Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kurka, nie mam w ogóle fazy na nowego FMa. Szczerze mówiąc to w ogóle już mnie nie kręci żadna gierka od dawna :( Ostatnią gierką którą zacząłem i skończyłem był chyba Rise of Tomb Raider :( 

Tylko najgorsze jest to, że zamiast ten czas przeznaczyć na coś innego, rozwojowego, to marnuję go totalnie :/ 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, lad napisał:

Ehhhh, jak ja mogłem być monarchistą jeszcze tak niedawno temu. Dziękuję pan Everton, bo to głównie chuligani z Merseyside wpłynęli na przewartościowanie mojego światopoglądu.

 

 

Akurat w czasach irlandzkiego głodu Korona miała już baaaardzo niewiele do powiedzenia :) w ogóle, jeśli akurat chodzi o Irlandię, to najpotworniejsze być może rzeczy Anglicy robili tam w tym jedynym momencie swojej historii, gdy monarchią nie byli, za Cromwella :)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Feanor napisał:

 

Akurat w czasach irlandzkiego głodu Korona miała już baaaardzo niewiele do powiedzenia :) w ogóle, jeśli akurat chodzi o Irlandię, to najpotworniejsze być może rzeczy Anglicy robili tam w tym jedynym momencie swojej historii, gdy monarchią nie byli, za Cromwella :)

Nie jestem historykiem, ale po pobieżnym przejrzeniu tematu wychodzi na to, że korwinowska utopia nie zadziałała.

Cytat

During the height of the famine, Trevelyan was slow to disburse direct government food and monetary aid to the Irish due to his strong belief in laissez-faire economics and the free hand of the market.

Jakby tego było mało, Trevelyan był nie tylko wyznawcą leseferyzmu, ale też katolem:

Cytat

In his book The Irish Crisis, published in 1848, Trevelyan later described the famine as "a direct stroke of an all-wise and all-merciful Providence", one which laid bare "the deep and inveterate root of social evil". The famine, he declared, was "the sharp but effectual remedy by which the cure is likely to be effected... God grant that the generation to which this great opportunity has been offered may rightly perform its part ..."

Skoro socjaldemokracja bywa określana mianem duchowego spadkobiercy zbrodniczego komunizmu, to co w takim razie można powiedzieć o konserwatywnym liberalizmie?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Feanor napisał:

 

Akurat w czasach irlandzkiego głodu Korona miała już baaaardzo niewiele do powiedzenia :) w ogóle, jeśli akurat chodzi o Irlandię, to najpotworniejsze być może rzeczy Anglicy robili tam w tym jedynym momencie swojej historii, gdy monarchią nie byli, za Cromwella :)

Co nie zmenia faktu, ze Irlandczycy uwielbiaja dramatyzowac i robic z siebie nie wiadomo jakie ofiary. Jedna laska u mnie w pracy stwierdzila ze Irlandia w trakcie Troubles byla jak Syria teraz :lol:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hajd napisał:

Nie jestem historykiem, ale po pobieżnym przejrzeniu tematu wychodzi na to, że korwinowska utopia nie zadziałała.

Jakby tego było mało, Trevelyan był nie tylko wyznawcą leseferyzmu, ale też katolem:

Skoro socjaldemokracja bywa określana mianem duchowego spadkobiercy zbrodniczego komunizmu, to co w takim razie można powiedzieć o konserwatywnym liberalizmie?

 

Katolem? Nie znam jego wyznania, ale dopiero całkiem niedawno katolicy przestali być obiektem politycznego ostracyzmu w UK, więc raczej cała elita UK w XIX wieku była anglikańska. To „katole” byli wtedy ofiarami.

 

No i najważniejsze: to nie do końca leseferyzm jest odpowiedzialny za słabą reakcję rządów UK podczas zarazy ziemniaczanej, ale konsekwentne, pielęgnowane od kilkuset lat przekonanie, że Irlandczycy to prymitywne, niebezpieczne,  papistowskie bydło któremu podświadomie życzysz wszystkiego najgorszego za te całe męczące, chroniczne problemy przysparzane Anglii od tylu już lat. To w Irlandii Anglicy wyrobili sobie to poczucie wyższości, które będą potem z powodzeniem praktykować w Imperium. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tio napisał:

Ale takie pionowe coś sprawdza się jako odkurzacz do wszystkiego? Idea bezworkowych odkurzaczy do mnie nie przemawia - to czyszczenie i babranie się jest trochę bez sensu. Z workiem masz prościej - wkładasz, wyjmujesz, wkładasz nowy.

Nic nie czyscisz, masz wajhe ktora otwiera pojemnik i robisz to nad koszem. Wajha zamykasz i juz masz odkurzacz ogarniety.

 

Tak jak mowie, moja mama jest pedantka, wiec jesli ona jest zakochana w tym ustrojstwu, to jeat to warte kazdych pieniedzy. A zakochana jest tak, ze nawet wozi ten odkurzacz ze soba na dzialke jak jada tam na dluzej niz 2 dni :iksde:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@schizzmjakie masz staty w mlb the show i na jakiej grasz pozycji? Ja mam czerwiec pierwszego sezonu i w końcu nauczyłem się rzucać jako 3-cio bazowy. Przez miesiąc grałem na pierwszej bazie, zesłany przez coacha, bo fatalnie mi szło rzucanie, ale po powrocie już luksja - zero błędów. Pięknie się gra. Jedyny minus, że sezon jest strasznie długi.

Odnośnik do komentarza

czolem!

 

kurde, wczorajszy dzien to jakas kumulacja pecha:

- sklep gdzie kupowalem skladniki do piwa zamienil zamowienia i wyslal mi rzeczy zamowione przez kogos innego (oczywiscie dla mnie kompletnie nieprzydatne)

- zamyka sie gazeta do ktorej pisalem artykuly od trzech lat

- i na koniec wisienka na torcie - lagunatti nie przeszlo przegladu :( i teraz musze jezdzic po miescie zeby temat ogarnac :(

 

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...