Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu zadna z taktyk z tematu nie trafila jeszcze do topicu najlepsze taktyki? Z tego co tutaj czytam to kit wkleil dobra takse, sam sprobuje ja przetstowac i napisze jak u mnie, uprzedzajac glupie pytania czy sprawia mi przyjemnosc granie na cudzej taktyce za wczasu odpowiadam: owszem sprawia mi przyjemnosc :)

Odnośnik do komentarza
A czemu zadna z taktyk z tematu nie trafila jeszcze do topicu najlepsze taktyki?

Żebyś się głupio pytał :)

Najwidoczniej większość nie ma czasu, albo po prostu testuje taktyki, powoli i dokładnie.

 

Aby Twoja taktyka została umieszczona w tym dziale, muszą zostać spełnione następujące warunki:

1. Pod uwagę będą brane tylko i wyłącznie taksy dobrze i wyczerpująco opisane!

2. W momencie pojawienia się dobrze opisanej taktyki, jasonx albo Magic da informację, iż taxa ta jest przez nich obserwowana

 

Najwidoczniej nie została wyczerpująco opisana i nie zwróciła na siebie uwagi.

 

P.S.

Może granie na czyiś taktykach sprawia ci przyjemność, ale widzę że czytanie ze zrozumieniem nie :keke:

Odnośnik do komentarza
P.S.

Może granie na czyiś taktykach sprawia ci przyjemność, ale widzę że czytanie ze zrozumieniem nie :keke:

Gdybys czytal caly temat a nie ostatni post to bys wiedzial ze taksa kita zostala calkiem dobrze opisana i zebrala duzo pozytywnych komentarzy i nie badz taki hop siup do przodu w pouczaniu innych bo jak widac sam nie grzeszysz umiejetnoscia analitycznego czytania

 

PS moze pisanie durnowatych docinek do ludzi sprawia Ci przyjemnosc ale zachowaj przy tym odrobine kultury, "Ci" pisze sie z wielkiej litery

Odnośnik do komentarza

Nikogo nie pouczam, a tym bardziej ciebie (nie chce mi się :keke: )

Jeśli chodzi o taktykę Kita to potwierdzam jest dobra i parę ustawień dałem do mojej, ale oprócz pozytywnych komentarzy trzeba jeszcze dobrego wyczerpującego opisu aby zachęcić i zwrócić przede wszystkim uwagę testerów.

 

Bo nikt z osob odpowiedzialnuch za ten dzial nie gra i nie ma zamiaru grac w FM2k8? :>

Ależ skąd. To były moje przypuszczenia które z tym postem zostały rozwiane :)

Odnośnik do komentarza

No to moze spodoba się Wam moja taktyka :)

 

Nazwałem ją sobie "JJ Jogadors 4-1-1-3-1"

 

Przedstawia się ona tak: http://www.upimg.eu/upload/photo/upimg.eu6060.jpg

czyli 4 obrońców, 1 DP, 1 pomocnik, 3 OP, 1 napastnik.

 

Bardzo istotne jest w tej taktyce to, że DP i P cofają się na pozycje OŚ i DP. To naprawdę zdaje egzamin, gdy przeciwnik chce nas zaatakować napotyka powazny problem - 5 obrońców i 1 DP :)

Super działa również to że OP P i OP L wchodzą na pozycje napastników. Gdy nasza drużyna atakuje, mamy w sumie trzech napastników.

 

BR: Standardowe ustawienia.

O Ś: Można ustawić OL i OP na wychodzenie do akcji ofensywnych, (czyli strzałki na WO L i WO P), ale i bez tego taktyka jest skuteczna.

DP: Ważne zeby grał również dobrze na pozycji OŚ.

P Ś: Ważne żeby grał również dobrze na pozycji DP.

OP L, OP P: Jak już wcześniej pisałem, powinni być to skrzydłowi/napastnicy. W końcu wchodzą na pozycje napastników :)

OP Ś: Najlepiej sprawdza się ze standardowymi ustawieniami z nieograniczoną swobodą taktyczną.

N: Wysoki atrybut strzały z dystansu lub gra głową.

 

Testowałem tę taktykę w Swansea (Angielska League One). Tutaj prosze bardzo tabela z pierwszego sezonu. http://www.upimg.eu/upload/photo/upimg.eu6059.jpg . Przewidywane przez bukmacherów miejsce 6, przez media 3, a jak widać zakończyłem rozgrywki z dużą przewagą nad drugim zespołem :)

Testy przeprowadziłem również Fiorentiną (Włoska Serie A), również wygrałem ligę (jednak nie mam screenów, save'a skasowałem).

 

Zapraszam do przetestowania jej u siebie i do podzielenia się na forum swoją opiną nt. tej taksy :)

 

DOWNLOAD:

http://uploaded.to/?id=0ftz7u

http://www.speedyshare.com/143694933.html

 

Pozdrawiam,

anteq

Odnośnik do komentarza

Odnośnie gry ze słabiakami.

Ostatnie dwa mecze grałem właśnie z takimi drużynami (sam prowadzę L'pool) i pierwsza połowa to było przysłowiowe bicie głową w mur.

W przerwie zwiekszyłem kratywność drużyny przesuwając suwak z pozycji środkowej do 'o jeden mniej od nieograniczonej'. Efekt? Odpowiednio 3 i 2 gole. Myślałem, że to zmęczenie przeciwnika, ale procent kondycji graczy nie był jakoś dramatycznie niski. W każdym razie, będę testował to rozwiązanie dalej.

Odnośnik do komentarza
A czemu zadna z taktyk z tematu nie trafila jeszcze do topicu najlepsze taktyki?

Żebyś się głupio pytał :)

Najwidoczniej większość nie ma czasu, albo po prostu testuje taktyki, powoli i dokładnie.

Bo nikt z osob odpowiedzialnuch za ten dzial nie gra i nie ma zamiaru grac w FM2k8? :>

 

Oj, biedne robaczki :) Tracicie naprawdę niezłą(z łatką) rozgrywkę i sporo tzw. bajerów, bez których FM 2006 i 2007 wydają się płytkie i wyblakłe...

 

A tak ogólnie to chciałem pochwalić taktykę Kit'a - zawsze daję taktyki do testów bratu, który nic nie umie z nią zrobić poza jej załadowaniem... Racingiem Santander jest regularnie od 4 sezonów w czołówce ligi a Arsenalem goli wszystko i wszystkich jak leci przez 5 już sezon...i gra legalnie - żadnych zapisów przed każdym meczem(woli czasami poprzeklinać...:) ), ale dzięki temu testy są obiektywne....

Odnośnik do komentarza
A czemu zadna z taktyk z tematu nie trafila jeszcze do topicu najlepsze taktyki?

Żebyś się głupio pytał :)

Najwidoczniej większość nie ma czasu, albo po prostu testuje taktyki, powoli i dokładnie.

Bo nikt z osob odpowiedzialnuch za ten dzial nie gra i nie ma zamiaru grac w FM2k8? :>

 

 

To po co powstał takowy dział? :>

 

Odnośnie taktyk, wydaje mi się, że w tym FM-ie bardziej niż w poprzednich, opłaca się korzystać ze swoich utalentowanych zawodników i polegać na ich indywidualnym geniuszu. Dzięki takowemu podejściu zakończyłem sezon Realem z potrójną koroną, 95 pkt w lidze na koncie (niepobity aż do ostatniej kolejki którą odpuściłem, żeby móc wystawić dobry skład w finale LM). A grałem zwykłym 4-4-2...

Co więcej, był to któryś z kolei sezon w grze, a Real który dopiero zaczynałem trenować był typowany na 3 miejsce lidze.

 

Nie uważam się za jakiegoś specjalnie dobrego taktyka, ale pozwolę sobie wrzucić swoje trzy grosze - nie opłaca się za bardzo kombinować w takich rzeczach jak ustawienia indywidualne, a przede wszystkim należy starać się do maksa wykorzystać swoich dobrych zawodników, nawet jeśli ich styl gry nie do końca pasuje do naszej wymarzonej koncepcji.

Odnośnik do komentarza
No to moze spodoba się Wam moja taktyka :)

 

Nazwałem ją sobie "JJ Jogadors 4-1-1-3-1"

 

Przedstawia się ona tak: http://www.upimg.eu/upload/photo/upimg.eu6060.jpg

czyli 4 obrońców, 1 DP, 1 pomocnik, 3 OP, 1 napastnik.

 

Bardzo istotne jest w tej taktyce to, że DP i P cofają się na pozycje OŚ i DP. To naprawdę zdaje egzamin, gdy przeciwnik chce nas zaatakować napotyka powazny problem - 5 obrońców i 1 DP :)

Super działa również to że OP P i OP L wchodzą na pozycje napastników. Gdy nasza drużyna atakuje, mamy w sumie trzech napastników.

 

BR: Standardowe ustawienia.

O Ś: Można ustawić OL i OP na wychodzenie do akcji ofensywnych, (czyli strzałki na WO L i WO P), ale i bez tego taktyka jest skuteczna.

DP: Ważne zeby grał również dobrze na pozycji OŚ.

P Ś: Ważne żeby grał również dobrze na pozycji DP.

OP L, OP P: Jak już wcześniej pisałem, powinni być to skrzydłowi/napastnicy. W końcu wchodzą na pozycje napastników :)

OP Ś: Najlepiej sprawdza się ze standardowymi ustawieniami z nieograniczoną swobodą taktyczną.

N: Wysoki atrybut strzały z dystansu lub gra głową.

 

Testowałem tę taktykę w Swansea (Angielska League One). Tutaj prosze bardzo tabela z pierwszego sezonu. http://www.upimg.eu/upload/photo/upimg.eu6059.jpg . Przewidywane przez bukmacherów miejsce 6, przez media 3, a jak widać zakończyłem rozgrywki z dużą przewagą nad drugim zespołem :)

Testy przeprowadziłem również Fiorentiną (Włoska Serie A), również wygrałem ligę (jednak nie mam screenów, save'a skasowałem).

 

Zapraszam do przetestowania jej u siebie i do podzielenia się na forum swoją opiną nt. tej taksy :)

 

DOWNLOAD:

http://uploaded.to/?id=0ftz7u

http://www.speedyshare.com/143694933.html

 

Pozdrawiam,

anteq

 

 

 

 

 

sprawdzilem 2 wczesniejsze taktyki na belchatowie i zadna sie u mnie nie sprawdzila postanowilem ze sam zrobic takse i niby cos tam mi wyszlo do meczu z wisla na wyjezdzie 5-0;/;/...postanowilem wiec wybrobowac twoja i jak narazie jestem zadowolony po 17 kolejkach pierwsze miejsce...w pierwszych 6 meczach wszystkie do przodu nie stracilem zadnej bramki a strzelilem 13 duzo z rzutow roznych...potem lekka zadyszka no i teraz troche bramek trace ale mecze wygrywam i remisje wiec jestem zadowolony...taktyka na plus.

Odnośnik do komentarza

Hej :) Ja mam sprawę do Kita. Otóż gram twoją taktyką. Tą pierwszą.

Gram WKS Śląsk i z wyników jestem bardzo zadowolony. Awans do Ekstraklasy. W drugim sezonie 4 miejsce i PP który zapewnił mi udział w P. Uefa. Teraz mam połowe 3 sezony. Doszedłem do grupy w PU i odpadłem ale i tak uważam to za nie lada osiągnięcie. Ale mniejsza z tym.

Mój ofensywny napastnik ma problem ze strzelaniem bramek. Wiem, że jego zadaniem jest odgrywanie do innych ale co drugi mecz powinien zdobyć bramke.

Czy masz jakieś pomysły? Czy coś zmieniałeś? Bo sam sobie nie mogę z tym poradzić.

 

Pozdrawiam Adam.

 

ps. Ową taktyke bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Hej :) Ja mam sprawę do Kita. Otóż gram twoją taktyką. Tą pierwszą.

Gram WKS Śląsk i z wyników jestem bardzo zadowolony. Awans do Ekstraklasy. W drugim sezonie 4 miejsce i PP który zapewnił mi udział w P. Uefa. Teraz mam połowe 3 sezony. Doszedłem do grupy w PU i odpadłem ale i tak uważam to za nie lada osiągnięcie. Ale mniejsza z tym.

Mój ofensywny napastnik ma problem ze strzelaniem bramek. Wiem, że jego zadaniem jest odgrywanie do innych ale co drugi mecz powinien zdobyć bramke.

Czy masz jakieś pomysły? Czy coś zmieniałeś? Bo sam sobie nie mogę z tym poradzić.

 

Pozdrawiam Adam.

 

ps. Ową taktyke bardzo polecam.

Napastnik nie ma odgrywać (chociaż ma trochę asyst) ale strzelać. Dlatego są podania na dobieg. Możesz wziąć ustawienia dla napastnika z tej, którą gram w Atletico Madrid (też walczę cały czas ze skutecznością).

Tu masz link: http://forumcm.net/index.php?s=&showto...st&p=254181

Odnośnik do komentarza

Kit Twoje dziecko tzn taktyka jest świetna gram od najsłabszej ligi angielskiej i powiem że jest tam niezwykle skuteczna. Prognoza mediów i bukmacherów na bieżący sezon to 22 miejsce, narazie zajmuje 2 miejsce w lidze, w pucharach idzie mi bardzo dobrze napiszę pod koniec sezonu coś więcej o niej. Pozdrawiam air_86

Odnośnik do komentarza

Ja testująć taxe Kit'a z kilkoma zmianami (pod zespół) wygrałem właśnie lige grając Newcastle (prognoza to 10 miejsce chyba). 10 pkt przewagi na Manu, 84 bramek strzelonych i 42 stracone! 27 zwycięstw, 6 remisów, 5 porażek. Taxa świetna na dobre zespoły. Nie przegrałem żadnego meczu z Chelsea, Manu, Liverpoolem, wszystkie wygrałem oprócz remisu z Manu. Przegrałem tylko raz z Arsenalem jeśli chodzi o faworytów. Polecam tą taktyke. :]

Odnośnik do komentarza
A ja mam pytanie dotyczące gry w dziesiątkę albo też grze przeciwko drużynie grającej w dziesięciu piłkarzy. Co w takiej sytuacji powinienem zmienić, zmodyfikować? Albo inaczej - co wy w takiej sytuacji robicie, jak reagujecie na czerwone kartki w spotkaniach.

Grając w "10" zdejmuję kogoś z ofensywnych graczy, żeby uzupełnić obronę, przerzucam się na kontry, długie piłki (pasek na maksa w prawo) i szybką grę.

Grając w przewadze gram szerzej, wolniej, krótszymi podaniami i wzmagam pressing.

Odnośnik do komentarza

Gram podobnie i daje to dobre rezultaty. Siedzę sobie w Lizobnie obecnie i prowadzę Sporting, miałem ciekawy pojedynek z Sevillą. Przez ponad pół godziny grałem w osłabieniu, na wyjeździe i mimo to, potrafiłem stworzyć mnóstwo sytuacji bramkowych. Przeszedłem na ustawienie 4-4-1, linia defensywna cofnięta na 7-8 punktów, gra wąska, , jeden ze srodkowych pomocników rajdy na rzadko (w domysle ten dMC) do tego ograniczone rajdy skrzydłowych obrońców, mentalność zespołu defensywna, podania bezpośrednie - tempo szybkie - kontry. Te trzy ustawienia widać dobrze ze sobą współdziałają. Niewiele zabrakło, zebym ten mecz wygrał.

Odnośnik do komentarza

Gram trzeci sezon Lechem. Oczywiście nowy nie mógł zacząć się równie imponująco jak poprzednie. Czyli:

Masa ilość strzałów, co najmniej 4, 5 sytuacji sam na sam (jak to się kończy, wiadomo :] )

Kontrola podczas meczu, a tu nagle, dziwnym trafem rywal raz trafia w światło bramki i co? Strzela rzecz jasna i wygrywa. Jakże inaczej :) Fajnie by było gdyby to się powtarzało co jakiś czas ale nie co 2 mecze. Czasami co spotkanie.

 

Mam prośbę do kogoś kto chciał by mi pomóc. Oczywiście liczę na gracza który ma jakieś pojęcie o taktykach, bo komentarze typu, cofnij linię obrony (cofam), graj z kontry (gram), graj wąsko (gram) lub inne chybił trafił mnie nie interesują (wybaczcie).

 

Dam jeden przykładowy mecz i ustawienie w jakim wyszedłem na to spotkanie:

Wisła Kraków 1:0 Lech Poznań

Formacje

Polecenia Drużynowe

Nastawienie bardziej defensywne ze wzg. na rywal z którym gram, linia obrona cofnięta ze wzg. na szybkość i przyśpieszenie napastników rywali

Statystyki

 

Mecz do pobrania

 

Polecenia indywidualne

Środkowy Obrońca

Takie ustawienie powinien mieć obrońca :> Mimo nakazywania mu GPP od własnego pola karnego często wychodzi nawet do połowy boiska, robi się luka, wypuszczenie w uliczkę napastnika rywali i oczywiście gol

Boczny obrońca

GPP od pola karnego. Nie chce by latał mi gdzieś przy linii jak i tak wielokrotnie jest ośmieszany i idzie dośrodkowanie ze skrzydła

Środowy Pomocnik- bardziej defensywny

Środkowy Pomocnik- bardziej ofensywny

Skrzydłowy

Strzały z dystansu aby schodził do środka, a nie ciągle chodził przy linki końcowej, na krótkich wąskich boiskach to raczej mierny pomysł :>

Napastnik

Gdyby była jeszcze opcja traf w bramkę to był bym w niebo wzięty :keke:

 

P.S. Prosił bym nie proponować mi żadnych taktyk bo gra na czyiś ustawieniach nie sprawa mi żadnej radości.

Liczył bym w tym wypadku na Kita... Widzę ma(sz) wizję...

Najlepiej obejrzeć ten mecz.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy test taktyki użytkownika Kit070 był na Warcie Poznań, boisko wybrałem wąskie. W 20 meczach bilans wyniósł: 5 zwycięstw, 7 remisów, 8 przegranych. Dało to miejsce tuż nad strefą spadkową, ale gra wyglądała coraz lepiej.

 

Spostrzeżenia:

-ofensywa: gra nie jest schematyczna, ale najbardziej powtarzalne są akcje schodzenia bocznych pomocników do środka na prostopadłe piłki, krótka wymiana piłki przed polem karnym rywala, strzały z daleka.

-defensywa: częste przechwyty bocznych pomocników, równie częste gubienie się środkowych obrońców, po których najczęściej padają bramki.

 

Plusy:

-bardzo dobre przechwyty w bocznych sektorach boiska

-aktywny napastnik, typowy snajper

-dobre kontrataki skrzydłami

-poprawna gra w środku pola

-aktywna postawa przy odbiorze ofensywnych pomocników

-każdy stały fragment gry przynosi zagrożenie przeciwnikowi

 

Minusy:

-obrona często myli się przy pułapkach ofsajdowych

-rozgrywający nie pełni swojej roli, gdyż jest za duże zagęszczenie piłkarzy w tym miejscu boiska (rozgrywającym jest wg poleceń Kita ofensywny środkowy pomocnik, ale ten po lewej stronie)

-za dużo strzałów z dystansu

-kiepska postawa zawodników przy defensywnych stałych fragmentach gry

 

Rady:

-wyłącz opcję „pułaki ofsajdowe”, bo nie można przy nich grać wraz z cofniętą linią obronną

-zmniejsz strzały z dystansu pomocnikom, bo grają oni na utrzymanie piłki, a nie na jej stratę

-spróbuj dać ścisłe krycie przy jednoczesnym zmniejszeniu GPP, co bardzo utrudni grę przeciwnikowi – w Fmie 2008 się sprawdza.

 

Po wyłączeniu opcji „pułapki ofsajdowe” gra w obronie wyglądała o niebo lepiej. W kolejnych 4 występach – 3 zwycięstwa, 1 przegrana po dogrywce w PP z Koroną Kielce.

 

Kolejna część testu za kilka dni. Tym razem będzie to jakiś klub z niemieckiej 2. ligi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...