Skocz do zawartości

Partia Gawędziarska o Duszy Maryni zdobywa 5,62% głosów w wyborach i unieszczęśliwia 94% Polaków


Reaper

Dlaczego Polacy są nieszczęśliwi?  

47 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

I żeby było jasne - środowisko wege jest raczej tolerancyjne i inkluzywne, każda aktywność czy dieta mająca na celu zmniejszenie skali zabijania i cierpienia zwierząt jest popierana, czy to fleksiwegetarianizm, czy pescowegetarianizm, czy nawet bezmięsne poniedziałki. Ważna jest jednak konsekwencja, jeśli ktoś deklaruje, że np nie chce przyczyniać się bezpośrednio do śmierci zwierząt, to je nabiał i jaja, ale - o czym nie wszyscy wiedzą - nie powinien jeść produktów z żelatyną, czy serów z podpuszczką naturalną, np parmezanu.

 

To nadal są jednak jakieś kompromisy, natomiast jeśli ktoś określa się weganinem, który jest wyjątkowo bezkompromisowym stanowiskiem, to miejsca na takie słabości nie ma. I jak można wybaczyć - ciężko, bo mocno pokrętnie trzeba rozumować - wegetarianinowi skórzany pasek, to Sylwii Spurek już nie.

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Seju napisał:

Panowie, przyjaciele. "Zanim wydrukujesz ten mail..." czy "zanim wydrukujesz tego maila"? Upieram sie przy drugim chociaz inernety nie stoja po mojej stronie.

Niestety "zanim wydrukujesz te wiadomosc" nie przeszlo :roll:

Jeśli ma być super poprawnie to opcja numer 1, druga jest akceptowana w mowie potocznej ale jest tak powszechna, że wiesz... 

 

Czemu opcja z wiadomością nie przechodzi? 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Seju napisał:

Panowie, przyjaciele. "Zanim wydrukujesz ten mail..." czy "zanim wydrukujesz tego maila"? Upieram sie przy drugim chociaz internety nie stoja po mojej stronie.

Niestety "zanim wydrukujesz te wiadomosc" nie przeszlo :roll:

 

E: W sumie drukuje sie "ten dokument" wiec chyba nie mam racji :(

Na czuja powiedziałbym "Zanim wydrukujesz ten email", a jeśli maila to "tego" bo po prostu brzmi lepiej. Może możesz przerobić to na "zanim wydrukujesz tą wiadomość"?

 

Edyta mówi, że dziś nauczyłem się pisać poprawnie 'zanim wydrukujesz ten mail' :D 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, schizzm napisał:

Jeśli ma być super poprawnie to opcja numer 1, druga jest akceptowana w mowie potocznej ale jest tak powszechna, że wiesz... 

 

Czemu opcja z wiadomością nie przechodzi? 

 

W jakim słowniku można sprawdzić w jakim przypadku ma być dopełnienie dla konkretnego czasownika w języku polskim? :-k 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Seju napisał:

Bo baba z HR-u twierdzi, ze ludzie beda sie zastanawiali o jaka wiadomosc chodzi. W koncu to mail. Nie pytaj :D 

Ale nie poddaje sie i walcze.

"Przed wysłaniem tego maila..." ;)

 

@Gabe w żadnym ;)

A na poważnie przy wyrazach uważanych za powszechnie kłopotliwe powinna być w definicji wzmianka o tym lub wersja alternatywna. 

 

Co do słownika, moim zdaniem najlepszy zawsze był Wielki słownik poprawnej polszczyzny

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Uwielbiam to w mojej firmie (chociaz pewnie w kazdej tak jest), ze taka pierdola jak ww. dopisek to sprawa na trzy dni rozwazan (z szescioma osobami w korespondencji) po czym grafik przedstawia mi taki projekt jako ostateczny (po poprawkach!), do wrzucenia:

 

yhDlDOs.png

 

(logo zamazalem chociaz bylo spikselowane)

*jpg z bialym tlem

*co-to-za-czcionka-ja-jebie

*jakis cycek pomiedzy D a R

*niewysrokowany tekst

*w ogole jakie to brzydkie

 

Zglaszam uwagi i dostaje zwrotke, ze zaufaj grafikowi (programisto) :roll:

No ale chuj, bede wysylal maile z takim potworkiem.

 

Czasami zaluje ze nie zostalem grafikiem bo to jest piekna praca jak sie zalapiesz w jakiejs firmie bazujac na tym, ze znasz podstawy Photoshopa. A pozniej programista siedzi nad tym gownem i rzezbi.

  • Lubię! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Seju napisał:

Uwielbiam to w mojej firmie (chociaz pewnie w kazdej tak jest), ze taka pierdola jak ww. dopisek to sprawa na trzy dni rozwazan (z szescioma osobami w korespondencji) po czym grafik przedstawia mi taki projekt jako ostateczny (po poprawkach!), do wrzucenia:

 

yhDlDOs.png

 

(logo zamazalem chociaz bylo spikselowane)

*jpg z bialym tlem

*co-to-za-czcionka-ja-jebie

*jakis cycek pomiedzy D a R

*niewysrokowany tekst

*w ogole jakie to brzydkie

 

Zglaszam uwagi i dostaje zwrotke, ze zaufaj grafikowi (programisto) :roll:

No ale chuj, bede wysylal maile z takim potworkiem.

 


tam na dole są usta??

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...