Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Henkel, ponawiam prośbę: wytrzeźwiej. Twoja postawa w tej dyskusji jest, jak nigdy, irytująca i nic nie wnosząca do dyskusji.

 

Co Ty wiesz o tym, w jakim tonie ja o dzisiejszej propozycji rozmawiałem z Iconem? Co wiesz o tym, co on mi odpisał? Na dodatek po raz kolejny mylisz niechęć do CMF jako takiego z niechęcią do obecnej sytuacji jaka tu panuje. Czy będąc w opozycji wobec władzy nie można być patriotą? Gdyby było tak jak mówisz, to na CM Rev forum by stało już od lat. Bo zrobienie go nie jest dla mnie żadnym problemem.

 

Daj porozmawiać tym, którym na czymkolwiek zależy, skoro sam masz wszystko w dupie.

Odnośnik do komentarza

@Qcz,

czasy pisania "spierdalaj" skończyły ze dwa lata temu i dotyczyło to tylko i wyłącznie Marynii.

 

 

 

 

@Henkel: Maryniarz to dla mnie generalnie ktoś, kto już nie ma za wiele wspólnego z FM-em, może raz na ruski rok go odpali, ale siedzi tu godzinami, tematów o FM-ie nie odwiedza, a głównie siedzi w "RÓŻNYCH" i gada o niczym. To tak w skrócie.

Nie każdy ma tyle czasu, co Ty siedzieć całymi dniami i grać w FM`a. Ja mam rodzinę na utrzymaniu i nie mam tego szczęścia, uprawiać wolny zawód oraz bycia v-ce szefem serwisu, którego z czystym sumieniem można nazwać komercyjnym. Na żadnym innym sajcie nie ma tyle reklam, co na Rev i nie jest to przytyk. Dla mnie pracujesz grając w FM`a.

 

Nie gram w FM`a to od ręki mam być skreślony z listy fanów serii, to zalatuje betonem, który jest gorszy od Iconowego, gratulacje.

 

Ile dziennie trzeba grać w FM`a, aby nazwać się fanem serii, 1h dziennie, 2h dziennie, 48h w weekend :>

 

To, że obecnie prym wiodą Marynia, to jest pokłosie zlotów i spotkań. Tak, tak. Ludzie poznali się na żywo i chcieli mieć swoje miejsce na CMF. Jesteś jedną z tych osób, dzięki któremu powstała Marynia.

 

 

Co do niesnasek pomiędzy CMF a Rev, to w pewnym okresie czasu, była tylko Revolucja i CMF i to był zapewne ten czas, kiedy pożarliście się na maxa z Iconem. No i nie było skąd wziąć członków MT z sajtów ;)

Odnośnik do komentarza

de Raph, w swojej śmieszności sprawiasz, że mam odruchy wymiotne. Czasami naprawdę się zastanawiam czy warto się zniżać do twojego poziomu i ciągnąć dalej ten syf. Ale spróbuję jeszcze raz, może tym razem dotrze.

 

1. Icon odzywa się do Ziutka z listą ludzi, których widzi jako moderatorów. Ziutek wybiera jedną z propozycji. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek Icon wysuwał mi jakąkolwiek listę ludzi z CM Rev.

Nie wysłałem, bo poprosiłem abyś Ty mi przygotował taką listę. Zaznaczyłem, że sporej części osób z CM Rev nie znam i czekam na Twoją propozycję.

2. Seju został modem działu graficznego. Nie został ambasadorem. Nie został też członkiem MT. Jest zwykłym sprzątaczem.

Nie został ambasadorem. Nie chcesz ich. Członkiem MT być może kiedyś zostanie jeżeli będzie aktywny na CMF.

3. Ambasador w rozumieniu Icona miał być niczym więcej jak sprzątaczem zaproponowanym przez strony. Bez żadnego prawa do decydowaniu o kształcie Forum.

Nie. Napisałem Ci wyraźnie, że taka jest moja propozycja, a nie że to twarde ustalenie, którego za nic nie zmienimy. Poza tym Twoja pamięć jest krótka, bo dodałem także, że jeżeli po okresie próbnym 2-3 miesięcy taka osoba przekona do siebie MT i użytkowników to zostanie włączona do MT. Warunek był jeden - okres próbny. W przypadku gdyby ta osoba się nie sprawdziła mieliście prawo wytypować inną.

 

4. CM Revolution nie domaga się żadnego "miejsca w MT" mając jednocześnie CMF "gdzieś". CM Revolution ma CMF "gdzieś" tylko dlatego, że zasady jego funkcjonowania nie mają nic wspólnego z "aktem założycielskim".

Aktem założycielskim, który to między innymi Ty zgwałciłeś, pogwałciłeś czy nazwij to sobie jak tam chcesz. Bo to od Ciebie zaczęło się izolowanie mniejszych serwisów.

 

5. Pucek nie ma nic wspólnego z CMF, ponieważ krytykuje jego kierownictwo. Zatem, aby mieć coś wspólnego z CMF, trzeba lizać Icona po jądrach.

Ty nie potrafisz dyskutować jak cywilizowana osoba. Pucek nie udziela się na CMF. Jego jedyna aktywność to przypominanie na każdym kroku, że nienawidzi wszystkiego co z CMF związane. Czasem wrzuci jakiś link do czegoś na CM Rev.

 

6. Nie zaproponowałem nigdzie Pucka i nigdy go nie zaproponuję. CM Rev nie ma żadnych oficjalnych propozycji, ponieważ, nie ma woli ze strony kierownictwa Forum, aby przywrócić "parytety".

Wyraźnie widać w tym temacie kto nie ma woli. Więcej prosić o wytypowanie osób nie będę. To Twój problem, że dla Ciebie liczą się tylko Twoje prawdy.

 

 

W tym momencie zamiast próbować wypracować publicznie jakiś kompromis obrażasz mnie na każdym kroku. I możesz być pewny, że ostatni raz moją gębą zamiatałeś brudy. Więcej nie napiszę, domyśl się, moja cierpliwość się skończyła, przekroczyłeś granicę, której dawno nie przekraczałeś.

 

 

To ja jeszcze małą rewolucję proponuję, zainspirowaną przez Szczurka.

 

Co sądzicie o zezwoleniu na embedowaniu dowolnej ilości grafiki (także poza meliną grafików), pod dwoma warunkami (jednym pomocniczym): otagowaniu jako spoiler i opisaniu co ten spoiler zawiera.

 

Argumentem przeciw grafikom była pstrokatowatość postów z grafiką - w ten sposób obrazek mógłby zobaczyć jedynie ten, kto chce, a po obejrzeniu można spoiler zamknąć. Póki co rozważam tylko, bo chyba ustawienia forum na takie chwyty nie pozwala :-k

Nie wiem czy w tym syfie ten pomysł zostanie zauważony. Proponuję założenie osobnego tematu. Dla mnie pomysł jest ciekawy.

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem dyskusję i mogę stwierdzić, że w 100% popieram stanowisko A. De Rapha w sprawie CM Forum i współpracy ogólnoscenowej. Nie uważam, aby "ton" wypowiedzi De Rapha był naganny, nie sądze również, aby chodziło mu o obrażanie kogokolwiek. A. De Raph przedstawił fakty w spokojny i stonowany sposób. Jeżeli ktoś czuje się 'urażony', to podejrzewam że na zasadzie uderz w stół, a nożyce się odezwą...

 

Icon,

Teksty o "przekraczaniu granic", o panującym tutaj "syfie" (jak podsumowujesz naszą propozycję realnych zmian i dyskusję o tym) traktuję jako przejaw zacietrzewienia i braku dobrej woli do realnej współpracy i realnych zmian, gdzie rozmawiamy (CMF -> reszta stron) jak partnerzy, a nie z pozycji petenta. Propozycja De Rapha jest jak najbardziej na miejscu i jesteśmy skłonni ją wdrożyć. Jeżeli jednak nie ma woli, aby wrócić do "źródeł", to nic na to nie poradzę. Kontrpropozycje załadające np. typowanie kandydatów, następnie ocena ze strony użytkowników, itp itd. sprawia, że nie traktujemy takich rozmów poważnie, ponieważ na starcie ustawia się nas w roli interesanta. Według mnie, to wszystkim zainteresowanym powinno zależeć na dojściu do kompromisu.

 

Nie ma oczywiście powodu, aby płakać i rozpaczać z tego powodu. Sądze, że serwisy (a przynajmniej CM Rev) poradzą sobie same bez CMF, oraz CMF też poradzi sobie samo bez serwisów. W mojej opinii, w długiej perspektywie gorzej wyjdzie na tym CM Forum, co wskazywali też wcześniejsi dyskutanci. Ideą wspólnego forum było to, aby nie powoływać do życia analogicznych bytów i by wszyscy fani serii CM/FM mogli dyskutować w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza

LOL. Przecież ja napisałem na wstępie tego posta, że to są FAKTY. Nie możesz zaprzeczyć żadnemu z tego punktu, może punkt z lizaniem jąder był napisany z lekką hiperbolą, ale nie wierzę, że akurat Cię to ubodło i nie zrozumiałeś aluzji.

 

Tradycyjnie sprowadziłeś całą merytoryczną dyskusję do "obrażania Cię na każdym kroku". W ten sam sposób skończyłeś dialog ze SZk, który prowadziłeś niewiele wcześniej w tym samym temacie. Gratuluję. Z takim podejściem na pewno wiele zbudujesz. Ja żadnych granic nie przekroczyłem, chyba, że granicą jest sam fakt proponowania zmian na CMF. Okej, no to przekroczyłem i pewnie nie raz przekroczę.

 

Miłego czwartku.

 

PS. @Brachu: owszem, było nędznie z serwisami, ale teraz sytuacja jest stabilna od wielu miesięcy i dlatego postanowiłem ten temat uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Ideą wspólnego forum było to, aby nie powoływać do życia analogicznych bytów i by wszyscy fani serii CM/FM mogli dyskutować w jednym miejscu.

samo sedno całej sprawy i całego krzyku.

czy ja wiem czy to ważne kto jest z jakiej strony czy nie?! chodzi tylko o to co napsiał kolega Speed. ta idea cały czas nam wszystkim powinna przyświecać.

to powinien być priorytet.

tu przecież nie chodzi o skazywanie kogoś na śmierć czy na życie tylko o naszą wspólną psaję- FM i piłka.

 

mnie jako najzwyklejszego usera interesuje najbardziej (i podoba się) to iż wszystko jest TU. w jednym miejscu.

wiem, że macie moje zdanie gdzieś ale apeluję do Kolegów Towarzysz- dajcie spokój z podziałem forum. niech będzie jedno cały czasy! czy jest to jakieś ustalenie z 2001 r czy z 1900 r to co za różnica.

userów właśnie interesuje i raduje to co napisał Speed. rozwalając obecną formę myślę iż "krzywdzicie" użytkowników. oni na tym ucierpią. rzeczy będą w 5 miejscach zamiast w jednym. ukaracie tym sposobem najzwyklejszych userów.

dziękuję.

Edytowane przez makAA
Odnośnik do komentarza
Nie uważam, aby "ton" wypowiedzi De Rapha był naganny, nie sądze również, aby chodziło mu o obrażanie kogokolwiek.

No absolutnie! Z ust de Rapha płynie miód. Szczególnie teksty o lizaniu jąder są tak słodkie, że chciałoby się nimi pocukrować herbatę. O tych absurdalnych zarzutach jako to bym ja wszystko blokował nie wspomnę. I mówi to ktoś, od którego wszystko się zaczęło, a teraz skutecznie wszystko przemilcza.

A. De Raph przedstawił fakty w spokojny i stonowany sposób.

Nie ośmieszaj się. De Raph i stonowany sposób? Widać jesteś już mocno oderwany od rzeczywistości.

Teksty o "przekraczaniu granic", o panującym tutaj "syfie" (jak podsumowujesz naszą propozycję realnych zmian i dyskusję o tym) traktuję jako przejaw zacietrzewienia i braku dobrej woli do realnej współpracy i realnych zmian, gdzie rozmawiamy (CMF -> reszta stron) jak partnerzy, a nie z pozycji petenta

Traktuj to sobie jak chcesz. Nie będę uważał za partnera do dyskusji kogoś, kto wchodzi tutaj z buciorami i zamiast dyskutować obraża na każdym kroku mnie i użytkowników tego forum. De Raph zmieni sposób wypowiedzi to ja zmienię swoje podejście do niego. A najlepiej to niech on się w ogóle nie odzywa, a wystawcie do tych negocjacji kogoś, kto potrafi dyskutować, a nie tylko obrażać i manipulować. Najlepiej żebyś to był ty Speedzie albo Bobi, który ponoć jest tam teraz naczelnym. Z de Raphem moja rozmowa się skończyła, bo koleś, który potrafi w każdym poście pisać, że użytkownicy forum liżą mi jądra nie jest osobą, z którą mam zamiar dyskutować.

Propozycja De Rapha jest jak najbardziej na miejscu i jesteśmy skłonni ją wdrożyć.

Tak? A co na to inne strony? Co na to użytkownicy tego forum? Konsultowaliście to z nimi? Czy może znów stajecie w pozycji jaśnie oświeconych, których propozycje są najlepsze i MUSIMY je wdrożyć bo wyszły od was. Wszelkie modyfikacje nie mogą być uwzględnione.

Kontrpropozycje załadające np. typowanie kandydatów, następnie ocena ze strony użytkowników, itp itd. sprawia, że nie traktujemy takich rozmów poważnie, ponieważ na starcie ustawia się nas w roli interesanta.

Upieranie się twardo przy swoim również sprawia, że nikt was tutaj nie będzie traktował poważnie.

Nie ma oczywiście powodu, aby płakać i rozpaczać z tego powodu. Sądze, że serwisy (a przynajmniej CM Rev) poradzą sobie same bez CMF, oraz CMF też poradzi sobie samo bez serwisów. W mojej opinii, w długiej perspektywie gorzej wyjdzie na tym CM Forum, co wskazywali też wcześniejsi dyskutanci.

Tu ci napiszę krótko - gówno wiesz, a się wypowiadasz. Ja na bieżąco śledzę statystyki forum i wiem skąd biorą się nowi użytkownicy. CM Revolution nie jest miejscem, które dostarczałoby nam nowych users. Co więcej, kiedy rewolucja leżała i kwiczała forum miało się świetnie. O dopływ świeżej krwi bym się nie obawiał. Tak sprytnie ustawiliście link do CMF na CM Rev, że po prostu go nie widać. Każdy głupi to widzi. Więc nie piszcie mi tu głupot, że forum upadnie bez CM Rev, bo forum sobie świetnie radzi bez CM Rev. Wy nam od dawna w niczym nie pomagacie, co więcej robicie wszystko aby zniechęcać ludzi do udzielania się tutaj. Na szczęście z marnym skutkiem.

Ideą wspólnego forum było to, aby nie powoływać do życia analogicznych bytów i by wszyscy fani serii CM/FM mogli dyskutować w jednym miejscu.

Cały czas mogą dyskutować. Gdyby nie zacietrzewienie de Rapha pewnie nie byłoby żadnego problemu, bo już dawno doszlibyśmy do porozumienia w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

Moja propozycja jest taka - serwisy dostają swoich 2 przedstawicieli. Z MT wybieramy grono decyzyjne składające się z 2 osób + ja.

 

Napiszę Wam na kogo ja bym się zgodził i sądzę użytkownicy też. Nie konsultowałem tego z tymi osobami, nie wiem czy one chcą. W każdym razie:

 

FM Zone: mamy citkę w MT, drugą osobę niech mi zapropoznuje redakcja

CFM: chciałbym aby był to Perez. Z pozostałych bezwarunkowo zgodzę się na Wujka Przecinaka i Piotra Sebastiana. Co do pozostałych, jeżeli macie inną wizję proszę o PW.

CM Revolution: pisałem już do de Rapha, ale żeby było publicznie jasne - Seju bezwarunkowo. Czekam na drugą propozycję.

 

CMF: we własnym gronie zdecydujemy kogo wytypować do grona decyzyjnego.

Odnośnik do komentarza

Prof, nie do końca jest, jak mówisz. Mój postulat, który tutaj przedstawiłem, pojawił się - o czym pisałem - jakiś czas temu, ale rozmawiałem o nim na privie z Iconem. Obecnie nie ma dla mnie problemu z ideą "federacji równych podmiotów". Człowiek się z wiekiem uspakaja i stara się więcej budować, niż burzyć. Więc nie mów, że nic się z naszej strony nie zmieniło, bo to nie jest prawda. Nie zmienił się nasz stosunek do tego, co się tutaj wyczynia (dyktatura Icona i Maryniarzy), ale zmieniła się nasza perspektywa - uważam, że stronom o FM, taki powrót do idei równego zarządzania Forum dobrze by zrobił i występuję tu jako przedstawiciel stron o FM, a nie jako przedstawiciel CM Rev. Jeśli FM Zone tudzież Centrum FM uważa, że się mylę, wtedy zamilknę, ale sądzę, że w tej materii raczej powinniśmy być jednomyślni. CM Rev jest na tyle samodzielne, że nie potrzebuje mieć CMF na własność. Milej jednak wszystkim byłoby je współtworzyć, zamiast zwalczać.

Przeprowadziłem wstępny sondaż odnośnie ogółu propozycji zmian wśród swoich kolegów redaktorów i wątpliwym jest, abyśmy stworzyli z Wami jakąkolwiek kolebkę koalicji. Może i jesteśmy serwisem, który na scenie ma najmniejszą wartość głosu, ten jednak idzie na zdecydowane nie i mało prawdopodobnym jest, by do końca sporu nasze zdanie w tej kwestii się zmieniło.

 

Prywatnie ten cały "powrót do źródeł" oceniam jako próbę stworzenia sobie warunków do przejęcia całości wpływów na scenie (ot choćby propozycja przeniesienia forum na własny serwer). Takiej hegemonii będę się przeciwstawiał. Integralność serwisów, jak i CMF w obecnej formie, jak najbardziej mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza

OK. Citko zamknął dyskusję. Icon - sorry, ja nikogo uszczęśliwiać nie będę. Propozycja Twoja jest kompromisowa, ale wychodzi na to, że nikt poza mną go nie chcę. Nie planuję zawładnąć całości "wpływów na scenie". Dziękuję. Przepraszam za zamieszanie, powinienem najpierw to skonsultować z szefami stron.

 

CM Rev nie chce już żadnych parytetów. Do widzenia. Icon, straciliśmy trochę czasu niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza

A ja jako forumowicz sprawy bym nie zamykał ADR tak szybko. To, że Citko napisał nieoznacza, że sprawa jest zamknięta. On napisał o sporze, który jakoby jest między cm rev a forum. Ja zaproponowałem aby każda ze stron przedstawiła swoją wizję rozwoju forum. Pomysł Icona jak najbardziej słuszny. Jeszcze nie skreślajmy sprawy. Teraz w Waszej gestii jest co z tym zrobicie. Jeżeli nic, to po cholerę temat został zaczęty ?

Odnośnik do komentarza

Propozycja Icona wynika bezpośrednio z mojej, on ją tylko trochę zmodyfikował, tworząc dwa poziomy w ramach MT.

 

Nie wiem, co chce uzyskać citko, ale wiem, czego ja nie chcę. Jeśli mam się zgadzać na kompromis, który mnie nie do końca cieszy (bo chciałem MT jednopoziomowy, wąski oraz pełną niezależność kandydatów), to nie po to, żeby słyszeć takie a nie inne opinie. Nie chcę. Jest to moje stanowisko. Jeśli ktoś z kierownictwa CM Rev podejmie inne decyzje, ja się dostosuję.

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że propozycja Icona, która jest de facto przerobioną propozycją De Rapha, jest jednak sensowna i warto ją rozważyć, odkładając wszelkie animozje na bok oraz doprecyzowując detale w gronie zainteresowanych.

Warto ją rozważyć, ponieważ jest ciekawa i daje duże szanse na porozumienie.

 

@Icon,

 

1) Chcesz zrobić coś na kształt Zarządu CMF :>

2) Jeżeli zarząd to ok, ale żeby nie było, to proponuję, aby jedno miejsce w Zarządzie CMF miał zawsze jeden przedstawiciel Strony, wybierany przez sześciu członków MT desygnowanych przez Strony. Będzie to zmuszało serwisy do szukania kompromisu.

3) W takim razie ilu członków będzie liczył MT, bo według Twej propozycji jest 6 osób plus Ty. Obecnie mamy 11 modów, z tymże citko, jest już członkiem MT, Seju by awansował, co daje nam już 12 osób i do tego dochodzą dodatkowe 4 osoby. Nie liczę moderatorów.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...