Skocz do zawartości

Marynia odrzuca 561 normików na Tinderze w poszukiwaniu CHADA


Reaper

Kogo kobiety szukają na Tinderze?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, ajerkoniak napisał:

 

No raczej mi w dwa tygodnie paszportu nie wyrobią ;)

Z jednej strony na Twoim miejscu bym poczekał do wyborów, bo może zniknie to hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" z paszportów, z drugiej strony ktoś tam wcześniej miał rację, wtedy już paszportu możesz nie dostać ;) 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Vami napisał:

Ale co Wam przeszkadza ten "Bóg, honor, ojczyzna" na tyle, żeby zmieniać paszport? ? Założę się, że za PRLu orzeł bez korony by Wam nie przeszkadzał, jakby władza łaskawie pozwoliła paszport wyrobić.

Przeszkadza dokładnie tak, jak przeszkadzałaby swastyka. Nie mam nic do symbolu samego w sobie, ale zawłaszczyli go jako swój ludzie takiego pokroju, z którymi nie chcę mieć nic do czynienia.

I tak, orzeł czy z koroną czy bez by mi nie przeszkadzał, ta korona jest dla mnie w tym kontekście całkowicie nieistotna.

  • Haha 2
  • Nie lubię! 3
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Vami napisał:

Ale co Wam przeszkadza ten "Bóg, honor, ojczyzna" na tyle, żeby zmieniać paszport? ? Założę się, że za PRLu orzeł bez korony by Wam nie przeszkadzał, jakby władza łaskawie pozwoliła paszport wyrobić.

 

Mi generalnie nie przeszkadza, ale muszę przyznać, że prawa strona obrzydziła (cholera, może to niefortunne słowo, ale nie umiem w sumie nazwać tego jak to odczuwam) mi te wartości, bo zaczynają mi się kojarzyć w stylu: "Polska dla Polaków", reszta wypierdalać... Kojarzą mi się aktualnie z narodowcami, kibolstwem, odzieżą patriotyczną wśród sebixów, itd. W każdym razie coś mi nie gra.

Z drugiej strony sprowadziliśmy te hasła/symbole niejako do świętości, takie USA, chyba bardziej albo podobnie manifestuje swój patriotyzm, zapraszają gwiazdy do odegrania/odśpiewania hymnu przed jakimiś finałami, czy coś i nie zawsze to wychodzi idealnie, ale przechodzą nad tym do porządku dziennego, a my dalej Górniakowej wypominamy jej wykonanie...

Odnośnik do komentarza

Pisząc "ludzie takiego pokroju, z którymi nie chcę mieć nic do czynienia" nie stopniuję z kim bardziej nie chcę mieć do czynienia - z kibolem wykrzykującym to hasło czy z naziolem mającym symbol na mundurze. Odcinam się od obu grup jako szkodliwych - ani też nie porównuję symbolu z hasłem.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Gacek napisał:

Pisząc "ludzie takiego pokroju, z którymi nie chcę mieć nic do czynienia" nie stopniuję z kim bardziej nie chcę mieć do czynienia - z kibolem wykrzykującym to hasło czy z naziolem mającym symbol na mundurze. Odcinam się od obu grup jako szkodliwych - ani też nie porównuję symbolu z hasłem.

tylko jabłka z pomarańczami?

  • Lubię! 7
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Vami said:

Ale co Wam przeszkadza ten "Bóg, honor, ojczyzna" na tyle, żeby zmieniać paszport? ? Założę się, że za PRLu orzeł bez korony by Wam nie przeszkadzał, jakby władza łaskawie pozwoliła paszport wyrobić.

mi przeszkadzałby "Bóg", zresztą nawet w endeckiej II RP było samo "Honor i Ojczyzna"

i tak, Bóg na dolarach tak samo by mi przeszkadzał :)

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Vami napisał:

Ale co Wam przeszkadza ten "Bóg, honor, ojczyzna" na tyle, żeby zmieniać paszport? ? Założę się, że za PRLu orzeł bez korony by Wam nie przeszkadzał, jakby władza łaskawie pozwoliła paszport wyrobić.

Bo po pierwsze to nie jest uniwersalne hasło, z którym mogą utożsamiać się wszyscy (i tak, wiem, zapewne żadne inne też nie), a po drugie – kojarzy mi się (i nie tylko mi) ze środowiskami, z którymi nie chcę mieć nic do czynienia.

 

 

  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...