Skocz do zawartości

Marynia przygotowuje AC Milanowi listę 566 napastników, którzy są lepsi niż Krzysztof Piątek


krzysfiol

Kto powinien zagrać w Milanie w miejscu Krzysztofa Piątka?  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Hajd napisał:

No ale przeciez wlasnie to sie Piekarze nie podoba - w jego pojmowaniu swiata Koreanczyk nie moze byc przystojny.

Szczerze mówiąc ja odniosłem wrażenie, że bardziej chodzi o to, że ten facet nie wygląda męsko, więc charakteryzując go użyłbym bardziej określeń "ładny", a nie "przystojny", bo ten drugi przymiotnik raczej się przypisuje męskiemu typowi urody. 

Odnośnik do komentarza

Ja tez to bardziej zrozumiałem, ze chodzi mu o to, że taki pizdowaty i mało męski, a nie że Koreaniec. Co nie zmienia faktu, że Piekara jest idiotą. 

 

A w modnym tutaj temacie Eko. Taką ciekawostkę znalzłem. @jmk myślę, że to zainteresuje. Czasem można wylać dziecko z kąpielą. a Eko może zaszkodzić zdrowiu niektórych ludzi:

 

https://celiakia.pl/eko-trendy-w-naczyniach-jednorazowego-uzytku-a-gluten

 

 

A tu jeszcze mniej oczywisty przypadek, choć do niego bym z większa rezerwą podchodził https://bezglutenowamama.pl/klej-do-papierowych-slomek-zawiera-gluten/

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Piekara to bez wątpienia cwel, ale też wydaje mi się, że chodzi o to, że Momoa jest umięśniony, spory ogólnie i ma taki wizerunek twardziela. Co jest w sumie zabawne bo na tak zadbane włosy i brodę poświęca się znacznie więcej czasu niż na zadbanie o urodę pokroju ów Koreańczyka, a do tego Momoa nosi często róż i z tego co kojarzę jest ogólnie znany ze sporej wrażliwości co na bank by Piekarze nie pasowało. No, ale to by trzeba zrobić jakikolwiek research ;)

Odnośnik do komentarza

>Facet dostał nagrodę "najprzystojniejszej twarzy roku 2019"

>Rozważania o umięśnieniu;

 

Zresztą trudno mi się dziwić, że nagrodę dostał Azjata, bo jednak jest ich trochę na globie. To, co mnie dziwi, to łatwość, z jaką tu oceniacie ten konkretny azjatycki typ urody jako niemęski czy zniewieściały. Ja bym nie umiał powiedzieć, który Koreańczyk wygląda na zniewieściałego, a który na męskiego, bo to dla mnie totalnie obce typy urody.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gacek napisał:

>Facet dostał nagrodę "najprzystojniejszej twarzy roku 2019"

>Rozważania o umięśnieniu;

 

Zresztą trudno mi się dziwić, że nagrodę dostał Azjata, bo jednak jest ich trochę na globie. To, co mnie dziwi, to łatwość, z jaką tu oceniacie ten konkretny azjatycki typ urody jako niemęski czy zniewieściały. Ja bym nie umiał powiedzieć, który Koreańczyk wygląda na zniewieściałego, a który na męskiego, bo to dla mnie totalnie obce typy urody.

 

Ja to określałem bazując na stereotypach. Większość ludzi myśli o męskim typie urody jako o paru cechach:

 

- szeroka, mocna szczęka

- wysokie kości policzkowe

- czasami zarost czy broda

- postawa czyli wysoki wzrost i umięśnienie

 

Zaś zniewieściałym postrzegają odwrotność tego.

Odnośnik do komentarza
Teraz, ajerkoniak napisał:

 

Większość ludzi myśli o męskim typie urody jako o paru cechach:

 

- szeroka, mocna szczęka

- wysokie kości policzkowe

- czasami zarost czy broda

- postawa czyli wysoki wzrost i umięśnienie

 

Zaś zniewieściałym postrzegają odwrotność tego.

W Azji też? Nie mam tu na myśli Azji południowo zachodniej czy subkontynentu indyjskiego (tam mam jakieś pojęcie), tylko Chiny, Koreę, Japonię, Wietnam itp.

Pytam, bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ajerkoniak napisał:

 

Ja to określałem bazując na stereotypach. Większość ludzi myśli o męskim typie urody jako o paru cechach:

 

- szeroka, mocna szczęka

- wysokie kości policzkowe

- czasami zarost czy broda

- postawa czyli wysoki wzrost i umięśnienie

 

Zaś zniewieściałym postrzegają odwrotność tego.

Przez studium tego konkretnego przypadku dopisałbym jeszcze brak kolczyków, makijażu i farbowanych włosów :D 

Ale ogólnie muszę przyznać Gackowi rację, bo w te stereotypy, o których napisałeś wpisuje się zdecydowana większość Azjatów. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ajerkoniak napisał:

Ja to określałem bazując na stereotypach. Większość ludzi myśli o męskim typie urody jako o paru cechach:

 

- szeroka, mocna szczęka

- wysokie kości policzkowe

- czasami zarost czy broda

- postawa czyli wysoki wzrost i umięśnienie

 

Zaś zniewieściałym postrzegają odwrotność tego.

 

W przypadku Jongkooka o jego zniewieściałości w oczach Piekary świadczyłaby pewnie raczej fryzura, makijaż i kolczyki ;) 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Brudinho napisał:

Powinni wprowadzic zasadę że po gwizdku bramkarz startuje z linii bramkowej a strzelający z linii pola karnego. To by było ciekawe xd

FB_IMG_1579697342522.jpg

Tak bylo kiedys w MLS, zreszta sam dzisiaj o tym mtslalem, bo widzialem filmik chyba z jakiejs ligi tureckiej niskiej, gdzie karny 92 minuta, bramkarz broni - zolta kartka za wyskoczenie z linii (niezasluzenie imho), drugi raz broni - druga zolta i czerwona (zasluzone tutaj), staje na bramce obronce i broni elegancko trzeciego karnego. Smierdzialo ustawka na kilometr, ale generalnie ta zasada jest marna i takie 1na1 chyba ciekawsze. Chociaz tam pewnie byloby ryzyko, ze bramkarz moze faulowac strzelajacego (chyba ze zakladamy, ze nie moga znalezc sie w jednym miejscu bo sa limity jak daleko moga wyjsc).

 

27 minut temu, Gabe napisał:

 

Mi się wydaje, że chodzi mu raczej o jego "zniewieścienie", niż o rasę. :-k Przecież Momoa też nie jest kaukaski biały, bo to przynajmniej pół Polinezyjczyk.

A ja bym powiedzial, ze chodzi o kanon piekna, ktory jest inny niz w Polsce - u nas nadal lobuz kocha najbardziej, a tam faktycznie lekkie zniewiescienie. Wiec takie wypowiedzi przeciw Koreanczykowi to rasizm, czy moze ksenofobia? :-k

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gacek napisał:

W Azji też? Nie mam tu na myśli Azji południowo zachodniej czy subkontynentu indyjskiego (tam mam jakieś pojęcie), tylko Chiny, Koreę, Japonię, Wietnam itp.

Pytam, bo nie wiem.

 

Ano to nie, myślałem oczywiście o zachodzie :) w sumie nie wiem jak się głosy rozkładały wedle krajów, w przypadku gdy wielu Azjatów mogło wziąć udział no to wybór ma sens.

 

5 minut temu, Gabe napisał:

 

W przypadku Jongkooka o jego zniewieściałości w oczach Piekary świadczyłaby pewnie raczej fryzura, makijaż i kolczyki ;) 

 

To oczywiście też :)

 

6 minut temu, Misiek napisał:

no dalej to Koreańczyk bardziej pizdowato wygląda ;) 

 

Serio...?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ajerkoniak napisał:

Nie no, kurwa, co to w ogóle za określenie, czym to klasfyikujesz :D ? A wcześniej oceniając urodę Piekary rozumiem sam jesteś archetypem męskiego wyglądu ;) ?

Może Misiek to brutalnie określił, ale jak w książce przeczytasz o "przystojnym mężczyźnie" wyobrazisz sobie kogoś o takim typie urody? 

Odnośnik do komentarza

Pomijając subiektywność w ocenie urody - to pewnie całkiem sporo osób sobie wyobraziło. No i mówi o nieprzystojnym czy o jakimś dziwnym określeniu pokroju "pizdowaty".

 

4 minuty temu, Misiek napisał:

A muszę być archetypem, by oceniać czyjąś urodę? 

 

No to pomijając drugą część mojego pytania - masz takie samo prawo jak Piekara.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...