Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, BartuS napisał:
59 minut temu, Pulek napisał:

ej, ziomki. w lidze węgierskiej macie Videoton czy Fehervar? i ew. napiszcie, czy korzystacie z fejka

 

Fehervar, bez fejka, ale ten klub tak sie nazywa teraz :D 

no ale jak się wchodzi w nazwę klubu, to już wyskakuje Videoton :-k 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, jmk napisał:

 

Bo ich program znacząco się pokrywa.

 

(Oprócz obyczajowki).

 

Trochę tak, ale tak nie do końca. :) 

 

Moim zdaniem różnica jest taka, że - w przeciwieństwie do opozycji z zeszłej kadencji (i poprzedniej również) - Lewica ustami Zandberga pokazuje, że nie chce być opozycją typu totalnego, czyli krytyką wszystkiego tylko dlatego, że to wymyśliła druga strona. Nie sztuka stanąć z założonymi rękami i powtarzać, że się do niczego ręki nie przyłoży, sztuka wraz z kimś, z kim ci nie po drodze zrealizować cele, które są w jakimś zakresie wspólne.

 

Dlatego też jak PiS wprowadzał 500+, to środowisko wokół Razem nie krytykowało samego pomysłu, tylko szczegóły jego wykonania. Kiedy rząd PiS ogłaszał program budowania nowych mieszkań, nie krytykowano samego pomysłu, tylko jego pomysł na realizację. Podobnie z pomysłem przywracania komunikacji z Piątki Kaczyńskiego - zapowiedź przyjęto z entuzjazmem, dopiero jak pojawiły się szczegóły, że będzie to na zasadzie dopłat dla prywatnych przewoźników, to zaczęła się krytyka.

 

Co do budżetu - projekt zmiany budżetu na 2020 był w programie wyborczym Lewicy, wraz z wyliczeniami wydatków, przychodów i oszczędności z tego wynikającymi, nie jestem ekonomistą, żeby oceniać jego wiarygodność, ale był.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gabe napisał:

 

Trochę tak, ale tak nie do końca. :) 

 

Moim zdaniem różnica jest taka, że - w przeciwieństwie do opozycji z zeszłej kadencji (i poprzedniej również) - Lewica ustami Zandberga pokazuje, że nie chce być opozycją typu totalnego, czyli krytyką wszystkiego tylko dlatego, że to wymyśliła druga strona. Nie sztuka stanąć z założonymi rękami i powtarzać, że się do niczego ręki nie przyłoży, sztuka wraz z kimś, z kim ci nie po drodze zrealizować cele, które są w jakimś zakresie wspólne.

 

Dlatego też jak PiS wprowadzał 500+, to środowisko wokół Razem nie krytykowało samego pomysłu, tylko szczegóły jego wykonania. Kiedy rząd PiS ogłaszał program budowania nowych mieszkań, nie krytykowano samego pomysły, tylko jego pomysł na realizację. Podobnie z pomysłem przywracania komunikacji z Piątki Kaczyńskiego - zapowiedź przyjęto z entuzjazmem, dopiero jak pojawiły się szczegóły, że będzie to na zasadzie dopłat dla prywatnych przewoźników, to zaczęła się krytyka.

 

Co do budżetu - projekt zmiany budżetu na 2020 był w programie wyborczym Lewicy, wraz z wyliczeniami wydatków, przychodów i oszczędności z tego wynikającymi, nie jestem ekonomistą, żeby oceniać jego wiarygodność, ale był.

 

Masz rację, chodzi mi tylko, że plus/minus ich pomysły się nakładają, inna jest wizja realizacji lub mniej/więcej założeń danego projektu. Np. ta ustawa ZUS.  Ideowo razem się zgadza z pisem co do tej ustawy, ale jej nie poprą (nie poparli), bo uważają, że ich pomysł jest lepszy,  opiera się na tym samym, ale dodaje np. minimalną czy maksymalną emeryturę. Pewnie gdyby poparli pis to i tak ich poprawek by nie wnieśli. Ja ich zatem rozumiem i okej - mają swój program, jak się go będą trzymać, git, ale ja zwróciłem tylko uwagę na podobieństwa razem i pisu w takich kwestiach.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, jmk napisał:

Ja ich zatem rozumiem i okej - mają swój program, jak się go będą trzymać, git, ale ja zwróciłem tylko uwagę na podobieństwa razem i pisu w takich kwestiach.

 

Tak, zarówno Lewica/Razem jak i PiS są prosocjalne w swoich deklaracjach. Diabeł tkwi w szczegółach: w przypadku PiS są to w dużej mierze puste słowa, co przecież punktował Zandberg w swoim kontrexpose :D 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Gabe napisał:

 

Tak, zarówno Lewica/Razem jak i PiS są prosocjalne w swoich deklaracjach. Diabeł tkwi w szczegółach: w przypadku PiS są to w dużej mierze puste słowa, co przecież punktował Zandberg w swoim kontrexpose :D 

 

Puste słowa? chcesz powiedzieć, że pis w kwestii prosocjalnej nic nie zrobił? 

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...