Skocz do zawartości

Marynia dochodzi do perfekcji w przyrządzaniu potraw z kaszy i makaronu podczas 569 godzin kwarantanny


Hajd

Jesteś zamknięty w domu na 2 tygodnie, co robisz?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, jmk napisał:

 

No, jeśli masz za to sobie kupić grę na switcha będąc przy tym orędownikiem lewicowych teorii o pomocy dla najbiedniejszych to... wtedy tak.

Uffff, całe szczęście, że jestem konserwatystą <3

 

 

...tyle, że firmy nie mam :lol: Zostaje mi więc oskubywać najuboższych z 500+.

Odnośnik do komentarza

  

3 minuty temu, jmk napisał:

 

No, jeśli masz za to sobie kupić grę na switcha będąc przy tym orędownikiem lewicowych teorii o pomocy dla najbiedniejszych to... wtedy tak.

Prosty przykład: pracuję poza miejscem zamieszkania, a charakter mojej pracy powoduje, że mógłbym regularnie wypisywać sobie znaczne delegacje z tytułu podróży po Polsce, zarabiając z pominięciem składek czy podatków. Pracowałem kiedyś u takiego "Janusza".

Nie robię tego, bo jestem zwolennikiem podatków i danin publicznych. Oczywiście do pewnego stopnia - przykładowo do momentu, w którym milioner z kilkoma dziećmi dostaje to samo 500+, które dostaje samotna matka robiąca na dwa etaty - ale uważam, że Polska mogłaby wprowadzić wyższe podatki i sam chętnie bym je płacił (przy rozsądniejszym rządzie ofc).

Jeśli jednak nierozważne państwo przez swoją nierozważność powoduje, że tracę wielokrotność X (i uniemożliwia mi odprowadzenie go w podatkach), to uwierz mi, z łatwością godzę idee lewicowe z faktem, że pobieram owo X jako pomoc z "tarczy".

 

I wiesz, gdybym miał pewność, że wstrzymując się z tą pomocą umożliwiłbym np. zmianę przepisów, dzięki której pewna motoryzacyjna spółka ze Śląska (po dostrzeżeniu skali pomocy ze strony rządu) nie wręczyłaby kilkudziesięciu dyscyplinarek wyssanych z palca, by ratować rentowność powiązanych przedsiębiorstw, to pewnie bym tak zrobił. Ale tak to nie działa, przykro mi - doskonałym przykładem 500+, gdzie fala krytyki związana z brakiem skalowania pomocy skutkowała... poszerzeniem kręgu beneficjentów o kolejnych niewłaściwych adresatów. Tak to mogę rekomendować u moich klientów, gdzie w przeszłości wprowadzono np. pełne zatrudnienie załogi na uop kosztem pewnej części przychodów właściciela, choć w branży elektronicznej łatwo byłoby mu namówić ludzi na śmieciówki, samemu zarabiając więcej. W skali państwa to niestety niemożliwe.

6 minut temu, lad napisał:

No jest trochę sensu w tym co pisze @jmk, bo przecież podwójne standardy mocno, gdy ktoś gardłuje, że Z MOICH PODATKÓW UTRZYMUJO PATOLOGIĘ, a później wyciąga rękę bez żadnej refleksji po zapomogi od państwa. Nie kieruję tego do nikogo personalnie akurat, ale przecież takie sytuacje mają często miejsce.

Jak sądzisz, dlaczego w tarczy antykryzysowej wyłączono z dofinansowania z FGŚP pracowników zarabiających >=300% przeciętnej, a nie wyłączono mikroprzedsiębiorców, dla których zdrowotna (a często i pełen ZUS) to wydatek marginalny?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Scorpio napisał:

Ale co ja, zwykly obywatel, mam zrobic z tym, ze mamy pojebany, prawicowy rzad, ktory daje wszystkim? Mam nie wziac tych smiesznych pieniedzy, zeby ktos inny dostal wiecej? Przeciez to tak nie dziala. 

 

No ja nie pisałem o Tobie tylko o Gacku, który napisał, że ma wyjebane w pomoc, ale weźmie, bo se kupi grę na Switcha. To są tak niepewne czasy, że się nie dziwię Tobie czy innym.

Na logikę, jak na pomoc w tarczy jest przeznaczone 10 mln (liczba z dupy) i takie gacki nie wezmą to logiczne, że więcej osób lub większą kwotę (np. poprzez tarczę II) bardziej potrzebujących dostanie, czy nie?

 

 

4 minuty temu, Feanor napisał:

Uffff, całe szczęście, że jestem konserwatystą <3

 

 

...tyle, że firmy nie mam :lol: Zostaje mi więc oskubywać najuboższych z 500+.

 

500+ nie ma tu nic do rzeczy,  bo to inne świadczenie. Wypłacane przed pandemią i na które podobno rząd ma kasę z innego worka ;)

 

Gacek, pomijając to, że mnie obraziłeś, ale spoko, biorę na klatę to ogólnie rzecz biorąc zgadzamy się, ale napisałeś to w pierwszym poście w tak rażący sposób, że nie sposób tego bronić, bez wyjaśnień.

  • Zmieszany 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, jmk napisał:

Na logikę, jak na pomoc w tarczy jest przeznaczone 10 mln (liczba z dupy) i takie gacki nie wezmą to logiczne, że więcej osób lub większą kwotę (np. poprzez tarczę II) bardziej potrzebujących dostanie, czy nie?

 

Nie.

 

Aha, i nie napisałem, że mam "wyjebane w pomoc". Napisałem za to wiele słów krytyki pod adresem źle zaadresowanej ustawy - której złe zaadresowanie sam potwierdzasz krytykując mnie za pomoc, choć są bardziej potrzebujący, którzy jej nie dostaną przez właśnie przez głupi rząd ;) 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Scorpio napisał:

Zmienajac temat: 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

 

Jak duzo nie pije, to nawet dobrze gada :-k 

A on nie miał kończyć z chlaniem czy tam kraftem w ogóle? Pamiętam jakiś jego pełen poczucia winy filmik że chlip chlip nigdy więcej nie wypije piwka czy coś :-k

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, verlee napisał:

No miał, ale potem już nie miał

 

Bo wytrzeźwiał :keke: 

Mnie rozpierdala tarcza, bo firma z którą współpracuje, nie będzie miała mniejszych obrotów w marcu, kwietniu i maju - ponieważ wygrała przetargi. Ale od czerwca już jest posucha, bo przetargi się zmyły. No i co teraz? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, me_who napisał:

Hyhy, jednak Gowin był języczkiem u wagi, bo w głosowaniu było 228-228 i 3 wstrzymujących się, więc wniosek PiS upadł. Na tę chwile, bo pewnie przy mentalności tych zbirów to jak nie drzwiami to oknem, ale przynajmniej jakiś promyczek słonka :)

 

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-korespondencyjne-pis-przegral-glosowanie-grzegorz-puda-to-byla-pomylka/kq3zvx5

 

"choć znalazł się wśród nich Grzegorz Puda, parlamentarzysta należący do PiS. - W stresie nie zdążyłem poprawnie zagłosować, nacisnąłem zły przycisk - wyjaśnia Onetowi."

"Z kolei poseł PiS Andrzej Kryj, który według oficjalnych sejmowych wyników nie wziął udziału w głosowaniu, powiedział w rozmowie z TVP Info, że doszło do błędu systemu, a on sam głosował "za"."

No kurwa <3 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Brudinho napisał:

Mnie rozpierdala tarcza, bo firma z którą współpracuje, nie będzie miała mniejszych obrotów w marcu, kwietniu i maju - ponieważ wygrała przetargi. Ale od czerwca już jest posucha, bo przetargi się zmyły. No i co teraz? 

Czekaj, zaraz cofnę wniosek o zwolnienie z ZUS, to na pewno, na sto pro przerzucą na Was te środki ;) 

Odnośnik do komentarza

mam koleżkę, co co miesiąc robi głosowanie na jaką fundację charytatywną przeznaczyć swoje 500+.

22 minuty temu, Brudinho napisał:

 

Bo wytrzeźwiał :keke: 

Mnie rozpierdala tarcza, bo firma z którą współpracuje, nie będzie miała mniejszych obrotów w marcu, kwietniu i maju - ponieważ wygrała przetargi. Ale od czerwca już jest posucha, bo przetargi się zmyły. No i co teraz? 

no to masz trochę czasu żeby znaleźć nową firmę do współpracy :keke:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Na świecie nic się nie zmienia. Wystarczy komuś wyjechać z lewactwem i Marynia płonie.

 

A największą bekę mam z tych wszystkich wolnorynkowców, przedsiębiorców, którzy muwio "zero regulacji, mniej ingerencji Panstwa, mniejsze obciazenia" itd., a teraz płaczo najgłośniej o pomoc wypierdalając jednocześnie pracowników na śmieciówkach...

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...