylko "asystować". teraz u mnie napastnik strzela np 1 bramkę w meczu a pomocnicy bardzo ciężko "grają" i też walą do bramki.

Odnośnik do komentarza
mi się zdaje iż bardziej chodzi tu o dobre dogrywanie do napastnika niżeli o niego samego. jak napisał vitriol- gracze z pola muszą do niego dobrze dogrywać i wtedy będzie już sam na sam z bramkarzem....

 

zadjąc to pytanie chciałem zapytać, czy nie lepiej dać dwóch napastników, aby bardziej absorbować obrońców i DM przeciwnika... :eusa_doh:

Odnośnik do komentarza

Hmmm ja gram Portsmouth :)

 

 

Z moich obeserwacji wynika , że gra 2 napastników jest zbędna . . . Bo przzez tą taktykę miałem około 19 strzałów na bramkę z czego może był 1 gol . Grając 2 napadziorami przejechałem się w lidze i pucharze angi 5 porażek z żędu ... Więc ja wkurony modyfikuje swoją sprawdoną takse z 07 ... Wyszła mi taka :

 

----------------------------------O-------------------------

O---------------------O------------------O---------------O

------------------------------DP----------------------------

O--------------------------------------------------------O

---------------------------O----O--------------------------

------------------------------O-----------------------------

 

Wyszła taktyka ..:) Postawiłem na wysuniętą obronę i ... strzały z dystansu a zresztą kupiłem :

Soledao

Tom De Mul

Van der Varta

Halmosiego

Gross coś tam .. nie pamiętam reprezentat U-19 Holandii i Ajaxu :)

W tej takyce sprawdził się dobrze grający głową soledado i ... Genisz Vanniego :D

 

Na początku Vanek się zciął a w tej spisuje się znakomicie i po 4 kolejkach awansowałem na 9 miejsce a (miałem 0 pkt zdobytych z początku sezonu) Wygląda to tak :

Van der Vart - 9 meczy 9 bramek

Soledado - 6 meczy - 5 bramke

Tom de Mull - 9 meczy 6 braamek

 

POlecam mą takse :S

Odnośnik do komentarza
zadjąc to pytanie chciałem zapytać, czy nie lepiej dać dwóch napastników, aby bardziej absorbować obrońców i DM przeciwnika... eusa_doh.gif

 

może i z 2 napastnikami to zrobić. chciałem tylko pokazać iż w 08 chyba chodzi bardziej o dobre dogrywanie niż samego napastnika i jego ustawienia :)

ja w taxie mam ustawionych dwóch ale tak jak napisałem jeden zdobywa gole drugi nie.

więc spróbuję ustawiać tylko jednego :)

Odnośnik do komentarza
Bardzo słuszne spostrzeżenia. Równiez w mojej opinii nie warto grać 2 napastnikami. Najlepiej jest jak najbardziej zagęścić środek pola. A snajper może być jeden, ważne by dostawał piłki.

 

Z początku też miałem problemy z tym, że napastnik ładował prosto w bramkarza, ale ustawienie mu rzadkich strzałów dystansu i częstych rajdów z piłką zaowocowało, tym, ze jeden z moich napastników się rozstrzelał i w 3 kolejnych meczach strzelił 6 bramek (B.Imeh - wykańczanie 10).

 

a jak wygląda u Ciebie kwestia krycia tego 1 napastnika?- przez obrońców kompa;

pytam, bo gram w 3 lidze a tam raczej trudno o Drogbę, Raula czy Henry`ego :) ...

czy Imeh strzelił te gole po akcjach one on one?

 

Właśnie sprawa wygląda tak, że dostawał bardzo dobre prostopadłe podania ze środka boiska i mimo, ze nie jest szybki wygrywał pojedynki biegowe z obrońcami, wychodził sam na sam z bramkarzem i po prostu strzelał...

 

Przyznam się, że ustawienie nie jest mojego autorstwa, podpatrzone na forum SI, ale część poleceń sam dostosowywałem (szczególnie w obronie) i póki co jestem bardzo zadowolony z gry podopiecznych. Wygląda ono tak:

 

Ustawienie

 

Jak wspominałem, taktyka polega na zagęszczeniu przedpola i zdominowania środka boiska. Obrońcy przeciwnika wyraźnie się gubią przy kryciu, rezultatem czego jest łatwośc przedostawania się pod bramkę rywala - zawsze jest ktoś niepilnowany. Moi obrońcy też grają rewelacyjnie jak na razie - tracę mało bramek. Strzałki do tyłu, na pozycję libero, brak ścisłego krycia i krycie 1-1.

Odnośnik do komentarza

Moje jedno główne spostrzeżenie na temat FMa 08 to to że taktyka 4-1-4-1 jest u mnie i u was tez zapewne zabójczo skuteczna;] Mianowicie gram Boro mam co prawda 5 miejsce w lidze ale mecze z Liverpoolem 2-1 Chelsea 1-0 czy Manu 3-1 mówią same za siebie. W ataaku jedynie Defoe. Tak to twarda obrona i długie piły. Martwi mnie jedynie to ze nie potrafie wygrać z zespołami pokroju Derby(porażka 3-1) Fulham(2x 1-2 w plecy) itd ;)

Odnośnik do komentarza
Mój DMC ma tendencję do przetrzymywania piłki - staje z nią na środku boiska i czeka aż go oblezą przeciwnicy. Można coś z tym zrobić?

 

 

Może odznacz w jego poleceniach indywidualnych "przetrzymywanie pilki" ew. dodaj bezposrednie podania lub rajdy z pilka

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem zamieścić tutaj swoją taktykę, która w końcu spełnia w stopniu podstawowym moje oczekiwania.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/794a282adc7ff0b1.html USTAWIENIE DRUŻYNOWE

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da6c0fd1a2f4f247.html POLECENIA DRUŻYNOWE

 

Zadaniem tej taksy jest oczywiście przewaga w środku pola. Wszyscy pomocnicy z dobrym odbiorem i podaniem, ew. skrzydłowi dośrodkowania(choć nie jest to NIEZBĘDNE). OPŚ musi mieć niezłe wykończenie i opanowanie, bo ma prawie tle samo okazji co napastnicy. Oczywiście polecenia są dość elastyczne, jeśli macie piłkarza z bombą z dystansu, dać strzały dystansu itp. Można opcjonalnie dać konterki i zmniejszyć nastawienie pod silniejszych rywali, ew. cofnąć jednego napastnika na OPŚ i dać strzałę do przodu. Nastawienie drużynowe tyczy się wyłącznie do linii pomocy. Zapraszam do testowania i czekam na spostrzeżenia.

 

PS> Taktykę opisałem, zapomniałem o linku:) http://rapidshare.com/files/74055671/White...378_._2022_.tac

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie powinno :> Ja tam w meczach u siebie śmiało daje. Zazwyczaj jak gram ze słabszym rywalem.

Arlen- jak grasz Boro i mówisz że wygrywasz w meczach np z Chelsea, Liverpoolem to w meczach ze słabszymi rywalami zagraj podaniami bardziej krótkimi i co najważniejsze ofensywniej.

 

Postanowiłem zamieścić tutaj swoją taktykę, która w końcu spełnia w stopniu podstawowym moje oczekiwania.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/794a282adc7ff0b1.html USTAWIENIE DRUŻYNOWE

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da6c0fd1a2f4f247.html POLECENIA DRUŻYNOWE

 

Zadaniem tej taksy jest oczywiście przewaga w środku pola. Wszyscy pomocnicy z dobrym odbiorem i podaniem, ew. skrzydłowi dośrodkowania(choć nie jest to NIEZBĘDNE). OPŚ musi mieć niezłe wykończenie i opanowanie, bo ma prawie tle samo okazji co napastnicy. Oczywiście polecenia są dość elastyczne, jeśli macie piłkarza z bombą z dystansu, dać strzały dystansu itp. Można opcjonalnie dać konterki i zmniejszyć nastawienie pod silniejszych rywali, ew. cofnąć jednego napastnika na OPŚ i dać strzałę do przodu. Nastawienie drużynowe tyczy się wyłącznie do linii pomocy. Zapraszam do testowania i czekam na spostrzeżenia.

 

Ustawienia indywidualne bez zmian :>

Odnośnik do komentarza
Dlaczego nie powinno chytry.gif Ja tam w meczach u siebie śmiało daje. Zazwyczaj jak gram ze słabszym rywalem.

Ze słabszym rywale u siebie ok, ale w innych przypadkach odradzam. Dlaczego? Wyobraź sobie sytuację gdy Twój DM zapędza się z piłką głęboko w połowę rywali i ją traci. Doskonałą okazję do kontry ma rywal, a przed bramkarzem jest tylko 4 defensorów w najlepszym wypadku. Ja wyznaję zasadę, że pierwszym obrońcą (zawodnikiem, który likwiduje ataki rywali, ma dużo przechwytów i odbiorów i to jego podstawowe zadanie) jest DM.

Odnośnik do komentarza

Z tą kreatywnością to troszki chyba przesadzasz.

 

A teraz z innej beczki. Zauważyłem, że mimo bardzo dobrej gry moich DPŚ i OPŚ mają oni zawsze najniższe noty w zespole. W połowie sezonu ci pierwsi mają średnią ocen między 6,5 a 7, a drudzy 6,7-7,1. DPŚ notują zawsze dużo odbiorów i przechwytów, a OPŚ asyst, mało strat, dobrze rozdzielają piłki. Podczas gdy na innych pozycjach średnie oceny 7,3 są najniższe. Może to spowodowane tym, że gram skrzydłami i zawodnicy z tych pozycji są mniej przy piłce.

Odnośnik do komentarza
Z tą kreatywnością to troszki chyba przesadzasz.

 

A teraz z innej beczki. Zauważyłem, że mimo bardzo dobrej gry moich DPŚ i OPŚ mają oni zawsze najniższe noty w zespole. W połowie sezonu ci pierwsi mają średnią ocen między 6,5 a 7, a drudzy 6,7-7,1. DPŚ notują zawsze dużo odbiorów i przechwytów, a OPŚ asyst, mało strat, dobrze rozdzielają piłki. Podczas gdy na innych pozycjach średnie oceny 7,3 są najniższe. Może to spowodowane tym, że gram skrzydłami i zawodnicy z tych pozycji są mniej przy piłce.

Taką kreatywnośc mają u mnie wszyscy grający "na własnej połowie". Na razie nie narzekam. Co do ocen - potwierdzam, mam tak samo. DMC i AMC odstają od reszty zespołu.

Odnośnik do komentarza

Czy jest możliwe tak ustawienie zawodnika aby stał na linii 16 metrów i blokował strzały z dystansu? Chodzi mi o rzuty rożne w obronie. Ustawionych mam tak:

Dr: krótki słupek

Dl: Długi słupek

Dc: Krycie wysokiego

Dc: Krycie wysokiego

Dmc: Krycie

Dmc: Krycie

Mc: Kryj niskiego

Amc: Domyślnie

Amc: Presja

Fc: Przód

Ma ktoś jakiś pomysł by zatrzymać te strzały z daleka?

Odnośnik do komentarza

TAKTYKA : http://img208.imageshack.us/my.php?image=taxakw5.png

 

USTAWIENIA : http://img99.imageshack.us/my.php?image=poldrufv4.png

 

wlasnie skonczylem 3 sezon mam 3 mistrzostwa 2 puchary kraju 1 super puchar holandi 1 lige mistrzow 3 razu wybrano mnie managerem roku moi gracze co roku zdobywaja nagrany krajowe

przetestojcie moja taxe jesli chcecie ,link : http://s001.wyslijto.pl/index.php?file_id=...712312265285170

adminow prosze o rozpatrzenie taktyki

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...