Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

(swoją drogą nieźle Ci się musiała optyka zmienić, skoro teraz jesteś gotów nazywać mnie sabotażystą)

Chlopie, czytaj ze zrozumieniem, bo jeszcze pomysle, ze moja nominacja sprzed roku byla chybiona... Nie o Ciebie tu idzie, a o Icona, ktory uzywa argumentow nigdy niemajacych znaczenia przy nominacjach (i dobrze, bo to nie srodowisko kibicowskie, w ktorym trzeba miec kilkadziesiat wyjazdow, zeby zdobyc szacunek - tu pokazanie sie z dobrej strony jest doceniane).

 

Wybacz, ale nie każdy ma ochotę służyć za przykład do udowadniania komukolwiek czegokolwiek, tu: Iconowi brak logiki przy argumentacji. I tylko tyle z mojej strony w tej kwestii.

 

A jeżeli miałbym poprzeć edytowanie piramid to za cenę niewręczania ostrzeżeń ich autorom.

Pelna zgoda. Czy mam to uwazac za oficjalne stanowisko MT?

 

Nie. To jest tylko i wyłącznie moja propozycja, nieprzedyskutowana w gronie MT. Będzie to poruszone, gdyż w zalewie tutejszej dyskusji to utonie.

 

Natomiast w kwestii odzywek ad personam - utrzymanie indywidualnego rozpatrywania zdarzeń, ale zunifikowanie kar za takie przewinienia.

Ok, ale co wtedy decyduje o obrazliwosci lub nieobrazliwosci?

 

Tak jak do tej pory MT (nie mam innej koncepcji na tę chwilę z braku czasu by nad tym pomyśleć). Natomiast co do unifikowania kar - chodzi mi po głowie pewna koncepcja dotycząca penalizacji, do przedyskutowania w MT, a jeżeli dostanie akceptację to i z użytkownikami. Tej kwestii też proszę nie brać jako stanowiska MT, bo nie jest to tak jak przy piramidkach ustalone w gronie MT.

Odnośnik do komentarza

Icon jak zwykle, przy tego typu dyskusjach, ośmiesza siebie i przez to cały modteam.

 

Ustalmy fakty:

 

1. Icon odzywa się do Ziutka z listą ludzi, których widzi jako moderatorów. Ziutek wybiera jedną z propozycji. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek Icon wysuwał mi jakąkolwiek listę ludzi z CM Rev.

2. Seju został modem działu graficznego. Nie został ambasadorem. Nie został też członkiem MT. Jest zwykłym sprzątaczem.

3. Ambasador w rozumieniu Icona miał być niczym więcej jak sprzątaczem zaproponowanym przez strony. Bez żadnego prawa do decydowaniu o kształcie Forum.

4. CM Revolution nie domaga się żadnego "miejsca w MT" mając jednocześnie CMF "gdzieś". CM Revolution ma CMF "gdzieś" tylko dlatego, że zasady jego funkcjonowania nie mają nic wspólnego z "aktem założycielskim".

5. Pucek nie ma nic wspólnego z CMF, ponieważ krytykuje jego kierownictwo. Zatem, aby mieć coś wspólnego z CMF, trzeba lizać Icona po jądrach.

6. Nie zaproponowałem nigdzie Pucka i nigdy go nie zaproponuję. CM Rev nie ma żadnych oficjalnych propozycji, ponieważ, nie ma woli ze strony kierownictwa Forum, aby przywrócić "parytety".

7. Ciekawe, czy Icon się pytał Pucka, czy on ma ochotę służyć za przykład bycia "sabotażystą"? Prawda, Ernie?

 

To są fakty. Reszta to bajki, które Icon próbuje sprzedać światu. Ja nie jestem tutaj od tego, aby teraz lamentować, że Forum ma taki kształt, a nie inny. Ja akceptuję to, że jest jak jest, że to miejsce totalnie uniezależniło się od serwisów o FM. Dlatego nie interesują mnie żadne działania typu "ambasadorowie", mam też gdzieś, czy ktoś z CM Rev zostaje tu modem (a wręcz mnie to irytuje), bo to miejsce jest czymś zupełnie odrębnym. Jeśli ktoś ma pretensje, że po prostu nie interesuje nas współtworzenie tego czegoś, no to sorry. Moja propozycja była prosta, jasna i klarowna. Nie dziwi mnie, że została odrzucona, bo przyjęcie jej spowodowałoby zakończenie dyktatury "Maryniarzy", którzy zniknęliby z ModTeamu, robiąc miejsce dla niedużej garstki redaktorów stron o FM.

 

Ja tu rewolucji robić nie będę, mam swoją. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
4. CM Revolution nie domaga się żadnego "miejsca w MT" mając jednocześnie CMF "gdzieś". CM Revolution ma CMF "gdzieś" tylko dlatego, że zasady jego funkcjonowania nie mają nic wspólnego z "aktem założycielskim"

OMG, ile razy można się na to powoływać :roll: CMF utrzymują użytkownicy (a nie strony o CM/FM) i to wśród nich wybieranie są osoby do MT. Ja np. nie wyobrażam sobie żeby nagle MT miały tworzyć osoby z różnych stron o grze, bo ich zwyczajnie nie znam i nie wiem co sobą reprezentują. Rozumiałbym, gdyby CM Rev wspierało w jakiś sposób CMF (finansowo czy poprzez reklamę) ale nic takiego nie ma miejsca.

Odnośnik do komentarza

A ja chciałem dodać, że w stopce CM Revolution wiszą osoby, które dałyby wiele za zamknięcie tej dyskusji... Przepraszam za Palikota, Macierewicza i De Rapha...

 

7. Ciekawe, czy Icon się pytał Pucka, czy on ma ochotę służyć za przykład bycia "sabotażystą"? Prawda, Ernie?

Ciekawe, czy De Raph pytał Seja, czy ma on ochotę służyć za przykład bycia "sprzątaczem".

Odnośnik do komentarza

Sądzisz, że byłoby dla nas problemem np. hostowanie CMF na naszym serwerze? Żadnym. Nie szukaj sztucznych przeszkód i pseudopowodów, które są totalnie nieistotne. A powoływać się będę zawsze, kiedy ktoś będzie mi zarzucać, że CM Rev nie wspiera "jednego wspólnego forum". To nie jest wspólne forum. To jest forum - jak sam napisałeś - "użytkowników". Nie ma nic wspólnego z CM Rev, Centrum FM, bo - jak sam napisałeś - "osób z różnych stron o grze po prostu nie znasz". Ja nie znam Ciebie dla odmiany. Czemu więc ja mam wspierać Twoje działania?

 

Błędne koło, skończmy tę dyskusję.

Odnośnik do komentarza

Ależ nikt ci nie każe wspierać moich działań. Tylko nie nie kłóć się już więcej o miejsca w MT dla CM Rev bo, jak sam zauważyłeś, CMF nie ma już właściwie nic wspólnego z twoją stroną.

 

Zakończenie dyskusji to dobry pomysł, nikt nikogo nie przekona do swoich racji.

Odnośnik do komentarza

Przeraża mnie Twoja niezdolność rozumienia tekstu pisanego. I Ty tutaj decydujesz o losie innych? Strach się bać. Takich macie moderatorów, jakich sobie wybraliście, ech...

 

Cofnę Cię do punktu 4 mojego posta, który otrzymał tutaj numer 424. Jak przeczytasz na głos ze trzy razy, to może przestaniesz wypisywać bzdury.

Odnośnik do komentarza

A. De Raph: Ad. 4 - niech w koncu do kazdego dotrze, ze akt zalozycielki nie obowiazuje juz od dawna i zasady gry sa inne. Ergo albo przyjmiecie to do wiadomosci i postaracie sie wypracowac kompromis albo zabierzcie zabawki i nie psujcie krwii uzytkownikom tego forum. To do Pucka (ktorego jestes zwierzchnikiem), ktory mimo, ze wypowiada sie prywatnie to wyraznie odnosi sie do wplywu CMF na CM Rev i vice versa.

Odnośnik do komentarza

To ja mam pomysł. Otwórzmy temat, gdzie główni przedstawiciele stron o FM (mamy ich aż 3!!) przedstawią swoją wizję usprawnienia forum. Następnie modteam przedstawi swoją. Później zostanie temat przedstawiony NAM użytkownikom do dyskusji, być może coś z tego wyjdzie a nie sprzeczacie się od kilku lat bo wam się tak podoba. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Moja umiejętność rozumienia tekstu pisanego na szczęście ma się dobrze :) Ty natomiast masz problem z zauważeniem, że "akt założycielski" już dawno przestał obowiązywać i poza kilkoma ludźmi nikomu to nie przeszkadza.

 

Edit: Coś długo mi zajęło pisanie tego posta i Henkel mnie uprzedził :)

Odnośnik do komentarza

Henkel, mylisz skutek z przyczyną - nie ty jeden, jak widzę. Ja wiem, że on nie obowiązuje. I nie zamierzam z tego powodu płakać. Niestety są tacy, którym przeszkadza to, że CM Rev się nie identyfikuje z miejscem, które w żaden sposób nie chce identyfikować się z CM Rev. Kiedy piszę, dlaczego tak się dzieje - od razu następuje atak na mnie.

 

Owszem - CHCIAŁBYM, aby funkcjonowało to tak, jak kiedyś. Nie dla siebie, nie dla CM Rev, ale dla zasady "jedności", która przywróciłaby temu forum należyte, centralne miejsce na Scenie. Ale skoro nie funkcjonuje i nie zamierza w przyszłości, to po prostu zostawmy jak jest i nie jęczcie, że A. De Raph czy inny Pucek pisze, że to miejsce jest takie a nie inne. CMF nie chce nas, my nie chcemy CMF. Prosta zasada wzajemności.

Odnośnik do komentarza

To ja mam pomysł. Otwórzmy temat, gdzie główni przedstawiciele stron o FM (mamy ich aż 3!!) przedstawią swoją wizję usprawnienia forum. Następnie modteam przedstawi swoją. Później zostanie temat przedstawiony NAM użytkownikom do dyskusji, być może coś z tego wyjdzie a nie sprzeczacie się od kilku lat bo wam się tak podoba. Dziękuje.

I to jest chyba jedyny rozsądny post, jaki w całej tej dyskusji się pojawił. Zdecydowanie popieram pomysł.

Odnośnik do komentarza

@ADR - Zapominasz o jednym - CMRev od dobrych paru lat nie jest w najmniejszym stopniu zainteresowane integrowaniem tzw. "Sceny" na zasadzie federacji równych podmiotów, więc wylewanie krokodylich łez nad niechęcią CMF do podporządkowania się idei eine Seite, eine Forum, eine Szene, jaką nieformalnie lansujecie, jest cokolwiek zabawne z perspektywy emeryckiej ławki przed blokiem.

 

I nie chcę tu bynajmniej wznawiać dyskusji, jaką w tym, albo jednym z sąsiednich wątków odbyliśmy parę lat temu, bo z Waszej strony sytuacja od tamtego czasu nie zmieniła się ani na jotę, może poza tym że po raz pierwszy członek redakcji CMRev otwarcie stwierdził, że CMF najlepiej byłoby zlikwidować. Konkluzje z tamtej dyskusji nadal są bowiem w 100% trafne.

Odnośnik do komentarza

[...] Ty natomiast masz problem z zauważeniem, że "akt założycielski" już dawno przestał obowiązywać [...]

Czyli jesli przestal on obowiazywać to w całości czy tylko w cześci wygodnej danym grupą? W takim razie CM Rev ma prawo założyć swoje własne forum i nadal mieć tu temat - w koncu ""akt założycielski już dawno przestał obowiązywać".

Ja widzę to tak: albo jest to forum scenowe, jedyne dla wszystkich stron o FM i strony tez mają tak jak pisał De Raph po 2 adminów + root (ciekawa opcja i godna rozważenia), albo jest to forum w formie obecnej, niezwiązane ze stronami o FM, ze swoimi adminami i zasadami - nie mające prawa wymagać by jakieś strony nie zakładały swoich forów.

Odnośnik do komentarza

Prof, nie do końca jest, jak mówisz. Mój postulat, który tutaj przedstawiłem, pojawił się - o czym pisałem - jakiś czas temu, ale rozmawiałem o nim na privie z Iconem. Obecnie nie ma dla mnie problemu z ideą "federacji równych podmiotów". Człowiek się z wiekiem uspakaja i stara się więcej budować, niż burzyć. Więc nie mów, że nic się z naszej strony nie zmieniło, bo to nie jest prawda. Nie zmienił się nasz stosunek do tego, co się tutaj wyczynia (dyktatura Icona i Maryniarzy), ale zmieniła się nasza perspektywa - uważam, że stronom o FM, taki powrót do idei równego zarządzania Forum dobrze by zrobił i występuję tu jako przedstawiciel stron o FM, a nie jako przedstawiciel CM Rev. Jeśli FM Zone tudzież Centrum FM uważa, że się mylę, wtedy zamilknę, ale sądzę, że w tej materii raczej powinniśmy być jednomyślni. CM Rev jest na tyle samodzielne, że nie potrzebuje mieć CMF na własność. Milej jednak wszystkim byłoby je współtworzyć, zamiast zwalczać.

Odnośnik do komentarza

Ależ nikt nie wymaga, aby CM Rev czy inna strona o CM/FM nie posiadała własnego forum :) CM Rev może założyć własne, ale wtedy link do tej strony zostanie stąd usunięty. Moim zdaniem to działa na prostej zasadzie "my mamy linka do was a wy do nas".

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...