Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

ile czasu udało Ci się korzystać z kompa przed takim zabiegiem w postaci BSOD ?

 

 

1. no dobra, ściągnij ubuntu, zrób usb stick i odpal memtest na początek. jak zacznie sypać błędami to wyjmij jedna kosc i odpal, jak blad to dawaj drugą, jak obie no to wiesz co robić :)

 

2. druga rzecz to program do diagnostyki HDD.

 

3. jak napiszesz ile czasu to jaki masz antywir / firewall ? to moze byc jakis wirus

Odnośnik do komentarza

powiem tak jak masz tam dane na których mocno Ci zależy to oddałbym do speca a nie bawił się w odzysk w domu.

 

możesz sobie zerknąć na smart i o błędnym parametrze poczytać w google, ale moim zdaniem jak potem bedziesz na własną rękę próbował coś z tym zrobić to imho grozi bezpowrotną utratą danych

 

ściągnij pod windę hd tune, odpal i daj znać co w zakładce health jest nie tak,

 

pod linuxem może od tego zacznij:

http://www.ubuntu-pomoc.org/wyszukiwanie-blednych-sektorow-na-dysku/

 

nastepnie gsmart control

http://techformator.pl/sprawdz-kondycje-dysku-twardego-odczyt-smart-linux/

Odnośnik do komentarza

Hmm, ciekawe, kupiłem nowy dysk, postawiłem na nim system i podłączyłem ten stary jako drugi. I co dziwne windows normalnie go odczytuje. Mogę zrobić kopie wszystkich plików więc uratuje naprawdę dużo ważnych danych, ale i tak zaraz go przeskanuję hd tune.

Może jest uszkodzenie akurat tam, gdzie pliki systemowe i Winda. Reszta jest ok, więc dysk jest widziany poprawnie.

Odnośnik do komentarza

Kup se Norton internet security z Allegro na pół roku za kilka złotych i przeskanuj cały system.

 

Opcja może być jeszcze taka ze to problem z kontrolerem dysku twardego na płycie głównej. Jakby błąd sie powtarzał to bym dalej to drążył.

Ale drugi dysk jest ok, gdyby coś nawaliło na płycie teraz też miałby problem.

Może kolega coś w biosie nawywijał?

Odnośnik do komentarza

 

Kup se Norton internet security z Allegro na pół roku za kilka złotych i przeskanuj cały system.

 

Opcja może być jeszcze taka ze to problem z kontrolerem dysku twardego na płycie głównej. Jakby błąd sie powtarzał to bym dalej to drążył.

Ale drugi dysk jest ok, gdyby coś nawaliło na płycie teraz też miałby problem.

Może kolega coś w biosie nawywijał?

 

może mieć dwa kontrolery, podłączył do różnych i na drugim nie ma problemu ? nie każda płyta ma jeden kontroler. druga sprawa, że błąd nie musi występować "asap".

Odnośnik do komentarza

Proszę o pomoc:

Wczoraj kupiłem i zamontowałem nową kartę graficzną, wszystko hulało bez problemów. Dziś próbując zgrać pliki na pendrive zauważyłem, że nie działa przedni panel USB. Chcąc sprawdzić o co chodzi wysunąłem delikatnie komputer z wnęki, w której się znajduje, lecz w trakcie tego manewru poluzował się kabel zasilający przypięty do płyty głównej (24 pin) i cały komputer zgasł.

Aktualnie nie chce się włączyć. Prąd przez niego przepływa - uruchamiają się dyski zewnętrzne, świeci się dioda na karcie graficznej - lecz gdy naciskam przycisk uruchomienia na jednostce centralnej, to nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...