Skocz do zawartości

Marynia rozmyśla o swoim American Dream, rozpoczynając 568 godzinę gry w nowego efema


Hajd

Jak to jest pisać w nowej Maryni, dobrze?  

49 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, tio napisał:

O zwrot kosztów mógłbyś się ubiegać gdyby odwołano Ci loty. Ja też miałem lecieć na weekend 20-22 marca do Edynburga i pewnie nie polecę. na szczęście bilety były tanie więc i strata niewielka.

dlatego caly czas licze, ze jednak do soboty moze odwolajo ;)

poki co z babeczka z airbnb jestesmy dogadani na podzial kosztow 50-50, a wynajem auta zalatwie tak, ze jak do piatku mi nie odpisza, ze anuluja bezplatnie rezerwacje, to zadzwonie do banku i powiem ze zgubilem karte, zeby ja zablokowali ;)

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza

A to nie tak, że w innych krajach też tak będzie, tylko Włosi byli pierwsi, więc są o kilka dni do przodu? Do tego jak do wirus dotarł do Włoch, to jeszcze w Europie to był jakiś tam odległy temat, więc nie było takiej wiedzy co robić, jak się podejrzewa wirusa i procedur. W końcu z miesiąc temu była sytuacja, kiedy pacjenta z podejrzeniem wirusa w Polsce odsyłali od szpitala do szpitala komunikacją zbiorową, bo jeszcze nikt nie wiedział co z tym robić. 

Odnośnik do komentarza
49 minutes ago, Fenomen said:

sam, w oparciu o dane dotyczace epidemii :P

 

no nic, bede walczyl - ostatecznie lepiej stracic 1000zl niz pojechac i utknac, bo odwolaja loty powrotne :-k

 

Raczej nie utkniesz. Granic nikt nie zamknie, a lot się zawsze znajdzie jakiś. Na tą chwilę dalej się da bez problemu polecieć do i z Mediolanu. Do tego bardzo tanio :) Jeżeli przez to nie chcesz jechać, to imo bezpieczny jesteś :>

 

39 minutes ago, lad said:

A ktoś wie dlaczego akurat we Włoszech się to tak rozprzestrzeniło?

 

Kilka rzeczy. Masa turystów z azji, a do tego mentalność. Moi współpracownicy z Włoch po drugim zamknięciu biura nadal twierdzą, że to wszystko przesada i bez sensu są te obostrzenia i tylko przeszkadzają w planowaniu pracy. Nawet dzisiaj czytałem artykulik, że po pierwszych informacjach o możliwej kwarantannie masa ludzi wsiadła w pociągi, autobusy, samochody i pojechała na południe, bo jak to oni będą siedzieli w odciętej zonie :lol: 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, me_who napisał:

Ja jebe, przylazł do mnie ziomek i mówi, że rozkminił koronawirusa - wywołali go Amerykanie, żeby osłabić Chińczyków i odzyskać od nich pieniądze. A do tego co wiek są epidemie na początku stulecia i TO NIE JEST PSZYPADEG.

 

Idę na L4 chyba.

Bardzo popularna teoria spiskowa wsrod chinskich trolli w mediach spolecznosciowych :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, kolek23 napisał:

Na tą chwilę dalej się da bez problemu polecieć do i z Mediolanu

Ale chyba tylko zwiedzić lotnisko?

Teraz, kuab napisał:

Bardzo popularna teoria spiskowa wsrod chinskich trolli w mediach spolecznosciowych :)

O, to przynajmniej wiem skąd ją wziął, bo firmował to jako swoje spostrzeżenie :]

Poddałem się jak zaczął opowiadać o tym, że II WŚ wywołał ród Zuckerbaumów czy innych Goldsztajnów, żeby doprowadzić do powstania państwa Izrael a przy okazji przejąć majątki swoich pomordowanych współbraci.

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, me_who said:

Ale chyba tylko zwiedzić lotnisko?

 

Nie. W przypadku podróży służbowej można dostać pozwolenia na podróż. Wrócić do domu też można, informacje z ambasady litewskiej we Włoszech otrzymane wczoraj po południu. Obywatele państw EU mogą spokojnie przemieszczać się po Włoszech (oprócz zon "czerwonych"), czy opuścić Włochy. Obywatele Włoch również mogą podróżować służbowo, nasze biuro w Mediolanie wczoraj to potwierdziło.

 

Oczywiście inną kwestią jest stanowisko kraju do którego będzie podróżowała osoba z Włoch ;) Można spodziewać się co najmniej sprawdzenia temperatury, albo kwarantanny.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, kolek23 napisał:

Nawet dzisiaj czytałem artykulik, że po pierwszych informacjach o możliwej kwarantannie masa ludzi wsiadła w pociągi, autobusy, samochody i pojechała na południe, bo jak to oni będą siedzieli w odciętej zonie :lol: 

 

Ja słyszałem to od Włoszki :D W latach 50 terroni przyjeżdżali do Mediolanu, teraz polentoni masowo jadą na południe

 

Ogólnie mentalność Włochów pod tym względem jest bardzo podobna do Polaków. ;) 

Odnośnik do komentarza
17 minutes ago, me_who said:

No w specjalnych przypadkach wiadomo, że można, ale np. ja bym nie miał tam czego szukać, więc mówienie, że "możesz sobie lecieć do Mediolanu" jest trochę na wyrost :)

 

Ja to mówiłem w kontekście @Fenomen i jego podróży do, bodajże, Hiszpanii. Nie utknie tam, nawet z Mediolanu można się wydostać, więc nie spodziewałbym się przez najbliższe dni problemów z powrotem z innych miejsc ;)

Odnośnik do komentarza
Teraz, Man_iac napisał:

Jakiej akcji?

 

W Cafe Futbol byl Zbigniew Boniek i Hajto wypalił jak w polskiej piłce może byc dobrze skoro osoby ktore braly udział w korupcji nadal pracują xd Boniek poprosił o nazwiska. Czeslaw Michniewicz ma żal i generalnie oranko na Hajcie przez większość dziennikarzy sportowych się odbywa. Czy jakos tak :-k

Odnośnik do komentarza
  • Hajd zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...