Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Komp to kompletny złom już ma 12 lat chodzi mi po prostu o to żeby przejrzeć neta, pogadać na skype i pograć w gierki na najniższych wymaganiach. Była w nim ostatnio właśnie Nvidia 7300 ale się spaliła ;)
Modelu procesora nie pamiętam ale za nowy to on nie był pamiętam tylko że miał 1,4 ghz tylko płyta główna Gigabyte była w miarę nowa :-k

Odnośnik do komentarza

poniżej stówki coś wybierzesz:

http://allegro.pl/obraz-i-grafika-4312?order=m&string=7600+&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-1-0807&department=wszystkie+dzia%C5%82y

 

nowszych kart nie ma co kupować, bo 1) wydajność Cię ogranicza przez procek. 2) do takiego kompa trzeba iść po kosztach

 

ew. jak masz wiecej hajsu to kupił bym używanego celerona/pentiuma ze zintegrowaną kartą graficzną, płytę i ram, no chyba ze dysk masz ata... to wieksze koszta sie robia

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dziś dołożyłem do kompa ssd i wszystko wyglądałoby fajnie, gdyby nie mały problem z moim wcześniejszym dyskiem. Otóż jest to WD Blue 1tb który był podzielony na dwie partycje(200 i 700-parę gb), które chciałem zachować w podobnej formie. Stawiając system sformatowałem dawną partycję systemową i nowy Windows załadowałem na ssd, w swojej głupocie myśląc że Windows pokaże mi dawną partycję systemową jako pustą. Cóż, nie pokazał.;/ Mam coś takiego jak na obrazku, stara partycja systemowa widoczna jest w 'zarządzaniu dyskami' i tylko tam(nie można jej sformatować ani nic, pojęcia nie mam też dlaczego ma etykietę 'system' skoro jest pusta).
Jakieś pomysły jak zrobić, żeby było toto widoczne normalnie?

Odnośnik do komentarza

Problem rozwiązany, sorka za zawracanie dupy.

Człowiek uczy się całe życie a i tak nic nie wie. Teraz zapamiętam że należy taką starą partycję skasować i utworzyć nową, a nie tylko formatować.

 

@Draken, dzięki za zainteresowanie, ale Twojego posta i tak nie widzę.;d

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Napęd Maxtor 4D040H2 ATA service na moim starym wysłużonym kompie już niewiele czyta. Trzeba by to wymienić, bo bawić się w czyszczenie laseru najzwyczajniej mi się nie chce i czasu nie mam. Co jest teraz dobre, możecie coś polecić? Ile powinienem zapłacić w punkcie napraw za taką wymianę?

Odnośnik do komentarza

mówimy o napędzie CD ROM ? symbol wskazuje na dysk twardy.

 

jeżeli masz napęd na ata(szeroka taśma)... to już zabytek, za dużego wyboru nie masz: http://allegro.pl/nowy-dvd-rom-ata-ide-czarny-gw-12-fv-wys-24h-promo-i4954045285.html

 

wymienisz sobie to sam. po co z tym iść do serwisu ?

 

co do czyszczenia to wystarczy przedmuchać sprężonym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Chyba ten temat :P
3 dni temu zamontowałem do kompa nową kartę graficzną i tu wszystko ok ale pojawił się problem z nagrywarką DVD...
Otóż mam taki problem że nie odtwarza mi ona płyt..... DVD :D Co dziwne CD wszystkie pięknie czyta a z DVD jest problem...
Próbowałem już prawie wszystkiego przeczyściłem ją dyskiem czyszczącym, zainstalowałem ponownie sterowniki a problem nadal występuje...
Możliwe jest żeby nagrywarka padła? Czy może odłączył się jakiś kabelek przy wkładaniu grafiki? Choć chyba nie bo wtedy by żadnych płyt nie czytała :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...