Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wprawdzie nie gram Kit twoją taktyką, ale popatrzyłem na ustawienia indywidualne, i parę nowinek taktycznych sprawdzam w swojej taktyce.

Moje Recreativo mimo ze to pierwszy sezon to juz uznana drużyna 3 miejsce po 23 kolejkach. Ale wiadomo obrońców nie mam najwyższych lotów, juz od dawna zastanawiałem się nad ścisłym kryciem. Podziałało w 3 meczach żadnej straconej bramki, stałe fragmenty gry masz dopracowane super. Dodatkowo ogranicznie swobody i nastawienia dla obrońców, daje dobre efekty.Miałem coś podobnego niż ty, ale nie działo, teraz już wiem czemu (: No i gra bramkarza świetna, brakowało mi tego w mojej taktyce. Tyle dodałem do swojej i gra się super.

 

P.S Kiedyś testowałem twoją taktykę 24 i PS był zupełnie poza grą, ja gram z DPŚ i ma zawsze ocenę w granicach 7 , rzadko zdarzają się mu 6.

A i polecam do tej 31 ustawić PS odbiór na ostry, bo sobie nie radz, przy dobrze wyszkolonych technicznie piłkarzach, a zawsze faul taktyczny w środku boiska, zatrzyma akcje rywali (:

 

Pozdrawiam.

Testowałem PS z odbiorem ostro ale bardzo często spóźniał się albo dostawał kartkę (przez co łatwo dostać kolejny kolor). Z odbiorem na normalny wystarczy by nie pozwolił oddać strzału albo dobrego podania. Mało który zawodnik daje sobie z nim radę (a grałem wolnymi PS: Hamsik i Rolfes). Nawet Kaka nie dawał rady, ewentualnie był spychany w strefę bocznego obrońcy, który przeważnie był szybszy. Zdarza się że coś odpuści ale rzadko kończy się to bramką.

Odnośnik do komentarza
Mały update do mojej taksy

 

Zmieniłem troszkę ustawienie oraz polecenia drużynowe

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f41ecdfad83321c6

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c9770090b79e5747

 

Także polecenia indywidualne obrońców są troszkę zmodyfikowane.

 

Tu wszystkie mecze rozegrane zmodyfikowaną taksą.. Teraz obrona gra pewniej, przeciwnik oddaje mniej strzałów. Oczywiście, jeśli rywal jest silniejszy to będzie miał przewagę, ale już nie tak wielką jak poprzednio.

 

Linki

 

http://www.sendspace.pl/file/ePMB6euf/

http://www.plikus.pl/zobacz_plik-handballe....tac-95856.html

 

PS. Poprzednią takse ściągnięto ponad 60 razy. Nie żebym się czepiał, ale jak już ktoś używa jej u siebie, to niech napisze trochę tutaj jak się sprawuje :>

 

 

Zakończyłem testy tej taksy na łacie 801. Grałem w 3 sezonie gry, do każdego zespołu dokupiłem 2 zawodników.

 

Zespół Toulouse był typowany na 13 miejsce, a po 16 spotkaniach zajmowałem 14 pozycję.

Bilans spotkań: 6-3-7, goli: 19:24.

Bardzo ciężko szło na wyjazdach, punkty zdobywałem tylko z beniaminkami. W domu było trochę lepiej, ale z zespołami pokroju Bordeaux, Olympique de Marseille czy PSG nie potrafiłem nawiązać walki, zawsze wygrywali po błędach obrony. I właśnie przez grę obronną traciłem dużo goli.

Motherwell było typowane na 6 pozycję, a po 14 spotkaniach byłem dopiero 11 i zarząd zaczął coś przebąkiwać, że mnie zwolni.

Bilans spotkań: 3-3-8, goli: 11:16.

Podobnie jak w przypadku Tuluzy wyniki notowane na wyjazdach były bardzo słabe (2-0-6), ale o dziwo udało mi się pokonać Celtic i Rangersów na ich śmieciach. Brakowało skuteczności napastnikom i dlatego strzelaliśmy mało goli. Gra wyglądała dobrze, ale co z tego skoro nie było wyników.

Ostatnim zespołem jakim zagrałem tą taktyką było Den Bosch, zespół typowany na 11 miejsce, po 15 meczach byłem 5. Resztę sezonu zasadniczego puściłem na holidayu i udało się utrzymać 5 lokatę tym samym kwalifikując się do play-offów o grę w pucharach.

Bilans spotkań: 7-5-3, goli: 22:14

Te wyniki zawdzięczałem w dużej mierze świetnie dysponowanemu GK i odgrywającemu, ten pierwszy ratował nam dupska po błędach defensywy, a drugi strzelał gole jak na zawołanie.

 

Mogę tylko przypuszczać, że jest to taktyka pod czołowe zespoły ligowe, a nie średniaki jakie ja wybrałem do testów. Z taką mentalnością przeciętnymi zespołami zbyt wiele się nie osiągnie jeśli w swoich szeregach nie mamy bardzo dobrych obrońców lub bramkarza.

Taktyka w moim teście spisała się raczej przeciętnie, miłym akcentem były dobre wyniki na Den Bosch, ale na dobrą ocenę to trochę za mało. Jeśli ktoś chce nią grać to polecałbym ją raczej pod silne zespoły.

Moja ocena: 3+ (w skali 1-6) [plus za wyniki Den Bosch].

Odnośnik do komentarza

No Kit070 muszę powiedzieć że zrobiłeś kawał dobrej roboty :)

 

Zagrałem Twoją taksą tą "31" 4 mecze i jestem pod wrażeniem. Co prawda mam teraz przerwę między rundami i tylko gram mecze towarzyskie ale wyniki 7-0 albo 6-0 na wyjeździe mówią same za siebie :)

 

A najbardziej zaskakujące jest to że taktyka jest ofensywna a obrona bardzo mało błędów robi. W meczu z Wisłą Płock wygranym oczywiście 6-0 gospodarze oddali tylko jeden strzał na moją bramkę :)

 

Bardzo skuteczna jest ona także z przodu, w innym sparingu miałem 22 strzały na bramkę i tylko 7 w światło można powiedzieć że mało albo wszystkie siedem znalazło drogę do bramki :)

 

 

Osobiście bardzo polecam :)

Odnośnik do komentarza

W moim wypadki taktyka "31" sprawuje sie nieźle, ale zdecydowanie najlepiej nawet na patchu 8.02 sprawuje sie taktyka "23" (z kilkoma moimi modyfikacjami) Przedewszystkim stałe fragmenty gry w "23" wymiatają, ale ogolnie nawet przecietną druzyną mozna osiagnąć dobre efekty. Teraz gram Aj Auxerre w będąc typowanym na 8 miejsce jestem 2, przegrywając tylko z Lyonem, który na obecna chwile jest nieosiągalny dla kogokolwiek we Francji.

Podsumowując, przeglądałem juz rózne fora internetowe o FMie i lepszego managera niz Kit narazie nie widze :P

Odnośnik do komentarza
Podsumowując, przeglądałem juz rózne fora internetowe o FMie i lepszego managera niz Kit narazie nie widze :P

Wolałbym bez tych osobistych wycieczek. Ja tam znam dużo lepszych. Myślisz że pomysły w taktyce wziąłem nieba? Część oczywiście jest moja ale duża część rozwiązań pochodzi z tego forum od użytkowników, z forum SI gdzie też jest kilku gości, którzy mają świetnie pomysły. Poza tym z braku czasu nie gram przez neta więc nie ma jak sprawdzić kto ma jakie umiejętności. Podsumowując, to tylko 1 taktyka. W dodatku jak każda z taktyk by osiągać nią sukcesy trzeba mieć odpowiednich grajków. Poza tym jej stworzenie to przypadek bo sam osobiście aż tak tworzyć taktyk nie lubię. Wolę gotowe.

Wiem że to offtop ale chciałem to wyjaśnić już ostatecznie :) pozdr

Odnośnik do komentarza

Ja gram Wisla K. Pierwszy sezon grale,m taktyka Kita 24 i wypadlem znakomicie - mistrz polski (7 remisow , reszta zwycieztw ; puchar ligi ; puchar polski ; superpuchar).Drugi sezon zaczolem grac juz nowa taktyka Kita ta pod patch 8.0.2 i mimo wzmocnien zanotowalem o wiele slabszy wyniki.W pewnym momencie bylem w srodku tabeli z kilkoma porazkami i remisami, wiec strasznie to slabo wygladalo.Postanowilem powrocic do taksy 24 i tak jakby sie wszystko o 180 stopni odwrocilo, zdecydowanie lepsze wyniki i gra co zaowocowalo potrojna korona ;]

Odnośnik do komentarza

Witam:) Mam kilka pytań. Czy ustawiajac podania bezposrednie dajecie tempo szybkie a przy krótkich podaniach tempo wolne( gdzies czytalem ze tak powinno sie ustawiac). Czy nastawienie zespolu determinuje ustawienie wysokosci linni obrony( np nastawienie zespolu 15 i linia obrony 15). I jakie ustawienia GPP( i czy zespolowe czy dla kazdego pilkarza osobno) stosujecie przy szerokosci gry 10-15 ( norma - szeroko). Z góry dzieki za rady:)

Odnośnik do komentarza
Z tą linią obronną to bym kombinował inaczej - im bardziej ofensywne nastawienie, tym linia bardziej w tył :) Chyba że masz szybkich obrońców, wtedy wysuń i graj na pułapki ofsajdowe.

 

 

No to wtedy między obroną a resztą zawodników z pola będzie dziura jak stąd do kosmosu. Nastawienie wpływa (w niewielkim stopniu) na pozycje piłkarzy na boisku z wyjątkiem środkowych obrońców, więc jeśli dasz nastawienie ofensywne a linię obrony cofniętą, to przeciwnik będzie bez problemu wchodził w Twoje pole karne, dośrodkowywał, strzelał z dystansu - jednym słowem popadniesz w kłopoty. Inaczej mówiąc, Twoi piłkarze dostaną polecenie atakowania przeciwnika, gdy ten wejdzie w pole karne - ale czy zdążą wrócić w takiej sytuacji na swoje pozycje ?

 

Moim zdaniem wysokość linii obrony powinna współgrać z nastawieniem zawodników. Im ofensywniej tym bardziej wysunięta linia obrony, im bardziej defensywnie tym bardziej cofnięta linia. Nie mówię jednak, żeby suwak linii obrony był dokładnie na takiej samej wysokości jak nastawienie druzynowe, bo to nie musi się sprawdzać. Te dwa suwaki powinny ze sobą współgrać.

 

Czy ktos kiedyś widział drużynę atakującą, której obrońcy, w fazie ataku, stoją jak kołki we własnym polu karnym (nastawienie ofensywne + cofnięta linia obrony) ?

Odnośnik do komentarza
Z tą linią obronną to bym kombinował inaczej - im bardziej ofensywne nastawienie, tym linia bardziej w tył :) Chyba że masz szybkich obrońców, wtedy wysuń i graj na pułapki ofsajdowe.

 

 

No to wtedy między obroną a resztą zawodników z pola będzie dziura jak stąd do kosmosu. Nastawienie wpływa (w niewielkim stopniu) na pozycje piłkarzy na boisku z wyjątkiem środkowych obrońców, więc jeśli dasz nastawienie ofensywne a linię obrony cofniętą, to przeciwnik będzie bez problemu wchodził w Twoje pole karne, dośrodkowywał, strzelał z dystansu - jednym słowem popadniesz w kłopoty. Inaczej mówiąc, Twoi piłkarze dostaną polecenie atakowania przeciwnika, gdy ten wejdzie w pole karne - ale czy zdążą wrócić w takiej sytuacji na swoje pozycje ?

 

Moim zdaniem wysokość linii obrony powinna współgrać z nastawieniem zawodników. Im ofensywniej tym bardziej wysunięta linia obrony, im bardziej defensywnie tym bardziej cofnięta linia. Nie mówię jednak, żeby suwak linii obrony był dokładnie na takiej samej wysokości jak nastawienie druzynowe, bo to nie musi się sprawdzać. Te dwa suwaki powinny ze sobą współgrać.

 

Czy ktos kiedyś widział drużynę atakującą, której obrońcy, w fazie ataku, stoją jak kołki we własnym polu karnym (nastawienie ofensywne + cofnięta linia obrony) ?

Są jeszcze polecenia indywidualne - bez tego nie ma taktyki :) Możesz cofnac linie, jednoczesnie grac nastawieniem ofensywnym, a odpowiednim pomocnikom pozmieniac polecenia indywidualne i po klopocie :) ale to chyba oczywista oczywistość :P
Odnośnik do komentarza

Mam male pytanko jak ustawiacie opcje dotyczace przeciwnika przed meczem ?

Ja jakby co gram lekko ofensywna pilke.Gdy gram z mocna druzyna to daje krycie zawsze odbior pilki mieszany a jak gram z druzyna teoretycznie slabsza to dam tylko pressing i powiem nie zawsze sie sprawdza wiec chcialbym sie was poradzic co trzeba zrobic aby bylo ok :)

Odnośnik do komentarza

zaczalem testowac ostatnia taktyke kita grajac arsenalem. idzie dobrze, fachowa robota. zmienilem kilka drobnych rzeczy. ustawilem napastnika odgrywajacym i i skrzydlowym dosrodkowania na odgrywajacego. napastnikiem jest adebayor. strzela w ten sposob bardzo duzo bramek. wylaczylem zamienianie sie pozycjami przez zskrzydlowych.. nie sprawdzalo sie tak jak mialo. i to by bylo na tyle wyniki wrecz super.. mecze pewnie wygrywane. trzeba poczekac tylko az sie zgraja.. moim zdaniem im bardziej zaawansowana taktyka tym zespol dluzej sie musi jej uczyc

Odnośnik do komentarza

Chciałbym przypomniec wam moja taktyke, dodalem do niej kilka innowacji i teraz naprawde cudnie sie nia gra :D taktyka kita moze byc troche zagrozona heheh :D wyniki ponizej :

 

Witajcie ! W fm-a i cm-a gram od wersji 01/02 czyli troszkę już znam te realia . Postanowiłem, że podzielę się z wami moim najlepszym dziełem do fm08. Taktyka nazywa się ZibiGame, jest to ustawienie 4-2-2-2.

 

 

Ustawienie: http://img267.imageshack.us/img267/292/ustawienieot7.jpg

Powyższe ustawienie najlepiej sprawdza się na wyjazdach, u siebie dwóm defensywnym radzę dać strzałeczki do przodu.

Polecenia dla drużyny:

http://img513.imageshack.us/img513/4213/po...deruzynykg0.jpg

Radzę w końcówce meczu przy wyniku, który nas satysfakcjonuje dać na 4 grę na czas. Ale nie wczweśniej niż przed 84 minutą ! Oczywiście nastawienie można zmieniać w zależności od przeciwnika, aha i gdy widzimy, że przeciwnik ma zbyt dużą swobode w rozgrywaniu piłki należy przesunąć suwak : gra przy przeciwniku przesunąć (leciutko) w prawo.

Teraz może przedstawie kilka moich meczy w 1 sezonie (sparingow nei wklejalem poniewaz jeszcze dopracowywalem te taktyke w nich)

http://img153.imageshack.us/img153/2829/te...rz1sezonbl3.jpg

Teraz może pokazę jak zakończył się mój pierwszy sezon. (dość słąbe wyniki były spowodowane bardzo intensywnym treningiem. Piszę słabe wyniki bo jak zobaczycie jak się moja gra poprawiła w następnym będziecie zdumieni.)

http://img85.imageshack.us/img85/152/1tabelash1.jpg

A oto tabela po 2 sezonie. Nie obyło się bez kilku wpadek ale to spowodowane było kilkoma kontuzjami kluczowych graczy i wysprzedaniem połowy składu razz.gif. (oczywiście do LM się zakwalifikowałem, ale z grupy nie wyszedłem ponieważ trafiła mi się barca i chelsea .

http://img208.imageshack.us/img208/4950/2tabelawv0.jpg

 

To może terak kilka słów o tej taksie. Testowałem ją tylko na Wiśle Kraków i tak dobrych wyników jeszcze nigdy nie miałem. Zaczniemy może od obsady bramki. U mnie bronił w 1 sezonie Pawełek, a w drugim już Anhony Scribe, którego potem sprzedałem za dość dużą kasę (4mln euro). Myślę, iż bramkarz z umiejętnościami 130-150 na pewno wystarczy.Defensywa: tutaj potrzebujemy bardzo ofensywnie usposobionych bocznych obrońców , ponieważ to oni są najważniejszym ogniwem ataku skrzydłami. Przydało by się by byli szybcy (15)przyspieczenie tez min.(15) no i dośrodkowania minimum (13). Środkowi obrońcy muszą być dość szybcy i świetnie grający głową, ponieważ nieraz po bokach zostawiamy dużo miejsca przeciwnikom i jest dość duzo wrzutek. Linia obrony jest cofnięta, więc myślę że za dużo sam na sam nie powinno się zdarzyć. Idźmy dalej, przed linią obrony są dwaj defensywni pomocnicy. Ich zadaniem jest przejmowanie piłek i szybkie podanie ich do przodu i na boki. Najlepiej aby mieli agresje na poziomie minimum (15) oraz krycie i odbiór piłki(15). Jednak mają oni także za zadanie podłaczać się do akcji ofensywnych. Potem jest mała dziura przez co przy wybiciu bramkarza możemy tracić często piłkę dlatego polecam nakazać bramakrzowi zamiast wykopywac pilke daleko podawac do najblizszego gracza. Ofensywni pomocnicy muszą mieć dobry drybling(14),szybkość(14)gra z pierwszej piłki(13) oraz przynajmniej jeden z nich strzały z daleka na minimum (16).To oni właśnie zdobywają dużo goli strzałami sprzed pola karnego. Zostali nam dwaj napastnicy, jeden z nich powinien być dość wysoki i dobrze grający głową (15) i skocznosc (15) a drugi powinien byc bardzo szzybki (15) przyspieszenie (15). Oczywiscie przydalo by sie u obydwu wykanaczanie akvji minimum na (13). Myślę, że staty które podałem powyzej nie powinny być bardzo trudne do osiągniecia w lidze polskiej (czolowce). Taktyki nie testowalem w innych klubach wiec bardzo prosze kogos kto ma dobrego kompa i troche czasu o przetestowanie np. w liverpoolu czy innym klubie D.gif. Jest to moja 3 taktyką, którą odważyłem się opublikowąc i zarazem pierwsza do FM08. (testowalem ją na patchu 8.0.1.)

 

Prosże o pozytywną krytyke i jak najwiecej komentarzy !

 

TAKTYKE TERAZ TESTUJE W GóRNIKU ZABRZE I EFEKTY Są ZDUMIEWAJąCE :D

 

http://rapidshare.com/files/75405577/wislanewstylev2.tac

http://img156.imageshack.us/img156/5995/tabelav56nl0.jpg

http://img207.imageshack.us/img207/6682/te...narzyxddsr0.jpg

Odnośnik do komentarza
zaczalem testowac ostatnia taktyke kita grajac arsenalem. idzie dobrze, fachowa robota. zmienilem kilka drobnych rzeczy. ustawilem napastnika odgrywajacym i i skrzydlowym dosrodkowania na odgrywajacego. napastnikiem jest adebayor. strzela w ten sposob bardzo duzo bramek. wylaczylem zamienianie sie pozycjami przez zskrzydlowych.. nie sprawdzalo sie tak jak mialo. i to by bylo na tyle wyniki wrecz super.. mecze pewnie wygrywane. trzeba poczekac tylko az sie zgraja.. moim zdaniem im bardziej zaawansowana taktyka tym zespol dluzej sie musi jej uczyc

 

aha zapomnialem dodac. ustawiajac przy rzutach roznych przy bramkarzu kogos takiego jak kolo toure, reprezentant wks strzelil 16 bramek w sezonie, raz zaliczyl nawet hat-tricka ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...