Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Postaram sie to jakos ogarnac jutro, bo dzis przed chwila komp nagle sie wylaczyl :/ chyba sie przegrzal jakos albo na zasilaczu cos skoczylo. Dwa dni byl odlaczony. Nie sadze ze to zasilka, bo chwile przed wylaczeniem sie w Windowsie zauwazylem, ze CPU skoczylo na maxa. Jutro rano bedzie ciut chlodniej to wlacze go ponownie.

Odnośnik do komentarza

Komp przeczyszczony z kurzu, przedmuchany ( :mrrr: ) nie wyłączył się. Co prawda (tak, wiem wiem) wskaźnik z W7 odnośnie CPU skakał nawet przy kopiowaniu plików (potrafił od 0,8 % do 12%) i usuwaniu z kosza (od 20% do 70%), ale na razie wszystko ok jest.

Poczekam troszkę, jak upały miną i zobaczymy co dalej będzie się działo. Radiator na procku był trochę zakurzony. W nowym kompie temp aż tak mocno nie skacze.

Odnośnik do komentarza

Przeczysc dokładnie radiator, jak możesz to ściągnij cześć obudowy, żeby miał większy dostęp powietrza.

Na razie ma ściągnięte kalpy boczne. radek przeczyszczony. Na razie mi się z nim nie pali, bo mam nowy sprzęt. Ten pójdzie dla córy ;) Ale to i tak za jakieś 3 tygodnie, więc może będzie chłodniej i zobaczymy co mu odbije albo i nie.

Na nowym sprzęcie % CPU nie idzie więcej niż 25%.

Odnośnik do komentarza

Z ta plyta jest coraz gorzej. Ekran w grach zaczyna latac tak, ze sie nie da na to patrzec. Doszedlem do wniosku ze chyba kupie jeszcze raz ta sama plyte (na agito wisi za 265zl) a ta zjebana sprzedam kumplowi ktory handluje czesciami.

 

Od kilku dni szukam odpowiedzi na pytanie o co chodzi z tymi zalamaniami na ekranie (widac je podczas gier, filmow a nawet przy przesuwaniu obrazka - na ekranie musi sie cos dziac) no i dzisiaj w koncu znalazlem odpowiedz, ze jest to najprawdopodobniej "screen tearing". Wszedlem na te strone: http://www.vsynctester.com/i wyniki nie sa zbyt dobre. Co chwile mam fale - niektore z nich to jak wyniki z sejsmografu, wychodza nawet poza skale :roll: Wlaczylem synchronizacje pionowa w sterownikach nvidii i w grach wyglada to nieco lepiej. Ale w przegladarce wciaz to widac. Skad mi sie to w ogole wzielo? Wczesniej nie mialem takich problemow a obecnej konfiguracji sprzetowej nie zmienialem od ponad roku :/

Odnośnik do komentarza

Sprawdzilem prawie wszystkie rzeczy zwiazane ze sprzetem - kable, grafika, monitor, wtyczki od kontaktu (bez i z uziemieniem) itd. Nawet przenioslem glosniki. Nic. Jedynym wyjsciem bylo wlaczenie w ustawieniach nvidii tego v-sync, ale to nie pomagalo na przegladarke a w grach powoduje obnizenie predkosci wyswietlania klatek. Bardzo duzo ludzi ma ten problem i wlasciwie jedyna odpowiedzia na ich problem byl ten, kiepski, v-sync. Juz mialem zrezygnowac, ale w koncu dopiolem swego a odpowiedz jest tak banalna, ze tylko Microsoft mogl cos takiego zrobic. Wystarczy wejsc w preferencje desktopu i zmienic kompozycje na kompozycje systemu aero (mialem do tej pory wlasna). I koniec. Zadnego tearingu ani w grach ani w przegladarce. Windows sux.

Odnośnik do komentarza

Sprawdzilem prawie wszystkie rzeczy zwiazane ze sprzetem - kable, grafika, monitor, wtyczki od kontaktu (bez i z uziemieniem) itd. Nawet przenioslem glosniki. Nic. Jedynym wyjsciem bylo wlaczenie w ustawieniach nvidii tego v-sync, ale to nie pomagalo na przegladarke a w grach powoduje obnizenie predkosci wyswietlania klatek. Bardzo duzo ludzi ma ten problem i wlasciwie jedyna odpowiedzia na ich problem byl ten, kiepski, v-sync. Juz mialem zrezygnowac, ale w koncu dopiolem swego a odpowiedz jest tak banalna, ze tylko Microsoft mogl cos takiego zrobic. Wystarczy wejsc w preferencje desktopu i zmienic kompozycje na kompozycje systemu aero (mialem do tej pory wlasna). I koniec. Zadnego tearingu ani w grach ani w przegladarce. Windows sux.

Który Windows? Jak Vista albo 7 to mnie to nie dziwi.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...