Skocz do zawartości

Partia Gawędziarska o Duszy Maryni zdobywa 5,62% głosów w wyborach i unieszczęśliwia 94% Polaków


Reaper

Dlaczego Polacy są nieszczęśliwi?  

47 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Łajej, po tym Berlinie bóle pleców jeszcze bardziej się nasiliły, że bez tabsów co x godzin nie szło wyrobić, ale żona mi wczoraj kupiła w aptece jakieś neutralne plastry, które nosi się 24h, założyłem na noc i dziś zbytnio nie boli :o Byle do poniedziałku, bo mam umówioną wizytę o fizjoterapeuty.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, wwosik napisał:

Ciekawe co z tym Głódziem będzie. Jak się okazuje listy już księża (!) pisali wcześniej, ale zostali zignorowani. Jeżeli i tym razem ten sukinsyn się wywinie to znaczy że dla tej instytucji chyba nie ma ratunku bo Boga w sercu zgubiła dawno.

Bardzo bym chciał, żeby dojechali tego obleśnego dziada, ale niestety zapewne nic mu nie zrobią. Sojusz tronu z ołtarzem ma się dobrze.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, wwosik napisał:

Ciekawe co z tym Głódziem będzie. Jak się okazuje listy już księża (!) pisali wcześniej, ale zostali zignorowani. Jeżeli i tym razem ten sukinsyn się wywinie to znaczy że dla tej instytucji chyba nie ma ratunku bo Boga w sercu zgubiła dawno.

Musisz być człowiekiem bardzo głębokiej wiary, jeżeli po dziesięcioleciach ukrywania pedofili dalej wierzysz, że kościół coś z tym zrobi. Ja stawiam na ukręcenie łba sprawie, a potem po cichu we własnym gronie przykładne ukaranie konfidentów. 

Odnośnik do komentarza

Przecież wszystkie te historie o Flaszce Głodziu pisał Urban z kolegami już w latach 90, więc episkopat - który akurat Nie czytuje chętnie, chyba najchętniej spośród grup zawodowych - doskonale o tym wszystkim wie, tylko ignoruje jego wybryki.

I teraz się nic nie wydarzy.

Nic w sensie Flaszce Głodziowi nic nie zrobią. Bo że donosicieli ukarzą to wiadomka :keke: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Reaper napisał:

Nowy trailer FM-a ale miodzik, aż chce mi się grać pierwszy raz od pół roku :D 

No zajebisty. Ja ostatnio grałem w poniedziałek, ale po trailerze nabrałem jeszcze większej ochoty ochoty żeby dzisiaj grać :D  

 

7 minut temu, jmk napisał:

@Mauro przejrzalem swoje badania z ostatnich 2 lat, mi nie robili żadnych przeciwciał. W jaki sposób u Was kontroluje się czy dieta się sprawdza?

 

Ja miałem tylko biopsje dwunastnicy (wyszło 3C w skali  Marsha) i badania genetyczne (dodatnie).

No własnie poziom tych  przeciwciał co pół roku albo co rok.  Dwa lata temu był ponad 100 (nie wiadomo dokładnie ile, bo skala była do 100), a w ostatnie wakacje były już w normie.

Te jest o tych przeciwciałach https://celiakia.pl/celiakia/diagnoza/

 

No i tak jak Ci chyba mówiłem, my bez biopsji 

 

Cytat

 

Kiedy biopsja nie jest konieczna? 

W przypadku diagnostyki celiakii u dzieci (wyłącznie!) można odstąpić od biopsji, ale tylko wtedy, gdy spełnione są jednocześnie następujące warunki:

  • dziecko ma objawy sugerujące celiakię,
  • w badaniu wyszedł wysoki poziomu przeciwciał przeciw transglutaminazie tkankowej IgA (10 x powyżej górna granica normy)
  • w innej próbce krwi dziecka stwierdza się obecność przeciwciał EMA
  • pacjentma haplotyp HLA-DQ2 i/lub HLA-DQ8

 

  •  
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Misiek napisał:
50 minut temu, Reaper napisał:

Nowy trailer FM-a ale miodzik, aż chce mi się grać pierwszy raz od pół roku :D 

Co jest fajnego w tym trailerze, oprócz tego, że jest interaktywny :-k 

no nie wiem... zachęca do uruchomienia FM? :)  jak dla mnie to on nie pokazuje czegoś nowego, jakiejś innowacji w samej grze, ale jest idealnie spasowane w mój gust. powiem tak: jeśli bym się wahał nad zakupem kulek, to pewnie by jakoś mocno nie wpłynął na moją decyzję. ale do samego zagrania w FM zachęca jak najbardziej.

 

no i rzeczywiście jest coś takiego, że każda decyzja waży:) 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dzięki. Obejrzałem jakieś materiały z wykładu w Poznaniu o chorobach współistniejących przy celiakii i np. ta wątroby by pasowała do mojej, szukam teraz kontaktu do tej pani doktor, bo moi lekarze machnęli ręką na moją wątrobę - skoro nie ma choroby stwierdzonej, a są jedynie objawy to... czekać, dlatego zacząłem pić ;)

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Pulek napisał:

no nie wiem... zachęca do uruchomienia FM? :)  jak dla mnie to on nie pokazuje czegoś nowego, jakiejś innowacji w samej grze, ale jest idealnie spasowane w mój gust. powiem tak: jeśli bym się wahał nad zakupem kulek, to pewnie by jakoś mocno nie wpłynął na moją decyzję. ale do samego zagrania w FM zachęca jak najbardziej.

 

no i rzeczywiście jest coś takiego, że każda decyzja waży:) 

Ale czy trailer do nowej wersji nie powinien właśnie zachęcić do jej kupna? Bo ja też jak obejrzałem, to pierwsze co pomyślałem, że chyba FMa odpale, ale 19, a to chyba nie taki był zamiar ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to jest stały trend w najnowszych FM-ach, ale w 18 mi się zajebiście podoba budowanie juniorów. Choćby to, że dzięki regularnej grze rosną u statystyki. Zawsze miałem z tym problem, szczególnie w niższych ligach, że albo nie maiłem juniorów albo statystyki rosły im słabo albo wręcz spadały. Rzadko kiedy miałem jakiegoś kolesia z własnej akademii w pierwszym składzie. A w 18 miałem dwie kariery i w każdej jakaś perełka trafiła, i potem była (jest) frajda patrzeć jak się rozwijają. 

Odnośnik do komentarza

We Wrexham mam newgena, który dołączył do klubu jako 15 latek. To mi sie najbardziej podoba, że w kazdym sezonie gra coraz lepiej. 

1. sezon - zadebiutował jako 15 latek w Conference, grał jakieś końcówki, ze dwa mecze od pierwszej minuty jak awans był pewny. 0 goli, średnia jakaś 6.30. 

2. sezon. Division Two. Pierwsza cześć sezonu jakieś końcówki,  koło listopada strzelił pierwszą bramkę w pucharach, w styczniu nagle został najlepszym napastnikiem.

3. sezon. Division One. Wypożyczyłem nowych napastników, miał być rezerwowym, bo przecież to silniejsza liga i za duży przeskok. Nowi kopali się w czoło, więc we wrześniu z bezsilności dałem mu szansę i do dziś (36 kolejka) nie oddał miejsca w składzie, ponad 20 goli, ma szansę na króla strzelców. A jeszcze nawet nie ma 18 lat. Statystyki nie strzelają wprawdzie, ale powoli idą w górę. 

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...